Δεν θα βρω ποτέ κοπελα - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 76 to 79 of 79
  1. #76
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Καλημέρα Mac, νομίζω ήταν λίγο και τα δύο.
    Καλημερα Sonia , καταλαβαινω .......

  2. #77
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    134
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Θεωρώ ότι το μεγάλο πρόβλημα σε αυτά τα θέματα είναι ότι τείνουμε να σκεφτόμαστε "μονομπλόκ" κι "ασπρόμαυρα" με γενικότητες και απόλυτους όρους. Οι γυναίκες έτσι, οι άντρες γιουβέτσι. Μπορεί μία κοπελιά να έβλεπε τον Pitz στο σχολείο, να έβλεπε πως κινούταν και να τον θεωρούσε ήρεμη δύναμη, που έχει εξυπνάδα και είναι καλός π.χ. στην έκθεση και στην ερμηνεία κειμένων, ενδιαφέρεται για ταινίες του γαλλικού κινηματογράφου, φέρεται ευγενικά και επειδή της αρέσει η λογοτεχνία κι έχουν κοινό έδαφος, την κέρδισε η ποιότητα του χαρακτήρα του, να της κίνησε το ενδιαφέρον. Και κάτι στις κινήσεις του σώματός του και στην αύρα του ή στα λακκάκια στα μάγουλά του να την έλκυσε. Μπορεί ακόμα και να πήγε να του ανοίξει μία κουβέντα αλλά αυτός να σκεφτόταν τα δικά του και να μη διέκρινε καν το ενδιαφέρον της. Μπορεί κάποια άλλη κοπέλα να τον έβρισκε εντελώς αδιάφορο ακριβώς για τα ίδια χαρακτηριστικά. Μπορεί η κόρη της περιπτερούς στη γωνία να τον έχει δει από μακριά και να θέλει να τον γνωρίσει καλύτερα, να του χαμογελάει και να προσπαθεί να ανοίξει κουβέντα αλλά να μη βρίσκει πάτημα. Λέω υποθετικά παραδείγματα τώρα.


    Το να λέμε εμείς οι γυναίκες μπλα μπλα μπλα ή οι άντρες μπλα μπλα μπλα δεν βοηθάνε κάπου. Δεν είμαστε όλοι ίδιοι ούτε γουστάρουμε τα ίδια πράγματα, τα ίδια χαρακτηριστικά, τις ίδιες συμπεριφορές. Αν πήγαινε ξαφνικά στην κοπέλα που τον γούσταρε ακριβώς για τον ήπιο χαρακτήρα του και το έπαιζε ξαφνικά ο "γαμάω και δέρνω" μόνο να την απωθήσει θα ήταν το αποτέλεσμα. Αν πάει στο περίπτερο και η κοπέλα του λέει καλοπροαίρετα μία κουβέντα κι αυτός νομίζει ότι τον δουλεύει, μόνος του βάζει τρικλοποδιές στον εαυτό του. Σε αυτές τις φάσεις, μία συμβουλή από κάποιον στο περιβάλλον του με ευθυκρισία και καλή πρόθεση είναι άπειρα πιο πολύτιμες από γενικές συζητήσεις τύπου "γενικά να είσαι έτσι γιατί οι γυναίκες γουστάρουν αυτό". Χρειάζεται και ο θεματοθέτης να ανοίξει τα μάτια του και να κρίνει πιο αντικειμενικά τις καταστάσεις γύρω του βέβαια. Ένας ειδικός μπορεί να βοηθήσει σε αυτή την κατεύθυνση, φτάνει να θέλει και ο ίδιος να βοηθηθεί.
    Sonia έχεις δίκιο δεν γουστάρουμε τα ίδια πράγματα και η αλήθεια είναι ότι θέλω πολύ να βοηθηθω και να γίνω πιο δυνατός να σταθώ στα πόδια μου,θα συνεχίσω στην ψυχολόγο που είναι καλή και όλα θα πάνε καλά πιστεύω....θα έρθουν καλύτερες μέρες

  3. #78
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Pitz View Post
    Sonia έχεις δικιο,θα συνεχίσω στην ψυχολόγο που είναι καλή και όλα θα πάνε καλά πιστεύω....θα έρθουν καλύτερες μέρες
    ναι, φιλε μου Pitz , καλη η θετικη σκεψη , αν ειναι ρεαλιστικη , συν Αθηνα και χειρα κινει....................

  4. #79
    Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    43
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μην παλεψεις "με οτι εχεις και δεν εχεις", γιατι η υπερβολικη προσπαθεια, φαινεται και ειναι απωθητικη..
    ειναι αυτο που ειπες παραπανω, οτι ετσι πιστολιαζεις τις νεες γνωριμιες...
    εφοσον εχεις αγχος και εισαι συνεσταλμενος, εγω θα σου προτεινα να ασχοληθεις με κοινωνικες γνωριμιες κοριτσιων καια γοριων και μεσα απο καποια εξοικειωση και απρεα να τολμησει να κανεις κινηση προς καποια κοπελα που θα εχετε αμοιβαιο ενδιαφερον.
    jdjdjdjdjdjdjjdjd

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456

Similar Threads

  1. Σχέση με κοπέλα ποτέ!!!!
    By Giwrgos91 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 25
    Last Post: 23-07-2021, 02:13
  2. Πιστεύω οτι δεν θα βρω κοπέλα ποτε
    By MikeStam 3 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 46
    Last Post: 19-08-2019, 19:17
  3. Είμαι 29 και δεν είχα ποτέ κοπέλα
    By Vas13 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 46
    Last Post: 11-10-2016, 12:21
  4. εγινα 24 και δεν ειχα ποτε κοπελα
    By kostas19917 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 294
    Last Post: 28-11-2015, 23:07
  5. Replies: 13
    Last Post: 12-08-2015, 16:55

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •