Όνειρο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5

Thread: Όνειρο

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    497

    Όνειρο

    Χτες βράδυ συνέβη κάτι πολύ παράξενο. (Καί μου έχει ξανασυμβεί)
    Στον ύπνο μου εκεί που κοιμόμουν. Ακούω ξαφνικά τό γυάλινο μπολ του γατιου νά τρανταζεται.(πώς όταν πας να τό αφήσεις δεν κάθεται η επιφάνεια του αμέσως καί φέρνει μερικές γύρες; αυτός ό ήχος). Ξυπνάω.
    Καί τό παράξενο είναι ότι ξυπνάω καί κοιτάω προς την πόρτα καί απορώ.... καί μαζί Με εμένα κοιτάει καί τό γατί προς τήν πόρτα Με τά αυτιά πίσω.
    Τρόμαξα... Άνοιξα τά φώτα.. δεν υπήρχε κανείς.

    Μία άλλη φορά πάλι στον ύπνο μου...
    Άκουγα ομιλίες ανθρώπων μέσα στο σαλόνι. Ξυπνάω. Όμως δεν υπήρχαν άνθρωποι ούτε οι γείτονες ακούγονται ποτέ.ουτε τηλεόραση ανοιχτή ούτε τίποτα.
    Πάλι τά χασα.

    Μία άλλη φορά ξύπνησα (μεταξύ ύπνου ξύπνιου) από λευκά φωτα που αναβοσβηναν έξω από τό παντζούρι και παράλληλα ακούγονταν καί ήχοι από σίδερα νά χτυπάνε μεταξύ τούς.

    Σας έχουν τύχει παρόμοια ποτέ; Είναι λίγο τρομαχτικά γιατί σκέφτεσαι όντως συνέβη; ή είναι απλά ένα έντονο όνειρο Με ήχο. ;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    ειναι το σπιτι το πατρικο σπιτι του καλυτερου μου φιλου στοιχειωμενο, στον Αχινο Στυλιδας , αποδεδειγμενα , αλλα ειχε γινει προ 70 ετων ενας φονος εκει μεσα , δεν μπαινω σε λεπτομερειες , διοτι 1) δεν θα με πιστεψετε , και 2) ισως τρομαξετε οι επιρρεπεις ......εχω μεινει αρκετα βραδυα εκει μεσα , αλλα δεν ειδα ουτε ακουσα τιποτα .....

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    497
    Δηλαδή λες καί τό δικό μου νά είναι στοιχειωμένο;
    Α παπαπαπα
    Δεν θέλω νά πιστεψω σέ κάτι τέτοιο, αλλά ήλπιζα νά ακούσω εμπειρίες από παρόμοια όνειρα [emoji14] .

    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    ειναι το σπιτι το πατρικο σπιτι του καλυτερου μου φιλου στοιχειωμενο, στον Αχινο Στυλιδας , αποδεδειγμενα , αλλα ειχε γινει προ 70 ετων ενας φονος εκει μεσα , δεν μπαινω σε λεπτομερειες , διοτι 1) δεν θα με πιστεψετε , και 2) ισως τρομαξετε οι επιρρεπεις ......εχω μεινει αρκετα βραδυα εκει μεσα , αλλα δεν ειδα ουτε ακουσα τιποτα .....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by ladybird12 View Post
    Δηλαδή λες καί τό δικό μου νά είναι στοιχειωμένο;
    Α παπαπαπα
    [emoji14] .
    δεν το ξερω αυτο........

  5. #5
    Honorata
    Guest
    Quote Originally Posted by ladybird12 View Post
    Χτες βράδυ συνέβη κάτι πολύ παράξενο. (Καί μου έχει ξανασυμβεί)
    Στον ύπνο μου εκεί που κοιμόμουν. Ακούω ξαφνικά τό γυάλινο μπολ του γατιου νά τρανταζεται.(πώς όταν πας να τό αφήσεις δεν κάθεται η επιφάνεια του αμέσως καί φέρνει μερικές γύρες; αυτός ό ήχος). Ξυπνάω.
    Καί τό παράξενο είναι ότι ξυπνάω καί κοιτάω προς την πόρτα καί απορώ.... καί μαζί Με εμένα κοιτάει καί τό γατί προς τήν πόρτα Με τά αυτιά πίσω.
    Τρόμαξα... Άνοιξα τά φώτα.. δεν υπήρχε κανείς.

    Μία άλλη φορά πάλι στον ύπνο μου...
    Άκουγα ομιλίες ανθρώπων μέσα στο σαλόνι. Ξυπνάω. Όμως δεν υπήρχαν άνθρωποι ούτε οι γείτονες ακούγονται ποτέ.ουτε τηλεόραση ανοιχτή ούτε τίποτα.
    Πάλι τά χασα.

    Μία άλλη φορά ξύπνησα (μεταξύ ύπνου ξύπνιου) από λευκά φωτα που αναβοσβηναν έξω από τό παντζούρι και παράλληλα ακούγονταν καί ήχοι από σίδερα νά χτυπάνε μεταξύ τούς.

    Σας έχουν τύχει παρόμοια ποτέ; Είναι λίγο τρομαχτικά γιατί σκέφτεσαι όντως συνέβη; ή είναι απλά ένα έντονο όνειρο Με ήχο. ;
    Εγώ έχω δει στον ύπνο μου ότι πεινούσα πολύ και πράγματι ξύπνησα και όντωςγουργουρίζε η κοιλιά μου.

Similar Threads

  1. Δώσ'μου ένα όνειρο..
    By deneimaikala in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 1
    Last Post: 23-06-2020, 07:51
  2. Σαν όνειρο
    By ekptwth in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 2
    Last Post: 15-01-2015, 12:15
  3. ζωή σαν όνειρο
    By Anonymous in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 05-10-2011, 09:17
  4. Σαν να ζω σε ονειρο
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 2
    Last Post: 17-09-2011, 23:14
  5. ΖΩΗ ΣΑΝ ΟΝΕΙΡΟ
    By λίτσα in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 103
    Last Post: 26-03-2009, 17:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •