Ψυχογενής ίλιγγος/ζάλη - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 19 of 19
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,094
    Πέρα από τον ίλιγγο για τον οποίο έγραψα παραπάνω με πιάνει κι εμένα καμιά φορά αστάθεια και μάλιστα κυρίως όταν βρίσκομαι δίπλα σε γκρεμό ή στην αποβάθρα του μετρό αλλά κι όταν είμαι αγχωμενος και για κάποιο λόγο ιδίως στη δουλειά πρέπει να στέκομαι όρθιος.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    106
    Quote Originally Posted by aeras771 View Post
    εχω ψυχογενη ιλιγγο εδω και 2 μηνες.το ειχα ξαναπαθει.
    παιρνω φαρμακευτικη αγωγη 2 ζολοφτ των 100 και ενα σολιαν των 100 αλλα ακομα δεν περναει.μερικες μερες εχω ζαλαδα η ασταθεια σαν εσωτερικο τρεμουλο..κανω υπομη να περασει γιατι ειναι σπαστικο καθε μερα να το εχεις.μερικες φορες βαζω τον εαυτο μου να δει εαν εχω ιλιγγο..εαν εχετε κατι παρομοιο θα ηθελα να το συητησω

    ευχαριστω
    Πόσο καιρό παίρνεις αγωγή; Σου έχει πει ο ψυχίατρος ότι κάποια στιγμή θα περάσει; Γιατί και η δική μου κατάσταση έχει φτάσει στο απροχώρητο . Έχω έχω ένα μήνα, με γεννόσημο του ζολοφτ, αλλά ακόμα είμαι σε χαμηλή δόση .
    Μα πως γίνεται να υπάρχει κάθε μέρα ;!!

  3. #18
    Καλησπέρα σας!
    Απαντώ γιατί έχει λίγες μέρες που με ταλαιπωρεί και εμένα.... Η αλήθεια περνάω περίοδο άγχους (το παλεύω κ είμαι καλύτερα) και κούρασης καθώς με 2 παιδιά δεν κοιμάμαι καθόλου καλά. Το αποτέλεσμα είναι ώρες ώρες να νιώθω ιλιγγο κ γενικά σε όλους το σύστημά κεφαλιου (μύτη ματιά) περίεργα. Προ 2 μηνών πήγα σε ωριλα πούμε δεν βρήκε τπτ κ κανένας άλλος γιατρος πέρα από ένα θέμα μυοσκελετικο. Ειναι κ η ζέστη πλέον που το κάνει χειρότερό. Περαστικά σε όλους!

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    138
    Καλησπέρα σε όλους,όλα αυτά τα έχω χρόνια τώρα με εξάρσεις κ υφέσεις..πίστευα τόσο καιρό ότι ήταν από τον αυχένα λόγω κοίλης όμως ένας γιατρός προχθές με διαβεβαίωσε ότι το συγκεκριμένο προβλυ που έχω δεν τα προκαλεί όλα αυτά ...έχω λέει σύσπαση μυών όλης της περιοχής του αυχένα με αποτέλεσμα να μην αιματωνεται το κεφάλι κανονικά.κ μου προκαλεί όλα αυτά.μου έδωσε ένα σιρόπι το οποίο το έφτιαξε ο φαρμακοποιός με μια ουσία μου έχει λέει δυστυχώς καταργηθεί τωρΑ.το πήρα αλλά δεν το έχω ξεκίνησε ακόμα γιατί ήμουν νυχτερινή στη δουλειά κ φοβήθηκα μην με πιάσει υπνηλία.παντως έχει ένα δίκιο με αυτό..αν είναι πέτρα από πιάσιμο η περιοχή ,πιασμένα νεύρα του αυχένα,δεν αιματωνεται σωστά κ μπορεί να προκαλέσει αστάθεια κ ζάλη .λογικό μου φαίνεται..έχετε ξανακουσει κάτι παρόμοιο;

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Ιλιγγος
    By krinoula in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 26-07-2023, 13:56
  2. Ίλιγγος
    By Nikosnilouuu in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 06-07-2021, 12:33
  3. Ψυχογενής ιλιγγος
    By Renou in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 03-03-2021, 08:26
  4. Ζαλάδα η ίλιγγος
    By TryToSurvive in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 20
    Last Post: 04-06-2020, 11:48
  5. Ίλιγγος
    By Irini_B in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 23-04-2020, 21:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •