Απογοήτευση - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 98
  1. #31
    Banned
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Los Angeles <3
    Posts
    257
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Διαβάζοντας το αρχικό σου μήνυμα και αυτό θέλεις να μου πεις πόσο όμορφα θα αισθάνεσαι αν βρεθείς να είσαι το τρίτο πρόσωπο?

    Προτιμάς να συνεχίζεις να ελπίζεις σε μια σχέση που και να προχωρήσει θα έχεις αυτό τον ρόλο?
    Έπειτα εμπιστεύεσαι εναν τετοιο άνθρωπο, που ενώ είναι σε σχέση να παρουσιάζει τέτοιες συμπεριφορές?
    Ξέρεις ότι αργότερα μπορεί να συμβεί και με εσένα αυτό...

    Τότε θα το αντέξεις ψυχολογικα ολο αυτό όταν θα πλανατε στον εργασιακό σου χώρο?


    Αντιλαμβανεσαι πλέον ότι ακόμα και αν προχωρησει θα έχεις να αντιμετωπίσης αλλες καταστάσεις?
    Τόσο πολύ βάζεις το προσωπικό σου θέλω μπροστά αδιαφορώντας για τις μετέπειτα συνέπειες και κατά πόσο θα είσαι έτοιμη να ανταπεξέλθεις σε αυτές?
    ............
    Last edited by Black_Opium; 08-01-2022 at 20:26.

  2. #32
    Banned
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Los Angeles <3
    Posts
    257
    ..........
    Last edited by Black_Opium; 11-01-2022 at 13:16.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Black_Opium View Post
    Καλησπερα σου ..σε παρακαλώ πολύ αν δεν έχεις διαβάσει το θέμα μου μη γράφεις καλύτερα γιατί είσαι εκτός τόπου και χρόνου. Παρολαυτα αυτά ευχαριστώ για τη συμμετοχή σου
    Το διάβασα τελικά το θέμα σου και επιμένω εφόσον είναι ξεκάθαρο αυτό που σε ρώτησα..

    Αν πάλι δεν θες να το δεις εσύ έτσι και εστιάσεις μόνο στο δικό σου θέλω ειναι άλλο θέμα και δεν ακυρώνει ένα ακόμα ζήτημα!

    Την ευγένεια ενός ανθρώπου ορισμένοι την λαμβάνουν σαν ερωτική προσέγγιση...
    Το να παίρνεις θάρρος από απλές ευγενικές αντιδράσεις ενός άντρα χωρίς να υπάρχουν ξεκάθαρα σημάδια ερωτικού ενδιαφέροντος ειναι μια παγίδα που πέφτουν πολλοί και κάπου εκεί μπερδεύεστε και τυρρανατε τζαμπα τον ευατο σας ...

    Πέραν όλων αφού επιμένεις να το βλέπεις καθαρά μονοπλευρα θα σου ευχηθώ καλό κουράγιο το οποίο θα το χρειαστείς ,ειναι όντως δύσκολο γιατί διάλεξες λάθος άνθρωπο και μάλιστα άνθρωπο μέσα σε κοινό περιβάλλον !
    Η λογική στην συγκεκριμένη περίπτωση έχει πάει περίπατο οπότε σε ζητήματα μόνο καρδιάς ειναι φυσικό επακόλουθο ότι θα υπάρξει και πολύ συναισθηματική ταλαιπωρία ..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  4. #34
    Banned
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Los Angeles <3
    Posts
    257
    ...........
    Last edited by Black_Opium; 09-01-2022 at 17:05.

  5. #35
    Banned
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Los Angeles <3
    Posts
    257
    .....
    ........
    Last edited by Black_Opium; 11-01-2022 at 13:16.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Black_Opium View Post
    Πάντως από ότι έμαθα δεν είναι παντρεμένος, όμως συζει. Πόσο σοβαρό άραγε μπορεί να είναι αυτό; δεν ξέρω
    δεν ειναι παθηση η συμβιωση, επιλογη ειναι....

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Black_Opium View Post
    Πάντως από ότι έμαθα δεν είναι παντρεμένος, όμως συζει. Πόσο σοβαρό άραγε μπορεί να είναι αυτό; δεν ξέρω
    Μην βαζεις ταμπέλες και μην κανεις διαχωρισμούς, ότι ειναι ο γαμος χωρις παιδιά για ένα ζευγάρι είναι το ίδιο με μια συμβίωση. Το αποτελεσμα ειναι το ιδιο και στην μια και στην αλλη περιπτωση.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Black_Opium View Post
    Εγώ πάντως στη αρχή ήμουν ευγενική πολύ, χαμογελαστή πολύ, τον βοηθούσα οποτε χρειαστεί και μπορούσα, του έπιανα κουβέντα, του είχα κλείσει και το μάτι μια φορά λέγοντας του κάτι αλλο, όχι φλερτ. Του μιλούσα και τα μάτια μου χαμογελαγανε πολύ και εκείνος πάντα ήταν χαμογελαστός. Όμως γενικά είμαι χαμογελαστή στη δουλειά και ομιλητικη ,οπότε θα μπορούσε να νομίζει ότι δεν αποτελεί την εξαίρεση. Και ομως μαζί του ήμουν περισσότερο δοτική και Το έκανα μέσα από τη καρδιά μου.

    Τώρα έχω αλλάξει στάση, δεν του δίνω σημασία, δεν χαμογελάω, προσπαθώ να τον αγνοώ για να το ξεπεράσω βέβαια εκείνος νιώθω ότι έρχεται γύρω μου, ενώ πριν δεν ερχόταν αλλά κάνω ότι έχω δουλειά. Του έχει κοπεί το χαμόγελο όπως και να έχει.

    Πρέπει να έχει καταλάβει την αλλαγή στάσης μου. Και αν όχι θα την καταλάβει γιατί δεν θέλω να είμαι ξανά η ίδια και να μου χαμογελάει και αυτός,και εγώ να νομίζω αλλα.

    Απλά ίσως να μην καταλάβει το λόγο.μπορει να με νομίζει για τρελή ή στη καλύτερη κυκλοθυμικη. Ή να μην ασχοληθεί καν.
    Πολυ γρήγορα και απότομα αλλάζετε συμπεριφορες η γυναικες..απτη μια τον θες απτην αλλη δεν δινεις σημασια....απτην αλλη αναρωτιέσαι αν ακομα σε θελει...
    Οτι να ναι...αντε να βγαλουμε ακρη...μαυετε να ειστε ξεκαθαρες ρε κορίτσια..ο τυπος οκ εχει σχεση ζησει..
    Ας κατσει ο ιδιος πρωτα να δει τι θελει και τη δεν θελει.
    Ο ιδιος ορεπει να το σκεφτει αυτο εσυ γιατι??
    Αν πραγματικά αγαπαει τη κοπελα του θα σου εδινε να καταλαβεις οτι ολο αυτο ειναι ευγενεια και τίποτα αλλο.
    Τι στιγμή ομως που ενιωσε ετσι οπως ενιωσες.. σίγουρα δεν ηταν μονόπλευρο αυτο .δεν ξερω κι ολας εκανες ποτε τι κινησει να ανοιξετε και τα χαρτια σας ο ενας στον αλλον?
    Παντως να ξέρεις οτι αυτος σε σχεση με εσενα σιγουρα θα ανοιξει τα χαρτια του πιο δυσκολα . δηλαδή θελω να πω οτι πρωτα θα περιμενει να κανεις κινηση εσυ εαν δεν κανεις καποια κινησει εσυ να δει πρασινο φως δεν πρόκειται να ανοιξει ποτε τα χαρτιά του..διοτι για εσενα ειναι πιο ευκολο να ανοιχτεις..για εκεινον δεν ειναι τοσο ευκολο..

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Black_Opium View Post
    Πάντως από ότι έμαθα δεν είναι παντρεμένος, όμως συζει. Πόσο σοβαρό άραγε μπορεί να είναι αυτό; δεν ξέρω
    Γιαυτο ακριβως σου λεω αν δεν πιασετε τη κουβεντα να γνωριστητε καλύτερα δεν θα το μαθεις ποτε..

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by Black_Opium View Post
    Στη νέα δουλειά που είμαι εδώ και λίγους μήνες,μου άρεσε ένας άνθρωπος τον οποίο έβρισκα πολύ συμπαθητικό και γλυκό. Προσπαθούσα να τον πλησιάσω,πιανοντας του τη κουβέντα οπότε μπορούσα, χαμογελώντας του,δείχνοντας ενδιαφέρον. Ίσως να είχε κάταλαβει κατι και εάν όχι τότε σίγουρα με γνώρισε ως φιλική παρουσία.

    Έκανα όνειρα ότι θα μπορούσα να τον πλησιάσω και γιατι οχι να είμαστε μαζί γιατι έβλεπα μια θετική στάση και από εκείνον χωρίς ωστόσο να έχουμε γνωριστεί ιδιαίτερα. Όνειρα δικά μου, ελπίδες.

    Τώρα έμαθα στο ξεκαρφωτο απο συναδέλφους ότι έχει σύντροφο. Εμεινα παγωτό. Δεν ξέρω αν είναι γάμος ή σχέση αλλα φαντάζομαι ότι θα είναι σοβαρό για να το ξέρουν στη δουλειά.

    Πλήρης απογοήτευση. Δεν ξέρω πώς να συνέλθω. Θα μου πείτε ότι εκείνος δεν όφειλε να είναι διαθέσιμος και θα συμφωνήσω. Όμως είμαι ένα άτομο που έχει ταλαιπωρηθεί πολύ, που έχει βιώσει μοναξιά πολλά χρόνια, που θέλει να ερωτευτεί και δεν μπορεί και αφέθηκα τόσο γρήγορα να κάνω όνειρα για κάποιον. Και τώρα η πραγματικότητα με συνθλίβει.

    Δεν ξέρω τι να κάνω γιατί θα πρέπει να τον βλέπω σχεδόν κάθε μέρα στη δουλειά. Σκέφτομαι να κρατήσω στάση τυπική και ψυχρή , μήπως μπορέσω να το ξεπεράσω. Με μιση καρδιά.

    Τι το ήθελα να αφεθώ έτσι; ήθελα να είμαι αισιόδοξη να κάνω όνειρα, έχω περάσει δύσκολα και ήθελα στο βάθος να πιστεύω πως αυτό ίσως να είναι το τυχερό μου.

    Τώρα αισθάνομαι ότι τα ονειρα μου δεν θα γίνουν πραγματικοτητα, ότι θα μείνω ξανά μόνη για πόσο καιρό δεν ξέρω. Χωρίς το συναίσθημα και την αγάπη που θέλω και ονειρεύομαι

    Δεν ξέρω τι να κάνω.
    Που σε όλο το αρχικό μήνυμα ή κάπου μετά περιγράφει η φίλη ότι αυτός της έδωσε να καταλάβει πως ενδιαφέρεται; Ότι είναι ένας γλυκός και συμπαθητικός άνθρωπος γράφει και μετά γράφει για την ίδια ΕΓΩ προσπάθησα να τον [πλησιάσω, ΕΓΩ έκανα όνειρα, ΕΓΩ έτσι γιουβέτσι.

    Και μετά χωρίς να φταίει σε κάτι αυτός πάει και του κάνει μούτρα και προσπαθεί να υποτιμήσει τη σχέση του. Αν δεν είναι αυτές αλλοπρόσαλλες συμπεριφορές, να κάνετε σενάρια για τον άνθρωπο και τι θα γινόταν ΑΝ επειδή η θεματοθέτρια ζει μέσα στο κεφάλι της, τι να πω...

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Γιαυτο ακριβως σου λεω αν δεν πιασετε τη κουβεντα να γνωριστητε καλύτερα δεν θα το μαθεις ποτε..
    Βρε Γιώργο πως να πιάσει την κουβέντα και να θίξει ένα τέτοιο θέμα όταν δεν υπάρχει έδαφος από την άλλη πλευρά?
    Εδώ μιλάμε για συμπεριφορές που υπάγονται σε ένα ευγενικό άντρα και μάλιστα μέσα σε ένα χώρο που ήδη είναι γνωστη η σχέση του !

    Μην γελιόμαστε και παρασυρομαστε από μονοπλευρες αλλοπροσαλες συμπεριφορές ειδικά όταν η άλλη πλευρά δηλώνει ξεκάθαρα οτι ειναι αλλού και φυσικά μην μπερδεύουμε συμπεριφορές που καλλιεργειται έδαφος και από τις δύο πλευρές.

    Ο τύπος δεν πρόκειται να κάνει καμία κίνηση παραπάνω και αυτό όχι γιατι μόνο επειδή είναι δεσμευμένος αλλά για το προφανές.
    Δεν θέλει κατι παραπανω ,όσο σκληρό και αν ακούγεται όλο αυτό.
    Όταν η ευγένεια μπερδεύεται με το ερωτικό δημιουργούνται μονόπλευρες συμπεριφορές που μπορεί να δημιουργήσουν προβλημα στο υπάρχων ζευγάρι χωρίς λόγο.
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    375
    Φαίνεται πως εχεις ανάγκη και είσαι έτοιμη να ερωτευτείς.
    Και δεν είναι κακό που σου αρεσε ένας συνάδελφος και με τον τρόπο σου προσπάθησες να τον προσεγγίσεις.
    Απλά θεωρώ πως από ενα σημείο και μετά χάθηκες στην δική σου εξιδανίκευση και στη φαντασίωση ότι αυτός ο άνθρωπος θα έρθει να σε σώσει από τη μοναξια.
    Για μένα το πρόβλημα βρίσκεται όταν χανόμαστε από την πραγματικότητα και πλάθουμε σενάρια χωρίς να έχει συμβεί κατι.
    Πώς ονειρεύεσαι με έναν άνθρωπο εάν δεν έχετε βγει καν ένα ραντεβού.
    Ούτε καν που τον γνωρίζεις στην τελική.
    Κράτα το ότι είσαι έτοιμη να ερωτευτείς και βγες εκεί έξω να γνωρίσεις ανθρώπους διαθέσιμους που θα δίνεις και θα παίρνεις.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    258
    Quote Originally Posted by Black_Opium View Post
    Πάντως από ότι έμαθα δεν είναι παντρεμένος, όμως συζει. Πόσο σοβαρό άραγε μπορεί να είναι αυτό; δεν ξέρω
    Σίγουρα λιγότερο σοβαρό από τη δική σου κατάσταση που όσο περισσότερα λες τόσο πιο πολύ επιβεβαιώνεις τον παθολογικό τρόπο σκέψης σου.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Βρε Γιώργο πως να πιάσει την κουβέντα και να θίξει ένα τέτοιο θέμα όταν δεν υπάρχει έδαφος από την άλλη πλευρά?
    Εδώ μιλάμε για συμπεριφορές που υπάγονται σε ένα ευγενικό άντρα και μάλιστα μέσα σε ένα χώρο που ήδη είναι γνωστη η σχέση του !

    Μην γελιόμαστε και παρασυρομαστε από μονοπλευρες αλλοπροσαλες συμπεριφορές ειδικά όταν η άλλη πλευρά δηλώνει ξεκάθαρα οτι ειναι αλλού και φυσικά μην μπερδεύουμε συμπεριφορές που καλλιεργειται έδαφος και από τις δύο πλευρές.

    Ο τύπος δεν πρόκειται να κάνει καμία κίνηση παραπάνω και αυτό όχι γιατι μόνο επειδή είναι δεσμευμένος αλλά για το προφανές.
    Δεν θέλει κατι παραπανω ,όσο σκληρό και αν ακούγεται όλο αυτό.
    Όταν η ευγένεια μπερδεύεται με το ερωτικό δημιουργούνται μονόπλευρες συμπεριφορές που μπορεί να δημιουργήσουν προβλημα στο υπάρχων ζευγάρι χωρίς λόγο.
    Δεν ειπα να παρι να τον πει καλημέρα και να μπει στο ψητό.
    Σιγα σιγα κουβέντα με τη κουβέντα..ετσι γίνονται αυτα..
    Το τι εχει σχεση μπορρι να λεει πολλα μπορει να μην λεει και τίποτα...αυτο θα το καταλαβει με το καιρο και με της συζήτησης αυτό εννοώ..τωρα αν η αλλη πλευρά λεει μια καλημέρα και φεύγει η προσπαθεί να αποφυγη καθε κουβεντα συζήτηση εκει με τη μια θα καταλαβει οτι οντως δεν παίζει κατι...
    Αλλα η ιδια μας λεει οτι η ιδια αλλαξε συμπεριφορά απέναντι του η ιδια εδειξε αδιαφορια και οχι η απέναντι πλευρά..

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Πολυ γρήγορα και απότομα αλλάζετε συμπεριφορες η γυναικες..απτη μια τον θες απτην αλλη δεν δινεις σημασια....απτην αλλη αναρωτιέσαι αν ακομα σε θελει...
    Οτι να ναι...αντε να βγαλουμε ακρη...μαυετε να ειστε ξεκαθαρες ρε κορίτσια..ο τυπος οκ εχει σχεση ζησει..
    Ας κατσει ο ιδιος πρωτα να δει τι θελει και τη δεν θελει.
    Ο ιδιος ορεπει να το σκεφτει αυτο εσυ γιατι??
    Αν πραγματικά αγαπαει τη κοπελα του θα σου εδινε να καταλαβεις οτι ολο αυτο ειναι ευγενεια και τίποτα αλλο.
    Τι στιγμή ομως που ενιωσε ετσι οπως ενιωσες.. σίγουρα δεν ηταν μονόπλευρο αυτο .δεν ξερω κι ολας εκανες ποτε τι κινησει να ανοιξετε και τα χαρτια σας ο ενας στον αλλον?
    Παντως να ξέρεις οτι αυτος σε σχεση με εσενα σιγουρα θα ανοιξει τα χαρτια του πιο δυσκολα . δηλαδή θελω να πω οτι πρωτα θα περιμενει να κανεις κινηση εσυ εαν δεν κανεις καποια κινησει εσυ να δει πρασινο φως δεν πρόκειται να ανοιξει ποτε τα χαρτιά του..διοτι για εσενα ειναι πιο ευκολο να ανοιχτεις..για εκεινον δεν ειναι τοσο ευκολο..
    απο που σου προεκυψε οτι δεν ειναι μονοπλευρο ;
    ακομα και η ιδια, που θα μπορουσε να το ωραιοποιησει, εχει πει οτι ο τυπος δενε χει δωσει το παραμικρο πατημα.
    ΠΡΟΦΑΝΩΣ και ειναι μονομερες...
    το να παραξενευτει επειδη μεχρι τωρα ηταν ολο χαμογελα και κουβεντουλες, και τωρα του κανει μουτρα, ειναι πολυ φυσιολογικο αφου αλλαξε ετσι αποτομα. αυτο δεν σημαινει οτι εχει ερωτικο ενδιαφερον για εκεινην, ή οποιοδηποτε ενδιαφερον περα απο το ανθρωπινο η το συναδελφικο...

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Απογοήτευση
    By ioanna128 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 11-01-2021, 11:08
  2. απογοητευση
    By melina20 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 07-05-2018, 22:26
  3. απογοήτευση...
    By theory in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 49
    Last Post: 13-04-2016, 01:06
  4. Απογοητευση!
    By deus in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 79
    Last Post: 10-05-2015, 21:23
  5. Απογοητευση..
    By jet in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 18
    Last Post: 12-02-2011, 21:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •