Αγχος θανατου μετα το εμβολιο - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 42
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    25
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καποιος που εχει αγχος υγειας και δεν παιρνει αγωγη (γιατι φοβαται και την αγωγη οπως και το εμβολιο), ή παιρνει κανονικα αγωγη, αλλα δεν βελτιωνεται, αν δεν αγχωθει για το εμβολιο, θα αγχωθει για κατι αλλο.
    ας αγχωθει τουλαχιστον για κατι που δεν βλαπτει τους συνανθρωπους του.

    η παθηση του, δεν θα βελτιωθει επειδη δεν εκανε εμβολιο...

    δυστυχως, η μια δοση, δεν σε καλυπτει παρα ελαχιστα. καλα θα ειναι να βρεις το κουραγιο να εμβολιασθεις κανονικα.
    Εγω προσωπικα εκανα και τις δυο δοσεις μοντερνα απο τον οκτωμβρη

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    26
    Οι περισσότεροι γιατροί φοβόμασταν επειδή θα πεθαίναμε χωρίς το εμβόλιο. Όταν νόσησα πριν βγει το εμβόλιο και έγινα καλά ένιωθα τέτοια ηρεμία από αυτό το φόβο και για μενα και για τους γύρω μου. Τώρα με το εμβόλιο είστε/είμαστε τυχεροί γιατί χωρίς το ρίσκο της νόσησης έχει ανοσία. Όσον αφορά τον κίνδυνο επιπλοκών, δες τον αντίστοιχο κίνδυνο για άλλα πράγματα και θα δεις ότι ενώ το να σε πατήσει αυτοκίνητο δεν είναι αιτία να μη βγεις από το σπίτι, ο φόβος για μια σπάνια παρενέργεια ενός εμβολίου είναι.

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    25
    Quote Originally Posted by purpledaisy View Post
    Οι περισσότεροι γιατροί φοβόμασταν επειδή θα πεθαίναμε χωρίς το εμβόλιο. Όταν νόσησα πριν βγει το εμβόλιο και έγινα καλά ένιωθα τέτοια ηρεμία από αυτό το φόβο και για μενα και για τους γύρω μου. Τώρα με το εμβόλιο είστε/είμαστε τυχεροί γιατί χωρίς το ρίσκο της νόσησης έχει ανοσία. Όσον αφορά τον κίνδυνο επιπλοκών, δες τον αντίστοιχο κίνδυνο για άλλα πράγματα και θα δεις ότι ενώ το να σε πατήσει αυτοκίνητο δεν είναι αιτία να μη βγεις από το σπίτι, ο φόβος για μια σπάνια παρενέργεια ενός εμβολίου είναι.
    Δεν αμφισβήτησα ποτε τα εμβολια νοσηλευτικη εχω τελειωσει εχω πιστη στην επιστημη μπορω να κατανοησω οτι και απο μια αντιβιωση μπορει να παθεις ανεπανόρθωτα πραγματα απλα ειναι ενα καινουριο σκευασμα που μαζι με τη παραπληροφόρηση που υπαρχει,την χρηση Διαδικτύου,το φοβο του ιου,τον εγκλεισμό κλπ κλπ οταν ακους για εναν ξαφνικο θανατο σε μια τετοια περιοδο εισαι σε σκεψεις,ποσο μαλλον εγω που ειμαι αγχωδης ανθρωπος δεν περνω ευκολα φαρμακα και εχω αγχος υγειας οχι σε παρα πολυ μεγαλο βαθμο αλλα υπαρχει και δεν ειναι ενας και δυο που εχουν αυτο το προβλημα αλλα ειναι αρκετοι.

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    26
    Quote Originally Posted by Martha1995 View Post
    Δεν αμφισβήτησα ποτε τα εμβολια νοσηλευτικη εχω τελειωσει εχω πιστη στην επιστημη μπορω να κατανοησω οτι και απο μια αντιβιωση μπορει να παθεις ανεπανόρθωτα πραγματα απλα ειναι ενα καινουριο σκευασμα που μαζι με τη παραπληροφόρηση που υπαρχει,την χρηση Διαδικτύου,το φοβο του ιου,τον εγκλεισμό κλπ κλπ οταν ακους για εναν ξαφνικο θανατο σε μια τετοια περιοδο εισαι σε σκεψεις,ποσο μαλλον εγω που ειμαι αγχωδης ανθρωπος δεν περνω ευκολα φαρμακα και εχω αγχος υγειας οχι σε παρα πολυ μεγαλο βαθμο αλλα υπαρχει και δεν ειναι ενας και δυο που εχουν αυτο το προβλημα αλλα ειναι αρκετοι.
    Σαν νοσηλεύτρια θα έχεις ακούσει πολλά περιστατικά θανάτου από το "τίποτα". Αφού είσαι και αγχώδης γιατί δεν αγχώνεσαι από το covid που είναι μερικές τάξεις μεγέθους πιο επικίνδυνος από το εμβόλιο και γιατι δεν αγχώνεσαι μην κολλήσεις κάποιον δικό σου;

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by purpledaisy View Post
    Σαν νοσηλεύτρια θα έχεις ακούσει πολλά περιστατικά θανάτου από το "τίποτα". Αφού είσαι και αγχώδης γιατί δεν αγχώνεσαι από το covid που είναι μερικές τάξεις μεγέθους πιο επικίνδυνος από το εμβόλιο και γιατι δεν αγχώνεσαι μην κολλήσεις κάποιον δικό σου;
    Κι εμενα ρε παιδια μου κανει εντυπωση αυτο.Κι εγω αγχωθηκα με το εμβολιο.Βασικα δε νομιζω κανεις να το εκανε χαλαρα.ολοι ημασταν σκεπτικοι.Αλλα επειδη κι εγωεχω αγχωδη διαταραχη μου κανει εντυπωση δε σας αγχωνει μη κολλησετε?Προσωπικα ξερω οτι αν νοσησω και λιγα συμπτωματα να εχω θα χτυπησει η αγχωδης διαταραχη ταβανι.

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    25
    Quote Originally Posted by purpledaisy View Post
    Σαν νοσηλεύτρια θα έχεις ακούσει πολλά περιστατικά θανάτου από το "τίποτα". Αφού είσαι και αγχώδης γιατί δεν αγχώνεσαι από το covid που είναι μερικές τάξεις μεγέθους πιο επικίνδυνος από το εμβόλιο και γιατι δεν αγχώνεσαι μην κολλήσεις κάποιον δικό σου;
    Σαν γιατρος προφανώς θα ξερεις οτι δεν ειμαι ολα τα φαρμακα για ολους ουτε η ιδια δοση για ολο το γενικο πλυθησμο και νομιζω πως το χαρτι που υπογραφεις οταν εμβολιάζεσαι με αυτο το σκευασμα που ξαναλεω πρωτη φορα βγαινει στη κυκλοφορια μαζικα οι ερωτησεις που γραφει πανω στο χαρτι ειναι να χαμε να λεγαμε..εχεις καμια γνωστη αλλεργία,πρωτη η δευτερη δοση,αν ειχες πυρετο καποιες μερες πριν τον εμβολιασμο…δεν αγχωθηκα ποτε για τον κοβιντ γιατι οταν επρεπε να κατσω σπιτι μου εκατσα τα ιδια πραγματα που εκανα προ κοβιντ κανω και τωρα δεν πιανω πολλα σωστη απολύμανση κλπ κλπ συν οτι αυτοι οι κοντινοι μου ανθρωποι που ανηκουν σε ευπαθη ομαδα προσεχουν ειτε με εμβολιο ειτε χωρις το ιδιο οποτε δε σουλατσαρουν και τα λεμε απο το τηλ και ξανατονιζω ειμαι εμβολιασμενη,ολοι οι αλλοι τριγυρω μου ειναι εμβολιασμενοι η νοσησαντες να εχω δυο η τρια ατομα στον κυκλο μου ανεμβολιαστα

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    26
    Quote Originally Posted by Martha1995 View Post
    Σαν γιατρος προφανώς θα ξερεις οτι δεν ειμαι ολα τα φαρμακα για ολους ουτε η ιδια δοση για ολο το γενικο πλυθησμο και νομιζω πως το χαρτι που υπογραφεις οταν εμβολιάζεσαι με αυτο το σκευασμα που ξαναλεω πρωτη φορα βγαινει στη κυκλοφορια μαζικα οι ερωτησεις που γραφει πανω στο χαρτι ειναι να χαμε να λεγαμε..εχεις καμια γνωστη αλλεργία,πρωτη η δευτερη δοση,αν ειχες πυρετο καποιες μερες πριν τον εμβολιασμο…δεν αγχωθηκα ποτε για τον κοβιντ γιατι οταν επρεπε να κατσω σπιτι μου εκατσα τα ιδια πραγματα που εκανα προ κοβιντ κανω και τωρα δεν πιανω πολλα σωστη απολύμανση κλπ κλπ συν οτι αυτοι οι κοντινοι μου ανθρωποι που ανηκουν σε ευπαθη ομαδα προσεχουν ειτε με εμβολιο ειτε χωρις το ιδιο οποτε δε σουλατσαρουν και τα λεμε απο το τηλ και ξανατονιζω ειμαι εμβολιασμενη,ολοι οι αλλοι τριγυρω μου ειναι εμβολιασμενοι η νοσησαντες να εχω δυο η τρια ατομα στον κυκλο μου ανεμβολιαστα
    Τα φάρμακα έχουν ενδείξεις και αντενδείξεις. Γενικά τα εμβόλια έχουν ελάχιστες αντενδείξεις (πχ με εξασθενημένο μικροοργανισμό σε εγκύους). Εσύ για το pfizer πχ, έχεις κάποια αντένδειξη; Επίσης εσύ δουλεύεις τώρα;

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    25
    Quote Originally Posted by purpledaisy View Post
    Τα φάρμακα έχουν ενδείξεις και αντενδείξεις. Γενικά τα εμβόλια έχουν ελάχιστες αντενδείξεις (πχ με εξασθενημένο μικροοργανισμό σε εγκύους). Εσύ για το pfizer πχ, έχεις κάποια αντένδειξη; Επίσης εσύ δουλεύεις τώρα;
    Εγω εφυγα απο αυτον τον κλαδο καθως τα λεφτα ειναι ψυχουλα.

  9. #24
    Quote Originally Posted by purpledaisy View Post
    Οι περισσότεροι γιατροί φοβόμασταν επειδή θα πεθαίναμε χωρίς το εμβόλιο. Όταν νόσησα πριν βγει το εμβόλιο και έγινα καλά ένιωθα τέτοια ηρεμία από αυτό το φόβο και για μενα και για τους γύρω μου. Τώρα με το εμβόλιο είστε/είμαστε τυχεροί γιατί χωρίς το ρίσκο της νόσησης έχει ανοσία. Όσον αφορά τον κίνδυνο επιπλοκών, δες τον αντίστοιχο κίνδυνο για άλλα πράγματα και θα δεις ότι ενώ το να σε πατήσει αυτοκίνητο δεν είναι αιτία να μη βγεις από το σπίτι, ο φόβος για μια σπάνια παρενέργεια ενός εμβολίου είναι.
    Και εγώ δεν αμφισβητώ την επιστήμη,ίσα ίσα κάνω συχνά εξετάσεις και εφαρμόζω ότι μου πει ο γιατρός μου,αλλά τώρα μας βομβαρδίζουν με ειδήσεις αιφνιδίων θανάτων,νεαρών ατόμων και τονίζουν ότι έχουν εμβολιαστεί .Εμείς που έχουμε ένα άγχος υγείας μας καταπλακωνει και γινόμαστε χειρότερα...εγώ προσωπικά φοβάμαι τώρα να πάω για την δεύτερη δόση,σκέφτομαι να την καθυστερήσω μέχρι να κάνω επιπλέον εξετάσεις στον καρδιολόγο μου.

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    26
    Quote Originally Posted by Orion16 View Post
    Και εγώ δεν αμφισβητώ την επιστήμη,ίσα ίσα κάνω συχνά εξετάσεις και εφαρμόζω ότι μου πει ο γιατρός μου,αλλά τώρα μας βομβαρδίζουν με ειδήσεις αιφνιδίων θανάτων,νεαρών ατόμων και τονίζουν ότι έχουν εμβολιαστεί .Εμείς που έχουμε ένα άγχος υγείας μας καταπλακωνει και γινόμαστε χειρότερα...εγώ προσωπικά φοβάμαι τώρα να πάω για την δεύτερη δόση,σκέφτομαι να την καθυστερήσω μέχρι να κάνω επιπλέον εξετάσεις στον καρδιολόγο μου.
    Με τους 50 και 100 θανάτους/μερα και τους 600 διασωληνωμένους δεν σας βομβαρδίζουν;

    @Martha1995
    Σίγουρα είναι μικρές οι αμοιβές και των νοσηλευτών και των γιατρών. Αλλά ως ανεμβολίαστη δεν θα μπορούσες να δουλέψεις ούτως ή άλλως.

  11. #26
    Quote Originally Posted by purpledaisy View Post
    Με τους 50 και 100 θανάτους/μερα και τους 600 διασωληνωμένους δεν σας βομβαρδίζουν;

    @Martha1995
    Σίγουρα είναι μικρές οι αμοιβές και των νοσηλευτών και των γιατρών. Αλλά ως ανεμβολίαστη δεν θα μπορούσες να δουλέψεις ούτως ή άλλως.
    Σίγουρα μας βομβαρδίζουν και μαζί με τα άλλα μας έχει προξενήσει μεγάλη αναστάτωση και μπέρδεμα....τι να πω δεν ξέρω είναι απελπιστική η κατάσταση και από τις δύο πλευρές......

  12. #27
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    26
    Quote Originally Posted by Orion16 View Post
    Σίγουρα μας βομβαρδίζουν και μαζί με τα άλλα μας έχει προξενήσει μεγάλη αναστάτωση και μπέρδεμα....τι να πω δεν ξέρω είναι απελπιστική η κατάσταση και από τις δύο πλευρές......
    Κάτι πρέπει να πεις όμως και εσύ και όλοι. Ο κοβιντ τρέχει δεν περιμένει τι θα σκεφτούμε. Είσαι η εμβολιασμένος ή ανεμβολίαστος. Το σε αναμονή = ανεμβολίαστος.

  13. #28
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    4
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν υπαρχει καμια διαφωνια μεταξυ των γιατρων.
    αυτο που υποστηριζεις, ειναι παραπληροφορηση.
    ειναι πολυ συγκεκριμενες οι παθησεις που δικαιολογουν τον μη εμβολιασμο, και οι ψυχικες παθησεις, δενε ιναι εμσα σε αυτες...
    και η ζωη οσων δεν εχουν πια προσβαση στο συστημα υγειας και πεθαινουν απο αλλες ασθενειες που δεν εχουν εμβολιο, ειναι μοναδικες και δεν μπορουν οι παραπληροφορημενοι ανεμβολιαστοι να γονατιζουν παγκοσμιως τα συστηματα υγειας, και να στερουν απο τους συνανθρωπους τους την περιθαλψη.
    ειναι θεμα δημοσιας υγειας, και οχι προσωπικο θεμα, γι αυτο και η πιεση και μακαρι να αυξηθει η πιεση...
    Φίλε μου, είσαι αρκετά απόλυτος. Τον τελευταίο καιρό έχω πάει σε πολλούς γιατρούς και μετά από αυτά που έζησα οφείλω να πω ότι δεν ξερεις ποιον να εμπιστευτεις. Τεσπα ως προς αυτα που λες περί δημοσιας υγείας και προστασίας: Το συγκεκριμένο εμβόλιο το κάνεις για να προστατευτείς εσυ, για να περάσεις όσο πιο ελαφριά γίνεται τη συγκεκριμένη αρρώστια εσύ οχι για να προστατευσεις τους άλλους. Αν ήταν έτσι δεν θα είχαμε 50.000 κρουσματα τη μέρα. Δυστυχώς οι εμβολιασμενοι κολλάνε και μεταδιδουν τον ιό... Επίσης, δεν θεωρώ ότι είναι σωστό να πιεσουν και αλλο τους ανεμβολιαστους. Ναι μεν οι ανω των 50 πρέπει να κάνουν το εμβολιο και ίσως γι αυτη την ηλικιακη ομάδα να είναι ορθο να γίνει υποχρεωτικος ο εμβολιασμος αλλα στους νέους ανθρώπους θα πρέπει να υπάρξει η διακριτική ευχερεια να επιλέξουν οι ίδιοι τι να κάνουν με την υγεία τους. Γτ δεν επιβαρύνουν το συστημα υγειας και έτσι και αλλιώς βάσει στατιστικων το περνάνε πιο ελαφριά. Να σημειώσω, ότι δεν ειμαι κατα του εμβολίου σε καμία περίπτωση, διατηρω όμως αρκετές επιφυλάξεις.

  14. #29
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    26
    Quote Originally Posted by Sofia2626 View Post
    Φίλε μου, είσαι αρκετά απόλυτος. Τον τελευταίο καιρό έχω πάει σε πολλούς γιατρούς και μετά από αυτά που έζησα οφείλω να πω ότι δεν ξερεις ποιον να εμπιστευτεις. Τεσπα ως προς αυτα που λες περί δημοσιας υγείας και προστασίας: Το συγκεκριμένο εμβόλιο το κάνεις για να προστατευτείς εσυ, για να περάσεις όσο πιο ελαφριά γίνεται τη συγκεκριμένη αρρώστια εσύ οχι για να προστατευσεις τους άλλους. Αν ήταν έτσι δεν θα είχαμε 50.000 κρουσματα τη μέρα. Δυστυχώς οι εμβολιασμενοι κολλάνε και μεταδιδουν τον ιό... Επίσης, δεν θεωρώ ότι είναι σωστό να πιεσουν και αλλο τους ανεμβολιαστους. Ναι μεν οι ανω των 50 πρέπει να κάνουν το εμβολιο και ίσως γι αυτη την ηλικιακη ομάδα να είναι ορθο να γίνει υποχρεωτικος ο εμβολιασμος αλλα στους νέους ανθρώπους θα πρέπει να υπάρξει η διακριτική ευχερεια να επιλέξουν οι ίδιοι τι να κάνουν με την υγεία τους. Γτ δεν επιβαρύνουν το συστημα υγειας και έτσι και αλλιώς βάσει στατιστικων το περνάνε πιο ελαφριά. Να σημειώσω, ότι δεν ειμαι κατα του εμβολίου σε καμία περίπτωση, διατηρω όμως αρκετές επιφυλάξεις.
    Διαφωνώ με όλα όσα λες. Το εμβόλιο φυσικά και προστατεύει. Το ότι η όμικρον είναι πιο μεταδοτική δεν ακυρώνει το εμβόλιο. Όντως δεν είναι όσο αποτελεσματικό θα θέλαμε αλλά σαφώς προστατεύει και μειώνει τον κίνδυνο μόλυνσης. Οι γιατροί γενικά έχουν μια άποψη. Το ότι κάποιοι που όπως λες πας εσυ λένε άλλα, δεν μου λέει κάτι. Είναι εύκολο να βρεις κάποιον με τις απόψεις που θέλεις να έχει. Και οι νέοι νοσηλεύονται.

  15. #30
    xaka10
    Guest
    θελω να εκφερω μια αποψη.πρεπει κατα την γνωμη μου ολοι ανω των 50 να εμβολιαστουν ακομα και αυτοι που ειναι παχυσαρκοι σε νεαροτερες ηλικιες.αλλα να το κανουν υποχρεωτικο στον 20αρη με καλη υγεια ειναι λιγο περιεργο.πρωτον να τονισω οτι και οι εμβολιασμενοι και νοσουν και πεθαινουν απο τον κορονοιο αρα δεν κερδιζουν την αθανασια και αναφερω 3 παραδειγματα απο τρεις διαφορετικες χωρες που αφορουν πληρως εμβολιασμενους καποιοι και με την ενισχυτικη δοση που πεθαναν ναι καλα ακουσετε απο την παραλλαγη ομικρον που οντως ειναι πιο ηπια απο την δελτα αλλα οχι και τελειως ακινδυνη

    πρωτο παραδειγμα:Βραζιλια

    The first death caused by the omicron variant of the coronavirus in Brazil was confirmed this Thursday (6) by the health department of Aparecida de Goiânia, municipality of Goiás. A 68-year-old man died after testing positive for the new strain in the city, which is located in Greater Goiania.

    The patient was hypertensive and had chronic obstructive pulmonary disease. According to the ministry, the man was immunized with two doses of the vaccine against Covid-19 from the primary scheme and also with the booster dose.

    πηγη:https://www1.folha.uol.com.br/intern...onfirmed.shtml

    συμπερασμα:ειχε κανει 3 δοσεις εμβολιου αλλα παρολα ταυτα απεβιωσε απο την ομικρον

    Δευτερο Παραδειγμα:Ινδια

    A 74-year-old man from Rajasthan’s Udaipur, who died last week, was Wednesday confirmed as the country’s first Omicron-related death.

    The man was admitted to Udaipur’s Maharana Bhupal government hospital on December 15, tested negative for Covid twice, and eventually died on December 31. Doctors in Udaipur said the patient, who was fully vaccinated, had a host of comorbidities.

    Lav Agarwal, Joint Secretary at the Ministry of Health and Family Welfare, said Wednesday: “Technically it is an Omicron-related death. He was an elderly person who had diabetes and comorbid conditions.

    πηγη:https://indianexpress.com/article/in...death-7707730/

    συμπερασμα πληρως εμβολιασμενος πεθανε απο την ομικρον

    Τριτο Παραδειγμα:Ισραηλ

    623 new Omicron cases confirmed, two patients in serious condition
    The Health Ministry announces 623 new Omicron cases in the last day, bringing the total since the variant first broke out to 1,741.

    The ministry says the death of an 84-year-old woman is suspected to be related to the variant. The woman was fully vaccinated, including with a booster.

    Two people are in serious condition, including one person hooked up to a ventilator. Both are unvaccinated.

    Six others are hospitalized with less serious bouts, four of whom are vaccinated.

    Over 1,000 of the confirmed Omicron carriers came from abroad, the ministry says.

    πηγη:https://www.timesofisrael.com/livebl...ember-28-2021/

    συμπερασμα:πληρως εμβολιασμενη και με τις τρεις δοσεις πεθανε απο την ομικρον στο Ισραηλ.αυτο το αρθρο ειναι 28 δεκεμβριου δεν ηταν σιγουροι για την παραλλαγη αλλα μετα απο ημερες επιβεβαιωθηκε οτι ηταν ομικρον

    3 εμβολισμενοι πεθαναν απο την ομικρον

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Παρενέργειες ένα μήνα μετά το εμβολιο
    By Kallie29 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 6
    Last Post: 24-03-2022, 23:01
  2. Μετά το εμβόλιο, ζω ένα ψυχολογικό δράμα
    By PenyP in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 30
    Last Post: 07-11-2021, 21:00
  3. Άγχος. μετά το εμβόλιο
    By gr.7.7 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 4
    Last Post: 26-08-2021, 19:24
  4. Πονος στη πλατη μετα το εμβολιο που παραμενει ή πονος από αγχος?
    By ΝΙΚΚΙ24 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 24-07-2021, 14:42
  5. Φόβος μετά το εμβόλιο
    By agapoula in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 11-07-2021, 11:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •