klaricid Παρενεργειες σοβαρο - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    να σαι καλα !καλο σαββατοκυριακο σε ολους!ειμαι χαρουμενη καταβαθος πηρα και ενα netbook ωραιο και θα μπω αυτο συντομα

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    150
    ΚΑΛΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ!!!ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΤΟ ΝΕΟ ΝΕΤΒΟΟΚ!

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    καλημερα σε ολους..ειμαι καλα...πηγα τελικα στη παθολογο συμπαθεστατη και σε εκανε να μην αγχωνεσαι..μετρησε πιεση ειδε την καρδια μου οσο μπορει σνα παθολογος και τις αμυγδαλες μου ,παω πολυ καλα για τοσο γρηγορα αλλα θα παρω και αλλη αντιβιωση.χαρηκα που την ειδα με την καρδια μου να λεει οτι ολα ειναι τελεια αλλα ειδε μια μικρη ταχυκαρδια και μου λεει τι αγχψνεσαι?!!

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    150
    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΟΛΑ ΚΑΛΑ!ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ ΓΡΗΓΟΡΑ ΚΑΛΑ!ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΟΥ!

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    δεν ειναι απιστευτο που οι γιατροι σου λενε η καρδια σου ειναι μια χαρα και οταν αγχωνεσαι νομιζειςς τουλαχιστον οτι εχεις παθει καρδιακο?παντως αν και δεν εχω κανει συγκεκριμενες εξκετασεις καρδιας δεν πρεπει να χω κατι ετσι?

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    athens
    Posts
    324
    τιποτα δεν εχεις..πολυ αγχος εχεις και πολυ ψηρισμα της καταστασης...Προσπαθησε να μην το σκεφτεσαι και θα λυθει και αυτο...και μην αγχωνεσαι τοσο πολυ βρε....

  7. #22
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    ειμαι καλυτερα τωρα τελειωνω και τιην αντιβιωση...σηεμρα που καθησα και σκεφτηκα για τις φοβιες και απο τα παιδικα μου χρονια κατεληξα στο εξης παντα ειχα μια ταση φυγης απο παντου απο την ταξη απο αγχωτικες καταστασεις αλλα μαλλον δεν εχω αγοραφοβια αλλα κλειστοφοβια ναι!οταν ειμαι με πολυ κοσμο πχ σε συναυλια δεν μ καιγεται καρφι η γενικα με κοσμο οταν ομως εχει κοσμο και κλεισουρα δεν μπορω οπως και σε μικρα ασανσερ...ειναι συχνη απο οτι ξερω η κλειστοφοβια σωστα?και εσεις εδω που εχετε δει πολλα και ισως μερικοι να ναι ειδικοι η κλειστοφοβια τι σχεση εχει με τη ψυχοσυνθεση μου?

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    106
    Παιδιά απο πέρυσι με βασανίζει στρεπτόκοκκος στις αμυγδαλές.
    Έχω πάρει κατά καιρούς, και τελευταία φορά πριν απο ένα μήνα augmentin 1000 είδα μια βελτίωση αλλά όταν σταματούσα μετά απο λίγες μέρες ξαναέβλεπα πύον στις αμυγδαλές μου!
    Σε γιατρό δεν θέλω να ξαναπάω γιατί ή θα μου δώσουν κάποια αντιβίωση (όπως μου έδωσαν την augmentin) ή θα μου πουν να τις βγάλω, πράγμα το οποίο δεν μπορώ να κάνω τώρα!
    Σήμερα πήγα στο φαρμακείο και μου έδωσαν klaricid 500mg να παίρνω ανά δωδεκάωρο.
    Δεν την έχω ξαναπάρει.
    Ωστόσο παίρνω την ημέρα cymbalta 60mg entact 10mg και rivotril 0.75mg (για κατάθλιψη, πανικούς, .......κτλ.).
    Ο φαρμακοποιός, μου είπε δεν θα έχω παρενέργειες (του είπα για τα χάπια που παίρνω). Εγώ όμως φοβάμαι!
    Έχει πάρει κανείς άλλος klaricid? Μήπως έχω καμία παρενέργεια σε συνδυασμό με όλα αυτά που παίρνω βρε παιδιά? Ξέρει κανείς? Έχω που έχω τα ψυχολογικά μου τα χάλια να μην έχω και καμιά παρενέργεια και τρέχω ακόμα πιο πολύ....!!!!!
    Sunset αν με ακούς, εσύ είδες βελτίωση με τη klaricid?

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    108
    βασικα επαιρνα και εγω κλαρισιντ για ενα διαστημα 1 εβδομαδας και.απο την στιμη που σου το ειπε η γιατρος(αν ειναι εμπιστη) πιστευω οτι δεν χρειαζεται να αγχω8εις κα8ολου.οι παρενεργειας εμφανιζονται απο οτι γνωριζω αν τα καταναλωνεις για μεγαλο χρονικο διαστημα η μεγαλη ποσοτητα

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    106
    Για στρεπτόκοκκο την έπαιρνες? Είχες αποτέλεσμα? Είχες καμία παρενέργεια? Την έπαιρνες σε συνδυασμό με ψυχοφάρμακα όπως εγώ?

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •