Μου είπε ψέματα ή εγώ υπερβάλλω;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2021
    Posts
    23

    Μου είπε ψέματα ή εγώ υπερβάλλω;

    Λοιπόν, αύριο θα ανταμώναμε με μια κοπέλα η οποία θα ερχόταν με έναν φίλο της. Τον οποίο φίλο ήθελε και να μου γνωρίσει... Θα τους γνώριζα και τους δύο αύριο, μιας ούτε και την κοπέλα γνωρίζω από κοντά ακόμη... Επικοινωνούμε εξ αποστάσεως... Τέλος πάντων. Ήμουν πολύ χαρούμενη. Κι αυτή το ίδιο. Είπε θα έρθουμε μαζί και αν έχεις χρόνο να πιούμε έναν καφέ. Εντωμεταξυ, λίγο μετά αρχίζω να μιλάω και με τον άλλον. Λέμε διάφορα και κανονίζουμε να βρεθούμε αύριο. Καταλαβαίνω όμως ότι θα έρθει μόνος. Του λέει η φίλη σου δε θα έρθει; Μου είχε πει ότι θα έρθει. Όχι λέει γιατί είναι ακόμη άρρωστη. Που όντως ήταν πριν λίγες μέρες αλλά κατάλαβα ότι έχει συνέλθει. Εντωμεταξυ αυτή κανένα μήνυμα ενημέρωσης. Έστω για το τυπικο. Τώρα τι παίχτηκε; Μετάνιωσε; Ήθελε να μας αφήσει μόνους; Δεν ήταν καλά; Δεν ξέρει εκείνος ότι αυτή θα έρθει μαζί του τελικά και νομίζει αυτή ότι αύριο θα πάνε μαζί; Δεν ξέρω

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by AnnaP View Post
    Λοιπόν, αύριο θα ανταμώναμε με μια κοπέλα η οποία θα ερχόταν με έναν φίλο της. Τον οποίο φίλο ήθελε και να μου γνωρίσει... Θα τους γνώριζα και τους δύο αύριο, μιας ούτε και την κοπέλα γνωρίζω από κοντά ακόμη... Επικοινωνούμε εξ αποστάσεως... Τέλος πάντων. Ήμουν πολύ χαρούμενη. Κι αυτή το ίδιο. Είπε θα έρθουμε μαζί και αν έχεις χρόνο να πιούμε έναν καφέ. Εντωμεταξυ, λίγο μετά αρχίζω να μιλάω και με τον άλλον. Λέμε διάφορα και κανονίζουμε να βρεθούμε αύριο. Καταλαβαίνω όμως ότι θα έρθει μόνος. Του λέει η φίλη σου δε θα έρθει; Μου είχε πει ότι θα έρθει. Όχι λέει γιατί είναι ακόμη άρρωστη. Που όντως ήταν πριν λίγες μέρες αλλά κατάλαβα ότι έχει συνέλθει. Εντωμεταξυ αυτή κανένα μήνυμα ενημέρωσης. Έστω για το τυπικο. Τώρα τι παίχτηκε; Μετάνιωσε; Ήθελε να μας αφήσει μόνους; Δεν ήταν καλά; Δεν ξέρει εκείνος ότι αυτή θα έρθει μαζί του τελικά και νομίζει αυτή ότι αύριο θα πάνε μαζί; Δεν ξέρω
    Συγγνώμη...απο τι καταλαβα μιλουσες με μια άγνωστη..καποια στιγμή κανονισατε να βρεθητε και εκεινη επεμενε να γνωρισεις και εναν φιλο της..μιλας καποια στιγμη και με τον φιλο της και κανονίζετε να βρεθείτε και η κοπελα κανει πισω με ελαφρα πηδηματακια..αλλα ο τυπος εξακολουθεί να ερθει για να σε συνάντηση..καταλαβα καλα?
    Εννοείτε οτι εκανε πισω για να σας αφησει μονους..εμενα η απορια μου ειναι αλλη ..πως μπορεις να εμπιστευτεις ουσιαστικα δυο αγνωστους και να κανονιζεις να βρεθεις μαζι τους??..τοσα κ τοσα γίνονται..
    Τι ηλικια εχεις??αν θελεις μας λες
    Last edited by giorgos35; 09-01-2022 at 06:19.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2021
    Posts
    23
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Συγγνώμη...απο τι καταλαβα μιλουσες με μια άγνωστη..καποια στιγμή κανονισατε να βρεθητε και εκεινη επεμενε να γνωρισεις και εναν φιλο της..μιλας καποια στιγμη και με τον φιλο της και κανονίζετε να βρεθείτε και η κοπελα κανει πισω με ελαφρα πηδηματακια..αλλα ο τυπος εξακολουθεί να ερθει για να σε συνάντηση..καταλαβα καλα?
    Εννοείτε οτι εκανε πισω για να σας αφησει μονους..εμενα η απορια μου ειναι αλλη ..πως μπορεις να εμπιστευτεις ουσιαστικα δυο αγνωστους και να κανονιζεις να βρεθεις μαζι τους??..τοσα κ τοσα γίνονται..
    Τι ηλικια εχεις??αν θελεις μας λες
    25 είμαι. Αρκετά μεγάλη για να μην καταλαβαίνω... Έκανα ανοησία... Έπρεπε να υποψιαστώ ότι κάτι παίζει, μάλλον. Ναι, ουσιαστικά μου είχε μιλήσει προχθές για εκείνον και μου τον ψιλοπροξένεψε να το πω για να τον γνωρίσω... Είπε θα του μιλήσει. Μου έστειλε εκείνος μήνυμα και καθώς μιλούσαμε και γνωριζόμασταν μου λέει εκείνη τυχαίνει.να έρθουμε προς.τα εκεί αύριο για να κάνουμε μπάνιο, έχουμε θερμά λουτρά εδώ, και αν θέλεις να βρεθούμε... Αυτός όμως δεν έκανε καμία αναφορά σε αυτό... Και ξαφνικά νιώθω ότι κάτι δεν πάει καλά και τον ρωτάω το βράδυ θα έρθετε αύριο μαζί; Όχι λέει είναι άρρωστη και δεν θέλει να την αρπάξει και και... Αυτή δεν έπρεπε να με ενημερώσει; Εγώ θα το έκαναν στη θέση της... Ένιωσα προδομένη...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Εσύ άσχετα με το θέμα της "φίλης" , τι σκοπεύεις να κάνεις με αυτόν τον "φίλο φίλης" ;

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2021
    Posts
    23
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Εσύ άσχετα με το θέμα της "φίλης" , τι σκοπεύεις να κάνεις με αυτόν τον "φίλο φίλης" ;
    τίποτα. Γιατί για να είμαι ειλικρινής εγώ την άλλη γουστάρω τόσον καιρό, αλλά δεν έχω πει κάτι. Ίσως αυτή το υποψιάστηκε και με τεσταρε για να δει πώς θα αντιδράσω; Σου λέει κάτσε να της πω ότι θα έρθω και μετά θα μάθει ότι δε θα έρθω. Πώς θα αντιδράσει; Θα συνεχίσει να θέλει να βγει με τον άλλον... Λέω εγώ τώρα... Γιατί από χθες κανένα σημείο ζωής. Ούτε ένα μήνυμα...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Άρα δεν θα τον συναντήσεις;

    Με την κοπελιά δεν επικοινώνησες να τη ρωτήσεις τι παίζει; Να ρωτήσεις αν είναι καλά αφού είναι άρρωστη από ότι λένε και να της πεις ότι σου φαίνεται λίγο άβολο όλο αυτό με το φίλο;
    Last edited by Sonia; 09-01-2022 at 11:25.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by AnnaP View Post
    τίποτα. Γιατί για να είμαι ειλικρινής εγώ την άλλη γουστάρω τόσον καιρό, αλλά δεν έχω πει κάτι. Ίσως αυτή το υποψιάστηκε και με τεσταρε για να δει πώς θα αντιδράσω; Σου λέει κάτσε να της πω ότι θα έρθω και μετά θα μάθει ότι δε θα έρθω. Πώς θα αντιδράσει; Θα συνεχίσει να θέλει να βγει με τον άλλον... Λέω εγώ τώρα... Γιατί από χθες κανένα σημείο ζωής. Ούτε ένα μήνυμα...
    με την κοπελα , μιλατε και τηλεφωνικα, η μονο μηνυματα;
    με τον τυπο, εχετε μιλησει τηλεφωνικα; εχετε ανταλλαξει φωτο ολοι; εχετε ανοιξει καμερα;

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2021
    Posts
    23
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Άρα δεν θα τον συναντήσεις;

    Με την κοπελιά δεν επικοινώνησες να τη ρωτήσεις τι παίζει; Να ρωτήσεις αν είναι καλά αφού είναι άρρωστη από ότι λένε και να της πεις ότι σου φαίνεται λίγο άβολο όλο αυτό με το φίλο;
    όχι. Τον μπλόκαρα. Δεν μου άρεσε το στικάκι του. Πολύ του φαίνεσθαι ήταν τελικά... Και την άλλη τη διέγραψα από παντού αλλά μετά το μετάνιωσα και της έστειλα μήνυμα να της πω πόσο στενοχωρήθηκα... Μου ζήτησε συγγνώμη. Είπε ότι ήθελε να βρεθούμε αλλά φοβήθηκε μην ξαναρρωστησει κι επίσης έμαθε ότι μια φίλη της πήγε με πρώην της και είναι πολύ χάλια σήμερα... Εντάξει, αυτο έχει εξήγηση αλλά μπορούσε να μου τα πει χθες. Την έκανα να μιλήσει και μου είπε τι περνάει... Βέβαια δεν έχει μέλλον όλο αυτό... Είναι πολύ μπερδεμένη στη ζωή της και δυστυχώς εμένα μου αρέσει αλλά δε χωράω πουθενά... Ούτε ως φίλη... Οπότε πρέπει να προχωρήσω και να βρω κάποια ή κάποιον από κοντά... Δεν γουσταρα που μου πασαρε τον κουμπάρο της...

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2021
    Posts
    23
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Άρα δεν θα τον συναντήσεις;

    Με την κοπελιά δεν επικοινώνησες να τη ρωτήσεις τι παίζει; Να ρωτήσεις αν είναι καλά αφού είναι άρρωστη από ότι λένε και να της πεις ότι σου φαίνεται λίγο άβολο όλο αυτό με το φίλο;
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    με την κοπελα , μιλατε και τηλεφωνικα, η μονο μηνυματα;
    με τον τυπο, εχετε μιλησει τηλεφωνικα; εχετε ανταλλαξει φωτο ολοι; εχετε ανοιξει καμερα;
    μόνο γραπτά και με φωνητικά μηνύματα... Δεν έχω τολμήσει να της ζητήσω βιντεοκλήση... Φωτογραφίες έχω δεί στο fb και βίντεό της... Αλλά ποιος ξέρει τι παίζει... Θα ξεκοψω εξάλλου κι αυτή ξεκόβει σιγά σιγά. Είχα προσδοκίες να συναντηθούμε γιατί μου άρεσε και είχε πει ότι χαιρόταν που θα βρεθούμε... Μήπως στην πορεία σκέφτηκε κάτι άλλο και δίστασε. Δεν πειράζει. Θα πάω παρακάτω. Εγώ φταίω.

Similar Threads

  1. Ο γιατρός μου είπε ούτε καν κατάθληψη
    By Valle in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 22
    Last Post: 12-11-2019, 08:31
  2. μου ειπε
    By giannis000 in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 15
    Last Post: 25-09-2017, 09:38
  3. Θέλω να βρω την χαμένη μου νιότη... είπε
    By Nefelim in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 03-10-2016, 11:19
  4. μου ειπε πως ηταν παντρεμενος!
    By eva-sunstar in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 27
    Last Post: 28-01-2011, 20:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •