Πρώτη κίνηση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    10

    Πρώτη κίνηση

    Γειά σας. Είμαι 25 και και εδώ και αρκετό καιρό ( σχεδόν δύο χρόνια) δεν εδώ συνάψει κάποια σχέση. Όσο ήμουν φοιτητής είχα αρκετές βραχυχρόνιες σχέσεις αλλά από τότε που επέστρεψα στον τόπο που μένω δυσκολεύομαι να γνωρίσω κοπέλες λόγω του ότι η κοινωνία εδώ είναι μικρή και οι παρέες κλειστές. Τον τελευταίο καιρό νομίζω ότι μου αρέσει μια κοπέλα που δουλεύει σε μια καφετέρια που πηγαίνω. Δεν έχουμε μιλήσει ούτε έχει δείξει κάποιο ενδιαφέρον αλλά θα ήθελα πολύ να τη γνωρίσω. Να σημειώσω ότι είμαι αρκετά ντροπαλός και δεν εχω κάνει ποτέ την πρώτη κίνηση να γνωρίσω κάποια. Συνήθως γνώριζα κοπέλες μέσω κοινών παρεών ή μου έστελναν αυτές πρώτες μήνυμα. Πώς θα μπορούσα να την προσεγγίσω χωρίς να τη φέρω σε δύσκολη θέση; Δεν ξέρω καν αν έχει αγόρι ή οτιδήποτε. Ξέρω πως την λένε στα σοσιαλ αλλά δεν την έχω ακολουθήσει ακόμα. Κάθε συμβουλή δεκτή

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    αφου την εχεις βρει στο διαδικτυο, μπορεις να της πιασεις μια συντομη κουβεντα μιας και την βλεπεις σε χωρο εργασιας και να της πεις οτι την βρηκες ας πουμε στο φατσοβιβλο και αμα θελει να γινετε φιλοι.
    απλα δεν ειναι αναγκη να της πεις απο τωρα οτι θελεις να γινετε φιλοι με σεξ αυτο το εχουν πει και αλλοι μιας και που ειναι γκαρσονα.
    απο εκει και περα οτι προκυψει απο τις κουβεντες με τον υπολογιστη και στην καφετερια παντως γενικα μην περιμενεις και πολλα πραματα απο μια τετοια γυναικα

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    10
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    αφου την εχεις βρει στο διαδικτυο, μπορεις να της πιασεις μια συντομη κουβεντα μιας και την βλεπεις σε χωρο εργασιας και να της πεις οτι την βρηκες ας πουμε στο φατσοβιβλο και αμα θελει να γινετε φιλοι.
    απλα δεν ειναι αναγκη να της πεις απο τωρα οτι θελεις να γινετε φιλοι με σεξ αυτο το εχουν πει και αλλοι μιας και που ειναι γκαρσονα.
    απο εκει και περα οτι προκυψει απο τις κουβεντες με τον υπολογιστη και στην καφετερια παντως γενικα μην περιμενεις και πολλα πραματα απο μια τετοια γυναικα
    Φίλε Νίκο νομίζω ότι είσαι αρκετά προκατειλημμένος. Το ότι μια κοπέλα είναι "γκαρσόνα" σε καφετέρια δεν σημαίνει αυτόματα ότι είναι ότι να ναι. Η συγκεκριμένη μάλιστα έχει τελειώσει σχολή νηπιαγωγών απότι έμαθα οπότε πιθανότατα κάνει αυτή τη δουλειά ως λύση ανάγκης μέχρι να βρει κάτι στο αντικείμενο της. Καλώς ή κακώς στη χώρα που ζούμε άμεση αποκατάσταση έχεις μόνο αν είσαι αστυνομικός ή παπάς. Οι περισσότεροι έχουμε κάνει τέτοιες προσωρινές δουλειές για να επιβιώσουμε και δεν σημαίνει τίποτα για τον χαρακτήρα μας. Εκτός αν θεωρείς τίμιους μόνο όσους δουλεύουν στο δημόσιο ή είναι CEO σε μεγάλες εταιρίες. Ευχαριστώ για τις συμβουλές σου πάντως

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Αφού είσαι σε μικρό μέρος μάθε πρώτα αν έχει κάποια σχέση η κοπέλα. Δεν θα είναι δύσκολο. Από εκεί και πέρα το να είσαι ευγενικός και αν βρεθεί η περίσταση να πεις μια κουβέντα παραπάνω δεν είναι κακό, αρκεί να είναι η κατάλληλη στιγμή. Όχι σαν κάτι τύπους που πνίγεται η άλλη στη δουλειά ή είναι απλώς ευγενική και κάθονται και της τα πρήζουν.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    29
    φιλε κανε λεφτα σκασε με μια λαμπο η μαζερατι και θα στην μπει πρωτη αυτη...αχαχαχα

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    Quote Originally Posted by panagiotiss View Post
    φιλε κανε λεφτα σκασε με μια λαμπο η μαζερατι και θα στην μπει πρωτη αυτη...αχαχαχα
    υπερβολικο σε βρισκω.
    υπαρχουν και καλες κοπελες που νοιαζονται μονο για τον καλο χαρακτηρα του αλλου και τα λεφτα δεν τις απασχολουν καθολου,συμβαινει ομως μονο οταν εχουν οι ιδιες λεφτα ετσι καταλαβαινεις ειναι αρκετα σπανιο

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    6
    Θα μπορούσες να της ανοίξεις συζήτηση όταν πας στην καφετέρια , σε περίπτωση όμως που δεν θα έχει αρκετή δουλειά . Μετά κάνε της αντ και στείλε της μήνυμα . Δεν χρειάζεται να φοβάσαι . Ή θα μπορούσες να κάνεις κάτι πολύ κλισέ ... Να γράψεις το όνομα χρήστη σου από το ίνστα σου πχ , και να το αφήσεις στο τραπέζι ... Άμα σε κάνει αντ , απάντησε σε κανένα στόρυ της ή απλά στείλε μήνυμα !!!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    αφου την εχεις βρει στο διαδικτυο, μπορεις να της πιασεις μια συντομη κουβεντα μιας και την βλεπεις σε χωρο εργασιας και να της πεις οτι την βρηκες ας πουμε στο φατσοβιβλο και αμα θελει να γινετε φιλοι.
    απλα δεν ειναι αναγκη να της πεις απο τωρα οτι θελεις να γινετε φιλοι με σεξ αυτο το εχουν πει και αλλοι μιας και που ειναι γκαρσονα.
    απο εκει και περα οτι προκυψει απο τις κουβεντες με τον υπολογιστη και στην καφετερια παντως γενικα μην περιμενεις και πολλα πραματα απο μια τετοια γυναικα
    πρεπει να εισαι εντελως καμμενος νικοδυο για να θεωρεις οτι οι κοπελες που δουλευουν σερβις, οι "γκαρσονες" οπως τις αποκαλεις, ειναι μια ξεχωριστη κατηγορια γυναικων και να την λες υποτιμητικα "τετοια γυναικα"... παω στοιχημα οτι δενε χει ποτε γυρισει να σε κοιταξει ουτε "τετοια " γυναικα, παρολο που δουλευει σε "τετοια" δυσκολη δουλεια, επειδη δεν της τρεχουν τα λεφτα απο τα μπατζακια, κι ισως εκανες 2-3 δεκαρες μεχρι τωρα εσυ, αλλα δεν βοηθουν ουτε αυτες για να συναναστραφεις οποιαδηποτε γυναικα με τα σκτ που κουβαλας στο κεφαλι σου, και πιθανως και με την κακη εμφανιση σου...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    και πιθανως και με την κακη εμφανιση σου...
    η εμφανιση μου ειναι πολυ ωραια, αν και αυτη την περιοδο ειμαι 110 κιλα με 180 υψος.....
    για τα υπολοιπα δεν καταλαβαινω τι λες, ολοι ξερουν οτι οι γκαρσονες ειναι δυσκολες εως πολυ δυσκολες και δεν κανουν για μονιμη σοβαρη σχεση, ειναι σαν να προσπαθει μια γυναικα να κανει σοβαρη σχεση με ενα μπαρμαν αστεια πραγματα δηλαδη

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    373
    Όχι δεν το ξέρουν όλοι...εσύ τα πιστεύεις αυτά ...πάνε πακέτο μάλλον με τις απόψεις σου ότι πρέπει να είναι φράγκατος ο άλλος για να βρει κοπέλα.Ισως αυτά σε βοηθάνε να δικαιολογήσεις το γιατί είσαι εσύ μπακουρι ρίχνοντας την ευθύνη στις γυναίκες.Σκεφτηκες ποτέ ότι οι απόψεις σου και ο μισογυνισμός σου φταίνε?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Εγω εχω φιλεσ σερβιτορεσ ειναι ειδικη κατηγορια οντωσ γτ στην καφετερια πηγαινουν απο το μεγαλογιατρο που τον γνωριζουν μεχρι το ρεμαλι β κατηγοριασ ανθρωπο που ειμαι εγω κ με γνωριζουν κι εμενα μιλανε με ολουσ κι τουσ διαχειριζονται ολουσ ειτε ειναι εκατομμυριουχοι ειτε ειναι ρεμαλια και διαλεγουν να κανουν σχεση εκτοσ καφετεριασ ειναι μοναδικεσ ισεσ με βουλευτινεσ και συνηθωσ ειναι πολυ ομορφεσ γι αυτο ειναι δυσκολεσ γτ τουσ ξερουν ολουσ ολουσ ομωσ

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    Quote Originally Posted by nicolina View Post
    και ο μισογυνισμός σου φταίνε?
    που στηριζεις αυτη την αποψη;

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    373
    Κάνε ένα πισωγυρισμα σε αυτά που ποσταρεις περί γυναικών και σχέσεων και θα καταλάβεις.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Θες να σου πούμε σαχλαμάρες ή κάτι στα σοβαρά ;; 110 κιλά με 1.80 ... και άβγαλτος σχετικά .... δεν έχεις καμία ελπίδα.
    Σχετικά με τα κορίτσια σε μπαρ, καφε, κλαμπ ... οι αγγλόφωνοι λένε ... "You can take the girl out of the bar, but you can't take the bar out of the girl".
    Αυτό έχει να κάνει με την προσφορά ανδρών που έχει . Εσύ και όλοι οι φίλοι σου, αν υποθέσουμε ότι έχεις καμιά 100σταριά, όλη σας τη ζωή, δεν θα έχετε τις προτάσεις που έχει σε μια εβδομάδα.
    Μην πω σε μια ... μέρα.
    Τώρα για να τη ρίξεις ... αν δεν έχεις πόρσε, δεν είσαι μπράβος , δεν είσαι μουσικός , στη νύχτα ή τίποτε μπρατσαράς με 590 εμπριμέ τατουάζ , το θεωρώ τελείως απίθανο.
    Πρακτικά, αν είσαι τακτικός και έχεις μπλα μπλα , θα μπορούσε να γίνει φίλη ή καλή γνωστή ... και να σου γνωρίζει εκεί γυναίκες πελάτισσες. Πολύ χρήσιμο χαρτί αυτό , αν ξέρεις να το παίξεις.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Geo97 View Post
    Γειά σας. Είμαι 25 και και εδώ και αρκετό καιρό ( σχεδόν δύο χρόνια) δεν εδώ συνάψει κάποια σχέση. Όσο ήμουν φοιτητής είχα αρκετές βραχυχρόνιες σχέσεις αλλά από τότε που επέστρεψα στον τόπο που μένω δυσκολεύομαι να γνωρίσω κοπέλες λόγω του ότι η κοινωνία εδώ είναι μικρή και οι παρέες κλειστές. Τον τελευταίο καιρό νομίζω ότι μου αρέσει μια κοπέλα που δουλεύει σε μια καφετέρια που πηγαίνω. Δεν έχουμε μιλήσει ούτε έχει δείξει κάποιο ενδιαφέρον αλλά θα ήθελα πολύ να τη γνωρίσω. Να σημειώσω ότι είμαι αρκετά ντροπαλός και δεν εχω κάνει ποτέ την πρώτη κίνηση να γνωρίσω κάποια. Συνήθως γνώριζα κοπέλες μέσω κοινών παρεών ή μου έστελναν αυτές πρώτες μήνυμα. Πώς θα μπορούσα να την προσεγγίσω χωρίς να τη φέρω σε δύσκολη θέση; Δεν ξέρω καν αν έχει αγόρι ή οτιδήποτε. Ξέρω πως την λένε στα σοσιαλ αλλά δεν την έχω ακολουθήσει ακόμα. Κάθε συμβουλή δεκτή
    Λοιπόν ο αδερφός μου ήταν πάρα πολύ όμορφο παιδί και τώρα είναι ένας πολύ όμορφος άνδρας 47 ετων. Ενα βράδυ λοιπόν πηγαίνει σε ένα club στην παραλιακή της Αθήνας πασίγνωστο και πηγαίνει στο μπαρ να πάρει ένα ποτό και τον βλέπει κάποια που είναι πασίγνωστη στην Ελλάδα και δούλευε σαν μπαργουμαν εκεί στο μαγαζί. Θα έλεγα και το έλεγαν πολλοί τότε, πως ήταν μία από τις πιο όμορφες μπαργουμεν της Αθήνας. Που λες πάει ο αδερφος μου να παραγγείλει ποτό στο μαγαζί γινόταν σκοτωμός από τον πολύ κόσμο και του κάνει νόημα να πλησιάσει το κεφάλι της και του λέει με λένε Μαίρη πάρε με αυριο τηλέφωνο και του δίνει ένα χαρτάκι με έναν αριθμό τηλεφώνου.
    Την γνώρισα όταν ήρθα Ελλάδα το καλοκαίρι για διακοπές από σπουδές, αν δεν ήξερα πως ήταν μπαργούμαν θα έλεγα πως είναι μέντιουμ ή ψυχολόγος ή κάτι τέλος πάντων που έχει σχέση με το βλέπω κάποιον και τον διαβάζω σαν ανοικτό βιβλίο.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Κίνηση και έκτακτες
    By Elli19899 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 17-07-2022, 19:16
  2. Πρώτη κίνηση.
    By konsalex in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 9
    Last Post: 09-09-2014, 11:38
  3. Πρωτη κινηση!
    By Nik94 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 09-07-2013, 10:54
  4. κινηση
    By stable in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 9
    Last Post: 29-10-2010, 14:49
  5. πρωτη κινηση
    By papn28 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 32
    Last Post: 07-01-2010, 23:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •