Τι σκεφτεστε (μερος τριτο) - Page 118
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 118 of 207 FirstFirst ... 1868108116117118119120128168 ... LastLast
Results 1,756 to 1,770 of 3103
  1. #1756
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,742
    Quote Originally Posted by WildHoney View Post
    Κυριακή αύριο, θα πάω καμιά βόλτα στο πάρκο.
    Τι ώρα τώρα; Αποκλείεται πριν τις δέκα, νυστάζω.
    Κατά τις δέκα θα ξεκινήσω, να πάρω και καφέ.
    Αν μπορέσει καμιά φίλη μου να έρθει, θα περιμένω, αν και έχουν κι αυτές τις δουλειές τους
    και δεν παρεξηγώ αν με στήσουνε.
    Αν όχι, δεν πειράζει, θα διαβάσω κάνα βιβλίο, θα δω φυτά και υπάρχει κι ένα
    τέλειο μονοπάτι, τέρμα στη σκιά, να χαθώ λιγάκι.
    Θα πάω με τα πόδια, όσο μπορώ θα περπατάω, με ηρεμεί.
    Καλημέρες.
    Χμ... Εμένα δεν με συγκινεί καθόλου η φύση. Με συγκινεί η νύχτα της πόλης και ό,τι κρύβει μέσα της. Θα ήθελα να τα μάθω όλα, πώς να δίνεις και πώς να παίρνεις χωρίς κόστος ή και με όσο γίνεται πιο μικρό κόστος, να είσαι ανοιχτόμυαλος και τόσα άλλα βαριέμαι να γράφω ... Η νύχτα... Τόσο όμορφη με τα μαγαζιά της, τα φώτα της, τα μυστικά της και τους κανόνες της.

  2. #1757
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    722
    Έτσι όπως το γράφεις, ωραίες οι νύχτες με τις σκιές τους και όλα τους.

  3. #1758
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,842
    Να μασ πειτε και τι καταλαβατε

  4. #1759
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,842
    Οι μπατσοι σε συνεργασια με δυο γειτονεσ με φαγανε αλλα γιατι τοσο μισοσ μπορουσα να πεθανω κανονικα απλα οπωσ ολοι γιατι τοσο μισοσ

  5. #1760
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,188
    Quote Originally Posted by Bane View Post

    Τώρα για παράδειγμα, ένιωσα την ανάγκη να γραψω, για τις παλιές φωτογραφίες.

    Φωτογραφίες πριν πολλές πολλές δεκαετίες εννοώ από ανθρώπους που δε ζουν πια.
    Φίλε μου,αφου σου αρεσουν οι παλιές φωτογραφίες δες αυτην την εκπομπή για τις αναμήσεις που προκαλούν,θα σου μιλήσει στην ψυχή
    https://www.ertflix.gr/vod/vod.145520-usterographo-11
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  6. #1761
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,842
    Οι γειτονεσ ειχαν μηχανημα που σιγα σιγα με εφαγε τησ *******σ εχει γινει εδω περα

  7. #1762
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,343
    θέλω να πέσω σε χειμερία νάρκη. δεν θα τρώω κι όλας.

  8. #1763
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,842
    Με σφυριλατησαν οι μαλακεσ ποιοσ το εκανε αυτο

  9. #1764
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,842
    Απο το στρατο κ τη δουλεία σαν αγροτησ με την επαναληψη το σωμα κλειδωσε κινουμαι με συγκεκριμενο τροπο οχι ελευθερα αναλογα την διαθεση

  10. #1765
    biscochicco
    Guest
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Απο το στρατο κ τη δουλεία σαν αγροτησ με την επαναληψη το σωμα κλειδωσε κινουμαι με συγκεκριμενο τροπο οχι ελευθερα αναλογα την διαθεση
    Ελις φανταζομαι ποσο αγχωτικο μπορει να ειναι να μην εχεις ελεγχο του σωματος σου. Προσπαθησε να μη το σκεφτεσαι πολυ

  11. #1766
    biscochicco
    Guest
    Αυτο που σκεφτομαι,σαββατο σημερα, ειναι πως μπορουσα και εβγαινα καααααθε παρασκευοσαββατο, τι σκεφτομουν τοτε και πως με γεμιζαν αυτα τα πραγματα αφου οταν ξυπνουσα την κυριακη το μεσιμερι μετανιωνα που βγηκα και μεχρι να συνελθω ερχοταν το βραδυ. Πιστευω με αγχωνε να μεινω στην απεξω και οταν βρεθω με την παρεα να μην εχω να επαναφερω αναμνησεις απο τις εμπειριες που ειχαμε μαζι. Ποσο ψευτικες παρεες αυτες που κρατιονται μονο απο αναμνησεις για να εχουν να συζητησουν κατι. Ευτυχως το καταλαβα στα 23 μου και προτιμουσα να μαι μονη ή με 1-2 καλους φιλους παρα να σπαταλιεμαι ετσι. Εν κατακλειδι ποσο χαιρομαι που ειναι σαββατο βραδυ και χαλαρωνω σπιτι μου χωρις ενοχες και σκεψεις ανουσιες για το αυριο. Παραξενο συναισθημα για μενα αφου η καθε μερα μου ειναι ιδια με την προηγουμενη και την επομενη αλλα οταν ερχεται πσκ νιωθω μια λυτρωση, εκει αλλαζει το σκεπτικο μου και δεν με νοιαζει που καθε μενα ειναι ιδια γιατι παλια καθε μερα ηταν ανουσια. περιεργα πραγματα.

  12. #1767
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    906
    Ωραια η φυση και το περπατημα,ωραια και η νυχτα και το εξω.Ειναι σε τι φαση εισαι καθε φορα.
    Χρειαζεται μετρο.Παλια εβγαινα συνεχεια,δε μπορουσα σπιτι.Η φυση και το περπατημα ξεκουραζει το μυαλο και η κινηση βοηθαει και το σωμα.Πεζοπορια,βουνο ακομα καλυτεραΑν το κανεις συνεχεια μονος,γινεσαι αντικοινωναςΓενικα εγω το χω σιχαθει το μεσα,με πνιγει.Με λιγο περπατημα χθες ενιωσα καλυτερα,ισως ξαναπαω αυριο

  13. #1768
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    722
    Θα έλεγα ότι είμαι αντικοινώνα. Δε βγαίνω, είμαι ερημίτισσα, προτιμώ πολύ το μέσα. Αν βγω θα είναι σπάνιο,
    και τότε πιο πολύ παρατηρώ γύρω, παρά συμμετέχω χα χαα
    Είμαι στην κοσμάρα μου. :P
    Παλιότερα έβγαινα πολύ περισσότερο, αλλά μου βγήκε μία αηδία και μία βαρεμάρα, να σκεφτείς πόσες φορές πήγαινα σε πάρτυ
    τότε φίλων και μετά από λίγο ενώ οι άλλοι έπιναν και χοροπηδούσαν, εγώ αποσυρόμουν σε ένα δωμάτιο
    έβρισκα ένα βιβλίο και διάβαζα. Αυτό το υποχρεωτικό δεν το μπορώ, κατόπιν σταμάτησα εντελώς να πηγαίνω,
    τώρα περνάω καλά μόνη μου, δε με βαριέμαι, έχω τόσα να με ευχαριστούν.

  14. #1769
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    722
    Quote Originally Posted by biscochicco View Post
    Αυτο που σκεφτομαι,σαββατο σημερα, ειναι πως μπορουσα και εβγαινα καααααθε παρασκευοσαββατο, τι σκεφτομουν τοτε και πως με γεμιζαν αυτα τα πραγματα αφου οταν ξυπνουσα την κυριακη το μεσιμερι μετανιωνα που βγηκα και μεχρι να συνελθω ερχοταν το βραδυ. Πιστευω με αγχωνε να μεινω στην απεξω και οταν βρεθω με την παρεα να μην εχω να επαναφερω αναμνησεις απο τις εμπειριες που ειχαμε μαζι. Ποσο ψευτικες παρεες αυτες που κρατιονται μονο απο αναμνησεις για να εχουν να συζητησουν κατι. Ευτυχως το καταλαβα στα 23 μου και προτιμουσα να μαι μονη ή με 1-2 καλους φιλους παρα να σπαταλιεμαι ετσι. Εν κατακλειδι ποσο χαιρομαι που ειναι σαββατο βραδυ και χαλαρωνω σπιτι μου χωρις ενοχες και σκεψεις ανουσιες για το αυριο. Παραξενο συναισθημα για μενα αφου η καθε μερα μου ειναι ιδια με την προηγουμενη και την επομενη αλλα οταν ερχεται πσκ νιωθω μια λυτρωση, εκει αλλαζει το σκεπτικο μου και δεν με νοιαζει που καθε μενα ειναι ιδια γιατι παλια καθε μερα ηταν ανουσια. περιεργα πραγματα.
    Είσαι η αδελφή ψυχή. χα χααα Αν δεν αντέχουμε τις εαυτές μας, τότε τι; Όχι μόνο να αντέχουμε, να γουστάρουμε το
    χρόνο με μας.

  15. #1770
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Σχεδον οτι μου αρεσει να κανω και μενα ειναι μοναχικο και περναω καλα. Εχω και μερικες δοσεις κοινωνικοτητας στην καθημερινοτητα μου και εχω βολευτει στην καθημερινη μου ρουτινα. Σχεδιαζω ομως κατι να αλλαξω στο μελλον παρα την ευδαιμονια που μου πρσφερει το παρον, χωρις στρες με μικρα βηματακια κινουμε προς αυτη την κατευθυνση ωστε να εχω και τις αναλογες εμπειριες που επιζητω.

    Και λιγο απο Μπαμπινιωτη, μην λετε αντικοινωνικος. Αντικοινωνικος ειναι καποιος που ειναι βλαβερος κατα καποιο τροπο για το κοινωνικο συνολο. Περισσοτερο ταιριαζει ο ορος ακοινωνητος. Αλλα και αυτος δεν ειναι ακριβης. Ο καταλληλος ορος νομιζω εχει να κανει με την εσωστρεφια που διαθετει ο καθενας. Μου αρεσει η εσωστρεφια μου, τα μοναχικα μου χομπι με μικρες δοσεις κοινωνικοτητας οπως μια ενδιαφερουσα συζητηση που την κλωθογυρνας στο μυαλο σου αργοτερα προσπαθωντας να πιασεις ολα τα σημεια της, ολες τις πλευρες της και τις προεκτασεις της.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ?
    By andreas86 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 1
    Last Post: 03-05-2021, 08:17
  2. Υπήρξα το Τρίτο Πρόσωπο
    By aleksandros.pap in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 52
    Last Post: 13-05-2017, 17:12
  3. ΠΕΤΑΞΕ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΟΡΟΦΟ!!
    By anxious4ever in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 38
    Last Post: 06-08-2016, 01:05
  4. θα συγχωρούσαν την απιστία της συντρόφου τους, αρκεί το «τρίτο πρόσωπο» να ήταν γυνη
    By path in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 46
    Last Post: 30-01-2011, 23:23
  5. Ο ΔΙΑΣΕΞΟΥΑΛΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΦΥΛΟ
    By BrokeN_DoLL in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 19-01-2011, 13:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •