Βοήθεια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9

Thread: Βοήθεια

  1. #1

    Βοήθεια

    Πριν 2 μήνες είχα έναν μούδιασμα στο κεφάλι και στον αυχένα διότι πέρασα έναν πολύ αγχωτικό μήνα και τότε άρχισαν διαφορά ψυχοσωματικα και φόβος για σκπ συν το Google συν κάποια παιδικά τραύματα συν το ότι είμαι υπέρ υαίσθητος τεσπα πήγα σε ψυχίατρο και μου έγραψε entact 20mg και από τότε νοιωθο αρκετά καλύτερα ωστόσο έχω μερικά συμπτώματα όπως μούδιασμα στα πόδια αλλά αυτό σιγά σιγά έχει φύγει όταν δεν το σκέφτομαι αλλά έχω κάποια ελάχιστα τιναγματα και ιπιους μυικους σπασμούς έχει περάσει κάνεις κάτι ανάλογο??
    Βοήθεια είμαι 18 και νοιωθο σαν να είναι 80 δεν μπορώ πλέον να τα σκέφτομαι αυτά

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    154
    Προσωπικα μου τιναζοταν το ποδι στον υπνο και ξυπναγα. Θα περασει, μη σε αγχωνει.

  3. #3
    Δεν τιναζεται το πόδι μόνο τα χέρια λίγο

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    258
    Γιατί ανοίγεις συνεχώς Thread για το ίδιο θέμα; Τι παραπάνω μπορεί να ειπωθεί εδώ μέσα από το ένα thread στο άλλο;

  5. #5
    Γτ αγχονομαι και πίστευα στο άλλο thread θα έβρισκα πιο άμεση ανταπόκριση

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    258
    Ανταπόκριση σε τι δε βρήκες; Δε μιλήσαμε για νευρολόγο; Για μαγνητικές και άλλες εξετάσεις ώστε να σου φύγουν οι ιδέες; Τι ακριβώς περιμένεις ανοίγοντας άπειρα threads για το ίδιο θέμα; Να σου φυτέψει κάποιος με κάποιο τρόπο μια νέα ιδέα και να σου διαγράψει αυτή που έχεις; Αφού κι εσύ ο ίδιος αντιλαμβάνεσαι οτι όλα αυτα σου τα προκαλεί το άγχος, δεν έχει να σου δώσει κάτι παραπάνω ένα νέο thread.

  7. #7
    Ίσως να έχεις και δικιο

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    258
    Όταν θέλεις να ξαναμιλήσεις για το θέμα που σε απασχολεί, να το κάνεις στο ίδιο thread για να υπάρχουν όλες οι σκέψεις σου μαζεμένες.

    Το internet έχει φτάσει τον παραλογισμό μας σε άλλα επίπεδα. Ένας 18-χρονος πλέον είναι σε θέση να αγχώνεται οτι έχει ΣΚΠ ενώ πριν 10 χρόνια σου έλεγαν οτι έχεις ΣΚΠ και δεν είχες ιδέα τι είναι.

    Καλό θα ήταν να σταματήσεις να διαβάζεις άρθρα του τύπου "ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΥΠΟΥΛΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΤΗΣ ΤΑΔΕ ΝΟΣΟΥ".

  9. #9
    Έχεις δίκιο ρε φίλε αλλά και γω προσπαθώ να το αποβάλλω καταλαβαίνω τι λες αλλά νταξει και γω τα έχω παίξει με αυτές τις βλακειες που σκέφτομαι και με τις φοβίες μοθ

Similar Threads

  1. Ιδεοψυχαναγκαστική διαταραχή ή τίποτε άλλο? Βοήθεια παρακαλώ! Βοήθεια!
    By kanela2 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 27-04-2020, 23:33
  2. ΒΟΗΘΕΙΑ!Διακοπη εφεξορ αποτομα ΒΟΗΘΕΙΑ!
    By anxious4ever in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 47
    Last Post: 12-04-2019, 00:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •