Τι σκεφτεστε (μερος τριτο) - Page 158
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 158 of 208 FirstFirst ... 58108148156157158159160168 ... LastLast
Results 2,356 to 2,370 of 3113
  1. #2356
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,968
    ε μωρε αφου κανει μπαμ γινατε πολυ φιλαρακια αυτο βγαζει ματι χεχεχε απ εδω μπορει να βγουν φιλιες ολα γινοντε .η μανα μου παντα τη παρταρα της κοιτα με ακουει που βηχω κι αυτα κι νευριάζει δε αντεχει που φυσαω τη μυτη και που βηχω . εγω εχω θεμα με βυχα τωρα περασε το λαριγκι δε πονει μα τωρα γκουχου γκουχου βρογχιτιδα κλασικα μετα απ συναχι κι πονολαιμο .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  2. #2357
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,589
    Quote Originally Posted by Σπουργίτι View Post
    Δε το συζητώ αν σε βοηθάει να μιλάς εδω γραφε κατεβατά

    Το ότι έχεις ζωάκια που σε χρειάζονται γιατί τα φροντίζεις δεν βοηθάει?

    Χαίρομαι που μπήκες έστω και με έκπληξη στο 24 και ακόμη περισσότερο χαίρομαι που σταμάτησες να προσπαθεις


    Με βοηθάει, ναι... Απλώς σ' εκείνες τις παλιές περιόδους απελπισίας δεν σκεφτόμουν καθόλου καθαρά και δεν μπορούσα να τα σκεφτώ, είχα τρομερή σύγχυση και πόνο μέσα μου, δεν ήμουν ο εαυτός μου... Είχα να αντιμετωπίσω τις φοβίες μου που είχαν χτυπήσει κόκκινο, την πίεση της δουλειάς, τον χωρισμό κι όλα αυτά ήταν too much...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  3. #2358
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    ε μωρε αφου κανει μπαμ γινατε πολυ φιλαρακια αυτο βγαζει ματι χεχεχε απ εδω μπορει να βγουν φιλιες ολα γινοντε .η μανα μου παντα τη παρταρα της κοιτα με ακουει που βηχω κι αυτα κι νευριάζει δε αντεχει που φυσαω τη μυτη και που βηχω . εγω εχω θεμα με βυχα τωρα περασε το λαριγκι δε πονει μα τωρα γκουχου γκουχου βρογχιτιδα κλασικα μετα απ συναχι κι πονολαιμο .
    Είναι που είμαστε πουλιά και οι 2 γι αυτό ταιριάξαμε, σπουργίτι η μια , κύκνος η άλλη

    Ωχ μωρε και αυτή πόσο υπερβολική είναι πια που την ενοχλει ακόμη και που βήχεις. Μη της δίνεις σημασία, γραψ' την και άστη να λεει
    Αφού δεν πονάς τουλάχιστον καλά είναι. Ελπίζω να σου περάσει και ο βήχας γρήγορα.

  4. #2359
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post


    Με βοηθάει, ναι... Απλώς σ' εκείνες τις παλιές περιόδους απελπισίας δεν σκεφτόμουν καθόλου καθαρά και δεν μπορούσα να τα σκεφτώ, είχα τρομερή σύγχυση και πόνο μέσα μου, δεν ήμουν ο εαυτός μου... Είχα να αντιμετωπίσω τις φοβίες μου που είχαν χτυπήσει κόκκινο, την πίεση της δουλειάς, τον χωρισμό κι όλα αυτά ήταν too much...
    Καλά , λογικό όταν είσαι στα χειρότερα σου να μην μπορεις να σκεφτείς τίποτα καθαρά.

    Ήταν too much και όμως είσαι ακόμη εδώ. Τα κατάφερες
    Ψηλά το κεφάλι, εκτός απο τη γκαντεμιά που σε κυνηγάει και σπας δαχτυλα στα καλα καθούμενα , πιστεύω ότι θα έρθουν καλύτερες μέρες

    Ε δε μπορεί δηλαδή, έτσι για το γαμώτο θα ερθουν και καλά σ αυτή τη ζωή

  5. #2360
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,968
    ΝΑΣΕ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΓΛΥΚΟ .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  6. #2361
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    103
    Ένα από τα θέματα των ημερών είναι η δολοφονία μιας εγκύου πιθανότατα από τον σύντροφό της.

    Αυτό που μου δημιούργησε πολλές σκέψεις πέρα των άλλων , είναι όσα είπε η πρώην σύντροφος του φερόμενου ως δράστη.

    Τι είπε;

    Είπε πως τη χτυπούσε, πως την έκλεβε πως είχε γενικότερα κακοποιηθεί επανειλημμένα από τον ίδιο και ενώ πήγαινε στην αστυνομία και το κατήγγειλε, τελικά δε γινόταν τίποτα. Ήταν σαν να μη πήγαινε!
    Ανέφερε μάλιστα και διαφορετικές περιοχές. Δεν πήγαινε δηλαδή μόνο σε ένα αστυνομικό τμήμα αλλά και σε άλλα.

    Και έχω ακούσει κι άλλες τέτοιες περιπτώσεις θυμάτων που καταγγέλλουν την κακοποίηση τους και απλά δε γίνεται τίποτα!

    Πιθανολογώ πως ένα μικρό ποσοστό τελικά βρίσκει το δρόμο προς τα δικαστήρια αλλά και από εκεί ένα ακόμα πιο μικρό ποσοστό δικαιώνεται.

    Ασφαλώς δικαίωση δεν υπάρχει στην κακοποίηση, απλά όταν λέω δικαιώνεται εννοώ πως του αναγνωρίζεται επίσημα από τις αρχές πως έχει κακοποιηθεί και δικαιούται να κάνει ανάλογες κινήσεις για να προστατευτεί.

    Απίστευτο δεν είναι;

    Δηλαδή να βρίσκεις τη δύναμη να κάνεις καταγγελία την ίδια σου την κακοποίηση από τον άνθρωπο σου και στο τέλος να μη γίνεται τίποτα!

    Προφανώς μόνο τα πολύ σοβαρά περιστατικά με τα έντονα σημάδια πάνω στο σώμα που χρήζουν νοσοκομειακής περίθαλψης να ευαισθητοποιούν το σύστημα.

    Οπότε για ψυχολογική και λεκτική κακοποίηση λογικά ούτε λόγος.

    Τόσο κρίμα....

  7. #2362
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,857
    Quote Originally Posted by Bane View Post
    Ένα από τα θέματα των ημερών είναι η δολοφονία μιας εγκύου πιθανότατα από τον σύντροφό της.

    Αυτό που μου δημιούργησε πολλές σκέψεις πέρα των άλλων , είναι όσα είπε η πρώην σύντροφος του φερόμενου ως δράστη.

    Τι είπε;

    Είπε πως τη χτυπούσε, πως την έκλεβε πως είχε γενικότερα κακοποιηθεί επανειλημμένα από τον ίδιο και ενώ πήγαινε στην αστυνομία και το κατήγγειλε, τελικά δε γινόταν τίποτα. Ήταν σαν να μη πήγαινε!
    Ανέφερε μάλιστα και διαφορετικές περιοχές. Δεν πήγαινε δηλαδή μόνο σε ένα αστυνομικό τμήμα αλλά και σε άλλα.

    Και έχω ακούσει κι άλλες τέτοιες περιπτώσεις θυμάτων που καταγγέλλουν την κακοποίηση τους και απλά δε γίνεται τίποτα!

    Πιθανολογώ πως ένα μικρό ποσοστό τελικά βρίσκει το δρόμο προς τα δικαστήρια αλλά και από εκεί ένα ακόμα πιο μικρό ποσοστό δικαιώνεται.

    Ασφαλώς δικαίωση δεν υπάρχει στην κακοποίηση, απλά όταν λέω δικαιώνεται εννοώ πως του αναγνωρίζεται επίσημα από τις αρχές πως έχει κακοποιηθεί και δικαιούται να κάνει ανάλογες κινήσεις για να προστατευτεί.

    Απίστευτο δεν είναι;

    Δηλαδή να βρίσκεις τη δύναμη να κάνεις καταγγελία την ίδια σου την κακοποίηση από τον άνθρωπο σου και στο τέλος να μη γίνεται τίποτα!

    Προφανώς μόνο τα πολύ σοβαρά περιστατικά με τα έντονα σημάδια πάνω στο σώμα που χρήζουν νοσοκομειακής περίθαλψης να ευαισθητοποιούν το σύστημα.

    Οπότε για ψυχολογική και λεκτική κακοποίηση λογικά ούτε λόγος.

    Τόσο κρίμα....
    δεν ειναι θεμα σοβαρων περιστατικων, ειναι θεμα νομοθεσιας..
    προφανως επρεπε να κανουν μηνυση τα θυματα, την οποια δεν εκαναν.
    αν ψαξεις και την αλλη πλευρα, θα δεις οτι δεν ειναι τοσο απλο να επεμβει η αστυνομια οταν δεν εχουν γινει οι νομιμες ενεργειες οπως ακριβως περιγραφονται.

    το συγκεκριμενο τερας ειχε βιασει και την αδερφη του και νομιζω οτι ειχε καταδικαστει γι αυτο. κι ομως, κυκλοφορουσε ελευθερος...
    οι αστυνομικοι τους μαζευουν και η νομοθεσια τους ξαμολαει παλι στους δρομους. βιαστες, κακοποιητες, δολοφονους, ολοι καποια μερα, βγαινουν.

  8. #2363
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,589
    Quote Originally Posted by Σπουργίτι View Post
    Καλά , λογικό όταν είσαι στα χειρότερα σου να μην μπορεις να σκεφτείς τίποτα καθαρά.

    Ήταν too much και όμως είσαι ακόμη εδώ. Τα κατάφερες
    Ψηλά το κεφάλι, εκτός απο τη γκαντεμιά που σε κυνηγάει και σπας δαχτυλα στα καλα καθούμενα , πιστεύω ότι θα έρθουν καλύτερες μέρες

    Ε δε μπορεί δηλαδή, έτσι για το γαμώτο θα ερθουν και καλά σ αυτή τη ζωή
    Καλημέρα!

    Προσπαθώ να κρατάω ψηλά το κεφάλι...
    Μακάρι να έρθουν καλύτερες μέρες κάποια στιγμή...

    Πάντως είναι και θέμα τύχης που είμαι ακόμα εδώ γιατί στην τελευταία μου απόπειρα με κατάλαβαν οι γονείς μου επειδή από τα τόσα χάπια που είχα πάρει ζαλίστηκα κι έπεσα στο πάτωμα, άκουσαν τον θόρυβο και με πήγαν στο νοσοκομείο... Αλλιώς δεν ξέρω τι θα είχε γίνει, μπορεί να είχα πεθάνει...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #2364
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,589
    Quote Originally Posted by Bane View Post
    Ένα από τα θέματα των ημερών είναι η δολοφονία μιας εγκύου πιθανότατα από τον σύντροφό της.

    Αυτό που μου δημιούργησε πολλές σκέψεις πέρα των άλλων , είναι όσα είπε η πρώην σύντροφος του φερόμενου ως δράστη.

    Τι είπε;

    Είπε πως τη χτυπούσε, πως την έκλεβε πως είχε γενικότερα κακοποιηθεί επανειλημμένα από τον ίδιο και ενώ πήγαινε στην αστυνομία και το κατήγγειλε, τελικά δε γινόταν τίποτα. Ήταν σαν να μη πήγαινε!
    Ανέφερε μάλιστα και διαφορετικές περιοχές. Δεν πήγαινε δηλαδή μόνο σε ένα αστυνομικό τμήμα αλλά και σε άλλα.

    Και έχω ακούσει κι άλλες τέτοιες περιπτώσεις θυμάτων που καταγγέλλουν την κακοποίηση τους και απλά δε γίνεται τίποτα!

    Πιθανολογώ πως ένα μικρό ποσοστό τελικά βρίσκει το δρόμο προς τα δικαστήρια αλλά και από εκεί ένα ακόμα πιο μικρό ποσοστό δικαιώνεται.

    Ασφαλώς δικαίωση δεν υπάρχει στην κακοποίηση, απλά όταν λέω δικαιώνεται εννοώ πως του αναγνωρίζεται επίσημα από τις αρχές πως έχει κακοποιηθεί και δικαιούται να κάνει ανάλογες κινήσεις για να προστατευτεί.

    Απίστευτο δεν είναι;

    Δηλαδή να βρίσκεις τη δύναμη να κάνεις καταγγελία την ίδια σου την κακοποίηση από τον άνθρωπο σου και στο τέλος να μη γίνεται τίποτα!

    Προφανώς μόνο τα πολύ σοβαρά περιστατικά με τα έντονα σημάδια πάνω στο σώμα που χρήζουν νοσοκομειακής περίθαλψης να ευαισθητοποιούν το σύστημα.

    Οπότε για ψυχολογική και λεκτική κακοποίηση λογικά ούτε λόγος.

    Τόσο κρίμα....
    Είναι όντως πολύ κρίμα να μην υπάρχει επαρκής προστασία με αποτέλεσμα να θρηνούμε θύματα...

    Συμφωνώ απόλυτα και με την Remedy...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  10. #2365
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,968

    Thumbs down

    Bane φιλε ατιμωρησία πλεον υπαρχει δε μπορεις να προστατευτεις απο κανεναν ψυχακια που μπορει να σε βανει στο ματι .ζουμε σε μια κοινωνια νεκρη απο ανθρωπια η βια βασιλευει κι δικαιοσυνη κωφεύει τελος!! κράτος με νόμους ΖΟΥΓΚΛΑς !
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  11. #2366
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,190
    Πρέπει να ξαναβρώ το μαγικό των πραγμάτων...Το έχω χάσει...Ολα μου μοιάζουν άψυχα και ανούσια και δεν μου κάνει αίσθηση να ασχοληθώ μαζί τους,είτε πρόκειται για ανθρώπους είτε για δραστηριότητες...Απομάγευσ? ? πλήρης.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  12. #2367
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Καλημέρα!

    Προσπαθώ να κρατάω ψηλά το κεφάλι...
    Μακάρι να έρθουν καλύτερες μέρες κάποια στιγμή...

    Πάντως είναι και θέμα τύχης που είμαι ακόμα εδώ γιατί στην τελευταία μου απόπειρα με κατάλαβαν οι γονείς μου επειδή από τα τόσα χάπια που είχα πάρει ζαλίστηκα κι έπεσα στο πάτωμα, άκουσαν τον θόρυβο και με πήγαν στο νοσοκομείο... Αλλιώς δεν ξέρω τι θα είχε γίνει, μπορεί να είχα πεθάνει...
    Χαίρομαι πολύ που σε κατάλαβαν και σε πρόλαβαν.

    Κανόνισε να χαμογελάσεις λίγο ε? Πολύ μου πέφτεις ψυχολογικά σήμερα. Επίσης ελπίζω τωρα που το χέρι ειναι επιτέλους ελεύθερο, να κάνεις καμια βολτα ε?

  13. #2368
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,589
    Quote Originally Posted by Σπουργίτι View Post
    Χαίρομαι πολύ που σε κατάλαβαν και σε πρόλαβαν.

    Κανόνισε να χαμογελάσεις λίγο ε? Πολύ μου πέφτεις ψυχολογικά σήμερα. Επίσης ελπίζω τωρα που το χέρι ειναι επιτέλους ελεύθερο, να κάνεις καμια βολτα ε?
    Καλημέρα...

    Θα προσπαθήσω... Είμαι λίγο παραπάνω χάλια γιατί είναι οι δύσκολες μέρες του μήνα και πάντα πέφτω περισσότερο όσο κρατάνε, ειδικά στην αρχή...
    Ναι, μόλις νιώσω καλύτερα από θέμα πόνου θα βγω... Ίσως κι αύριο...

    Εσύ πώς είσαι;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  14. #2369
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Καλημέρα...

    Θα προσπαθήσω... Είμαι λίγο παραπάνω χάλια γιατί είναι οι δύσκολες μέρες του μήνα και πάντα πέφτω περισσότερο όσο κρατάνε, ειδικά στην αρχή...
    Ναι, μόλις νιώσω καλύτερα από θέμα πόνου θα βγω... Ίσως κι αύριο...

    Εσύ πώς είσαι;
    Φαε κανένα γλυκάκι βοηθάει με τη ψυχολογια

    Θα περιμένω να πεις ότι βγήκες και πέρασες όμορφα

    Καλά είμαι εγώ , ότι σκατά και να μου ήρθαν απο τα μισά του '23 και πέρα τα αντιμετωπίζω. Υπομονή και τραβάω μπροστά, αλλιώς αν παραιτηθώ θα είναι χειρότερα

  15. #2370
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    911
    Ελπίζω να μην χιονίσει.
    Δεν μου αρέσει ιδιαίτερα το χιόνι, όχι όταν είμαι σε πόλη τουλάχιστον, ούτε η βροχη.
    Θα μου πείτε τι σου αρέσει; μου αρέσει ο ήλιος και το καλοκαίρι.

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ?
    By andreas86 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 1
    Last Post: 03-05-2021, 08:17
  2. Υπήρξα το Τρίτο Πρόσωπο
    By aleksandros.pap in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 52
    Last Post: 13-05-2017, 17:12
  3. ΠΕΤΑΞΕ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΟΡΟΦΟ!!
    By anxious4ever in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 38
    Last Post: 06-08-2016, 01:05
  4. θα συγχωρούσαν την απιστία της συντρόφου τους, αρκεί το «τρίτο πρόσωπο» να ήταν γυνη
    By path in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 46
    Last Post: 30-01-2011, 23:23
  5. Ο ΔΙΑΣΕΞΟΥΑΛΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΦΥΛΟ
    By BrokeN_DoLL in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 19-01-2011, 13:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •