Μια ευχή.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    154

    Μια ευχή.

    Γύρισα από τη δουλειά. Ημουν νυχτερινή βάρδια. Θα πέσω για ύπνο. Μακάρι να με πάρει αμέσως. Θέλω όλοι να μου ευχηθείτε ένα πράγμα. Να ευχηθείτε να μη ξυπνήσω ποτε. Ευχαριστώ.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    γιατι καλε νη μην ξυπνησεις ? να ξυπνησεις κι ας ειναι μια κακη μερα .....καποια αλλη μπορει ναναι καλη ......

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    134
    Quote Originally Posted by oubna1 View Post
    Γύρισα από τη δουλειά. Ημουν νυχτερινή βάρδια. Θα πέσω για ύπνο. Μακάρι να με πάρει αμέσως. Θέλω όλοι να μου ευχηθείτε ένα πράγμα. Να ευχηθείτε να μη ξυπνήσω ποτε. Ευχαριστώ.
    Φίλε μην χάνεις ποτέ την ελπίδα σου πήγαινε σε ψυχίατρο και σε ψυχολόγο ταυτόχρονα η ζωή είναι όντως δύσκολη αλλά υπάρχουν και αυτές οι στιγμές ευτυχίας ,οι μέρες που ήμαστε χαρούμενοι,ζούμε για να ζήσουμε αυτές τις μέρες γιατί δεν θα πάψουν να υπάρχουν χρειάζεσαι βοήθεια

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    154
    Quote Originally Posted by Pitz View Post
    Φίλε μην χάνεις ποτέ την ελπίδα σου πήγαινε σε ψυχίατρο και σε ψυχολόγο ταυτόχρονα η ζωή είναι όντως δύσκολη αλλά υπάρχουν και αυτές οι στιγμές ευτυχίας ,οι μέρες που ήμαστε χαρούμενοι,ζούμε για να ζήσουμε αυτές τις μέρες γιατί δεν θα πάψουν να υπάρχουν χρειάζεσαι βοήθεια
    ειμαι σε αντικαταθλιπτικη αγωγη 20 χρονια. Μαι αγωγη που δεν αλλαξε ποτε. Στον ψυχιατρο πηγα μερικες φορες στη αρχη και μετα εκλεινα ραντεβου για να μου γραψουν μονο το xanax που δε μπορω να παρω χωρις συνταγη. Φυσικα ποτε δεν ειπα στον ψυχιατρο τι με απασχολει. Μονο απ' εξω του ειπα μερικα πραγματα. Ντρεπομουν και θεωρω οτι δεν μπορει να υπαρξει λυση. Ισως θα μπορουσε να υπαρξει λυση οταν ημουν πιο νεος. Ξεκινησα μονος για να λυσω το προβλημα αλλα με προλαβε η καταθλιψη και τα τιναξε ολα στον αερα. Αυτα τα 20 χρονια ειμαι σχετικα καλα αλλα κατα περιοδους γινομαι χαλια, οπως αυτη την περιοδο. Οχι οτι ξεχναγα τα προβληματα, απλα το σκεφτομουν λιγοτερο. Μπορει να ανακαμψω αλλα πραγματικα πιστεψε με, αυτη την περιοδο θελω πραγματικα να πεθανω. Να ησυχασω.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,088
    Η ψυχοθεραπεία θα βοηθήσει ακόμη και τώρα. Το φάρμακο μετά από τόσα χρόνια λογικά δεν δουλεύει τουλάχιστον στη δόση αυτή. Χρειάζεται επανεκτίμηση από ψυχίατρο.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    19
    Καλησπέρα. Ποτέ δεν είναι αργά! Εδώ βλέπω ηλικιωμένους που εγγράφονται στο πανεπιστήμιο, όχι εσύ που είσαι νέος άνθρωπος. Αυτό που σου λείπει είναι μία συγκροτημένη θεραπεία, που θα περιλαμβάνει παρακολούθηση από γιατρό, με φαρμακολογική παρέμβαση πιθανόν και συστηματική ψυχοθεραπεία. Ίσως για αυτό το λόγο απέτυχε η θεραπεία όλα αυτά τα χρόνια, επειδή ακολουθούσες μία συγκεκριμένη αγωγή χωρίς παρακολούθηση και συνεπώς διαφοροποίηση της αγωγής ανάλογα με τα σκαμπανεβάσματα της διάθεσης και την εξέλιξη των συμπτωμάτων. Όλα έχουν νόημα και η ζωή σου έχει αξία. Μην την πετάξεις. Άμα έχεις επιθυμίες θανάτου επεσήμανε το στο γιατρό. Είναι πολύ σημαντικό. Εύχομαι όλα να πάνε καλά!

Similar Threads

  1. <<Μια ευχη>>☆☆♡
    By Αποστολια in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 29-12-2018, 07:45
  2. Ευχή για το 2016!!!
    By serios in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 42
    Last Post: 07-02-2016, 06:01
  3. ευχή
    By purity in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 4
    Last Post: 04-11-2014, 05:14
  4. ΕΥΧΗ
    By lessing_ed in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 9
    Last Post: 06-01-2011, 13:43
  5. κανω μια ευχη
    By sokolatitsa in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 4
    Last Post: 07-12-2010, 16:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •