Zoloft sos
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26

Thread: Zoloft sos

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    122

    Zoloft sos

    Άτομα που έχετε πάρει ζολοφτ ποιες είναι οι εντυπώσεις σας;
    Σας επιδείνωσε το άγχος;ποτέ φεύγουν οι παρενέργειες;
    Είμαι στην 22 μέρα ,είναι στιγμές που νιώθω για λίγο καλύτερα αλλά τα ψυχοσωματικά κ τ άγχος κάνουν παρτυαπο τότε που ξεκίνησα. Φοβάμαι μήπως δεν με πιάσει κ δεν αντέχω άλλο να είμαι έτσι. Μετράω τις ώρες να περασει η μέρα μήπως νιώσω καλύτερα.

  2. #2
    Καλησπέρα! Χθες εγώ δε κοιμήθηκα πολύ καλά... Σηκώθηκα σήμερα με άγχος και κακές σκέψεις.. Το στομάχι μου με έπιασε πάλι με πόνο, καουρα και φούσκωμα.. Γενικά αλλάζει η διάθεση μέσα στη μέρα μια είμαι ήρεμη μια οι σκέψεις οργιάζουν... 16 μέρα σήμερα...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    122
    Έχω στο μήνες να νιώσω ήρεμη...φοβάμαι τόσο μην μου πεις ο γιατρός να σταματήσω κ να αρχίσω άλλο κ πάλι από την αρχή .

  4. #4
    Κι εγώ το σκέφτηκα και μάλιστα το είπα και στο γιατρό.. Λέω μήπως δεν είναι για μένα αυτό το φάρμακο; αλλά νομίζω ότι είναι νωρίς ακόμα να το σκεφτόμαστε... Κάτσε να περάσει ο πρώτος μήνας να δούμε.. Εσένα το στομάχι σου σε ενοχλεί καθόλου;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    122
    Τι σου είπε ο γιατρός;με ενοχλεί πολύ...ξυπνάω με έναν κόμπο κ τ χω σχεδόν όλη μέρα σαν να χω μόνιμο άγχος.αλλα δεν με ενοχλεί μόνο το στομάχι..μου χουν βγει πολλά ψυχοσωματικά κ πλέον έχω αγχωθει από μόνη μου γιατί δεν βλέπω να μειώνεται το άγχος.

  6. #6
    Μου λέει γιατί το λες αυτό; Ακόμα δε το ξεκινήσαμε.. Εμενα έχουν αυξηθεί οι φοβίες μου περί υγείας..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    122
    Σου είπε να κάνεις υπομονή μέχρι μήνα;τον ρώτησες για παρενεργειες ποτέ φεύγουν;

  8. #8
    Όχι δε ρώτησα για τις παρενέργειες.. Ναι μου είπε μέχρι και 6 εβδομάδες..Γι'αυτό θα τον δω στο δίμηνο. Τι να πω κι εγώ.. Εσύ πότε θα πας στο γιατρό;

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    122
    Στον μήνα θα πάω...έχεις πάρει ξανά αγωγή;

  10. #10
    Όχι πρώτη φορά.. Κι εσύ ε;

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    122
    Quote Originally Posted by Agapi38 View Post
    Όχι πρώτη φορά.. Κι εσύ ε;
    Όχι έχω πάρει ξανά λαντοζ αλλά δεν ξέρω γιατί επεμεναν για ζολοφτ κ όχι κάτι που το ΧΑ δοκιμάσει.εσυ πως το νιώθεις τ στομάχι;

  12. #12
    Αναστάτωση, δυσπεψία, πόνο καμία φορά.. Και πριν 3 μέρες έκανα και παλινδρομηση... Εσένα η διάγνωση σου ποια ήταν; Εμένα αγχώδης διαταραχή με ήπια κατάθλιψη..

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    122
    Αγχωδης διαταραχή με επιλοχειο κατάθλιψη...αλλά το άγχος σε συμπτώματα με έπιασε με το που ξεκίνησα την αγωγή.πριν είχα κακη ψυχολογία ,αδυναμία συγκέντρωσης , εμμονικες σκέψεις κ ταχυκαρδία. Με το που ξεκίνησα είμαι σε ένα μόνιμο άγχος.

  14. #14
    Όλα αυτά τα είχα κι εγώ πριν την αγωγή χρόνια.. Άλλοτε πιο ήπια άλλοτε πιο έντονα αλλά το πάλευα μόνη μου. Εμενα έχει επιδεινωθεί το αγχος για την υγεία μου με τη αγωγή. Αλλά δεν έχω το χάλι που είχα πριν ένα μήνα που έπαθα νευρικό κλονισμό για κάτι που έγινε στη δουλειά μου..

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    185
    Quote Originally Posted by alexramer View Post
    Αγχωδης διαταραχή με επιλοχειο κατάθλιψη...αλλά το άγχος σε συμπτώματα με έπιασε με το που ξεκίνησα την αγωγή.πριν είχα κακη ψυχολογία ,αδυναμία συγκέντρωσης , εμμονικες σκέψεις κ ταχυκαρδία. Με το που ξεκίνησα είμαι σε ένα μόνιμο άγχος.
    Καλημερα.Τι εμμονικες σκέψεις έχεις????

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. zoloft
    By MikeStam 3 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 12
    Last Post: 30-06-2019, 22:25
  2. zoloft
    By MikeStam 3 in forum Κοινωνικό Άγχος-Φοβία
    Replies: 2
    Last Post: 28-06-2019, 14:37
  3. Zoloft
    By Panteloss in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 7
    Last Post: 28-05-2017, 08:54
  4. ZOLOFT
    By koukouvagia in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 26
    Last Post: 01-06-2014, 12:52
  5. ZOLOFT
    By Eleni Morfid in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 8
    Last Post: 24-04-2012, 15:38

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •