Τι σκεφτεστε (μερος τριτο) - Page 115
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 115 of 209 FirstFirst ... 1565105113114115116117125165 ... LastLast
Results 1,711 to 1,725 of 3121
  1. #1711
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,748
    Quote Originally Posted by WildHoney View Post
    Σκέφτομαι πως στη δουλειά είχε κάποιος βάλει τιβί, κι άκουσα το εξής από μία γυναίκα "Χάθηκε όλο μας το ζωικό κεφάλαιο".
    Αυτή η γυναίκα μιλούσε για 700 ζώα, που πνίγηκαν εγκλωβισμένα μέσα σε ένα κτίριο, από εκείνους, και ανατράφηκαν ως κεφάλαιο....
    Η σκέψη μου σήμερα ήταν συνέχεια σε αυτά τα ζώα, που πνίγονταν όλα μαζί, κλεισμένα μέσα σε τοίχους, χωρίς να μπορούν να τρέξουν μακριά από τους εκμεταλλευτές τους, χωρίς μια ευκαιρία να σωθούν. Και πόσο θα φοβόντουσαν και πόσο θα αγωνιούσαν, γιατί η προτεραιότητα δεν είναι ποτέ το "ζωικό κεφάλαιο".
    The future will view our history as a crime... Τι τα θες τώρα...

  2. #1712
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,859
    Ξαναλεω το ιδιο εγινε κ το 90 βγηκαν θεραπειεσ πεθανε ο κοσμοσ το ιδιο εγινε κ τωρα βγηκε η θεραπεια θα πεθανει κοσμοσ

  3. #1713
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,859
    Παμε παλι επαιζα μπαλλα δουλευα στο χωριο κ πηγαινα σχολειο που εχω δουλεψει
    Στοχοφοροσ
    Τηλεφωνητησ
    Ηλεκτρολογοσ σε εργα
    Ηλεκτρονικοσ σε ζυγαριεσ
    Στα λουστρα σε ξυλαδικο
    Στρατοσ
    Παιρνω πτυχιο τει
    Αγροτησ με 1000 ελιεσ
    Εχω 40 χρονια αγροτησ 40 χρονια τη δευτερη δουλεια με τουσ καφεδεσ 25 χρονια μπαλλα 22 χρονια σχολειο 1 χρονο στρατο ετων 48 οδηγηση εππαγγελματιασ γυμναστικη μποντι μπιλντερ στρατο στρατονομοσ πτυχιο τει πρεπει να ειναι ντοκτορα ολα αυτα μονο στα 50 χρονια ζωησ

  4. #1714
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    746
    Δε μπορώ να περιμένω να πάει η ώρα 2, άντε 2 και τέταρτο και να την κάνω από τη δουλειά.
    Για να πάω ν'αράξω στο πάρκο να πιω κάνα καφέ.

  5. #1715
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,859
    Ξαναλεω στα 20 χρονια δουλειασ πηγα στην καφετερια ωσ συνταξιουχοσ κανονικα αν πηγαιναν φυσιολογικα τα πραγματα τουσ ειπαν οι γειτονεσ οτι ειμαι πρεζακι μονο που ζω φυσιολογικα μου δινουν ουσιεσ απο το 96 με διαφορουσ τροπουσ οταν πηγα στο γιατρο με ψυχωση σε 5 μερεσ περασε το ιδιο θα γινει κ τωρα αμα πεθανετε δε φταιω ετσι κ σασ πουν την αληθεια θα πεθανετε η θεραπεια ειναι σε ολα τα φαρμακεια

  6. #1716
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,345
    τί ωραία φάση να κάνεις διάλλειμα μετά τη δουλειά.

  7. #1717
    biscochicco
    Guest
    Σκεφτομαι οτι πρεπει να διαβασω για εξεταστικη αλλα κανω οτιδηποτε περα απο αυτο. Συγκεκριμενα εχω διαβασει απειρα θεματα εδω στο φορουμ μεσα σε 4 μερες. Επισης πρεπει να βρω δουλεια γιατι τελειωσε το ταμειο ανεργιας και θα ερθουν τα εξοδα του μηνα. Η δουλεια με ευχαριστει αλλα μεσα στον ενα χρονο ανεργειας εχω κλειστει τοσο στον εαυτο μου που πλεον μου φαινονται ολα τοσο δυσκολα.

  8. #1718
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    746
    Quote Originally Posted by user View Post
    τί ωραία φάση να κάνεις διάλλειμα μετά τη δουλειά.
    Θα ήταν ωραία να είχα μια καλή συζήτηση στο διάλλειμα βέβαια, περίμενα παρέα, αλλά δεν έτυχε.
    Άσε που ακόμη και στο πάρκο βάλανε pass. Pissed off.
    Last edited by WildHoney; 16-09-2023 at 00:39.

  9. #1719
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,748
    Πήρα και μου φωνάζει έχω καλέσει την αστυνομία. Εγώ θα πάω στο τμήμα και θα του συστηθώ, Θα του απλώσω μια ανοιχτή παλάμη χειραψίας του μπάτσου και θα του πω "Nice to meet you!" <3

  10. #1720
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,748
    Σκέφτομαι πως η Ελλάδα είναι ένα απέραντο χωριό σε σχέση με τις χώρες της Ε.Ε. Δεν αντέχω κάθε μέρα να βλέπω κατσικόσπιτα, δεν αντέχω τους "χωρικούς" τρελούς του χωριού από τον Βόλο πχ, στο λεωφορείο όλοι τρελοί και σε αντίθεση βλέπεις όλες τις νέες κοπέλες με νύχια, βαμμένα μαλλία, τρέντυ ρούχα ενώ όλος ο υπόλοιπος κόσμος μια παρακμή. Οι τιμές στα ράφια των σούπερ μάρκετ στα ύψη εκτός αν αγοράσεις δικό τους προϊόν, η κοινωνία αναίσθητη, πλειστηριασμοί πρώτης κατοικίας έλεος και κανείς δεν μιλάει, η βενζίνη στα ύψη καταρρέει όλο το σύμπαν , δεν αντέχω θέλω να πάρω την οικογένεια μου και να φύγουμε από εδώ.

  11. #1721
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,345
    εγώ πιστεύω πως παντού έτσι είναι, απλά δεν τα βλέπουμε. υπάρχει και στην ευρώπη παρακμή.

    τί pass βάλανε;

  12. #1722
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    746
    Δε μπαίνεις ελεύθερα, έχουν κλείσει την ελεύθερη είσοδο (δίχως σκαναρίσματα με κινητό, ονοματοδοσία/e-mail/τηλέφωνο) και περνάς από σιδερένιες πόρτες, όπου φύλακας ελέγχει διαρκώς. Για να δεις λουλούδια, φυτά, δέντρα. Για να πάρεις μια ανάσα, ο Μεγάλος Αδελφός παντού έτσι κι αλλιώς. Θα πάω αλλού.

  13. #1723
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    746
    Quote Originally Posted by user View Post
    εγώ πιστεύω πως παντού έτσι είναι, απλά δεν τα βλέπουμε. υπάρχει και στην ευρώπη παρακμή.

    τί pass βάλανε;
    Παγκόσμια είναι η σύφιλη.

  14. #1724
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    746
    Κατά τις τέσσερις θα πάω σήμερα κάπου να κάτσω να ξεκουραστώ, όπως πάντα
    κάτω από ένα τυχαίο δέντρο με βλέπω. Δε θα πάρω αυτοκίνητο, θέλω να περπατήσω.
    Με σκιά και βιβλίο, ελπίζω να έρθει και μια φίλη μου
    να τα πούμε μετά από καιρό. Αρκετά άλλαξαν μέσα μου και νιώθω ότι το ξέρει.
    Είναι όμορφο να κάθεσαι με φίλες που σε καταλαβαίνουν και δε χρειάζονται περιττά.

  15. #1725
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,345
    να κάθεσαι και να μην μιλάς.
    like, πόσω χρονών πρέπει να φτάσουμε για να μας το δικαιολογούν; ή να μας καταλάβουν;

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ?
    By andreas86 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 1
    Last Post: 03-05-2021, 08:17
  2. Υπήρξα το Τρίτο Πρόσωπο
    By aleksandros.pap in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 52
    Last Post: 13-05-2017, 17:12
  3. ΠΕΤΑΞΕ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΟΡΟΦΟ!!
    By anxious4ever in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 38
    Last Post: 06-08-2016, 01:05
  4. θα συγχωρούσαν την απιστία της συντρόφου τους, αρκεί το «τρίτο πρόσωπο» να ήταν γυνη
    By path in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 46
    Last Post: 30-01-2011, 23:23
  5. Ο ΔΙΑΣΕΞΟΥΑΛΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΦΥΛΟ
    By BrokeN_DoLL in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 19-01-2011, 13:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •