Κακή συμπεριφορά!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354

    Κακή συμπεριφορά!

    Πήγα στο ΙΚΑ χθες να γράψω φάρμακα και όταν μετά από κάποιες ώρες πήγα να τα πάρω, ήταν μια γραμματέας, δεν ξέρω ακριβώς εάν ήτα πιθανολογο, στο ύφος και στο τόνο της πολύ αυστηρή, αυτό το φαινόμενο το συναντώ συχνά, γι'αυτό και λέω μακριά όσο μπορείτε σε ΙΚΑ, εφορία, ΔΕΗ λίγη είναι αυτοί που έχουν καλή συμπεριφορά, τέτοια συμπεριφορά αντιμετώπιζα και όταν δούλευα.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    496
    Καί εγώ συναντώ τέτοια άτομα καί στις δημόσιες υπηρεσίες ,στα σούπερ μάρκετ (ο βιαστικος από πίσω Στην ουρα), στις δουλειές οι υπεύθυνοι, ακόμα καί σε σχέσεις τελικά.
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Πήγα στο ΙΚΑ χθες να γράψω φάρμακα και όταν μετά από κάποιες ώρες πήγα να τα πάρω, ήταν μια γραμματέας, δεν ξέρω ακριβώς εάν ήτα πιθανολογο, στο ύφος και στο τόνο της πολύ αυστηρή, αυτό το φαινόμενο το συναντώ συχνά, γι'αυτό και λέω μακριά όσο μπορείτε σε ΙΚΑ, εφορία, ΔΕΗ λίγη είναι αυτοί που έχουν καλή συμπεριφορά, τέτοια συμπεριφορά αντιμετώπιζα και όταν δούλευα.
    Είναι πολύ...πληγωτικο αλλά εσύ δεν μπορείς νά κάνεις κάτι. Αυτοί είναι στραβωμενοι Με τή ζωή τούς Με τή δουλειά τούς έτσι συμπεριφέρονται παντού.
    Εμείς μάλλον μόνο μπορούμε νά απαντάμε με φράσεις τού τύπου, δεν σου επιτρέπω νά μου μιλας έτσι, να είστε πιο ευγενικοί όπως είμαι εγώ, μάλλον είστε αγχωμενοι, μάλλον βρίσκεστε σε σύγχυση τώρα επιστρέφω μετά νά μιλήσουμε πιο ήρεμα. Ανάλογα την περίπτωση βέβαια.
    Τώρα στη δημόσια υπηρεσία απλώς ίσως να μπορούσες να πείς ότι κύριε οφείλεται νά με εξυπηρετήσετε.
    Ειλικρινα δεν ξέρω, ούτε έχω εφαρμόσει κάτι από αυτά. Αλλά μετά από κάθε τέτοια ήττα μου κάνω πιθανούς διαλόγους στο κεφάλι μου.

Similar Threads

  1. Κακή διάθεση
    By Thodor68 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 23-09-2020, 19:54
  2. Replies: 17
    Last Post: 08-08-2019, 02:26
  3. Κακή ψυχολογία.
    By Kostas_14 in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 61
    Last Post: 27-01-2019, 12:49
  4. ΚΑΚΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΑΠΟ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ
    By AINO-TNA in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 11
    Last Post: 11-04-2018, 12:48
  5. Facebook: Κακή συμπεριφορά...
    By cygnus in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 53
    Last Post: 25-07-2014, 22:00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •