Πως θα ξεπεράσω τον πρώην
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    9

    Πως θα ξεπεράσω τον πρώην

    Σκέφτηκα να γράψω εδώ γιατί πλέον η κατάσταση μου ίσως και να έχει κουράσει φίλους και γνωστούς.
    Είχα σχέση 3 χρόνια με κάποιον στην πόλη που σπούδαζα, η οποία από κάθε άποψη ήταν τέλεια. Συγκατοίκηση, τσακωμοί μόνο για ανούσιους λόγους και αυτό σπάνια, καλή επικοινωνία, ταιριάζαμε στα πάντα. Τον ερωτεύτηκα από την πρώτη στιγμή που τον είδα και εκείνος πιστεύω το ίδιο. Γενικότερα όλα πήγαιναν καλά μέχρι που έπρεπε να επιστρέψω πίσω στην πόλη μου σχετικά μόνιμα(οι γονείς μου δεν γνώριζαν την συγκατοίκηση). Είχαμε πει θα βρίσκαμε την λύση. Είτε θα πήγαινα εγώ εκεί για μόνιμα είτε θα ερχόταν αυτός στην Θεσσαλονίκη όπου και μένω. Πότε δεν είχαμε πρόβλημα όποτε έφευγα και επέστρεφα στον τόπο μου(λόγω διακοπών), ήμασταν πάντα πολύ καλά. Τώρα που έγινε μόνιμα μέσα σε λιγότερο από μήνα άρχισαν τα προβλήματα. Ζήλευα παραπάνω από όσο έπρεπε ενώ σε γενικές γραμμές δικαιώματα δεν είχε δώσει. Η ζήλεια ήταν ο λόγος που τσακωνόμασταν και έφτασε σε σημείο να μου πει πως δεν αντέχει άλλο και να χωρίσουμε και πως η συμπεριφορά μου τον έδιωξε. Ωστόσο, τελικά στην πορεία ανακάλυψα ότι είχε υπάρξει κάποια άλλη. Έχουν περάσει 3 μήνες από τοτε που ξεκίνησε ο χωρισμός ο αρχικός μετά είχαμε πει θα το προσπαθούσαμε, ποτε δεν μου παραδέχτηκε για την άλλη, αλλά και καμία προσπάθεια στην ουσία δεν υπήρξε απο πλευράς του. Τσακωμοί, δεν ήθελε να πάω να τον δω, μου είπε κιόλας ότι δεν υπάρχουν πια συναισθήματα απο πλευράς του. Ωστόσο υπήρξαν και μερες που μίλαγε σαν να μη συμβαίνει τίποτα με αποτέλεσμα να συνεχίζω να έχω ελπίδες αφού δεν συμβαδιζεσαι με τα συναισθήματα που έλεγε ότι δεν είχε.
    Για να μη τον ενοχλώ επειδή προσπάθησα αρκετά γι αυτή τη σχέση σε σημείο πίεσης, με μπλόκαρε από κάθε μέσο αφού πριν με εβρισε και με μείωσε σε τεράστιο βαθμό. Πλέον δεν μπορώ να επικοινωνήσω και έχω γίνει χάλια. Έφτασα σε σημείο εμμονικό, η σκέψη μου είναι συνέχεια στο ότι θα είναι με άλλη και δεν μπορώ να τον ξεπεράσω. Τον σκέφτομαι τόσο που πλέον επηρεάζει την καθημερινότητα και τη ζωη μου. Νιώθω ότι βρίσκομαι σε ένα αδιέξοδο και δεν μπορώ να κάνω τίποτα γι αυτο. Είχα στηριχτεί πολύ σε αυτόν γιατί πέρα από σχέση μου, ήταν ο φίλος μου και η παρέα μου. Έφτασα σε σημείο με την πίεση να πέσω στα μάτια του. Δεν σεβάστηκα ότι του είχε τελειώσει και επέμενα πολύ. Νιώθω ακόμα πολύ ερωτευμένη και αρκετά απογοητευμένη και πληγωμένη.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Kate17 View Post
    Σκέφτηκα να γράψω εδώ γιατί πλέον η κατάσταση μου ίσως και να έχει κουράσει φίλους και γνωστούς.
    Είχα σχέση 3 χρόνια με κάποιον στην πόλη που σπούδαζα, η οποία από κάθε άποψη ήταν τέλεια. Συγκατοίκηση, τσακωμοί μόνο για ανούσιους λόγους και αυτό σπάνια, καλή επικοινωνία, ταιριάζαμε στα πάντα. Τον ερωτεύτηκα από την πρώτη στιγμή που τον είδα και εκείνος πιστεύω το ίδιο. Γενικότερα όλα πήγαιναν καλά μέχρι που έπρεπε να επιστρέψω πίσω στην πόλη μου σχετικά μόνιμα(οι γονείς μου δεν γνώριζαν την συγκατοίκηση). Είχαμε πει θα βρίσκαμε την λύση. Είτε θα πήγαινα εγώ εκεί για μόνιμα είτε θα ερχόταν αυτός στην Θεσσαλονίκη όπου και μένω. Πότε δεν είχαμε πρόβλημα όποτε έφευγα και επέστρεφα στον τόπο μου(λόγω διακοπών), ήμασταν πάντα πολύ καλά. Τώρα που έγινε μόνιμα μέσα σε λιγότερο από μήνα άρχισαν τα προβλήματα. Ζήλευα παραπάνω από όσο έπρεπε ενώ σε γενικές γραμμές δικαιώματα δεν είχε δώσει. Η ζήλεια ήταν ο λόγος που τσακωνόμασταν και έφτασε σε σημείο να μου πει πως δεν αντέχει άλλο και να χωρίσουμε και πως η συμπεριφορά μου τον έδιωξε. Ωστόσο, τελικά στην πορεία ανακάλυψα ότι είχε υπάρξει κάποια άλλη. Έχουν περάσει 3 μήνες από τοτε που ξεκίνησε ο χωρισμός ο αρχικός μετά είχαμε πει θα το προσπαθούσαμε, ποτε δεν μου παραδέχτηκε για την άλλη, αλλά και καμία προσπάθεια στην ουσία δεν υπήρξε απο πλευράς του. Τσακωμοί, δεν ήθελε να πάω να τον δω, μου είπε κιόλας ότι δεν υπάρχουν πια συναισθήματα απο πλευράς του. Ωστόσο υπήρξαν και μερες που μίλαγε σαν να μη συμβαίνει τίποτα με αποτέλεσμα να συνεχίζω να έχω ελπίδες αφού δεν συμβαδιζεσαι με τα συναισθήματα που έλεγε ότι δεν είχε.
    Για να μη τον ενοχλώ επειδή προσπάθησα αρκετά γι αυτή τη σχέση σε σημείο πίεσης, με μπλόκαρε από κάθε μέσο αφού πριν με εβρισε και με μείωσε σε τεράστιο βαθμό. Πλέον δεν μπορώ να επικοινωνήσω και έχω γίνει χάλια. Έφτασα σε σημείο εμμονικό, η σκέψη μου είναι συνέχεια στο ότι θα είναι με άλλη και δεν μπορώ να τον ξεπεράσω. Τον σκέφτομαι τόσο που θλέον επηρεάζει την καθημερινότητα και τη ζωη μου. Νιώθω ότι βρίσκομαι σε ένα αδιέξοδο και δεν μπορώ να κάνω τίποτα γι αυτο. Είχα στηριχτεί πολύ σε αυτόν γιατί πέρα από σχέση μου, ήταν ο φίλος μου και η παρέα μου. Έφτασα σε σημείο με την πίεση να πέσω στα μάτια του. Δεν σεβάστηκα ότι του είχε τελειώσει και επέμενα πολύ. Νιώθω ακόμα πολύ ερωτευμένη και αρκετά απογοητευμένη και πληγωμένη.
    καλημερα.
    ταιριαζατε και περνουσατε καλα, μεχρι που σταματησατε να ταιριαζετε και να περνατε καλα..
    πανω κατω, αυτη ειναι η περιληψη των ιστοριων των ζευγαριων που χωριζουν.

    επιπλεον, ειστε πολυ νεοι και η πιθανοτερη εκδοχη θα ηταν να θελησετε να γνωρισετε κι αλλους παρτενερ.
    και του συνεβη ΚΑΙ αυτο.
    επιπλεον, επαψε να σε θελει στην ζωη του.
    και καπου εκει, τελειωνει.
    κατανοητο το οτι ξεφυγες σε συμπεριφορες που σε μειωνουν, κατανοητη και η απογοητευση και ησ τεναχωρια σου.
    αλλα η σχεση αυτη, τελειωσε την στιγμη που επαψε να θελει να ειστε μαζι.

    οσο κοινοτυπο και να ακουγεται, αυτο που θα σε βγαλει απο την στεναχωρια, ειναι ο χρονος και μια μελλοντικη επομενη σχεση.

    ΑΝ ομως πραγματικα βλεπεις αδιεξοδο (κι ας μην υπαρχει) και δεν εισια καν λειτουργικη για αρκετο διαστημα, ζητα βοηθεια. μην χανεις τον χρονο σουσ την απελπισια. πηγαινε σε εναν ψυχοθεραπευτη να το επεξεργαστεις και να το περασεις πιο ανωδυνα.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    9
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καλημερα.
    ταιριαζατε και περνουσατε καλα, μεχρι που σταματησατε να ταιριαζετε και να περνατε καλα..
    πανω κατω, αυτη ειναι η περιληψη των ιστοριων των ζευγαριων που χωριζουν.

    επιπλεον, ειστε πολυ νεοι και η πιθανοτερη εκδοχη θα ηταν να θελησετε να γνωρισετε κι αλλους παρτενερ.
    και του συνεβη ΚΑΙ αυτο.
    επιπλεον, επαψε να σε θελει στην ζωη του.
    και καπου εκει, τελειωνει.
    κατανοητο το οτι ξεφυγες σε συμπεριφορες που σε μειωνουν, κατανοητη και η απογοητευση και ησ τεναχωρια σου.
    αλλα η σχεση αυτη, τελειωσε την στιγμη που επαψε να θελει να ειστε μαζι.

    οσο κοινοτυπο και να ακουγεται, αυτο που θα σε βγαλει απο την στεναχωρια, ειναι ο χρονος και μια μελλοντικη επομενη σχεση.

    ΑΝ ομως πραγματικα βλεπεις αδιεξοδο (κι ας μην υπαρχει) και δεν εισια καν λειτουργικη για αρκετο διαστημα, ζητα βοηθεια. μην χανεις τον χρονο σουσ την απελπισια. πηγαινε σε εναν ψυχοθεραπευτη να το επεξεργαστεις και να το περασεις πιο ανωδυνα.
    Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Δεν μπορώ να το διαχειριστώ. Απογοητεύτηκα όχι τόσο για το τέλος αλλά για τον τρόπο που έγινε. Για τα ψέματα που μέχρι και σήμερα δεν παραδέχτηκε ποτέ και ότι έριξε το βάρος όλο πάνω μου. Πέρα απο την απογοήτευση λοιπόν, είναι και η αδικία

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Kate17 View Post
    Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Δεν μπορώ να το διαχειριστώ. Απογοητεύτηκα όχι τόσο για το τέλος αλλά για τον τρόπο που έγινε. Για τα ψέματα που μέχρι και σήμερα δεν παραδέχτηκε ποτέ και ότι έριξε το βάρος όλο πάνω μου. Πέρα απο την απογοήτευση λοιπόν, είναι και η αδικία
    λες να μην ξερει, οτι σου ειπε ψεματα;
    το ξερει. απλα δεν θελει να το παραδεχτει για να μην νοιωσει μαλακας.
    και που πηγε να τα ριξει πανω σου, τι;
    και οι δυο, ξερετε την αληθεια.
    ριξτα κι εσυ, πανω του.
    αν και, ως προς την σχεση που δεν πηγε καλα, εχετε και οι δυο ευθυνη.
    εκεινος εχει για τα ψεματα και το κερατο, αλλα μια σχεση δεν χαλαει μονο απο εναν. κατι δεν κολλουσε πλεον..

    αν δεν μπορεις να το διαχειριστεις, να πας σε εναν καλο ψυχοθεραπευτη.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    258
    Δυστυχώς δεν υπάρχει κάτι που μπορείς να κάνεις για να το ξεπεράσεις. Όσο κι αν δε το καταλαβαίνεις τώρα, το οτι σε μπλόκαρε από παντού είναι θετικό για σένα, ειδάλλως θα τσέκαρες όλη μέρα τα social του και πόση ώρα πριν ήταν συνδεδεμένος στις εφαρμογές και θα ήταν χειρότερο. Απαιτείται χρόνος. Ενδεχομένως πολύς χρόνος. Βρες πράγματα να απασχολείσαι για να ξεχνιέσαι έστω και ελάχιστα. Αν δε δουλεύεις ψάξε δουλειά. Προσπάθησε να το δεις από την οπτική του οτι κάτι τελείωσε και θα έρθει κάτι καλύτερο (εύκολο στα λόγια, δύσκολο στη πράξη αλλά όχι ανέφικτο). Στην ουσία η αλλαγή της συνήθειας είναι αυτή που μας δημιουργεί τον μεγαλύτερο πόνο. Ξεκίνα να κάνεις καινούρια πράγματα. Θα το ξεπεράσεις σε ανύποπτο χρόνο. Απλά δώσε χρόνο.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    9
    Quote Originally Posted by Nikolaus View Post
    Δυστυχώς δεν υπάρχει κάτι που μπορείς να κάνεις για να το ξεπεράσεις. Όσο κι αν δε το καταλαβαίνεις τώρα, το οτι σε μπλόκαρε από παντού είναι θετικό για σένα, ειδάλλως θα τσέκαρες όλη μέρα τα social του και πόση ώρα πριν ήταν συνδεδεμένος στις εφαρμογές και θα ήταν χειρότερο. Απαιτείται χρόνος. Ενδεχομένως πολύς χρόνος. Βρες πράγματα να απασχολείσαι για να ξεχνιέσαι έστω και ελάχιστα. Αν δε δουλεύεις ψάξε δουλειά. Προσπάθησε να το δεις από την οπτική του οτι κάτι τελείωσε και θα έρθει κάτι καλύτερο (εύκολο στα λόγια, δύσκολο στη πράξη αλλά όχι ανέφικτο). Στην ουσία η αλλαγή της συνήθειας είναι αυτή που μας δημιουργεί τον μεγαλύτερο πόνο. Ξεκίνα να κάνεις καινούρια πράγματα. Θα το ξεπεράσεις σε ανύποπτο χρόνο. Απλά δώσε χρόνο.
    Δεν Ολοκλήρωσα να πω αυτά που ήθελα, με μπλόκαρε έτσι απλά για να μην απαντήσω ποτέ στο βάρος που μου έριχνε. Όχι ότι και να τα έλεγα θα καταλάβαινε αλλά με πνιγεί η αδικία. Το ότι δεν πρόλαβα να υπερασπιστώ τον εαυτό μου.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Kate17 View Post
    Δεν Ολοκλήρωσα να πω αυτά που ήθελα, με μπλόκαρε έτσι απλά για να μην απαντήσω ποτέ στο βάρος που μου έριχνε. Όχι ότι και να τα έλεγα θα καταλάβαινε αλλά με πνιγεί η αδικία. Το ότι δεν πρόλαβα να υπερασπιστώ τον εαυτό μου.
    αν νομιζεις οτι θα σε απελευθερωσει να του τα πεις, γιατι δεν προλαβες, η για να μην σε περναει για χαζη, στειλε του ενα μειλ και γραψτα ολα, και μετα ξεχνα τον. μπλοκαρε τον κιε συ για να μην απαντησει καν...
    δεν εχει νοημα να κολλας σε ανδρα που δεν σε θελει πια.
    μαθε, οταν δεν σε θελουν μια, να μην τους θελεις, δεκα.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    9
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αν νομιζεις οτι θα σε απελευθερωσει να του τα πεις, γιατι δεν προλαβες, η για να μην σε περναει για χαζη, στειλε του ενα μειλ και γραψτα ολα, και μετα ξεχνα τον. μπλοκαρε τον κιε συ για να μην απαντησει καν...
    δεν εχει νοημα να κολλας σε ανδρα που δεν σε θελει πια.
    μαθε, οταν δεν σε θελουν μια, να μην τους θελεις, δεκα.
    Μήπως είναι τραβηγμένο το μειλ; Από την στιγμή που με έχει αποκλείσει από τα πάντα;

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Kate17 View Post
    Μήπως είναι τραβηγμένο το μειλ; Από την στιγμή που με έχει αποκλείσει από τα πάντα;
    αν νομιζεις οτι θα ησυχασεις αν τα πεις, δεν ειναι καθολου τραβηγμενο.
    αρκει, να μην το δεις σαν τροπο να τα ξαναφιαξετε. αυτο , εχει τελειωσει. εγω στο λεω, επειδη νοιωθεις οτι δεν σε αφησε να του τα πεις. μονο γι αυτο. η ιστορια εχει τελειωσει.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    9
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αν νομιζεις οτι θα ησυχασεις αν τα πεις, δεν ειναι καθολου τραβηγμενο.
    αρκει, να μην το δεις σαν τροπο να τα ξαναφιαξετε. αυτο , εχει τελειωσει. εγω στο λεω, επειδη νοιωθεις οτι δεν σε αφησε να του τα πεις. μονο γι αυτο. η ιστορια εχει τελειωσει.
    Δυστυχώς έτσι είναι το ξέρω. Και ίσως να μην έχει και νόημα να πω τίποτα. Σε ευχαριστώ πολύ!

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    6
    Χρειάζεσαι χρόνο για να το ξεπεράσεις . Δώσε τον απαραίτητο χρόνο στον εαυτό σου για να καταλάβεις τι έγινε , αν νιώθεις την ανάγκη να κλάψεις κάνε το .... Άμα θέλεις να του πεις αυτά που δεν πρόλαβες βρες τρόπο και κάνε το . Αυτό θα σε βοηθήσει , διότι δεν θα έχεις "ανοιχτούς λογαριασμούς" μαζί του . Όταν έχεις συναισθήματα για κάποιον είναι δύσκολο να ξεπεραστούν , όμως πρέπει να το κάνεις για τον εαυτό σου πρώτα απ όλα !!! Είσαι πληγωμένη ίσως από την συμπεριφορά αυτή , αλλά προσπάθησε να ξεκολλήσεις από την σκέψη για εκείνον σταδιακά , για να μπορέσεις να δεις μπροστά σου τις νέες ευκαιρίες που θα σου προκύψουν . Και που ξέρεις ίσως γνωρίσεις τον "δικό" σου άνθρωπο εκεί έξω πιο σύντομα από ότι πιστεύεις !

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    9
    Quote Originally Posted by Cvidich View Post
    Χρειάζεσαι χρόνο για να το ξεπεράσεις . Δώσε τον απαραίτητο χρόνο στον εαυτό σου για να καταλάβεις τι έγινε , αν νιώθεις την ανάγκη να κλάψεις κάνε το .... Άμα θέλεις να του πεις αυτά που δεν πρόλαβες βρες τρόπο και κάνε το . Αυτό θα σε βοηθήσει , διότι δεν θα έχεις "ανοιχτούς λογαριασμούς" μαζί του . Όταν έχεις συναισθήματα για κάποιον είναι δύσκολο να ξεπεραστούν , όμως πρέπει να το κάνεις για τον εαυτό σου πρώτα απ όλα !!! Είσαι πληγωμένη ίσως από την συμπεριφορά αυτή , αλλά προσπάθησε να ξεκολλήσεις από την σκέψη για εκείνον σταδιακά , για να μπορέσεις να δεις μπροστά σου τις νέες ευκαιρίες που θα σου προκύψουν . Και που ξέρεις ίσως γνωρίσεις τον "δικό" σου άνθρωπο εκεί έξω πιο σύντομα από ότι πιστεύεις !
    Το έκανα, είπα αυτά που ήθελα και παλι με κατηγόρησε για τα πάντα ενώ μίλησα πολύ ήρεμα και όμορφα. Θα ήθελα να κρατήσω μια επαφή μαζί του γιατί νοιάζομαι γι αυτόν τον άνθρωπο έστω και αν είναι καιρός μετά. Αλλά ούτε αυτό δεν θέλει από μένα αφού με το που μου απάντησε με μπλόκαρε παλι.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Kate17 View Post
    Το έκανα, είπα αυτά που ήθελα και παλι με κατηγόρησε για τα πάντα ενώ μίλησα πολύ ήρεμα και όμορφα. Θα ήθελα να κρατήσω μια επαφή μαζί του γιατί νοιάζομαι γι αυτόν τον άνθρωπο έστω και αν είναι καιρός μετά. Αλλά ούτε αυτό δεν θέλει από μένα αφού με το που μου απάντησε με μπλόκαρε παλι.
    οχι, δεν θελεις να κρατησεις μια ανθρωπινη επαφη. αυτο που θελεις ειναι να ειστε μαζι.
    καλο θα σου κανει που σε μπλοκαρει αφου δεν θελει. θα προχωρησεις ευκολοτερα.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    258
    Quote Originally Posted by Kate17 View Post
    Το έκανα, είπα αυτά που ήθελα και παλι με κατηγόρησε για τα πάντα ενώ μίλησα πολύ ήρεμα και όμορφα. Θα ήθελα να κρατήσω μια επαφή μαζί του γιατί νοιάζομαι γι αυτόν τον άνθρωπο έστω και αν είναι καιρός μετά. Αλλά ούτε αυτό δεν θέλει από μένα αφού με το που μου απάντησε με μπλόκαρε παλι.
    Αφού κατάφερες και είπες αυτά που ήθελες, δε πρέπει να ασχοληθείς ξανα. Απλά παρατείνεις τον πόνο. Πρέπει απλώς να περάσει ο χρόνος για να φτάσεις στην αποδοχή οτι όλο αυτό τελείωσε κι από κει κι έπειτα όλα θα πάρουν το δρόμο τους. Καμία επαφή δε θα σε βοηθήσει ακόμη κι αν είναι σε άλλο επίπεδο. Αποδέχεσαι την κατάσταση ακόμη κι αν σου προκαλεί ψυχολογική δυσφορία και θα έρθει η στιγμή που όλο αυτό θα ξεθυμάνει και θα ηρεμήσεις.

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    6
    Αφού λοιπόν είπες ότι ήθελες , δεν υπάρχει λόγος να του μιλήσεις ξανά από την στιγμή που βλέπεις πως δεν θέλει ! Πίστεψε με μόλις τον ξεπεράσεις θα νιώσεις τρομερή ανακούφιση και ηρεμία . Θα καταλάβεις πως αυτός ο άνθρωπος και η συμπεριφορά του δεν σου έκανε ! Δεν θέλουμε στην ζωή μας ανθρώπους που μας κατηγορούν , αλλά θελουμε αυτούς που μας σέβονται και μας αγαπούν . Θέλεις να κρατήσεις επαφή μαζί του γιατί σου λείπει . Αν όμως κάτι τέτοιο ήταν εφικτό να γίνει δεν θα τον ξεπεράσεις ποτέ ! Καλύτερα που απομακρύνθηκε με τον τρόπο του , στο κάνει πιο εύκολο . Βρες την δύναμη και το κουράγιο να τον ξεχάσεις και όλα θα πάνε καλά !!!

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Πώς θα το ξεπεράσω;;
    By VaGio in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 19
    Last Post: 03-10-2019, 03:02
  2. Πώς να ξεπεράσω την πρώην που την αγαπώ ακομα
    By HimuraKenshin in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 17
    Last Post: 26-08-2019, 06:09
  3. Πως θα τον ξεπεράσω ?
    By Monaxoula in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 24
    Last Post: 16-06-2016, 16:13
  4. Πώς θα το ξεπεράσω ?
    By multikara in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 28-04-2011, 23:50
  5. Θα το ξεπερασω;
    By stefanos_la_del_barrio in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 12-03-2009, 10:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •