Δεν θα βρω ποτέ κοπελα - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 79
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    134
    Quote Originally Posted by Nikolaus View Post
    Πως νοείται ο στρατόκαυλος πριν μάθει τι εστί στρατός; Σου άρεσε το χακί και ο μπερές;

    Όταν λες ΘΑ ΠΑΣ στην ψυχολόγο; Πότε;
    Ναι μου άρεσε το χακί η εκπαίδευση ,η δράση ...θα πάω σε μια βδομάδα γιατί δεν έχω λεφτά τωρα

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    258
    Quote Originally Posted by Pitz View Post
    Ναι μου άρεσε το χακί η εκπαίδευση ,η δράση ...θα πάω σε μια βδομάδα γιατί δεν έχω λεφτά τωρα
    Μη το αναβάλεις. Να είναι η προτεραιότητα σου για το επόμενο διάστημα.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    134
    Quote Originally Posted by Nikolaus View Post
    Μη το αναβάλεις. Να είναι η προτεραιότητα σου για το επόμενο διάστημα.
    Πρέπει φίλε και να φανταστείς ότι πριν λίγο καιρό ήμουν πολύ επιφυλακτικός και πίστευα ότι ο ψυχολόγος μπορεί να με μπερδέψει περισσότερο απ'τι είμαι ιδη

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    258
    Quote Originally Posted by Pitz View Post
    Πρέπει φίλε και να φανταστείς ότι πριν λίγο καιρό ήμουν πολύ επιφυλακτικός και πίστευα ότι ο ψυχολόγος μπορεί να με μπερδέψει περισσότερο απ'τι είμαι ιδη
    Ο ψυχολόγος δεν είναι ο Θεός που θα σου αλλάξει την όποια διαστρευλωμένη οπτική μπορεί να έχεις για ορισμένα θέματα. Ίσως χρειαστεί πολύ χρόνο, ίσως και όχι. Το θέμα είναι πως εσύ ο ίδιος πρέπει να δουλέψεις πάνω σε αυτά που θα σου πει. Δεν αρκεί απλά να τα ακούσεις.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    134
    Quote Originally Posted by Nikolaus View Post
    Ο ψυχολόγος δεν είναι ο Θεός που θα σου αλλάξει την όποια διαστρευλωμένη οπτική μπορεί να έχεις για ορισμένα θέματα. Ίσως χρειαστεί πολύ χρόνο, ίσως και όχι. Το θέμα είναι πως εσύ ο ίδιος πρέπει να δουλέψεις πάνω σε αυτά που θα σου πει. Δεν αρκεί απλά να τα ακούσεις.
    Όντως έχεις δίκιο η αλήθεια είναι ότι όταν σκέφτομαι πολύ με οδηγεί σε αδιέξοδο και παθαίνω κρίσεις άγχους

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    258
    Quote Originally Posted by Pitz View Post
    Όντως έχεις δίκιο η αλήθεια είναι ότι όταν σκέφτομαι πολύ με οδηγεί σε αδιέξοδο και παθαίνω κρίσεις άγχους
    Ασχολείσαι με τίποτα; Κάνεις κάτι το οποίο απασχολεί το μυαλό σου; Δουλειά; Σπουδές;

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    134
    Quote Originally Posted by Nikolaus View Post
    Ασχολείσαι με τίποτα; Κάνεις κάτι το οποίο απασχολεί το μυαλό σου; Δουλειά; Σπουδές;
    Σπουδάζω μια ειδικότητα σε ιεκ

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    258
    Quote Originally Posted by Pitz View Post
    Σπουδάζω μια ειδικότητα σε ιεκ
    Μη γίνεσαι εμμονικός με αυτό που σε απασχολεί. Μαθήματα, γυμναστική, βόλτα με φίλους. Δε βοηθά σε κάτι να το σκέφτεσαι συνεχώς. Απλώς τι διογκώνεις.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    134
    Quote Originally Posted by Nikolaus View Post
    Μη γίνεσαι εμμονικός με αυτό που σε απασχολεί. Μαθήματα, γυμναστική, βόλτα με φίλους. Δε βοηθά σε κάτι να το σκέφτεσαι συνεχώς. Απλώς τι διογκώνεις.
    Όντως φίλε αυτό που λες το έχω παρατηρήσει δηλαδή η πολύ σκέψη με βλάπτει έτσι παθαίνω κρίσεις άγχους το οποίο είναι φρικτό πράγμα μια αδιέξοδος για αυτό πρέπει να μην δείνω σημασία σε μια σκέψη που με βασανίζει και έτσι αυτή αποδυναμώνεται μέχρι που παύει να υπάρχει

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by Pitz View Post
    Το θέμα είναι ότι και που πήγα με call girl δεν άλλαξε κάτι...
    Με μία φορά, σίγουρα δεν άλλαξε κάτι . Για θυμήσου όμως, Την επόμενη μέρα, είχες το ίδιο άγχος ;;

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by Pitz View Post
    Όντως φίλε αυτό που λες το έχω παρατηρήσει δηλαδή η πολύ σκέψη με βλάπτει έτσι παθαίνω κρίσεις άγχους το οποίο είναι φρικτό πράγμα μια αδιέξοδος για αυτό πρέπει να μην δείνω σημασία σε μια σκέψη που με βασανίζει και έτσι αυτή αποδυναμώνεται μέχρι που παύει να υπάρχει
    Ενας ψυχολογος θα σε βοηθησει να φτιαξεις λιγο την αυτοπεποιθηση σου.Πραγμα το οποιο παιρνει καιρο αλλα εχει αποτελεσμα.Να πας και να εισαι δεχτικος σε αυτα που σου λεει,να εισαι δεχτικος στη δικη σου την αλλαγη .Επισης να κανεις πραγματα στη ζωη σου,να περνας ομορφα,να εχεις χομπι ,να βγαινεις πολυ βασικο αυτο.Μη καθεσαι και μιζεριαζεις και σκεφτεσαι μονο αυτο γιατι ετσι πεφτεις ψυχολογικα και μετα κομπλαρεις.Και γινε πιο κοινωνικος.Ξεκινα με τους γονεις σου,τους φιλους,τους γνωστους ξεκινα και αρχισε να γινεσαι πιο κοινωνικος ,να μιλας πιο πολυ,να ανοιγεις συζητησεις .Μπορει να μη σου ειναι ευκολο στην αρχη αλλα μετα απο λιγο θα δεις πως θα αλλαξεις.Και αυτη η κοινωνικοτητα θ ασου βγει και στις κοπελες.Τελος μη φοβασαι στη ζωη ν ατσαλακωθεις,να φας χυλοπιτα,να αποτυχεις.Αυτα σε κρατανε πισω.Δεν εγινε τπτ απολυτως αν προσεγγισεις μια κοπελα και φας χυλοπιτα.Εμπειριες κι αυτες.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by nicolina View Post
    Ενας ψυχολογος θα σε βοηθησει να φτιαξεις λιγο την αυτοπεποιθηση σου.Πραγμα το οποιο παιρνει καιρο αλλα εχει αποτελεσμα.Να πας και να εισαι δεχτικος σε αυτα που σου λεει,.

    η αυτοπεποιθση δημιουργειται σε ηλικα μεχρι τα 12-14 ετη , ποση αγαπη εχεις δεχτει απο τους γονεις σου , μετα οτι εχεις , τοσο θα μεινει .......οτιδηποτε αποκτησεις μετα , ειναι υποκαταστατο .....

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Σαν άτομο που γενικά είχα στοιχεία κοινωνικής φοβίας μικρή, έχω να πω ότι σίγουρα κάποια πράγματα έχουν ρίζες στα παιδικά και εφηβικά χρόνια, αλλά θεωρώ ότι ο άνθρωπος μπορεί να αλλάξει ή αν θέλετε να βελτιωθεί πάρα πολύ, σε όλους τους τομείς της ζωής του και στον χαρακτήρα του τον ίδιο. Το βασικό είναι να ζορίσεις τον εαυτό σου να κάνει βήματα. Αν λες "Είμαι ντροπαλός, οι γονείς μου κάναν λάθη, αυτός είναι ο χαρακτήρας μου και δεν αλλάζει" , τότε την πάτησες.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Σαν άτομο που γενικά είχα στοιχεία κοινωνικής φοβίας μικρή, έχω να πω ότι σίγουρα κάποια πράγματα έχουν ρίζες στα παιδικά και εφηβικά χρόνια, αλλά θεωρώ ότι ο άνθρωπος μπορεί να αλλάξει ή αν θέλετε να βελτιωθεί πάρα πολύ, σε όλους τους τομείς της ζωής του και στον χαρακτήρα του τον ίδιο. Το βασικό είναι να ζορίσεις τον εαυτό σου να κάνει βήματα. .
    δεν το ξερω αν ο ανθρωπος αλλαζει με το ετσι θελω , μπορει και ναι, μπορει και οχι, αλλα αυτο που γραφω τοχω διαβασει, δεν το κατεβασα απ την κεφαλα μου ....
    ημουνα κι εγω συνεσταλμενος , και παραμενω , αλλα εχω αυτοπεποιθηση , σε πολλους τομεις ........μονο στις γυναικες , την αυτοπεποιθηση θα στην δωσουν οι ιδιες οι γυναικες , εχοντας επιτυχιες πιστευω .....

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    η αυτοπεποιθση δημιουργειται σε ηλικα μεχρι τα 12-14 ετη , ποση αγαπη εχεις δεχτει απο τους γονεις σου , μετα οτι εχεις , τοσο θα μεινει .......οτιδηποτε αποκτησεις μετα , ειναι υποκαταστατο .....
    Δε συμφωνω με αυτο που λες .Ναι μεν ισχυει αλλα περιθωρια βελτιωσης μπορουν να υπαρξουν για ενα παιδι 20 ετων.Το εχω δει και σε δικο μου ανθρωπο που ειναι πανω απο 30 ετων.προφανως δεν αλλαζει ριζικα ενας ανθρωπος κατι τετοιο δεν γινεται ουτε στα μικρα παιδια.Ο καθενας εχει το χαρακτηρα του.Καποιοι ανθρωποι ειναι πιο ανασφαλεις.Αλλα μπορει να καλυτερεψει αρκει να ειναι δεκτικος στο να αλλαξει.

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Σχέση με κοπέλα ποτέ!!!!
    By Giwrgos91 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 25
    Last Post: 23-07-2021, 02:13
  2. Πιστεύω οτι δεν θα βρω κοπέλα ποτε
    By MikeStam 3 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 46
    Last Post: 19-08-2019, 19:17
  3. Είμαι 29 και δεν είχα ποτέ κοπέλα
    By Vas13 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 46
    Last Post: 11-10-2016, 12:21
  4. εγινα 24 και δεν ειχα ποτε κοπελα
    By kostas19917 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 294
    Last Post: 28-11-2015, 23:07
  5. Replies: 13
    Last Post: 12-08-2015, 16:55

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •