Τι σκεφτεστε (μερος τριτο) - Page 13
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 13 of 177 FirstFirst ... 311121314152363113 ... LastLast
Results 181 to 195 of 2649
  1. #181
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    898
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    "καθολου αλατι", δεν υπαρχει, καθως οι περισσοτερες τροφες περιεχουν μικρες ποσοτητες αλατιου.
    το επιπλεον αλατι καλο ειναι να ειναι περιορισμενο για πολλους λογους ΕΚΤΟΣ αν υπαρχουν ειδικα προβληματα. πχ μια κριση υποτασης, θελει αλατι.
    Ναι, ισχύει το καθόλου δεν υπάρχει, εννοούσα να το ελαχιστοποιήσει κάποιος.

  2. #182
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by Player View Post
    Ναι, ισχύει το καθόλου δεν υπάρχει, εννοούσα να το ελαχιστοποιήσει κάποιος.
    αν δεν εχει παθησεις που θελουν αλατι (που ειναι πολυ λιγες) καλο ειναι να το ελαχιστοποιησει.
    επιπλεον αλατι, τρως σε ειδικες παθησεις και σε περιπτωση σωματικης αφυδατωσης. το αλατι συγκρατει νερο στον οργανισμο. αν δεν το χρειαζεσαι, πρηζεσαι, αν εχεις αφυδατωση, πχ εισαι πολυ αδυνατος και εισαι σε εναν καυσωνα, κραταει λιγο νερο πανω σου. παντως, δεν ειναι μεθοδος ενυδατωσης για μονιμη χρηση, καθως κανει κι αλλα βλαπτικα στον οργανισμο. ειναι για συγκεκριμενες περιπτωσεις.

  3. #183
    kopela93
    Guest
    Εμένα ο γιατρός μου είπε πως το πρόσθετο αλάτι είναι μια συνήθεια κι όχι ανάγκη του οργανισμού. Ο οργανισμός καλύπτεται από το αλάτι που υπάρχει στα τρόφιμα και δεν πρέπει να προσθέτουμε καθόλου. Ισχύει για όλους εκτός από τους υποτασικους φυσικά.

  4. #184
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,374
    Εγώ σκέφτομαι ότι κάποιοι άνθρωποι έχουν παρωπίδες και πραγματικά δεν μπορούν να δουν τίποτα... Βρε λύσσα κακιά που έχει πιάσει κάποιους με το χρήμα... Ναι, παίζει ρόλο και το χρήμα, κανείς δεν το αρνείται αυτό νομίζω αλλά μόνο του δεν είναι αρκετό για να κρατήσει μια γυναίκα αν δεν υπάρχει έλξη προς τον άντρα...
    Εκτός πια κι αν εγώ κι άλλες σαν κι εμένα κατούρησα στο πηγάδι επειδή δεν είχα λούσα αλλά δεν με ενδιαφέρουν ώστε ν' αλλάξω τον τρόπο σκέψης μου... Υπήρξα πολύ ευτυχισμένη επειδή λάμβανα φροντίδα και τρυφερότητα (κι όταν λέω φροντίδα εννοώ με τρόπους παντελώς άσχετους με υλικά αγαθά) κι ο λόγος του χωρισμού μας που μου τα στέρησε αυτά πάλι δεν είχε να κάνει με χρήματα... Το γράφω εδώ για να μην χαλάω το θέμα που τα διάβασα μιας και δεν είναι αυτή η συζήτηση ο σκοπός που ανοίχτηκε...
    Κλείνοντας μια συμβουλή κι όποιος θέλει την ακούει: Αγόρια ανοίξτε το μυαλό σας γιατί αυτή η στενομυαλιά ότι το χρήμα είναι πάνω απ' όλα κι όλα τα σχετικά σας κρατάνε δέσμιους στη μοναξιά... Όποιος θέλει ας το σκεφτεί, όποιος πάλι δεν θέλει κακό του κεφαλιού του...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  5. #185
    kopela93
    Guest
    Πολύ σωστά κυκνε. Ειδικά η τελευταία πρόταση. Πιστεύω αν σε ακούσουν σώζονται. Αλλιώς είναι άξιοι της μοίρας τους.
    Το χρήμα δεν είναι το παν

  6. #186
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Το παν είναι να αγαπάς τους πάντες και τα πάντα πλούσιους, φτωχούς. Τον γείτονα σου που σε κουτσομπολευει, τον πατέρα που έφυγε από την ζωή και τα άφησε όλα στους άλλους και σε εσένα τίποτα, το αφεντικό που σε απέλυσε, τον συνεργάτη σου που σε κακολογησε σε όλους στην δουλειά, στον πελάτη που ξεσπάει τα νεύρα του σε εσένα και αυτόν που έχει στραμμένο το όπλο στο κρόταφο σου, εάν τα μπορεί κανείς αυτά είναι είδη πλούσιος και ευτυχισμένος. Άντε και μια συμμετοχή στον εκατομμυριούχο και καλή επιτυχία!

  7. #187
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    974
    Όλο το πρόβλημα ξεκινάει από το "Σέβομαι τις θρησκείες". Η σέβομαι την πίστη του άλλου.. Οφείλω να σέβομαι τον άνθρωπο ''ΝΑΙ'' όχι τις ηλιθιότητες που κουβαλάει στο κεφάλι του.

  8. #188
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,364
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Εγώ σκέφτομαι ότι κάποιοι άνθρωποι έχουν παρωπίδες και πραγματικά δεν μπορούν να δουν τίποτα... Βρε λύσσα κακιά που έχει πιάσει κάποιους με το χρήμα... Ναι, παίζει ρόλο και το χρήμα, κανείς δεν το αρνείται αυτό νομίζω αλλά μόνο του δεν είναι αρκετό για να κρατήσει μια γυναίκα αν δεν υπάρχει έλξη προς τον άντρα...
    Εκτός πια κι αν εγώ κι άλλες σαν κι εμένα κατούρησα στο πηγάδι επειδή δεν είχα λούσα αλλά δεν με ενδιαφέρουν ώστε ν' αλλάξω τον τρόπο σκέψης μου... Υπήρξα πολύ ευτυχισμένη επειδή λάμβανα φροντίδα και τρυφερότητα (κι όταν λέω φροντίδα εννοώ με τρόπους παντελώς άσχετους με υλικά αγαθά) κι ο λόγος του χωρισμού μας που μου τα στέρησε αυτά πάλι δεν είχε να κάνει με χρήματα... Το γράφω εδώ για να μην χαλάω το θέμα που τα διάβασα μιας και δεν είναι αυτή η συζήτηση ο σκοπός που ανοίχτηκε...
    Κλείνοντας μια συμβουλή κι όποιος θέλει την ακούει: Αγόρια ανοίξτε το μυαλό σας γιατί αυτή η στενομυαλιά ότι το χρήμα είναι πάνω απ' όλα κι όλα τα σχετικά σας κρατάνε δέσμιους στη μοναξιά... Όποιος θέλει ας το σκεφτεί, όποιος πάλι δεν θέλει κακό του κεφαλιού του...
    Όποιος είναι τσιγκούνης με τα χρήματα είναι και με τα συναισθηματα κυκνακι μου .
    Αυτό μην το ξεχνάς οπότε καλύτερα να αντιλαμβανεσαι ποιοι άνθρωποι έχουν αυτό το στοιχείο ώστε να μην μπαίνεις στην διαδικασία να προχωράς μαζί τους...

    Άλλωστε αυτοί με τα χρήματα κοιμούνται, με τα χρήματα ξυπνούν, τίποτα το ανθρώπινο, τίποτα το τρυφερό...
    Θέλουμε τέτοιες ανθρώπους στην ζωή μας ?
    Όχι φυσικά οπότε τους αφήνουμε στο δικό τους κόσμο και εμείς στο δικό μας ,τον πλούσιο συναισθηματικα
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  9. #189
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,374
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Πολύ σωστά κυκνε. Ειδικά η τελευταία πρόταση. Πιστεύω αν σε ακούσουν σώζονται. Αλλιώς είναι άξιοι της μοίρας τους.
    Το χρήμα δεν είναι το παν
    Να 'σαι καλά, κοπέλα! Μακάρι να με ακούσουν για το καλό τους...

    Δεν έχουμε λόγο να λέμε ψέματα σ' ένα φόρουμ όπου είμαστε ανώνυμοι, ποιο το όφελος;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  10. #190
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,374
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Όποιος είναι τσιγκούνης με τα χρήματα είναι και με τα συναισθηματα κυκνακι μου .
    Αυτό μην το ξεχνάς οπότε καλύτερα να αντιλαμβανεσαι ποιοι άνθρωποι έχουν αυτό το στοιχείο ώστε να μην μπαίνεις στην διαδικασία να προχωράς μαζί τους...

    Άλλωστε αυτοί με τα χρήματα κοιμούνται, με τα χρήματα ξυπνούν, τίποτα το ανθρώπινο, τίποτα το τρυφερό...
    Θέλουμε τέτοιες ανθρώπους στην ζωή μας ?
    Όχι φυσικά οπότε τους αφήνουμε στο δικό τους κόσμο και εμείς στο δικό μας ,τον πλούσιο συναισθηματικα
    Καλημέρα Μαριλού μου!

    Εντάξει, εσύ το πήγες στο άλλο άκρο κι εννοείται ότι δεν θέλουμε ανθρώπους που έχουν το χρήμα για Θεό και που είναι το μόνο που αγαπούν...

    Εγώ αναφερόμουν σε ανθρώπους που δεν έχουν πολύ χρήμα για να το σπαταλάνε σε υπερβολές... Αρκεί να υπάρχουν τα βασικά, δεν ψάχνουν όλες τον πλούσιο γαμπρό...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  11. #191
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Μπραβο ρε κοριτσια κι εγω αυτα ελεγα οτι ολεσ οι γυναικεσ ειναι καλεσ

  12. #192
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Μπραβο ρε κοριτσια κι εγω αυτα ελεγα οτι ολεσ οι γυναικεσ ειναι καλεσ
    χα χα χα!!
    εσυ εισαι μεγαλο διπλωματης!
    οχι σαν μερικους μερικους που καθε λιγο και λιγακι τρωνε απο ενα
    μπαν....

  13. #193
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Νικο συνομιλω με κατι κοριτσια στο μαγαζι που παιρνω τον καφε μου και παιζουμε αυτο το παιχνιδι ποιοσ θα βγαλει τον αλλο μαλακα επειδειξη νοημοσυνησ μου κανουν αυτεσ κι εγω απανταω οπωσ μπορω σημερα η αλλη με ειπε γλυκουλη δηλαδη αγαμητο και τισ λεω καλο παιδι ειμαι δηλαδη μαλακασ εχουμε περασει απιστευτεσ στιγμεσ παιζοντασ αυτο το παιχνιδι

  14. #194
    kopela93
    Guest
    Θα ήθελα να συζητήσω το θέμα του body image και της παχυσαρκίας όποια κοπέλα θέλει να μου στείλει να το συζητήσουμε περιμένω ινβοξ

  15. #195
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Νικο συνομιλω με κατι κοριτσια στο μαγαζι που παιρνω τον καφε μου και παιζουμε αυτο το παιχνιδι ποιοσ θα βγαλει τον αλλο μαλακα επειδειξη νοημοσυνησ μου κανουν αυτεσ κι εγω απανταω οπωσ μπορω σημερα η αλλη με ειπε γλυκουλη δηλαδη αγαμητο και τισ λεω καλο παιδι ειμαι δηλαδη μαλακασ εχουμε περασει απιστευτεσ στιγμεσ παιζοντασ αυτο το παιχνιδι
    ας τις να λενε!

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ?
    By andreas86 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 1
    Last Post: 03-05-2021, 08:17
  2. Υπήρξα το Τρίτο Πρόσωπο
    By aleksandros.pap in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 52
    Last Post: 13-05-2017, 17:12
  3. ΠΕΤΑΞΕ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΟΡΟΦΟ!!
    By anxious4ever in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 38
    Last Post: 06-08-2016, 01:05
  4. θα συγχωρούσαν την απιστία της συντρόφου τους, αρκεί το «τρίτο πρόσωπο» να ήταν γυνη
    By path in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 46
    Last Post: 30-01-2011, 23:23
  5. Ο ΔΙΑΣΕΞΟΥΑΛΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΦΥΛΟ
    By BrokeN_DoLL in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 19-01-2011, 13:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •