Άγχος για κάτι τελείως σιχαμένο...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    728

    Άγχος για κάτι τελείως σιχαμένο...

    Λυπάμαι πολυ που το γράφω αλλά σαν τρελά μικροφοβικη θέλω να το μοιραστώ. Είμαι στη δουλειά παω τουαλέτα και ως συνήθως βάζω ένα κάρο χαρτιά πριν κάτσω μη φανταστείς είμαστε και μόνο τέσσερα κορίτσια οκ τι στο καλό. Τελος πάντων βάζω εγώ εκεί χαρτί και κάθομαι κάνω την ανάγκη μου και μετά παω σχολαστικά να καθαρίσω παλι και όπως τραβω τα χαρτιά βλέπω αίματα. Παγώνω. Σηκώνω το καπάκι και βλέπω γεμάτη αίμα από κάτω. Αηδιάζω και τρέμω. Αν με άγγιξε? αν άγγιξε το χαρτί όπως κατουρούσα και μετά άγγιξε το τέτοιο μου? Και άλλα πολλα παρα πολλα αηδιαστικά. Σκέφτομαι ότι ουτε όταν καθόμουν ουτε όταν σκουπίστηκα είδα ίχνος αίματος. Πωωω τρελαίνομαι και μόνο που το σκέφτομαι. Κατευθείαν αγχώθηκα ότι έχω κολλήσει τα πάντα με πιο κυριο το AIDS. Εκτός του ότι είμαι έτοιμη να εκραγω γιατί είναι τελείως βρωμιαρες μα τελείως τρέμω μην έχω κολλήσει τα παντα. Τι να κάνω? Παίζει να κολλήσεις έτσι? Μια το σκέφτομαι έτσι μια αλλιώς. Θα παω να κάνω εξέταση αλλά θέλει τουλάχιστον 2 βδομάδες λέει να φανεί.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Κάτι δε μου κολλάει στην περιγραφή. Πως είναι δυνατόν να βάζεις σχολαστικά τοσα χαρτιά και να μην παρατηρήσεις τόσα αίματα?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    728
    Έτσι όπως κοίταξα από πανω δεν φαινόταν τίποτα. Μετά όπως μαζεψα τα χαρτιά μάλλον τράβηξε και από κάτω από το καπάκι γιατι εκεί ήταν.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Δεν κολλάει έτσι Έλλη. Και όλοι οι ειδικοί λένε ότι είναι και λίγο μύθος οι ουρωλοιμώξεις κι όλα αυτά από τις κοινόχρηστες τουαλέτες. Πιο πολύ το παθαίνουν οι κοπέλες που δεν πάνε τουαλέτα και τα κρατάνε ώρες και δεν καθαρίζει το ουροποιητικό, παρά όσες πάνε συχνά κι ας κάθονται και σε ακάθαρτα καπάκια.
    Πιο ασφαλές είναι να έχεις κανένα αντισηπτικό μαντηλάκι και να καθαρίζεις παρά να βάζεις χαρτιά. Και πιο πολύ προσοχή θέλει στα πόμολα όταν βγαίνεις να πλύνεις μετά καλά τα χέρια σου, παρά οτιδήποτε άλλο. Υπάρχουν και σχετικές έρευνες αν ψάξεις. Πάντως AIDS έτσι δεν κολλάς με την καμία, μην αγχώνεσαι άδικα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    124
    Εγω σε κοινοχρηστες τουαλετες προτιμω να κρεμομαι σαν την νυχτεριδα παρα να ακουμπησω εστω κ με χαρτια.
    Μην φοβασαι παντως, ειδικα AIDS δεν υπαρχει περιπτωση να εχεις κολλησει.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Η πιθανότητα να έχει aids κάποια από τις 4 στη δουλειά σου, μάλλον είναι τόσο μεγάλη, όσο το να πέσει το κτίριο να σας πλακώσει . Οπότε , εφόσον δεν έχουν οι άλλες aids, δεν έχεις φόβο να κολλήσεις ! Και να είχαν όμως, ο ιός αδρανοποιείται γρήγορα. Οπότε δεν υπάρχει πιθανότητα ! Αν το πάω πιο πέρα ... και να υπήρχε αίμα με ενεργό ιό (!) , κάτω από το άνω χείλος της λεκάνης, πάλι δεν είχες φόβο να κολλήσεις ! Έπρεπε με κάποιο τρόπο να ακουμπήσει κάτι το αίμα και να το εμβολίσει μέσα σου ! Πραγματικά , το να πέσει το κτίριο , είναι πολύ πιθανότερο !

Similar Threads

  1. Άγχος ή κάτι άλλο;
    By Sonataa in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 04-12-2018, 19:03
  2. αγχος η κατι αλλο?
    By vasilis 80 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 16-03-2017, 21:41
  3. ΑΓΧΟΣ Η ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΣΟΒΑΡΟ??
    By volkar in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 22
    Last Post: 26-02-2013, 03:42
  4. Άγχος ότι κάτι θα χαλάσει..
    By void in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 06-10-2011, 19:36
  5. ΑΓΧΟΣ Η ΚΑΤΙ ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΟ???
    By kokos in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 03-12-2010, 21:21

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •