klaricid Παρενεργειες σοβαρο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041

    klaricid Παρενεργειες σοβαρο

    τωρα αγχωθηκα πολυ..ειδα οτι δεν μου περναγε η αμυγδαλιτιδα εχω γεμισει πυον και πηρα μια γιατρο και μου πε να πινω κλαρισιντ μεχρι να με δει τη δευτερα..εχω αμυγδαλιτιδες απο τα 5 μου βεεβια και ειδα πισω τις παρενεργειες και επαθα πλακα κριση πανικου αγχος λεει αποπροσωποιηση αυπνιες ταχυκαρδια οσα δηλ φοβαμαι!ειναι πιθανα ολα αυτα πειτε..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    150
    sunset ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΟΥ!
    ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΞΑΝΑΜΙΛΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΗ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ; ΤΟ ΛΕΩ ΚΑΘΑΡΑ ΓΙΑ ΧΑΛΑΡΩΣΕΙΣ, ΔΕ ΛΕΩ ΟΤΙ ΣΩΝΕΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    το χω παρει ηδη!ηταν και σε μια δουλεια εξω και μου μιλαγε βιαστικα δεν θελω να την ξαναπαρω!και δεν την ξερβ μου την προτειναν πηγαινα σ εκαποιον που με ηξερε απο μωρο αλλα ειναι πολυ αγχωτικος και τον απεφυγα βλακεια αλλα δεν ηθελα να αγχωθω οταν παω και αλλο..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Μήπως να πάρεις κεφαλοσπορίνη? (πχ ceclor) Ρώτα τη γιατρό σου

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    εχετε ακουσει κατι κακο για την αντιβιωση που πηρα?μην μου λετε αλα φαρμακα δνε πειραζει απλα αν ξερετε κατι γιαυτο

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    τπτ κακό, klaricid δίνω και στα παιδιά μου...
    Απλώς επειδή αγχώθηκες σκέφτηκα πως θα μπορούσες να πάρεις κάποια άλλη αντιβίωση ευρέος φάσματος.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    150
    ΣΥΜΦΩΝΩ, ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΙ ΕΓΩ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΚΟ ΓΙΑ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΟ ΑΥΤΟ. ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΝΙΩΣΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΣΥ.

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    οκ..ευχαριστω imagine.τι τα διαβαζω και εγω σαν μουρλη ολη την ωρα αυτα ειναι η πρωτη μου κινηση οταν παρω φαρμακο/...δρουν στο πρωτο 24 ωρο λετε αυτα?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,243
    Και εγώ δίνω και στα παιδιά μου....
    Ηρέμησε.
    Ολα τα φάρμακα γράφουν παρενέργειες, είναι υποχρεωτικό.
    Και η ασπιρίνη ακόμα.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    150
    ΑΠΟ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΘΕΩΡΟΥΝΤΑΙ ΚΑΛΑ. ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ sunset ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ!

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    σωστα...ακομα και για τα ντεπον..νιωθω λιγο καλυτερα τωρα..την δευτερα ηδη κανω θετικες σκεψεις μη αγχωθω στη γιατρο εξαλλου λεω οτι και να παθω θα μαι σε καλα χερια θα με βοηθησει!

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    παλια στο τσακ ημουν ν τις βγαλω !παιδια ομως τωρα η αληθεια ειναι μην κρυβομαστε αυτο με τους γιατρους και τα φαρμακα πρεπει να το καταπολεμησω εντελως ..παλια που παθαινα κρισεις πανικου πριν μπω στο ιατρειο και δνε ηξερα τι ειχα εκει να δειτε..αφου λεω τωρα θα μου παρει την πιεση ο γιατρος και θα εχω παθει εγκεφαλικο αλα ειχα ταχυκαρδια πολυ ομως και ημουν οκ ηταν απο αγχος

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    150
    ΑΚΡΙΒΩΣ!!!
    ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    ενα παιδι εδω που ειπε οτι αμα υπαρχει σοβαρος λογος τρεχεις στο γιατρο και δεν το σκεφτεσαι ειχε δικιο!εγω το πολυζοριζω αλλα παω με χιλια ζορια τελικα αλλα το θεμα ειναι να μου φυγει εντελως!θα σας πω και νεοτερα!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    150
    ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΟΥ!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •