Πως θα ξεπεράσω τον πρώην - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    9
    Quote Originally Posted by Cvidich View Post
    Αφού λοιπόν είπες ότι ήθελες , δεν υπάρχει λόγος να του μιλήσεις ξανά από την στιγμή που βλέπεις πως δεν θέλει ! Πίστεψε με μόλις τον ξεπεράσεις θα νιώσεις τρομερή ανακούφιση και ηρεμία . Θα καταλάβεις πως αυτός ο άνθρωπος και η συμπεριφορά του δεν σου έκανε ! Δεν θέλουμε στην ζωή μας ανθρώπους που μας κατηγορούν , αλλά θελουμε αυτούς που μας σέβονται και μας αγαπούν . Θέλεις να κρατήσεις επαφή μαζί του γιατί σου λείπει . Αν όμως κάτι τέτοιο ήταν εφικτό να γίνει δεν θα τον ξεπεράσεις ποτέ ! Καλύτερα που απομακρύνθηκε με τον τρόπο του , στο κάνει πιο εύκολο . Βρες την δύναμη και το κουράγιο να τον ξεχάσεις και όλα θα πάνε καλά !!!
    Προς το παρόν δεν μου αρέσει που δεν μιλάμε. Σκέφτομαι τη στιγμή που θα βρει κάποια άλλη θα το μάθω και θα με πονέσει πάρα πολύ, θα κανει την ζωή του άνετα ενώ εγώ δεν μπορώ να προχωρήσω τουλάχιστον τώρα

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    6
    Quote Originally Posted by Kate17 View Post
    Προς το παρόν δεν μου αρέσει που δεν μιλάμε. Σκέφτομαι τη στιγμή που θα βρει κάποια άλλη θα το μάθω και θα με πονέσει πάρα πολύ, θα κανει την ζωή του άνετα ενώ εγώ δεν μπορώ να προχωρήσω τουλάχιστον τώρα
    Όλα αυτά που αισθάνεσαι είναι προσωρινά . Στο είπα και στο αρχικό μήνυμα , μόλις περάσει χρόνος θα αρχίσεις να τον ξεπερνάς και όλα θα μπούνε σε μία σειρά . Σαφώς θα σε πληγώσει άμα μάθεις πως προχώρησε στην ζωή του , όμως δεν μπορείς να κάνεις κάτι σε αυτό , έτσι είναι η ζωή .

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    236
    Σε καταλαβαινω απολυτα.. Πρόσφατα κι εγω εφαγα ακυρο απο ενα αγορι. Η αλήθεια είναι οτι δεν ειχαμε σχεση αλλα βρισκομασταν και τον ηθελα πολυ. Και μαλιστα μου είπε ξεκαθαρα οτι εχει βρει αλλη. Και τωρα βλεπω στορις του που την ταγκαρει.. Εκπληκτικό! ..Συμφωνώ πως ειναι καλυτερα που σε εκανε μπλοκ. Τουλάχιστον δεν θα τον βλεπεις κα δε θα χαλιεσαι..Ο,τι και να του ελεγες ετσι κι αλλιώς απο την στιγμή που εσύ ακομα τον γουστάρεις και αυτος πιθανως να εχει προχωρήσει δεν νομιζω οτι θα ενιωθες καλυτερα.. Κι εγώ απελπισμενη ειμαι αυτη τη στιγμη και νιώθω οτι δεν θα το ξεπερασω ποτε. Αλλα ακριβώς αυτο ειχα νιωσει και με καποιον αλλον παλια, μετα με εκανε μπλοκ γιατι παίχτηκε μαλακια και μονο τοτε αρχισα να τον ξεπερναω. Και μετα απο καποιους μηνες γνωρισα καποιον αλλον που με εκανε επιτελους να ξανανιωσω κατι και ειδα φως στο τουνελ. Αυτή η σκεψη ειναι που με κανει να την παλευω καπως τωρα .Οπότε υπομονη και κουραγιο..Μεχρι να τον ξεπερασεις και να γνωρισεις τον επομενο που θα σε ενθουσιασει. Και επίσης πιστευω καποια στιγμη κι εσυ η ιδια θα σιχαθεις να ασχολεισαι μαζι του και θα θες να βγεις απο ολο αυτο

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    9
    Δύσκολες οι σχέσεις..

  5. #20
    Πόσο σε καταλαβαίνω... Πριν 8 ημέρες χώρισα κι εγώ με την πρώην κοπέλα μου. Ήταν πολύ δύσκολος χαρακτήρας, ιδιότροπη και δεν ταιριαζαμε. Παρόλα αυτά εγώ ήμουν και είμαι πολύ ερωτευμένος μαζί της. Μου αρέσει και τη θεωρώ εντυπωσιακή γυναίκα.. Παλεύω κάθε μέρα μέσα μου για να την ξεχνάω κάθε μέρα πιο πολύ, αλλά δυστυχώς κάπου θα τη δω στο δρόμο και γυρνάω πάλι από την αφετηρία.. Δεν κοιμάμαι καλά, σήμερα κοιμήθηκα 12 και μισή και ξύπνησα στις 6 παρά από την ανησυχία μου και τη στεναχώρια μου...
    Αισθάνεστε κι εσείς το ίδιο κορίτσια; να ξερετε πως δεν είστε μόνες κι εγώ χάλια είμαι.....

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    9
    Quote Originally Posted by Balajohk View Post
    Πόσο σε καταλαβαίνω... Πριν 8 ημέρες χώρισα κι εγώ με την πρώην κοπέλα μου. Ήταν πολύ δύσκολος χαρακτήρας, ιδιότροπη και δεν ταιριαζαμε. Παρόλα αυτά εγώ ήμουν και είμαι πολύ ερωτευμένος μαζί της. Μου αρέσει και τη θεωρώ εντυπωσιακή γυναίκα.. Παλεύω κάθε μέρα μέσα μου για να την ξεχνάω κάθε μέρα πιο πολύ, αλλά δυστυχώς κάπου θα τη δω στο δρόμο και γυρνάω πάλι από την αφετηρία.. Δεν κοιμάμαι καλά, σήμερα κοιμήθηκα 12 και μισή και ξύπνησα στις 6 παρά από την ανησυχία μου και τη στεναχώρια μου...
    Αισθάνεστε κι εσείς το ίδιο κορίτσια; να ξερετε πως δεν είστε μόνες κι εγώ χάλια είμαι.....
    Τα ίδια ακριβώς. Και στην δίκη μου περίπτωση παρόλο που έχει περάσει κάποιο διάστημα δεν μπορώ να το ξεπεράσω. Ίσως επειδή ακόμα που και που κρατάμε επικοινωνία. Αυτές τις μέρες πήγα κιόλας στην πόλη που σπούδαζα τον είδα μιλήσαμε μου είπε ότι δεν θέλει πλέον να είναι μαζί μου και κατάλαβα για ακόμη μια φορά πως το εννοει. Οποτε φαντάζεσαι..

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    10
    Αχ πόσο συμπάσχω. 3 χρόνια σχέση κ γω στην πόλη π σπουδάζω, κ το χειρότερο έχω κ άλλο χρόνο εκεί σπουδών

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,204
    Κ μόλις έμαθα σήμερα ότι κατευθείαν αφού χώρισαμε βρήκε άλλη κ ερωτεύτηκε κι ολας κ περνάει την πιο ωραία φάση της ζωής της. Της είπα να μ τα πει φιλικά κ αηδίασα πραγματικά.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Πώς θα το ξεπεράσω;;
    By VaGio in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 19
    Last Post: 03-10-2019, 03:02
  2. Πώς να ξεπεράσω την πρώην που την αγαπώ ακομα
    By HimuraKenshin in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 17
    Last Post: 26-08-2019, 06:09
  3. Πως θα τον ξεπεράσω ?
    By Monaxoula in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 24
    Last Post: 16-06-2016, 16:13
  4. Πώς θα το ξεπεράσω ?
    By multikara in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 28-04-2011, 23:50
  5. Θα το ξεπερασω;
    By stefanos_la_del_barrio in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 12-03-2009, 10:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •