Ζολοφτ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6

Thread: Ζολοφτ

  1. #1

    Ζολοφτ

    Γειά σας παιδιά. Είμαι 20 μέρες με ζολοφτ... Διαφορά καμια δεν έχω δει... Τα ψυχωσωματικα μου φουλ... Διάθεση χάλια.. Με ταλαιπωρεί το στομάχι μου με πόνο φουσκωμα στη κοιλιά και παλινδρομηση τη νύχτα. Πήρα τηλ το γιατρό και μου είπε ότι δεν είναι από το χάπι. Πριν πάρω την αγωγή είχα για μήνες πόνο στον αυχενα.. Τώρα μου πέρασε ο αυχένας έχω το στομάχι... Δε ξέρω τι να κάνω.. Να πάω σε γαστρεντερολογος η να περιμένω... Βοήθεια ααααα

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    357
    Quote Originally Posted by Agapi38 View Post
    Γειά σας παιδιά. Είμαι 20 μέρες με ζολοφτ... Διαφορά καμια δεν έχω δει... Τα ψυχωσωματικα μου φουλ... Διάθεση χάλια.. Με ταλαιπωρεί το στομάχι μου με πόνο φουσκωμα στη κοιλιά και παλινδρομηση τη νύχτα. Πήρα τηλ το γιατρό και μου είπε ότι δεν είναι από το χάπι. Πριν πάρω την αγωγή είχα για μήνες πόνο στον αυχενα.. Τώρα μου πέρασε ο αυχένας έχω το στομάχι... Δε ξέρω τι να κάνω.. Να πάω σε γαστρεντερολογος η να περιμένω... Βοήθεια ααααα
    Όταν έπαιρνα για καιρό ζολοφτ δεν με είχε πιάσει ποτέ το στομάχι και δεν μου είχε αναφέρει η ψυχίατρος για στομαχόπονο
    Και όσα αντικαταθλιπτικά παίρνω και τώρα κανένα δεν μου έχει φέρει στομαχόπονο

  3. #3
    Μου λέει ο ψυχίατρος ότι μάλλον είναι άγχος.. Κι αν δεν είναι?? Ουφφ βαρέθηκα τον εαυτό μου να πονάει.. Λέτε να είναι ψύχοσωματικο; Να αφησω όπως μου είπε ο γιατρος να κλείσω μήνα με την αγωγή να δούμε και μετά να το ψάξω; Η να πάω τώρα;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    357
    Εμένα το στομάχι με πιάνει όταν αγχώνομαι πολύ
    Είναι το πρώτο που με πιάνει με το άγχος
    Και επειδή έχω ψυχική διαταραχή εκεί που μου την βαρεσε ήταν η βουλιμία

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    185
    Quote Originally Posted by Agapi38 View Post
    Μου λέει ο ψυχίατρος ότι μάλλον είναι άγχος.. Κι αν δεν είναι?? Ουφφ βαρέθηκα τον εαυτό μου να πονάει.. Λέτε να είναι ψύχοσωματικο; Να αφησω όπως μου είπε ο γιατρος να κλείσω μήνα με την αγωγή να δούμε και μετά να το ψάξω; Η να πάω τώρα;
    Καλησπέρα. Θα σου έλεγα να περιμένεις 10 μέρες ακόμα. Εγώ όταν πρώτο ξεκίνησα αγωγή ήμουν στα πατώματα κ μετά από 30-40 μέρες άρχισε να δρα η αγωγή. Είναι πολύ δύσκολο το ξέρω. Κάνε λίγο υπομονή ακόμα. Παιρνε κ κανένα αγχολυτικό για να την παλεύεις.

  6. #6
    Ευχαριστώ πολύ παιδιά! Μακάρι να είναι όλα ψυχολογικά και θα το παλέψω όσο μπορώ..

Similar Threads

  1. Ζολοφτ
    By Hope 2 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 1
    Last Post: 06-01-2021, 01:35
  2. αποτυχια και με ζολοφτ??
    By MikeStam 3 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 20
    Last Post: 08-09-2019, 09:57
  3. Ζολοφτ
    By anxious4ever in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 2
    Last Post: 18-05-2019, 17:36
  4. Ζολοφτ
    By Panteloss in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 4
    Last Post: 22-07-2017, 02:04
  5. ζολοφτ
    By tita1977 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 17-09-2013, 12:30

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •