Zoloft sos - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 26 of 26

Thread: Zoloft sos

  1. #16
    Καλημέρα...Εχω αλλά όχι σε τρελό βαθμό... Το πιο μεγάλο μου πρόβλημα είναι το αγχος υγείας.Κι ένα μικρό πρόβλημα το κάνω τεράστιο. Το σκέφτομαι συνέχεια και δε μπορώ να ζήσω φυσιολογικά..

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    122
    Quote Originally Posted by Agapi38 View Post
    Καλημέρα...Εχω αλλά όχι σε τρελό βαθμό... Το πιο μεγάλο μου πρόβλημα είναι το αγχος υγείας.Κι ένα μικρό πρόβλημα το κάνω τεράστιο. Το σκέφτομαι συνέχεια και δε μπορώ να ζήσω φυσιολογικά..
    Εμένα μου ξεκίνησε η εμμονή με τον ύπνο ακόμα κι όταν κοιμόμουν.με το που άρχισα αγωγή αυξήθηκε άγχος κ πλέον έχω τόσο άγχος που όλο σκέφτομαι τα ψυχοσωματικά κ ότι έχω άγχος κ δεν θα πιάσει το φάρμακο κ θα είμαι για πάντα έτσι. Ένας μόνιμος φόβος κ αδυναμία χαλαρωσης.υπηρξαν στιγμές που κατάφερα να δω ταινία που δεν μπορούσα αυτούς τους δύο μήνες ή να χαρώ για λίγο το νεογέννητο παιδί μου αλλά έχω φοβερό άγχος πλέον κ δεν φεύγει από τ μυαλό με αποτέλεσμα να καίει το σώμα μου, να ζω ταχυκαρδίες,στομάχι ,βαρύ σώμα και κακή ψυζολογια. Περνάνε οι μέρες κ επειδή δεν βλέπω αλλαγή χειροτερευω...

  3. #18
    Κάνε κουράγιο! Εξάλλου πλησιάζει η στιγμή που θα πας στον γιατρό να του πεις όλες αυτές τις ανησυχίες σου! Κι εγώ εγώ φάσεις φάσεις, μια είμαι πιο χαλαρή μέσα στη μέρα μια θα οργιάζουν οι φοβίες μου.. Ότι εχω καρκίνο γι αυτό δε μπορώ να πάρω κιλά... Ότι θα παίρνω φάρμακα μια ζωή και τέτοια...και τώρα που σου γραφω χάλια νιώθω. Πρέπει να πολεμησουμε κι εμείς το τέρας.. Έχουμε όπλο τα φάρμακα αλλά πρέπει κι εμείς από μόνες μας.. Εγώ σκέφτομαι τα παιδάκια μου και μου δίνουν δύναμη, όταν με παίρνουν αγκαλιά και με παρηγορουν..Απολαυσε όσες στιγμές μπορείς με το μωράκι σου!

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    185
    Quote Originally Posted by alexramer View Post
    Εμένα μου ξεκίνησε η εμμονή με τον ύπνο ακόμα κι όταν κοιμόμουν.με το που άρχισα αγωγή αυξήθηκε άγχος κ πλέον έχω τόσο άγχος που όλο σκέφτομαι τα ψυχοσωματικά κ ότι έχω άγχος κ δεν θα πιάσει το φάρμακο κ θα είμαι για πάντα έτσι. Ένας μόνιμος φόβος κ αδυναμία χαλαρωσης.υπηρξαν στιγμές που κατάφερα να δω ταινία που δεν μπορούσα αυτούς τους δύο μήνες ή να χαρώ για λίγο το νεογέννητο παιδί μου αλλά έχω φοβερό άγχος πλέον κ δεν φεύγει από τ μυαλό με αποτέλεσμα να καίει το σώμα μου, να ζω ταχυκαρδίες,στομάχι ,βαρύ σώμα και κακή ψυζολογια. Περνάνε οι μέρες κ επειδή δεν βλέπω αλλαγή χειροτερευω...
    Αυτο το σκέφτομαι και εγώ όλη μέρα. Ότι δε θα γίνω ποτέ καλά κ δε θα με πιάνει καμία φαρμακευτική αγωγή. Όλα αυτά μου φέρνουν κ κατάθλιψη φυσικά. Μόνιμος φοβος κ εμμονές. Απ την ώρα που ξυπνάω μέχρι την ώρα που κοιμάμαι. Δε μπορώ να ηρεμήσω με τίποτα. Λυπάμαι για τον εαυτό μου.......

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    106
    Από ψυχοσωματικά πώς είστε ;;
    Βλέπετε κάποια βελτίωση ;;
    Ή είναι όλα πιο έντονα ;;;

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    122
    Εσύ δεν είσαι ήδη σε αγωγή;εγώ μόλις μίλησα με ψυχίατρο είμαι στις 24 μέρες κ μου αύξησε δόση στα 150 κ αν δεν δω διάφορα θα μου αλλάξει χαπι

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    122
    Μκ ακόμα ξυπνάς έξι το πρωί;δουλεύεις;

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    185
    Quote Originally Posted by alexramer View Post
    Μκ ακόμα ξυπνάς έξι το πρωί;δουλεύεις;
    Ναι ακόμα ξυπνάω 6 το πρωί..Δουλεύω. είμαι σε αγωγή και αυτό με στεναχωρεί περισσότερο και αυξάνει το άγχος μου..ότι δε με πιάνει πλέον το αντικαταθλιπτικο. Αν στα 32 μου θέλω αύξηση δόσης σε δέκα χρόνια σκέφτομαι πως θα είμαι??

  9. #24
    Quote Originally Posted by EutuxiaSt View Post
    Από ψυχοσωματικά πώς είστε ;;
    Βλέπετε κάποια βελτίωση ;;
    Ή είναι όλα πιο έντονα ;;;
    Εγώ έχω θέμα με το στομάχι, φούσκωμα, στη κοιλιά, γενικά δυσφορία και οι φοβίες μου τα κάνουν χειρότερα...

  10. #25
    Quote Originally Posted by MK.89 View Post
    Ναι ακόμα ξυπνάω 6 το πρωί..Δουλεύω. είμαι σε αγωγή και αυτό με στεναχωρεί περισσότερο και αυξάνει το άγχος μου..ότι δε με πιάνει πλέον το αντικαταθλιπτικο. Αν στα 32 μου θέλω αύξηση δόσης σε δέκα χρόνια σκέφτομαι πως θα είμαι??
    Πόσο καιρό παίρνεις αγωγή;

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    185
    Quote Originally Posted by Agapi38 View Post
    Πόσο καιρό παίρνεις αγωγή;
    2,5 χρόνια.....

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. zoloft
    By MikeStam 3 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 12
    Last Post: 30-06-2019, 22:25
  2. zoloft
    By MikeStam 3 in forum Κοινωνικό Άγχος-Φοβία
    Replies: 2
    Last Post: 28-06-2019, 14:37
  3. Zoloft
    By Panteloss in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 7
    Last Post: 28-05-2017, 08:54
  4. ZOLOFT
    By koukouvagia in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 26
    Last Post: 01-06-2014, 12:52
  5. ZOLOFT
    By Eleni Morfid in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 8
    Last Post: 24-04-2012, 15:38

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •