Απογοήτευση - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast
Results 61 to 75 of 98
  1. #61
    Banned
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Los Angeles <3
    Posts
    257
    Quote Originally Posted by Nikolaus View Post
    Γιατί δε του τη πέφτεις για να σου φύγει ο καημός; Σοβαρά ρωτάω.
    ...............
    Last edited by Black_Opium; 13-01-2022 at 00:15.

  2. #62
    Banned
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Los Angeles <3
    Posts
    257
    Quote Originally Posted by Nikolaus View Post
    Γιατί δε του τη πέφτεις για να σου φύγει ο καημός; Σοβαρά ρωτάω.
    .............
    Last edited by Black_Opium; 13-01-2022 at 00:14.

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    258
    Quote Originally Posted by Black_Opium View Post
    Για διευκρίνισε τι εννοείς να του τη πεσω;
    Πώς ακριβώς να του τη πεσω στη δουλειά, την ώρα που μπορεί να είναι και άλλοι εκεί ή ακόμα και ο boss πάνω από το κεφάλι μου ;;
    Τρολλάρεις ή απλά δε μπορείς να συλλάβεις νοητικά το οτι υπάρχουν νορμάλ τρόποι να ξεκινήσεις μια προσέγγιση;

    ---------------------------------------

    Quote Originally Posted by Black_Opium View Post
    Γιατι πρώτον δεν θέλω να χάνω άλλο χρόνο σε άτομα λάθος και μη διαθέσιμα.
    Παρα ταύτα είσαι ακόμη εδώ μετά από μια εβδομάδα λέγοντας:

    Quote Originally Posted by Black_Opium View Post
    Δεν μπορώ να βλέπω κάτι που θέλω και να μην μπορώ να το έχω.
    Κάτι τέτοιες αντιδράσεις έχει η ανηψιά μου, που βρίσκεται ακόμη στο στάδιο της προ-ενεργητικής νόησης, όταν της παίρνουν το παιχνίδι στον παιδικό σταθμο.

    ---------------------------------------

    Quote Originally Posted by Black_Opium View Post
    Και δεύτερον δεν θα ήθελα να μπω ανάμεσα σε ένα ζευγάρι. Εγώ θέλω ο άντρας που θα έχω να με θέλει να είναι εκεί . Όχι να παρακαλαω στην απέξω για λίγη σημασία.
    ...ενώ πριν λίγες μέρες έχεις πει:

    Πάντως από ότι έμαθα δεν είναι παντρεμένος, όμως συζει. Πόσο σοβαρό άραγε μπορεί να είναι αυτό; δεν ξέρω
    ...που δείχνει ξεκάθαρα οτι δε θα είχες ιδιαίτερο θέμα στη περίπτωση που διαπίστωνες οτι μπορεί να μην είναι κάτι σοβαρό.

    Παρεμπιπτόντως όταν κάνεις edit ένα σχόλιο σου (επειδή προφανώς κατάλαβες οτι είπες κάτι παράλογο) το οποίο σχόλιο έχει ήδη χρησιμοποιηθεί σε σχόλιο κάποιου άλλου και το αντικαθιστάς με ".........", το σχόλιο σου συνεχίζει να φαίνεται.

    ---------------------------------------

    Γενικά επικρατεί χάος στο κεφάλι σου και είμαι σίγουρος οτι δε περιορίζεται μόνο στα ερωτικά θέματα. Κάνε ένα βήμα πίσω, αποταυτίσου από όλο αυτό και δες τη κατάσταση σαν ένα τρίτο άτομο που απλά παρακολουθεί απ έξω. Είναι ένας τρόπος να διαπιστώσεις πόσο νοσηρός και εσφαλμένος είναι ο τρόπος που αντιλαμβάνεσαι και διαστρευλώνεις την πραγματικότητα.

  4. #64
    Marilou
    Guest
    Quote Originally Posted by Nikolaus View Post
    Γιατί δε του τη πέφτεις για να σου φύγει ο καημός; Σοβαρά ρωτάω.
    Πως ειναι δυνατον να κανει μια τετοια κινηση ενας ανθρωπος(γενικα μιλαω ) που ναι μεν αντιλαμβανεται την υπαρχων κατασταση (πλασματικη δηλαδη-μυθοπλασια ) )αλλα απο την αλλη η συναισθηματικη του αναγκη δεν τον αφηνει γιατι στην τελικη μπορει καποιοι ανθρωποι να αρεσκονται στην ερωτικη θυματοποιηση καλυπτωντας καπως την αναγκη τους ?

    Εκει καπου ερχεται και κουμπωνει η τελευταια τοποθετηση σου που συμφωνω απολυτα μαζι σου !

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    258
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Πως ειναι δυνατον να κανει μια τετοια κινηση ενας ανθρωπος(γενικα μιλαω ) που ναι μεν αντιλαμβανεται την υπαρχων κατασταση (πλασματικη δηλαδη-μυθοπλασια ) )αλλα απο την αλλη η συναισθηματικη του αναγκη δεν τον αφηνει γιατι στην τελικη μπορει καποιοι ανθρωποι να αρεσκονται στην ερωτικη θυματοποιηση καλυπτωντας καπως την αναγκη τους ?

    Εκει καπου ερχεται και κουμπωνει η τελευταια τοποθετηση σου που συμφωνω απολυτα μαζι σου !
    Προφανώς και δεν είναι δυνατόν να κάνει τέτοια κίνηση. Ήθελα να δω απλώς τον τρόπο σκέψης της πάνω σε αυτό.

  6. #66
    Banned
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Los Angeles <3
    Posts
    257
    Quote Originally Posted by Nikolaus View Post
    Τρολλάρεις ή απλά δε μπορείς να συλλάβεις νοητικά το οτι υπάρχουν νορμάλ τρόποι να ξεκινήσεις μια προσέγγιση;

    ---------------------------------------



    Παρα ταύτα είσαι ακόμη εδώ μετά από μια εβδομάδα λέγοντας:



    Κάτι τέτοιες αντιδράσεις έχει η ανηψιά μου, που βρίσκεται ακόμη στο στάδιο της προ-ενεργητικής νόησης, όταν της παίρνουν το παιχνίδι στον παιδικό σταθμο.

    ---------------------------------------



    ...ενώ πριν λίγες μέρες έχεις πει:



    ...που δείχνει ξεκάθαρα οτι δε θα είχες ιδιαίτερο θέμα στη περίπτωση που διαπίστωνες οτι μπορεί να μην είναι κάτι σοβαρό.

    Παρεμπιπτόντως όταν κάνεις edit ένα σχόλιο σου (επειδή προφανώς κατάλαβες οτι είπες κάτι παράλογο) το οποίο σχόλιο έχει ήδη χρησιμοποιηθεί σε σχόλιο κάποιου άλλου και το αντικαθιστάς με ".........", το σχόλιο σου συνεχίζει να φαίνεται.

    ---------------------------------------

    Γενικά επικρατεί χάος στο κεφάλι σου και είμαι σίγουρος οτι δε περιορίζεται μόνο στα ερωτικά θέματα. Κάνε ένα βήμα πίσω, αποταυτίσου από όλο αυτό και δες τη κατάσταση σαν ένα τρίτο άτομο που απλά παρακολουθεί απ έξω. Είναι ένας τρόπος να διαπιστώσεις πόσο νοσηρός και εσφαλμένος είναι ο τρόπος που αντιλαμβάνεσαι και διαστρευλώνεις την πραγματικότητα.
    1) ...................
    Last edited by Black_Opium; 13-01-2022 at 00:14.

  7. #67
    Banned
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Los Angeles <3
    Posts
    257
    ......................
    Last edited by Black_Opium; 13-01-2022 at 00:13.

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    258
    Quote Originally Posted by Black_Opium View Post
    1) δεν σβήνω τα ποστ μου με τελίτσες επειδή θεωρώ ότι είναι παράλογα μιας και εδώ δεν έχω έρθει να γράψω τα " ΣΩΣΤΑ" πράγματα , έχω έρθει να γράψω αυτά που σκέφτομαι και νιώθω. Δεν είναι διαγώνισμα για να γράψω την σωστή απάντηση και να πάρω άριστα στην αξιολόγηση.

    Επίσης αν είχες παρακολουθήσει πιο παλιά μου θέματα θα δεις ότι προτιμώ να τα σβήνω εφόσον το ίδιο το φόρουμ μου δίνει αυτό το δικαίωμα.
    Δεν σβήνεις τα posts επειδή είναι παράλογα (χωρίς να λες γιατί τα σβήνεις) αλλά δε σε ενδιαφέρει κιόλας αν κάποιο άλλο άτομο με ανάλογο θέμα βοηθηθεί μελλοντικά βλέποντας τη συζήτηση. Ωραίος εγωκεντρισμός!

    Quote Originally Posted by Black_Opium View Post
    4) δεν θέλω κάτι περιστασιακό μαζί του.αλλα σχέση
    Που το ξέρεις; Δε γνωρίζεις καν τον άνθρωπο. Δεν έχεις ιδέα αν κάποιες από τις απόψεις του ή τις συνήθειες του σου προκαλούν αποστροφή. Σχέση θέλεις με την φανταστική εικόνα που έχεις φτιάξει εσύ γι αυτόν, όχι με αυτόν.

    Quote Originally Posted by Black_Opium View Post
    Ξέρω ποια είναι η λογικη λύση σε όλα αυτά και ο λογικός δρόμος, απλα λογική και συναισθήματα δεν συνάδουν και για αυτό γίνονται και μπερδέματα.
    Επαναλαμβάνω, δεν έχεις συναισθήματα γι αυτόν, δε γίνεται να έχεις επειδή δε τον γνωρίζεις. Συναισθήματα έχεις για τη φανταστική εικόνα κάποιου που έχεις φτιάξει στο μυαλό σου, εικόνα που προφανώς κατασκευάζεις εδώ και χρόνια για τον άντρα που θέλεις δίπλα σου και απλά έτυχε να σου αρέσει κάποιος εμφανισιακά και να προβάλλεις αυτή την εικόνα πάνω του. Υποφέρεις όπως λες χωρίς να υπάρχει λόγος. Το να σου αρέσει κάποιος "απαγορευμένος" δεν είναι λόγος ψυχολογικής δυσφορίας. Ναι μεν απογοήτευση αλλά όχι δυσφορία. Είναι σα να ψάχνεις λόγο να νιώθεις άσχημα διότι έτσι είναι ο ψυχισμός σου. Σα να αποζητάς ένα λόγο να μην είσαι καλά.

  9. #69
    Marilou
    Guest
    Quote Originally Posted by Nikolaus View Post
    Προφανώς και δεν είναι δυνατόν να κάνει τέτοια κίνηση. Ήθελα να δω απλώς τον τρόπο σκέψης της πάνω σε αυτό.
    Ο τροπος σκεψης και ενέργειας ενος ατομου χαρακτηριζεται απο την αντιληψη του αλλα και την αδυναμια αυτης λογο συναισθηματισμου ..

    Στην προκειμενη περιπτωση δεν ισχυει το συναισθημα και η λογικη γιατι πολυ απλα οταν η λογικη εμποδιζεται απο συναισθηματικη -ψυχολογικη αναγκη παυει να ισχυει .

    Αυτο ειναι δυστηχως ενα κομματι που δυσκολα μπορει να το καταλαβει ενας ανθρωπος ο οποιος βρισκεται μεσα σε αυτο .Δεν το κανει γιατι το θελει, το κανει γιατι εχει πεισει τον ευατο του οτι ετσι ειναι η πραγματικοτητα .
    Σε αυτες τις περιπτωσεις λοιπον πρεπει να δωθει λυση ξεκαθαρα απο ειδικο αρκει να το θελει .
    Το να τροφοδοτουμε καταστασεις μονο και μονο για να μην στεναχωρουμε ενα τετοιο χαρακτηρα πιστεψε με μονο κακο του κανουμε και νομιζω το εχεις αντιληφθει και εσυ !

    Μονο ο ιδιος μπορει να βοηθησει τον ευατο του αρκει να αποδεχτει οτι υπαρχει και ενα αλλο ενδεχομενο και οχι μονο το δικο του μονοπλευρο .Ισως και ο θυμος οταν αντιληφθει κατι εττοι με τον ιδιο του τον ευατο ομως και οχι με τους αλλους τον βοηθησει να καταλαβει οτι πρεπει καποια πραγματα να αρχιζει να τα δουλευει για να μην ξαναβρεθει αργοτερα παλι στην ιδια κατασταση ..

    Δυστηχως επαναλαμβανομενα μοτιβα πραξεων οδηγουν σε επαναλαμβανομενα δυσκολα αποτελεσματα για τον ιδιο .

  10. #70
    Banned
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Los Angeles <3
    Posts
    257
    .................
    Last edited by Black_Opium; 13-01-2022 at 00:12.

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,698
    Quote Originally Posted by Black_Opium View Post
    Ο σωστός και λογικός δρόμος που προσπαθείτε να με νουθετησετε είναι να κάτσω στα αυγά μου, και να περιμένω κάποιον που θα είναι διαθέσιμος και θα έχουμε αμοιβαία αισθήματα.

    Έλα όμως που το σύμπαν γαμιεται στη δική μου περίπτωση.

    Και ναι έχω πάει και σε ψυχολόγους, έχω μιλήσει, έχω πληρώσει σε συνεδρίες.

    Τίποτα δεν με βοηθάει.

    Οπότε θα κάνω αυτό που είχα εξαρχής θα μείνω μόνη στο αδιέξοδο μου.

    Να το μοιραστώ ήθελα. Να ακούσω ίσως και μια γνώμη παραπανω.αυτο
    και; τι αποκομισες απο αυτες τις συνεδριες; ποσο καιρο πηγες; ολοκληρωσες καποιο κυκλο, ή τους εβλεπες και μετα εξαφανιζοσουν; γιατι τις διεκοψες; πως θεωρουσαν αυτοι που ειδες οτι θα σε βοηθησουν; δηλαδη, τι σου προτειναν ως τροπο αντιμετωπισης;

    λες στο τελευταιο μηνυμα, οτι τον ειδες και σου αρεσε κι ετσι αρχισε ολο αυτο.
    και ρωτω, σε ποσο διαστημα απο την στιγμη που ειδες οτι σου αρεσει εμφανισιακα, ανεπτυξες αυτην την εντονη επιθυμια που περιγραφεις;;;
    αμεσως, την ιδια μερα, η περασαν εβδομαδες και μηνες;

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    258
    Quote Originally Posted by Black_Opium View Post
    Μάλιστα. Βλέπω ότι το έχετε συνήθειο εδώ τις συμβουλές να τις πετάτε με τις προσβολές μαζί. Δεν έχω προσβάλει κανέναν και έχω βγει ξαφνικα κομπλεξικη αντροχωριστρα, φάντασμενη, νοητικα καθυστερημένη τώρα και εγωκεντρικη.

    Δεν θα απολογηθώ για τη προτίμηση μου να τροποποιω ή να σβήνω σχόλια μου. Από τη στιγμή που το φόρουμ το επιτρέπει είναι δικαίωμα μου.

    Αλήθεια πως νομίζεις ότι κάποιος με το ίδιο δικό μου πρόβλημα μελλοντικά θα βοηθηθει από αυτά που γράφετε; μάλλον θα νιώσει άσχημα για αυτά που νιώθει πάρα θα βοηθηθει εφόσον έχετε την τάση να υποτιμάτε τον άνθρωπο που γράφει εδώ και να προκαλείτε εντάσεις.

    Από τη στιγμή που κάποιος δεν σεβεται τον συνομιλητή του δεν υπάρχει λόγος να απαντάει για να βοηθήσει. Άσε τους άλλους να γράψουν που μπορούν. Δεν με ξέρεις ούτε με γνωρίζεις για να βγάζεις συμπεράσματα για μένα ότι είμαι εγωκεντρικη η οτιδήποτε

    Ξέρω τις αδυναμίες μου.το ξέρω ότι μου αρέσει κάποιος που δεν γνωρίζω και ότι προβάλλω σε αυτόν πράγματα. Το αναγνωρίζω και έχεις δίκιο.

    Όμως όλοι κάποια στιγμή βρίσκουν κάτι σε κάποιον άνθρωπο για να ξεκινήσουν μια σχέση μαζί του. Αν αυτός ήταν ελεύθερος και ήθελε, τότε θα δοκιμάζαμε και μπορεί στη πορεία να ανακάλυπτα ότι δεν μου ταιριάζει. Οκει.μια χαρά. Όλα καλά. Σε αυτή τη περίπτωση

    Τώρα απλά θα μείνω πάλι με την όρεξη ότι δεν μπορώ να δοκιμάσω κάτι που μου αρέσει. Για να δω αν μου ταιριάζει. Για τι πάλι εστίασα κάπου λάθος.

    Δεν θέλω να υποφέρω. Δεν κόλλησα μαζί του αφού κατάλαβα ότι είναι μη διαθέσιμος. Τον είδα και μου άρεσε. Τόσο απλά
    Προσβλήθηκες από τον όρο "εγωκεντρισμός"; Γιατί; Αναγνωρίζεις οτι είναι στοιχείο το οποίο έχεις, δε σου αρέσει και σε δυσκολεύει στη καθημερινή σου ζωή; Ή είναι απλά η τάση για αναζήτηση "χαϊδέματος των αυτιών" και βλέποντας οτι δε το έχεις εδώ αποφάσισες να εστιάσεις την προσοχή σου σε ένα νέο φανταστικό σου δημιούργημα που βάφτισες "έλλειψη σεβασμού" για να αποφύγεις να αναφερθείς επί της ουσίας σε αυτό που σε ενόχλησε;

    Ποιος σου ζήτησε να απολογηθείς για τα σχόλια που σβήνεις; Τώρα διαστρεβλώνεις και αυτά που διαβάζεις εδώ μέσα εκτός από την γενικότερη πραγματικότητα σου;

    Αν νιώθεις υποτίμηση με τις απόψεις που παρουσιάζουν τη λογική πλευρά του θέματος και οι οποίες προσπαθούν να ξεκαθαρίσουν όλη αυτή τη γνωστική διαστρεύλωση στην οποία ζεις τότε ποιος ο λόγος που έθεσες το θέμα σου εδώ μέσα; Τι ακριβώς περίμενες; Ποια θα μπορούσε να είναι η προσέγγιση ενός ατόμου που το βλέπει από έξω όλο αυτό και ενώ μάλιστα σε βλέπει όλο και πιο εγκλωβισμένη σε κάθε σου post;

    Α και για να μιμηθώ λίγο τον τρόπο σου, δε θα απολογηθώ για την επιλογή μου να σχολιάζω σε όποιο θέμα επιθυμώ. Από τη στιγμή που το forum το επιτρέπει είναι δικαίωμα μου. Από τη στιγμή βέβαια που εσύ επιλέγεις να μην αγνοείς τα posts μου είναι επειδή προφανώς χτυπούν υπαρκτά και ευαίσθητα νεύρα τα οποία επιλέγεις να μην αντιμετωπίζεις.

  13. #73
    Banned
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Los Angeles <3
    Posts
    257
    [QUOTE=Nikolaus;1186194]Προσβλήθηκες από τον όρο "εγωκεντρισμός"; Γιατί; Αναγνωρίζεις οτι είναι στοιχείο το οποίο έχεις, δε σου αρέσει και σε δυσκολεύει στη καθημερινή σου ζωή; Ή είναι απλά η τάση για αναζήτηση "χαϊδέματος των αυτιών" και βλέποντας οτι δε το έχεις εδώ αποφάσισες να εστιάσεις την προσοχή σου σε ένα νέο φανταστικό σου δημιούργημα που βάφτισες "έλλειψη σεβασμού" για να αποφύγεις να αναφερθείς επί της ουσίας σε αυτό που σε ενόχλησε;

    Ποιος σου ζήτησε να απολογηθείς για τα σχόλια που σβήνεις; Τώρα διαστρεβλώνεις και αυτά που διαβάζεις εδώ μέσα εκτός από την γενικότερη πραγματικότητα σου;

    Αν νιώθεις υποτίμηση με τις απόψεις που παρουσιάζουν τη λογική πλευρά του θέματος και οι οποίες προσπαθούν να ξεκαθαρίσουν όλη αυτή τη γνωστική διαστρεύλωση στην οποία ζεις τότε ποιος ο λόγος που έθεσες το θέμα σου εδώ μέσα; Τι ακριβώς περίμενες; Ποια θα μπορούσε να είναι η προσέγγιση ενός ατόμου που το βλέπει από έξω όλο αυτό και ενώ μάλιστα σε βλέπει όλο και πιο εγκλωβισμένη σε κάθε σου post;

    Α και για να μιμηθώ λίγο τον τρόπο σου, δε θα απολογηθώ για την επιλογή μου να σχολιάζω σε όποιο θέμα επιθυμώ. Από τη στιγμή που το forum το επιτρέπει είναι δικαίωμα μου. Από τη στιγμή βέβαια που εσύ επιλέγεις να μην αγνοείς τα posts μου είναι επειδή προφανώς χτυπούν υπαρκτά και ευαίσθητα νεύρα τα οποία επιλέγεις να μην
    Last edited by Black_Opium; 14-01-2022 at 10:58.

  14. #74
    Banned
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Los Angeles <3
    Posts
    257
    .............
    Last edited by Black_Opium; 13-01-2022 at 00:11.

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,698
    Quote Originally Posted by Black_Opium View Post
    Δεν μπόρεσαν να με βοηθήσουν. Αυτο νιώθω.Ακομα κάνω συνεδρίες.Μου είπαν το πως σκέφτομαι και το πως λειτουργώ, και εγώ είχα αντιληφθεί πράγματα για μενα όμως ούτε με βοήθησαν στο να υιοθετήσω μια πιο αποδοτική οπτική ,ούτε πως να συμπεριφέρομαι ωστε να καταφέρνω να παίρνω αυτό που θέλω.

    Μου άρεσε, όχι από τη πρώτη στιγμή που τον είδα όμως από τις επόμενες φορες και αυτό φουντώνε μέσα σε 2 μήνες και κάτι. Όμως ήθελα να μου συμβεί εξαρχης κάτι καλό στη δουλειά που ξεκίνησα. Είχα κεραίες ανοιχτές για κάτι που θα είναι σωστό, εφικτό. Να ειμαι απλά ανοικτή και να το επιδιώξω και εγώ. Εφόσον θέλω σχέση.

    Όμως πάλι έκανα λάθος focus
    οκ, εγω μπορω να σου επισημανω συμπεριφορικα θεματα, γιατι για κατι πιο βαθυ, χρειαζεται οπωσδηποτε ψυχοθεραπεια, οχι αποψεις...

    ως προς τις συνεδριες, δεν μου ειπες ποσο καιρο τις κανεις.

    ως προς το θεμα, απ οσα εχεις πει στο θεμα και απο μια απογοητευση στο στυλ "παλι τα ιδια", καταλαβαινω οτι ειναι ενα μοτιβο που επαναλαμβανεις να κολλας σε μη διαθεσιμους.
    επομενως, κι εφοσον δεν σου συμβαινει σε δευτερολεπτα, αλλα περασε ενας - δυο μηνες, τι πιο απλο, απο το να διασταυρωνεις την σχεσιακη τους κατασταση πριν αρχισεις να πλαθεις παραμυθια, πραγμα που ειναι παρα πολυ ευκολο ακομα και για απλους συναδελφους. δεν δειχνειε ρωτικο ενδιαφερον κατι τετοιο! εναν καφε να πιεις με καποιον συναδελφο, ειναι πολυ απλο να ρωτησεις την ακτασταση του, να πεις και την δικη σου, κλπ, χωρις να υπαρξει καμια παρεξηγηση!
    γι αυτο υπαρχουν και οι βερες, αλλωστε. για να ξεχωριζουν οι παντρεμενοι.
    δλδ, πινετε καφε στο κυλικειο, 4 συναδελφοι, ακομα και πολυ καινουργιοι και λες "εσεις παιδια, σε τι φαση ειστε; παντρεμενοι, ελευθεροι, σε σχεση; εγω, ανυπαντρη ειμαι, μολις χωρισα, ή εχω σχεση, κλπ" κανεις δεν αρνειται να απαντησει.
    δλδ, πραγματικα, δεν μπορω να θυμηθω δουλεια που περασε ενας- δυο μηνες και δεν ξεραμε ποιος/ α ηταν δεσμευμενος και ποιος οχι..

    κατα τα αλλα, ειναι μεγαλο conflict να εχεις προσδοκιες ερωτικες απο μια νεα δουλεια, και οχι επαγγελματικες.
    εγω δεν λεω "ποτέ", ειναι πολλες ωρες η δουλεια και πολυ ευκολα μπορει να προκυψει κατι ερωτικο, αλλα οχι και να το βαζεις στο προγραμμα, αντι να ασχοληθεις να προκυψει κατι επαγγελματικα καλο και να στεριωσεις η να προκοψεις επαγγελματικα..

    λαθος στοχους βαζεις.
    τους ερωτικους στοχους, ΔΕΝ τους βαζουμε στην δουλεια. αλλο αν προκυπτουν...

Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast

Similar Threads

  1. Απογοήτευση
    By ioanna128 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 11-01-2021, 10:08
  2. απογοητευση
    By melina20 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 07-05-2018, 21:26
  3. απογοήτευση...
    By theory in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 49
    Last Post: 13-04-2016, 00:06
  4. Απογοητευση!
    By deus in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 79
    Last Post: 10-05-2015, 20:23
  5. Απογοητευση..
    By jet in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 18
    Last Post: 12-02-2011, 20:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •