Απείλησα (μάλλον) κοπέλα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 38
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    20

    Απείλησα (μάλλον) κοπέλα

    Καλημερα σας! Εδώ και 8 μηνες μίλαγα με μια κοπέλα με την οποία δουλεύαμε στο ίδιο κατάστημα για αρκετούς μηνες. Στη πορεία και αφού έφυγε απ' το χώρο που δουλεύαμε προέκυψε κάτι ερωτικό. Για τον α β λόγο δεν προχώρησε όμως σε κάτι παραπάνω.Και της ζήτησα να μη ξαναμιλήσουμε. Νομίζω όμως την ερωτεύτηκα, και μετάνιωσα για το τελευταίο, γιατί όσο δεν μιλάγαμε μου έλειπε πολύ. Όταν μου μπήκε η ιδέα ότι ίσως να έχει άλλον θορυβήθηκα και άρχισα να χάνω τον ελεγχο λιγο. Μιλήσαμε εκ νέου η ίδια έμενε στην αποψη της ότι πρέπει να τηρήσω αυτό που της είπα, αλλά δυστυχώς, της είπα ότι να θυμάται θα ξαναμιλήσουμε. Όταν το έγραψα αλήθεια είχα στο νου μου ότι θα ξαναμιλήσουμε αφού δουλεύουμε μαζί και κάπου θα βρεθούν οι δρόμοι μας. Η ίδια όμως είπε ότι το εξέλαβε σαν απειλή και ότι της έβγαλα το πραγματικό μου πρόσωπο και να προσέχω τι λεω. Στην αρχή σκαλωσα πολύ αλλά μετά που το ξανακοίταξα όντως ήταν σαν απειλή. Εν ολίγοις τα έκανα όλα λάθος. Με νοιάζει πολύ όμως αυτό που έγινε, γιατί πραγματικά δεν είμαι τέτοιο άτομο. Αν πάθενε τίποτα η κοπέλα αυτή θα τρελενομουν. Είμαι κατά της βίας των γυναικών. Έδρασα όμως τόσο άσχημα επειδή μάλλον ερωτεύτηκα και έχασα τη λογική μου. Μου έχουν δημιουργηθεί τύψεις και δεν έχω κλείσει μάτι δύο μέρες τώρα. Πραγματικά, δεν θέλω να μείνει η εικόνα αυτή από μένα.Εκανα πατάτα μεγάλη άθελά μου. Ας μη μου ξαναμιλήσει ποτε, να ξέρω όμως ότι υπάρχει κοπέλα που ένιωσε φόβο από μένα είναι πολύ ασχημο. Τι θα κάνατε στη θέση μου αν δεν θέλατε να εξαφανιστειτε απλά;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    Quote Originally Posted by MrNatural View Post
    αλλά δυστυχώς, της είπα ότι να θυμάται θα ξαναμιλήσουμε. Όταν το έγραψα αλήθεια είχα στο νου μου ότι θα ξαναμιλήσουμε αφού δουλεύουμε μαζί και κάπου θα βρεθούν οι δρόμοι μας. Η ίδια όμως είπε ότι το εξέλαβε σαν απειλή και ότι της έβγαλα το πραγματικό μου πρόσωπο και να προσέχω τι λεω.
    δεν εχεις απειλησει καμμια.
    εαν το θεωρησε αυτο ως απειλη ειναι δικο της θεμα

    αλλωστε το λες ο διος, το θεωρησε ως απειλη, και πιο κατω γραφεις μοιαζει σαν απειλη.
    λοιπον δεν ειναι απειλη, δεν εχεις κανει κατι παρανομο εισαι μια χαρα

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by MrNatural View Post
    Καλημερα σας! Εδώ και 8 μηνες μίλαγα με μια κοπέλα με την οποία δουλεύαμε στο ίδιο κατάστημα για αρκετούς μηνες. Στη πορεία και αφού έφυγε απ' το χώρο που δουλεύαμε προέκυψε κάτι ερωτικό. Για τον α β λόγο δεν προχώρησε όμως σε κάτι παραπάνω.Και της ζήτησα να μη ξαναμιλήσουμε. Νομίζω όμως την ερωτεύτηκα, και μετάνιωσα για το τελευταίο, γιατί όσο δεν μιλάγαμε μου έλειπε πολύ. Όταν μου μπήκε η ιδέα ότι ίσως να έχει άλλον θορυβήθηκα και άρχισα να χάνω τον ελεγχο λιγο. Μιλήσαμε εκ νέου η ίδια έμενε στην αποψη της ότι πρέπει να τηρήσω αυτό που της είπα, αλλά δυστυχώς, της είπα ότι να θυμάται θα ξαναμιλήσουμε. Όταν το έγραψα αλήθεια είχα στο νου μου ότι θα ξαναμιλήσουμε αφού δουλεύουμε μαζί και κάπου θα βρεθούν οι δρόμοι μας. Η ίδια όμως είπε ότι το εξέλαβε σαν απειλή και ότι της έβγαλα το πραγματικό μου πρόσωπο και να προσέχω τι λεω. Στην αρχή σκαλωσα πολύ αλλά μετά που το ξανακοίταξα όντως ήταν σαν απειλή. Εν ολίγοις τα έκανα όλα λάθος. Με νοιάζει πολύ όμως αυτό που έγινε, γιατί πραγματικά δεν είμαι τέτοιο άτομο. Αν πάθενε τίποτα η κοπέλα αυτή θα τρελενομουν. Είμαι κατά της βίας των γυναικών. Έδρασα όμως τόσο άσχημα επειδή μάλλον ερωτεύτηκα και έχασα τη λογική μου. Μου έχουν δημιουργηθεί τύψεις και δεν έχω κλείσει μάτι δύο μέρες τώρα. Πραγματικά, δεν θέλω να μείνει η εικόνα αυτή από μένα.Εκανα πατάτα μεγάλη άθελά μου. Ας μη μου ξαναμιλήσει ποτε, να ξέρω όμως ότι υπάρχει κοπέλα που ένιωσε φόβο από μένα είναι πολύ ασχημο. Τι θα κάνατε στη θέση μου αν δεν θέλατε να εξαφανιστειτε απλά;
    αν δεν ηθελα να εξαφανιστω απλα, θα ξεκαθαριζα ΕΠΙΜΟΝΑ και αναλυτικα τι ακριβως εννοουσα, και θα ζητουσα συγνωμη αν δεν ηταν αρκετα ξεκαθαρο και την εκανε να νομιζει οτι την απειλησα, μεχρι να μου πει οτι το καταλαβε και να φυγω.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    20
    Και αυτό έκανα Remedy. Και ζήτησα και συγγνώμη.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by MrNatural View Post
    Και αυτό έκανα Remedy. Και ζήτησα και συγγνώμη.
    καλα εκανες. κανενα προβλημα, λοιπον. πας παρακατω. εσυ, δεν ειχες σκοπο να απειλησεις κι αν εφταιξες που παρεξηγηθηκε αυτο που ειπες, το ξεκαθαρισες.

  6. #6
    μην ανχωνεσαι φιλος.. και εγω εχω κανει μεγαλες πατατες, παροιμοιες που με στεναχωρισαν με με εχουν κρατησει διαστηματ απισω και για καιρο παιδευαν το μυαλο μου... και επεισης μιας και τοφρε η κουβεντα θελω και εγω την γνωμη σας για καποια παρομοια περιστατικα... στην μια περιπτωση εχουμε να κανουμε με ενα κοριτσακι πολυ συντιριτικο η οποια φυσικα εγω πιστευω οτι λογο ευαισθησιας ειναι υπολβολικη με ολλα ισως και κομπλεξ δεν ξερω, με ενα αλλο παιδι που καναμε παρεα εκεινο το διαστημα και εμενα... επεισης αυτη με αυτο το παιδι ειχαν καλες σχεσεις αν κεαι δεν καναν ιδιετερη παρεα απλα τα λεγανε, λοιποον αυτη η κοπελα που ειπα ειχε χωρησει σε μια φαση τωρα θα μου πεις ηταν σχεση λιγο περιεργη αποσο μαθαινα καθωταν νμονη σε ενα χωριο σε ενα σπιτι ολλη μερα και απλα ειχε εναν παλαιο φιλο που την ελεγε οτι ταχουν ταχαμου και αυτος εκανε την ζωη του και οτι ηθελε αλλου και ζητημα αν την εβλεπε μαι φορα την εβδομαδα μπορει και πολυ πιο αργα τεσπα αυτο δεν με αφορα... και αυτη σε μια φαση χωρισε και λογο πιστευω συντιριτικοτητας δεν ηθεκε να μαθει κανεις ακομα και απο τον κοντινο περυγυρο εκτος απο λιγα ατομα και με εκεινο το παιδι εγω ετυχε να το ακουσω τυχαια ααπο αυτον και μετα απο αρκετο καιρο ετυχε να το αναφερω. η ιδια εν ξερω την την εποιασε,,, αλλα εγω επειδη ανεκαθε συζητουσα ανοιχτα για σχεσεις δν ηξερα οτι ειναι κακο που δεν ειναι και τοσο αλλα τεσπα. οκ δεν λεω οτι εκανα κατι κακο... απλα ξερετε λεγαμε οταδε και ο ταδε ετσι και αλλιος κλπ.. θελω να πω ετσι ετυχε να ακουσω και να αναφερθω και σαυτο.. και αυτη οταν τομαθε κτι την εποιασε δεν ξερω στεναχωρισε το παιδι αυτος στεναχωρεθηκε με εμενα και γενικα απο τοτε δεν εχουμε τοσο παρε δωσε.. και σε εκεινη την φαση οταν μου ελεγε το παιδι οτι αυτο και αυτο... εγω νευριασα και ξερετε τα νευρα που πηγαζουν απο στεναχωρια ειναι χειρωτερα χαχαχα, και την εξευρασα τον θυμο μου κυριος στο κοριτσι αυτο... αλλα και την απορια μου στο παιδι.. αλλα δεν ξερω με ειχε απασχολησει πολυ αυτο...βεβαια το μονο θεμα για αυτους ηταν να με ξεπεταξουν απο την μεση φυσικα αυτοι μια χαρα συνεχησαν τις ζωες τους... απο τοτε ειχα κανει καποιες προσπαθειες να ξεκαθαρισουμε καποια πραγματα αλλα αυτοι σαν να ηθελαν να κρυφτουνε δεν ξερω και δεν με νοιαζει τοσο.. βεβεια και εγω εκεινη την περιοδο προερχωμουν απο μια δυσκολη ψυχικα φαση, και επειδη ηθελα να βαλο ορια και καποια προστασια πανω μου ειχα ενα υφακι λιγο επιθετικο καμια φορα τελος παντων πιστευω δεν πρεπει να ασχολουμαι ουτε να κραταω πραγματα μεσα μου που κρατανε εμενα πισω, αφου δεν ηθελε να εμφανιστει κανεις ας κρυφτουνε... επεισης να πω οτι με το κοριτσι αυτο ειχαμε και εμεις ενα παρε δωσε ομως στην συνεχεια με προβληματιζαν πολλες συμπεριφορες... θα μου πειτε τι σε πειραξε τοσο... κυριος πληγωθηκε και ο εγωισμος μου (και το παραδαιχωμαι αυτο) γιατι στην αρχη και γενικα τοτε δεν εξεφραζα τι θελω και νιοθω εξ αρχης, πραγμα που επρεπε ,κ επομενος μου εμεινε λιγο οτι εγω απο πλευρας μου δεν ειπα πολλα πραγματα που ηθελα ουτε ξεκαθαρισα την θεση μου καλα.. γιαυτο λεω μετα ηθελα να τους καναβρω ολλους να το ξεκαθαρισω η εστω να καλυψω πληρος την θεση μου αλλα τεοιτα ωρα τετοια λογια.. επειτα προσπαθουσα να πρασω καποια πραγματα που ηθελα να πω με την ελπιδα οτι θα φταναν στα καταληλα αυται αλλα οκ ποτε δεν εμαθα αν εφτασαν χαχαχ... τεσπα αυοτ ηταν πριν λιγο καιρο οσοα κοαμημουν επεισημα φοιτιτης και παιχτικε ,με μια απο τις φοιτιτικες παρεες αλλα οκ αυτα ειναι ολλα μεσα στοις ζωη και συνηθος σε ολλους μπορει να συμβουν πολες φορεες οχι μια και δυο

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    20
    Επαναφέρω το τοπικ για να παραθέσω κατι ακόμα που ακολούθησε όλου αυτού. Καταρχήν παρατήρησα όταν της είχα στείλει συγγνώμη ότι με είχε μπλοκάρει παντού και προφανώς δεν απάντησε ποτέ σε μήνυμα μου. Το προσπέρασα σεβομενος τη θέση της. Είμαι κ ενοχικος αρκετα. Στη συνέχεια χρειάστηκε να μιλήσουμε για θέμα δουλειάς αρκετα σοβαρό. Βρεθήκαμε από κοντά πριν λιγες μέρες στο δώρο εργασίας της. Η ίδια μου μίλησε πολύ ψυχρά και φάνηκε να μη καταλαβαίνει τίποτα και μου ζήτησε να εξαφανιστω μια για πάντα απ τη ζωή της. Χρησιμοποίησε σκληρή γλώσσα λες και της έκανα κατι πολύ κακό ενώ έμενε στην αποψη της περι απειλής και μάλιστα ειπε ότι μου τη χάρισε(!!!!) που δεν έκανε και μήνυση. Ενώ της ειπα ότι όλο αυτό είναι αστείο μου ειπε ότι είμαι ανεκδιήγητος που το παιρνω τόσο στ αστεία.Καλά ως εδώ σεβαστηκα τα θελω της. Αν αυτό την ευχαριστεί εμένα μου περισσεύει. Το θέμα είναι ότι τον τελευταίο καιρό δέχομαι πόλεμο και στη δουλειά, τρελό mobbing, με αγνοούν συστηματικά ανώτεροι μειωνοντας με κιολας ρωτώντας με ακόμα και με ποιους μιλάω από συναδελφους(είμαι τυπικός σημειωτέον), κ το καλύτερο; μόλις χθες εμαθα ότι η κοπέλα αυτή που έγινε κατι έχει συγγενείς στην εταιρεία κατι που το απέκρυπτε από μένα όσο τα χαμέ καλα. Μάλιστα για το άτομο που έχει συγγένεια έπαιζε ότι δεν το ξέρει όταν κάποτε την είχα ρωτήσει.Έκανα αρνητικό συνειρμό αμέσως γιατί ξέρω τι είναι τα βύσματα στις δουλειές. Επίσης όταν τη ρώτησα αν έχει πει κατι σε συναδέλφους για την όλη φάση μου τα μάσαγε. Το θέμα είναι τι κάνω; Μετά από όλο αυτό ψάχνω ΚΑΙ δουλειά; Ίσως ν ναι και στο κεφάλι μου όλα δε ξερω

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by MrNatural View Post
    Και αυτό έκανα Remedy. Και ζήτησα και συγγνώμη.
    αμα ζητησες συγγνωμη, δεν θα πεσεις και στα ποδια της , βεβαια εξαρταται τι ειδους απειλη της εκανες .....στην ζωη μου , που δεν ειναι και λιγη, δεν εχω οχι απειλησει, ουτε εχω τσακωθει, απλα ξεκοβα ......

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    20
    Αναφέρω παραπάνω τι χαρακτήρισε «απειλή». Εννοείται δεν θα παρακαλέσω,γιατί σέβομαι τα θελω της, αλλά φοβάμαι αν έχει μεταφερθεί λάθος κατι σε πρόσωπα που δεν έπρεπε.Τα λόγια της έδειχναν μίσος και φαινόταν και αρκετα εκδικητικά. Να σημειώσω επίσης ότι γενικά είμαι ήρεμος και ακόμα και με πρώην κοπέλες μου ή ακόμα και φλερτ που δεν προχώρησαν δεν είχα ποτέ κακίες και προστριβές πέραν από μιας και μόνο περίπτωσης που κι αυτή εν τελεί κατέληξε ομαλά(εννοω όχι τσακωμένος).

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Μερικες φορες φταιμε εμεις, αλλα πολλες φορες φταινε και οι αλλοι. Δεν εχεις λογο να ψαχνεις για ευθυνες στον εαυτο σου για κατι που δεν ειναι στις δυναμεις σου, οπως τι μπορει και για ποιο λογο μπορει να σκεφτεται εσφαλμενα καποιος αλλος. Οπως δειχνει εσυ ησουν ενταξει. Σχεση δεν προχωρησε, οποτε προχωρας παρακατω.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by MrNatural View Post
    Επαναφέρω το τοπικ για να παραθέσω κατι ακόμα που ακολούθησε όλου αυτού. Καταρχήν παρατήρησα όταν της είχα στείλει συγγνώμη ότι με είχε μπλοκάρει παντού και προφανώς δεν απάντησε ποτέ σε μήνυμα μου. Το προσπέρασα σεβομενος τη θέση της. Είμαι κ ενοχικος αρκετα. Στη συνέχεια χρειάστηκε να μιλήσουμε για θέμα δουλειάς αρκετα σοβαρό. Βρεθήκαμε από κοντά πριν λιγες μέρες στο δώρο εργασίας της. Η ίδια μου μίλησε πολύ ψυχρά και φάνηκε να μη καταλαβαίνει τίποτα και μου ζήτησε να εξαφανιστω μια για πάντα απ τη ζωή της. Χρησιμοποίησε σκληρή γλώσσα λες και της έκανα κατι πολύ κακό ενώ έμενε στην αποψη της περι απειλής και μάλιστα ειπε ότι μου τη χάρισε(!!!!) που δεν έκανε και μήνυση. Ενώ της ειπα ότι όλο αυτό είναι αστείο μου ειπε ότι είμαι ανεκδιήγητος που το παιρνω τόσο στ αστεία.Καλά ως εδώ σεβαστηκα τα θελω της. Αν αυτό την ευχαριστεί εμένα μου περισσεύει. Το θέμα είναι ότι τον τελευταίο καιρό δέχομαι πόλεμο και στη δουλειά, τρελό mobbing, με αγνοούν συστηματικά ανώτεροι μειωνοντας με κιολας ρωτώντας με ακόμα και με ποιους μιλάω από συναδελφους(είμαι τυπικός σημειωτέον), κ το καλύτερο; μόλις χθες εμαθα ότι η κοπέλα αυτή που έγινε κατι έχει συγγενείς στην εταιρεία κατι που το απέκρυπτε από μένα όσο τα χαμέ καλα. Μάλιστα για το άτομο που έχει συγγένεια έπαιζε ότι δεν το ξέρει όταν κάποτε την είχα ρωτήσει.Έκανα αρνητικό συνειρμό αμέσως γιατί ξέρω τι είναι τα βύσματα στις δουλειές. Επίσης όταν τη ρώτησα αν έχει πει κατι σε συναδέλφους για την όλη φάση μου τα μάσαγε. Το θέμα είναι τι κάνω; Μετά από όλο αυτό ψάχνω ΚΑΙ δουλειά; Ίσως ν ναι και στο κεφάλι μου όλα δε ξερω
    σου ειπε να εξαφανιστεις απο την ζωη της απο μονη της, ή το ειπε σαν απαντηση σε καποια προταση σου να συνεχισετε;;;;
    λες και ξαναλες οτι σεβαστηκες την αποψη και την αποφαση της, αλλα δεν φαινεται να την σεβαστηκες και τοσο οταν της λες καταμουτρα οτι το θεμα ειναι 'αστειο"... οχι, δενε ιναι καθολου αστειο να την απειλεις, εφοσον αυτη ετσι το εξελαβε. και μαλιστα ειχες πει κι εσυ οτι οταν το ξαναειδες, οντως φαινοταν απειλητικο..
    οποτε, επανηλθες να της πεις τι;;;;; οτι "ειναι υπερβολικη";;;;
    μηπως εσυ εισαι ο απαραδεκτος που αντι να κρατησεις ενα διακριτικο προφιλ, επανερχεσαι σ την ζωη της;

    δεν σου αρεσε η προοπτικη να εχει γνωριμιες με τους ανωτερους σας, αλλα δεν ιδρωσε το αυτι σου που μια εργαζομενη γυναικα ενοιωσε απειλη απο σενα. θα ηταν καλα, να μην μπορει να αντιδρασει και να καθεται να ακουει τις εξυπναδες σου ενω πηγε να εργαστει.
    well, σφαιρα ειναι και γυριζει.. την επομενη φορα που θα εχεις απορριψη απο καποια γυναικα, να το σκεφτεις διπλα, πριν την απειλησεις..

    τι να κανεις; αφενος, εννοειται να μην διανοηθεις να την πλησιασεις, αφετερου συενχισε να εισαι με ολους ΜΟΝΟ τυπικος και οσο πιο καλος μπορεις στην δουλεια σου, εμχρι να σε εμπιστευθουν.
    αν δεις ομως οτι σε σπρωχνουν προς την εξοδο, τοτε αρχισε να ψαχνεις και για δουλεια..

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    20
    Δεν της έκανα καμία πρόταση να συνεχίσουμε. Έπρεπε να βρεθούμε για λόγους εργασίας αλλιωσ θα είχαμε εκτεθεί και πριν φύγω μου το πέταξε. Της ειπα ότι δεν ήθελα να βρεθούμε αλλά και δεν μπορούσα να κανω κατι για το επαγγελματικό κομμάτι και επιπλέον δενθα απαντούσε σε μήνυμα μου. Τότε μου ειπε ότι γι αυτήν δεν υπάρχω και να μην τη ξαναενοχλησω. Και Αν τη ξανά πλησιάσω ίσως καλέσει αστυνομία ενώ θα μπορούσε να μου κάνει μήνυση για το μήνυμα μου. Το τελευταίο ήταν που της ειπα ότι αυτό είναι αστείο και τη ρώτησα αν σοβαρολογεί χαριτολογωντασ. Εκεί αντέδρασα ήρεμα(γενικά δεν είμαι νευρικός). Την ρώτησα αν έχει μιλήσει στην εταιρεία για το σκηνικό και δεν απάντησε. Τότε μου ειπε πάλι για την «απειλή» μερες πριν, της ειπα ετσι ίσως φανηκε αλλά πραγματικα δεν το εννοούσα και της ζήτησα συγγνώμη αν το εξέλαβε ετσι. Δεν το δέχτηκε μου ειπε ότι δεν θέλει να με ξαναδεί και εκεί έφυγα ήρεμα σαν κυρίος μη σκοπεύοντας να την ενοχλήσω ξανά.
    Στο θέμα δουλειά ναι δεν είμαι καλά και ψάχνομαι αλλά πραγματικα είναι παράλογο όλο αυτό. Περα απ το αισθηματικό μου έχει κάνει ζημιά στη καθημερινότητα μου. Εχω ενοχεσ που μαλλον δεν πρέπει να έχω. Έδειξα μάλιστα τα μηνύματα μου στη κολλητή μου(ναι έχω τετοια όσο κι αν φαντάζει περίεργο σε πολλούς) και μου ειπε ότι αυτή είναι απαράδεκτη και ότι πρέπει να είναι τρελή που εξέλαβε τα λόγια μου σαν απειλή. Τεσπα όλο αυτό με έχει ρίξει παρά πολύ ψυχολογικά και δεν ξέρω πως να το αντιμετωπίσω. Δεν έκανα τίποτα πέρα απ τα όρια της δουλειάς! Αν δεν της μιλούσα για το επαγγελματικό θα είχαμε απολυθεί κ οι δυο(οικονομικής φύσεως το θέμα).

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by MrNatural View Post
    Δεν της έκανα καμία πρόταση να συνεχίσουμε. Έπρεπε να βρεθούμε για λόγους εργασίας αλλιωσ θα είχαμε εκτεθεί και πριν φύγω μου το πέταξε. Της ειπα ότι δεν ήθελα να βρεθούμε αλλά και δεν μπορούσα να κανω κατι για το επαγγελματικό κομμάτι και επιπλέον δενθα απαντούσε σε μήνυμα μου. Τότε μου ειπε ότι γι αυτήν δεν υπάρχω και να μην τη ξαναενοχλησω. Και Αν τη ξανά πλησιάσω ίσως καλέσει αστυνομία ενώ θα μπορούσε να μου κάνει μήνυση για το μήνυμα μου. Το τελευταίο ήταν που της ειπα ότι αυτό είναι αστείο και τη ρώτησα αν σοβαρολογεί χαριτολογωντασ. Εκεί αντέδρασα ήρεμα(γενικά δεν είμαι νευρικός). Την ρώτησα αν έχει μιλήσει στην εταιρεία για το σκηνικό και δεν απάντησε. Τότε μου ειπε πάλι για την «απειλή» μερες πριν, της ειπα ετσι ίσως φανηκε αλλά πραγματικα δεν το εννοούσα και της ζήτησα συγγνώμη αν το εξέλαβε ετσι. Δεν το δέχτηκε μου ειπε ότι δεν θέλει να με ξαναδεί και εκεί έφυγα ήρεμα σαν κυρίος μη σκοπεύοντας να την ενοχλήσω ξανά.
    Στο θέμα δουλειά ναι δεν είμαι καλά και ψάχνομαι αλλά πραγματικα είναι παράλογο όλο αυτό. Περα απ το αισθηματικό μου έχει κάνει ζημιά στη καθημερινότητα μου. Εχω ενοχεσ που μαλλον δεν πρέπει να έχω. Έδειξα μάλιστα τα μηνύματα μου στη κολλητή μου(ναι έχω τετοια όσο κι αν φαντάζει περίεργο σε πολλούς) και μου ειπε ότι αυτή είναι απαράδεκτη και ότι πρέπει να είναι τρελή που εξέλαβε τα λόγια μου σαν απειλή. Τεσπα όλο αυτό με έχει ρίξει παρά πολύ ψυχολογικά και δεν ξέρω πως να το αντιμετωπίσω. Δεν έκανα τίποτα πέρα απ τα όρια της δουλειάς! Αν δεν της μιλούσα για το επαγγελματικό θα είχαμε απολυθεί κ οι δυο(οικονομικής φύσεως το θέμα).
    κοιτα...
    ειτε μπορουσε οντως να ειναι απειλητικο, ή ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να το επαιρνε καποιος σαν απειλητικο και παραλογιζεται.
    μονος σου μας ειπες οτι οταν το ξανασκεφτηκες, και σενα σου φανηκε απειλητικο.
    οποτε δεν ξερω για ποιον λογο πιπιλιζεις τα περι αστειοτητας και αδικιας και χαριτολογουσες...
    εφοσον το παιρνει κανεις σαν απειλητικο, ουτε αστεια χωρανε, ουτε εξυπναδες, και καλως εχεις ενοχες, γιατι δεν αντεδρασες σωστα.

    εφοσον μας λες και της λες οτι σεβεσαι την αποψη της και τους φοβους της, μονο τυπικος μπορεις να εισαι, και καμια "αστεια" κουβεντα δεν χωραει στο θεμα της απειλης.

    εξαλλου , πιθανολογω οτι δεν ηταν μονο αυτη η μια φραση που την εχει και γραπτα, αλλα οταν εσυ ενω το ειχες τελειωσει ζηλεψες που ενδιαφερθηκε αλλος και επανηλθες, εκανες κι αλλες αστοχες κινησεις, γιατι ο ιδιος ειπες οτι εχασες τον ελεγχο...

    και μεταξυ μας, ουτε εμεις ξερουμε αν εισαι ακινδυνος η επικινδυνος.

    το οτι δεν σου απαντησε αν μιλησε σε αλλους, μαλλον δειχνει οτι μπορει να μιλησε, αλλα δικαιωμα της ειναι ΕΙΔΙΚΑ αν πραγματικα ανησυχησε.
    αυτο πρεπει να κανει οοποια γυναικα νοιωθει οτι απειλειται. ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΙ τον περιγυρο της, ωστε να εχει προστασια.

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    20
    Λογικό να μη ξέρετε κ εσείς τι είμαι.
    Για τ τελευταίο όμως που λες να μίλησε να πει τι;;;μόνο το «θα ξαναμιλήσουμε» μπορεί να μου προσάψει. Κ το σκέφτηκα σαν απειλητικό γιατί ναι δεν το διευκρίνησα όχι ότι θα έκανα κατι.
    Αν όμως ενημέρωσε τη δουλειά για κατι τέτοιο οφείλω να το ξέρω! Εγώ ούτε τη κακολογησα ούτε έχω σκοπό να το κάνω. Δεν θα την έβλαπτα ποτέ. Και ας αισθάνθηκα τεράστια πίκρα γιατί την εδώ καλύψει πολλές φορές στο εργασιακό κομμάτι. Τεσπα τι να αναλύω εδώ. Ότι ήταν να πάθω το έπαθα.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by MrNatural View Post
    Λογικό να μη ξέρετε κ εσείς τι είμαι.
    Για τ τελευταίο όμως που λες να μίλησε να πει τι;;;μόνο το «θα ξαναμιλήσουμε» μπορεί να μου προσάψει. Κ το σκέφτηκα σαν απειλητικό γιατί ναι δεν το διευκρίνησα όχι ότι θα έκανα κατι.
    Αν όμως ενημέρωσε τη δουλειά για κατι τέτοιο οφείλω να το ξέρω! Εγώ ούτε τη κακολογησα ούτε έχω σκοπό να το κάνω. Δεν θα την έβλαπτα ποτέ. Και ας αισθάνθηκα τεράστια πίκρα γιατί την εδώ καλύψει πολλές φορές στο εργασιακό κομμάτι. Τεσπα τι να αναλύω εδώ. Ότι ήταν να πάθω το έπαθα.
    το οτι δεν θα εκανες κατι, εσυ το ξερεις. εφοσον φαινοταν απειλητικο, με το δικιο της ανησυχησε...
    να με συγχωρεις, αλλα δεν "οφειλεις" να ξερεις τιποτε.
    οι σχεσεις σας δεν ειναι φιλικες.
    το αντιθετο θα ελεγα. ειναι εχθρικες, πλεον.
    δεν εχει υποχρεωση να σε ενημερωσει για τιποτε, αν πραγματικα ανησυχησε...

    εαν την εχεις καλυψει στο εργασιακο κομματι, επρεπε να της το θυμισεις στην συζητηση που κανατε στην συναντηση σας, μηπως φιλοτιμηθει και δεν σε κακολογει...

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Μάλλον Ψυχοσωματικο
    By dimitris 45 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 24
    Last Post: 27-11-2020, 11:36
  2. Καταθλιψη μαλλον
    By Barbouni in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 11-12-2017, 11:55
  3. ΜΑΛΛΟΝ ΕΚΡΗΞΗ...
    By mianyxta in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 10-03-2008, 19:28
  4. Η κοπέλα μου μάλλον έχει ΟΔΠ.
    By ifiwasadog in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 58
    Last Post: 29-07-2007, 16:13
  5. ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ!
    By confused in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 21-11-2005, 14:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •