Αιφνίδιος χωρισμός - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 60
  1. #16
    Member
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    99
    Quote Originally Posted by Black_Opium View Post
    Πώς γνωριστήκατε και πριν πόσο καιρό;
    Γνωριστήκαμε στα πλαίσια παρέας περίπου 2 βδομαδες πριν συνάγουμε σχέση

  2. #17
    Elenia781
    Guest
    Ακόμα και στα μάτια σου είναι "αρκετά μικρότερη" που σε αλλες ηλικίες δεν παιζει ρόλο το ξέρεις φανταζομαι! τωρα έχει πελαγώσει απο τα δυνατά αισθήματα και να βραχυκύκλωσε. Εβαλε προτεραιότητα τις σπουδες,δουλειά και τους ερωτες για αργότερα. Ελυσα τον γρίφο!

  3. #18
    Member
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    99
    Quote Originally Posted by Elenia781 View Post
    Ακόμα και στα μάτια σου είναι "αρκετά μικρότερη" που σε αλλες ηλικίες δεν παιζει ρόλο το ξέρεις φανταζομαι! τωρα έχει πελαγώσει απο τα δυνατά αισθήματα και να βραχυκύκλωσε. Εβαλε προτεραιότητα τις σπουδες,δουλειά και τους ερωτες για αργότερα. Ελυσα τον γρίφο!
    Και γω αυτό σκέφτηκα ως πιθανότερη εκδοχή, αλλά στο παρελθόν σε παρόμοια κατάσταση με άλλη σχέση με απόφαση από το πουθενά και εν βρασμώ η κοπέλα επέστρεψε σύντομα και γω είχα χάσει καθε ενδιαφέρον. Την μείωσα πραγματικά κάνοντας την να αισθανθεί σκουπίδι κάτι το οποίο μετάνιωσα όταν τα πράγματα τα είδα πιο ψύχραιμα...και ήταν αργα

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by taekwondis View Post
    Καλησπέρα στην ομάδα.
    Θα μπω κατευθείαν στο ψητό.
    Είχα σχέση με μία κοπέλα αρκετά μικρότερη (5 έτη) εδώ και ένα μήνα. Ξαφνικά και τελείως αιφνιδιαστικά μου έστειλε πως δεν νιώθει ασφάλεια μαζί μου, πως την τρομάζω κι ότι πιστεύει πως δεν ταιριάζουμε.
    Έχει αρκετά πιεστικό πρόγραμμα για την ηλικία της, αρκετές φορές ένιωθα πως γίνομαι πιεστικός και μέσω της συζήτησης λύναμε τις οποίες διαφορές μας.
    Γιατί όμως μία κοπέλα να λήγει μια σχέση με προοπτική μετά από ένα καταπληκτικό απόγευμα που περάσαμε μαζί στέλνοντας μου ένα απλό μήνυμα σχεδόν μια ώρα από όταν την άφησα στο σπίτι;
    Πως μπορώ να αντιμετωπίσω αυτή την κατάσταση η οποία και μου φαίνεται πως είναι εντελώς αψυχολογητη;
    Τα στοιχεία που την φοβισαν σε μένα τα ψθλοσυζητησαμε μετά το μήνυμα του χωρισμού και κατάλαβα τι πραγματικά την ενόχλησε.
    Δεν έχω την διάθεση ούτε την αντοχή να αντιστρέψω την κατάσταση
    , αλλά αυτό που με αιφνιδίασε είναι το πως έληξε την αναμεταξύ μας ιστορία ενώ περασαμε ένα όμορφο απόγευμα μαζί.
    ποιο ειναι λοιπον αυτο που την ενοχλησε και που το καταλαβες κιολας;;;;

  5. #20
    Member
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    99
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ποιο ειναι λοιπον αυτο που την ενοχλησε και που το καταλαβες κιολας;;;;
    Στα πλαίσια role playing ή όταν εγώ ήμουν αναμμένος έκανα κάποιες αναφορές όπως θέλω να ασελγησω σε κάθε πόντο του κορμιού όταν κοιμάσαι ή θα τρυπώσω μια νύχτα στο σπίτι.σου. Ξεκαθάρισα ότι πρόκειται για πλάκα και ήταν χιούμορ και τπτα παραπάνω. Απ ότι κατάλαβα ένιωσε πως την πίεσα σεξουαλικά αλλά ταυτόχρονα κατηγορήθηκα.
    Την φοβισαν λοιπόν αυτές οι αναφορές μου οι οποίες έγιναν κάτω ή κοντά στα πλαίσια σεξουαλικής επαφης ή πράξης.
    Με στεναχώρησε το γεγονός πως ενώ γνωριζόμαστε 2 μήνες δεν εδειξα ούτε μια στιγμή.πως είμαι χειριστικος ή επικίνδυνος άνθρωπος, πόσο μάλλον απέναντι της που ήμουν μόνο στοργικός και συμπονετικός.
    Λυπάμαι που ήρθαν τα πράγματα έτσι και δεν μπόρεσα να της δείξω την αφοσίωση μου

  6. #21
    Elenia781
    Guest
    ενταξει ποια νορμαλ κοπελα θα ανεχτει φραστικες εκφρασεις τετοιου τυπου απο καποιον που ξερει 5 βδομαδες....οσο γλυκοτσουτσουνος και να ειναι ο αλλος την κανει με ελαφρα!

  7. #22
    Member
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    99
    Quote Originally Posted by Elenia781 View Post
    ενταξει ποια νορμαλ κοπελα θα ανεχτει φραστικες εκφρασεις τετοιου τυπου απο καποιον που ξερει 5 βδομαδες....οσο γλυκοτσουτσουνος και να ειναι ο αλλος την κανει με ελαφρα!
    Δεν αξίζω μια δεύτερη ευκαιρία; Γιατί μία κοπέλα πρέπει ν πιαστεί από κάτι που έγινε στα πλαίσια πλάκας και να διαλύσει μια σχέση με προοπτικές (τουλάχιστον στ δικό μου μυαλό) όταν λίγες στιγμές πριν περνούσαμε καταπληκτικά; Όταν μια μέρα πριν επισημοποιεί την σχέση μας με κοινό στορι στα σοσιαλ;
    Γιατί πρέπει ένας άντρας να δικαστεί με αυτό τον τρόπο κατηγορώντας τον ως επικίνδυνο ή ως κακοποιητή; Η υπόλοιπη στάση μου στην σχέση δεν μετράει; Δεν μπορούσε να συζητηθεί ότι αυτό και αυτό την ενοχλούν;

  8. #23
    Elenia781
    Guest
    η κοπελα δεν νιωθει ασφαλεια, πρεπει να δει και το παρακατω? ή εισαι κελεπουρι τυπου Τζιγγερ της Ελλαδος?

  9. #24
    Member
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    99
    Quote Originally Posted by Elenia781 View Post
    η κοπελα δεν νιωθει ασφαλεια, πρεπει να δει και το παρακατω? ή εισαι κελεπουρι τυπου Τζιγγερ της Ελλαδος?
    Πως ένιωθε ασφάλεια 3 μέρες πριν και ξαφνικά ένιωσε αλλά συναισθήματα; Πως μιλούσε για έρωτες και ξαφνικά κενό;

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by taekwondis View Post
    Στα πλαίσια role playing ή όταν εγώ ήμουν αναμμένος έκανα κάποιες αναφορές όπως θέλω να ασελγησω σε κάθε πόντο του κορμιού όταν κοιμάσαι ή θα τρυπώσω μια νύχτα στο σπίτι.σου. Ξεκαθάρισα ότι πρόκειται για πλάκα και ήταν χιούμορ και τπτα παραπάνω. Απ ότι κατάλαβα ένιωσε πως την πίεσα σεξουαλικά αλλά ταυτόχρονα κατηγορήθηκα.
    Την φοβισαν λοιπόν αυτές οι αναφορές μου οι οποίες έγιναν κάτω ή κοντά στα πλαίσια σεξουαλικής επαφης ή πράξης.
    Με στεναχώρησε το γεγονός πως ενώ γνωριζόμαστε 2 μήνες δεν εδειξα ούτε μια στιγμή.πως είμαι χειριστικος ή επικίνδυνος άνθρωπος, πόσο μάλλον απέναντι της που ήμουν μόνο στοργικός και συμπονετικός.
    Λυπάμαι που ήρθαν τα πράγματα έτσι και δεν μπόρεσα να της δείξω την αφοσίωση μου
    σορι, αλλα ηταν πολυ μικρο το διαστημα της γνωριμιας σας για να σου δειξει εμπιστοσυνη και καλα εκανε κατα την γνωμη μου.
    δεν ξερω ποσα τετοια ειπες, αλλα προφανως ελεγες, χωρις να περιμενεις αντιδρασεις, η μαλλον χωρις να αξιολογεις τις αντιδρασεις της... δεν μπορει να σου ελεγε "ναι, ναι, συνεχισε" και μετα να φρικαρει.. προφανως δεν της αρεσε κι αυτο μπορουσες να το δεις πριν σηκωθει να φυγει.
    εγω μαζι της ειμαι, παντως.
    εχει πολλους παλαβους εκει εξω, που δεν κανουν καθολου πλακα οταν λενε κατι τετοιο..

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Seriously? Αυτα δε θα τα ελεγα ουτε στην πρώην μου που ήμουν παντρεμένος 25 χρόνια!

    Γενικά αυτά δεν τα λες σε κανέναν, ουτε καν στον καθρέφτη.!

  12. #27
    Member
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    99
    Quote Originally Posted by JimNirou View Post
    Seriously? Αυτα δε θα τα ελεγα ουτε στην πρώην μου που ήμουν παντρεμένος 25 χρόνια!

    Γενικά αυτά δεν τα λες σε κανέναν, ουτε καν στον καθρέφτη.!
    Συμφωνώ έχετε απόλυτο δίκιο. Τώρα μια βδομάδα μετά από πλήρης αυτοκριτική
    κατάλαβα το λάθος μου. Δεν είμαι τέτοιος άνθρωπος και μακάρι να γύριζα τον χρόνο πίσω. Πάντα καταδίκαζα κτητικές και κακοποιητικες συμπεριφορές και πραγματικά ότι έλεγα ήταν πραγματικά για πλάκα. Πως μπορώ να επανορθώσω αν μπορώ βέβαια. Πληγώθηκα βάναυσα γτ μεν δεν είμαι τέτοιος άνθρωπος δε όμως κυρίως από τ λόγια της ότι δε νιώθει ασφάλεια μαζί μου ενώ λίγες στιγμές πριν όλα ήταν μέλι γάλα. Ξαφνικά από το πουθενά έχει ισχυρή παρουσία στα σοσιαλ μίντια με αναρτήσεις που ξέρει πως μου αρέσουν αλλά σεβομενος την απόφαση της δε κάνω καμιά κίνηση επαναπροσέγγισης

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by taekwondis View Post
    Συμφωνώ έχετε απόλυτο δίκιο. Τώρα μια βδομάδα μετά από πλήρης αυτοκριτική
    κατάλαβα το λάθος μου. Δεν είμαι τέτοιος άνθρωπος και μακάρι να γύριζα τον χρόνο πίσω.
    Το οτι έκανες λάθος και το κατάλαβες είναι καλό.
    Όλοι κάνουμε λάθη... Ο Λ Ο Ι

    Quote Originally Posted by taekwondis View Post
    Πως μπορώ να επανορθώσω αν μπορώ βέβαια.
    Εγω θα έστελνα ενα μυνημα ειλικρινής συγνώμης κσι μετά θα συνέχιζα την ζωη μου παρεα με το μάθημα που πήρα.

    Αν την δεχτεί έχει καλώς αν όχι c'est la vie

    Μην κολλησεις.

  14. #29
    Member
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    99
    Quote Originally Posted by JimNirou View Post
    Το οτι έκανες λάθος και το κατάλαβες είναι καλό.
    Όλοι κάνουμε λάθη... Ο Λ Ο Ι



    Εγω θα έστελνα ενα μυνημα ειλικρινής συγνώμης κσι μετά θα συνέχιζα την ζωη μου παρεα με το μάθημα που πήρα.

    Αν την δεχτεί έχει καλώς αν όχι c'est la vie

    Μην κολλησεις.
    Πότε όμως ιδανικά να πω την συγνώμη; Μια βδομάδα δεν είναι λίγη; Θέλω να δείξω ότι πράγματι το σκέφτηκα

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by taekwondis View Post
    Πότε όμως ιδανικά να πω την συγνώμη; Μια βδομάδα δεν είναι λίγη; Θέλω να δείξω ότι πράγματι το σκέφτηκα
    Μια χαρά είναι μια βδομάδα όχι ότι έχει ιδιαίτερη σημασία το χρονικό διάστημα.

    Στην παρούσα φάση είμαι σίγουρος ότι δεν μετράει τις μέρες.

    Είναι πολύ σημαντικό να το ξεπεράσεις γρήγορα.

    Και που ξέρεις, αν και δεν πιστεύω σε θαύματα εν τούτοις σε διαβεβαιώ οτι γίνονται.

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Ξαφνικός και αιφνιδιος πόνος στο στήθος
    By nomoretears in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 7
    Last Post: 02-11-2018, 04:30
  2. ΑΙΦΝΙΔΙΟΣ ΘΑΝΑΤΟΣ
    By ασπασια in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 20-08-2015, 23:17
  3. χωρισμος!!!
    By myr#16 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 18-04-2015, 04:39
  4. χωρισμός ή όχι
    By aze in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 74
    Last Post: 19-07-2014, 04:44
  5. χωρισμός
    By aze in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 15-07-2014, 19:05

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •