Οι φίλοι που έχασα!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,692

    Οι φίλοι που έχασα!!!

    Από τότε που έγινε το συμβάν με τον γκόμενο της πρώην φίλης μου- να σας θυμίσω λιγάκι: που με κολλούσε και κάναμε μια φορά σεξ- έχω χάσει όλες τις τότε φίλες μου και μάλιστα μία που δεν είχε καμία σχέση με το συμβάν μου φέρθηκε με τον πιο υποτιμητικό τρόπο. Στην εκκλησία που πηγαίνω και είναι και η πρώην φίλη μου σε αυτήν - να σας θυμίσω : είμαστε με το παλιό- δεν μου συμπεριφέρεται κανένας εγκάρδια όπως παλιά. Ε δεν γίνεται όμως έτσι ....έτσι ο άνθρωπος τρελαίνεται και παίρνει τα βουνά άλλωστε το γεγονός αυτό έχει πάνω από 20 χρόνια που έχει συμβεί ούτε λεγεώνες ανθρώπων να σκότωνα δεν θα μου φέρονταν έτσι....την τύχη μου την μαύρη μέσα .

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    να τις αποφευγετε τις εκκλησιες. τρελλαινουν τους ανθρωπους.
    κι οσοι δεν τρελλαινονται, ειναι ζαβοι...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    να τις αποφευγετε τις εκκλησιες. τρελλαινουν τους ανθρωπους.
    κι οσοι δεν τρελλαινονται, ειναι ζαβοι...
    True Story

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,692
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    να τις αποφευγετε τις εκκλησιες. τρελλαινουν τους ανθρωπους.
    κι οσοι δεν τρελλαινονται, ειναι ζαβοι...
    Συμφωνώ όχι απόλυτα όμως!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,231
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Από τότε που έγινε το συμβάν με τον γκόμενο της πρώην φίλης μου- να σας θυμίσω λιγάκι: που με κολλούσε και κάναμε μια φορά σεξ- έχω χάσει όλες τις τότε φίλες μου και μάλιστα μία που δεν είχε καμία σχέση με το συμβάν μου φέρθηκε με τον πιο υποτιμητικό τρόπο. Στην εκκλησία που πηγαίνω και είναι και η πρώην φίλη μου σε αυτήν - να σας θυμίσω : είμαστε με το παλιό- δεν μου συμπεριφέρεται κανένας εγκάρδια όπως παλιά. Ε δεν γίνεται όμως έτσι ....έτσι ο άνθρωπος τρελαίνεται και παίρνει τα βουνά άλλωστε το γεγονός αυτό έχει πάνω από 20 χρόνια που έχει συμβεί ούτε λεγεώνες ανθρώπων να σκότωνα δεν θα μου φέρονταν έτσι....την τύχη μου την μαύρη μέσα .
    Και σε αυτή την περίπτωση οι άλλοι φταίνε βρε δελφίνι μου ?
    Τι σχέση έχει τώρα η εκκλησία με τις δικές μας συμπεριφορές

    Λίγη αυτογνωσία δεν βλάπτει και όχι να βγάζουμε απωθημένα παντα σε άλλους για δικές μας τραγικά γεγονότα που ήρθαν μετά από συμπεριφορές τρίτων!

    Αφήστε τους άλλους και κοιτάξτε τον ευατο σας !
    Από μια πράξη δεν απομακρύνετε ένας άνθρωπος.
    Ένας άνθρωπος μπαίνει στο περιθώριο μετά από επανηλλημενες παραβατικες συμπεριφορές και τότε το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν φταίνε οι άλλοι!

    Όλο αυτό Πότε έγινε?
    Όταν ήσουν με τον άλλον τον τύπο ή μετά?

    Έπειτα εσύ πως αισθάνεσαι πλέον που για ένα γκομενο χάλασες την φιλια σου ?
    Άξιζε?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,692
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Και σε αυτή την περίπτωση οι άλλοι φταίνε βρε δελφίνι μου ?
    Τι σχέση έχει τώρα η εκκλησία με τις δικές μας συμπεριφορές

    Λίγη αυτογνωσία δεν βλάπτει και όχι να βγάζουμε απωθημένα παντα σε άλλους για δικές μας τραγικά γεγονότα που ήρθαν μετά από συμπεριφορές τρίτων!

    Αφήστε τους άλλους και κοιτάξτε τον ευατο σας !
    Από μια πράξη δεν απομακρύνετε ένας άνθρωπος.
    Ένας άνθρωπος μπαίνει στο περιθώριο μετά από επανηλλημενες παραβατικες συμπεριφορές και τότε το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν φταίνε οι άλλοι!

    Όλο αυτό Πότε έγινε?
    Όταν ήσουν με τον άλλον τον τύπο ή μετά?

    Έπειτα εσύ πως αισθάνεσαι πλέον που για ένα γκομενο χάλασες την φιλια σου ?
    Άξιζε?
    Έγινε όταν ήμουνα 24 τώρα είμαι 47 πριν πολλά πολλά χρόνια!!!!

    Και φυσικά δεν άξιζε και σιγά την φιλία (μου είχε κάνει πολλά αυτή ) τελοσπάντων δεν θα το συζητήσω

    Επανηλλημένες παραβατικές συμπεριφορές δεν είχα

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,231
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Έγινε όταν ήμουνα 24 τώρα είμαι 47 πριν πολλά πολλά χρόνια!!!!

    Και φυσικά δεν άξιζε και σιγά την φιλία (μου είχε κάνει πολλά αυτή ) τελοσπάντων δεν θα το συζητήσω

    Επανηλλημένες παραβατικές συμπεριφορές δεν είχα
    Κα βρίσκεις λογικο κατι που έγινε τόσα χρόνια πριν να έχει επηρεάσει ακόμα και τωρα αν εσύ δεν τροφοδότεις μια τέτοια πράξη ακόμα και σήμερα?

    Η φίλη είναι φίλη και ποτε δεν μπαίνει ένας άντρας αναμεσα σε μια γυναικεία φιλιά και ειναο η αιτια να χαλάσει αν είναι δυνατή.
    Οπότε το αν σου έχει κάνει αυτή κάτι δεν δικαιολογεί την δική σου πράξη η οποία ειναι απαράδεκτη όπως και να το κάνουμε, αλλά όπως είπες ειναι άλλο θέμα αυτό το κομμάτι.

    Δελφίνι δες λιγάκι τι ειναι αυτό που συνεχίζεις να τροφοδοτείς τόσα χρόνια μετά με τις πράξεις σου για να σου συμπεριφερετε έτσι μια κοινωνική ομάδα.
    Οι άνθρωποι δεν είναι καμήλες να κρατάνε απωθημένα από μια άσχετη πράξη που έγινε ανάμεσα σε δύο γυναίκες...
    Προχωράνε παρακάτω, τα βάζουν στην άκρη και δημιουργούν καινούργιο έδαφος ώστε να δωσουν ευκαιρίες σε αυτούς που θέλουν να αποδείξουν ότι δεν είναι εμμονικοι και παράλογοι για να σέρνουν γεγονότα χρόνων στην ζωή τους.

    Μήπως τελικά εσυ είσαι αυτή που τα κρατάς όλα αυτά ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Los Angeles <3
    Posts
    257
    Πρέπει να το αποδεχτείς και να προχωρήσεις. Και εγώ έχω χάσει πολλες φιλιες αδερφικες γιατι αλλαζα συνέχεια τόπο κατοικίας. Ως παιδί έχω αλλάξει τρεις φορές σπίτι γιατι αλλαζε η δουλειά των γονιών μου. Έχω μείνει σε πόλη, σε νησί, σε χωριό. Μετά έφυγα στο εξωτερικό να κηνυγησω τον δικό μου δρόμο. Και ξαναγύρισα.Κάθε φορά και νέα ζωή. Και άνθρωποι που άφηνα πίσω. Είναι κρίμα να χάνονται έτσι άνθρωποι από τη ζωή μας. Όμως είτε παρεξηγηση γίνει είτε οτιδήποτε. Πρέπει να γίνεις δυνατή και να προχωρήσεις.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,692
    Quote Originally Posted by Black_Opium View Post
    Πρέπει να το αποδεχτείς και να προχωρήσεις. Και εγώ έχω χάσει πολλες φιλιες αδερφικες γιατι αλλαζα συνέχεια τόπο κατοικίας. Ως παιδί έχω αλλάξει τρεις φορές σπίτι γιατι αλλαζε η δουλειά των γονιών μου. Έχω μείνει σε πόλη, σε νησί, σε χωριό. Μετά έφυγα στο εξωτερικό να κηνυγησω τον δικό μου δρόμο. Και ξαναγύρισα.Κάθε φορά και νέα ζωή. Και άνθρωποι που άφηνα πίσω. Είναι κρίμα να χάνονται έτσι άνθρωποι από τη ζωή μας. Όμως είτε παρεξηγηση γίνει είτε οτιδήποτε. Πρέπει να γίνεις δυνατή και να προχωρήσεις.
    Συμφωνώ απόλυτα !!!

Similar Threads

  1. Έχασα τη γατούλα μου...
    By Κύκνος in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 25
    Last Post: 30-11-2022, 20:39
  2. τα έχασα όλα...
    By alis in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 14
    Last Post: 20-09-2012, 14:15
  3. τα έχασα όλα.....
    By mina@@ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 16-08-2012, 01:46
  4. Εχασα τον αδερφο μου
    By UtErO in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 8
    Last Post: 26-11-2010, 13:58
  5. Φίλοι φίλοι...καρδιοφίλοι...
    By Dexter in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 06-03-2009, 16:38

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •