Βοήθεια.....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    242

    Βοήθεια.....

    Καλησπέρα..πώς να ξανά φτιάξεις τον εαυτό σου όταν ένας άνθρωπος σε έχει καταστρέψει ολοκληρωτικά σαν άνθρωπο; Που δεν φεύγει από την ζωή σου γιατί είναι τοξικός ως το κόκαλο; Που σε έχει κάνει να ξυπνάς κάθε μέρα μέσα στα νεύρα να τσακωνεστε όλη μέρα πολύ άσχημα , να γίνεται χαμός να μην αντέχεις άλλο η ψυχή σου να έχει κουραστεί απίστευτα..ότι και αν κάνεις όπως κάτι πολύ φυσιολογικό να βγεις μια βόλτα με τις φίλες σου σε κάνει να νιώθεις τύψεις επειδή έχεις ένα παιδί μαζί του και να λέει ότι το παρατάς στη μάνα σου για να βγαίνεις ενώ βγαίνω 1 φορά κάθε μήνα για να ανασανω λίγο γιατί δεν αντέχω ποια..έκανα τη πρώτη κίνηση και ξενοικιασα το σπίτι και ήρθα στη μάνα μου..πώς θα βρω δύναμη να ξανά γίνω καλά; Μέσα από τοσο φόβο με αποτέλεσμα από τις απειλές του να τρέμω κάθε λεπτό για τη ζωή μου; Παρόλα αυτά να μην μιλάω σε κανέναν γιατί ξέρω ότι θα γίνει χαμός και θα μπλεχτούν άσχημα τα πράγματα και δεν αντέχω άλλες περιπέτειες... Επίσης δεν έχω οικονομική δυνατότητα για ψυχολόγο...δεν είμαι καθόλου καλά δεν μπορώ να χαρώ τίποτα μου έχει μαυρίσει τη ζωή μιλάω μέσα από τη ψυχή μου..

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    May 2022
    Posts
    1
    Έχει περάσει καιρός από τότε που το έγραψες
    Πως είσαι ;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Deneimaikala οσοι εχουν μεγαλα παιδια ετσι ειναι εσυ εχεισ μικρο παιδι μη σκασ μετα τα 20 αρχιζουν τα ωραια

Similar Threads

  1. Ιδεοψυχαναγκαστική διαταραχή ή τίποτε άλλο? Βοήθεια παρακαλώ! Βοήθεια!
    By kanela2 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 27-04-2020, 23:33
  2. ΒΟΗΘΕΙΑ!Διακοπη εφεξορ αποτομα ΒΟΗΘΕΙΑ!
    By anxious4ever in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 47
    Last Post: 12-04-2019, 00:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •