Τι σκεφτεστε (μερος τριτο) - Page 24
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 24 of 180 FirstFirst ... 1422232425263474124 ... LastLast
Results 346 to 360 of 2690
  1. #346
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Καλά κατάλαβες...Δεν μου αρεσουν τα καφέ, τα κλάμπ,τα μπουζουκτσίδικα,οι κοινωνικες συνευρέσεις,το παιχνιδι των διαπροωπικών σχέσεων,γιατί απλά δεν υπάρχει τίποτα που να διακυβεύεται και τίποτα που να υποσχεται περα από προσωρινή ευθυμία...
    Η μαγεία υπάρχει μονο μέσω της τέχνης,ζωγραφική,μουσική,λ� �γοτεχνία,σινεμά...Εκεί που οι άνθρωποι έχουν δουλέψει μέσα τους και έχουν δώσει ότι καλύτερο μπορούν να δώσουν.
    Νταξει,μαγεία υπάρχει και σε ένα ηλιοβασίλεμα στην θάλασσα και σε μια νυχτερινή βόλτα...Τέτοια πράγματα.
    Κατάλαβα... Εντάξει, δεν υπάρχει κάτι "κακό" σ' αυτό...

    Για τις μορφές τέχνες που αναφέρεις συμφωνώ απόλυτα κυρίως για το σινεμά και τη λογοτεχνία αν και φυσικά μου αρέσουν κι η ζωγραφική κι η μουσική... Θυμάμαι είχα φάει περίπου τέσσερις ώρες σε γκαλερί στη Φλωρεντία θαυμάζοντας τους πίνακες...

    Έχεις αγαπημένη ταινία;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  2. #347
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Λοιπον ΑΦΟΥ ΞΕΡΕΤΕ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΕΧΕΤΕ ΝΤΟΚΤΟΡΑ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΚΙ ΕΠΕΙΔΗ ΘΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΔΕ ΜΕ ΑΦΗΝΟΥΝ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ ΟΜΑΔΕΣ ΑΠΟ ΤΣΑΚΑΛΑΚΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕΤΕ ΣΤΙΣ ΕΠΕΙΧΗΡΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΣΙΝΔΟ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ ΤΑ ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΝ ΤΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΒΓΑΖΕΤΕ ΛΕΦΤΑ ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΕΡΓΑΤΕΣ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΗΝ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΣΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΦΗΣΤΕ ΤΟΥΣ ΓΑΜΟΥΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΗΔΙΕΣ ΜΕΤΑ ΤΑ 35 ΣΤΑ 20 ΜΕΧΡΙ ΤΑ 30 ΟΛΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΣΩΣΤΑ ΘΑ ΔΟΥΛΕΨΕΤΕ ΜΕ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΟΛΟΙ ΑΠΑΝΤΕΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΓΟΡΙΑ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΑΥΤΟΕΚΤΙΜΗΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΣΩΣΟΥΜΕ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ

  3. #348
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    ΑΛΛΟΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΕΣ plc ΑΛΛΟΙ ΣΤΟΥΣ ΜΙΚΡΟΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΕΣ ΑΛΛΟΙ ΑΡΜΕΚΤΗΡΙΑ ΑΛΛΟΙ ΣΤΑ ΦΥΤΟΦΑΡΜΑΚΑ ΑΛΛΟΙ ΠΑΝΤΟΥ ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΥΠΑ ΧΩΘΕΙΤΕ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΤΕ 20 ΜΕ 30 ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΤΕ ΟΛΟΙ ΑΠΑΝΤΕΣ ΑΓΟΡΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΚΙΝΔΥΝΕΥΕΙ ΔΟΥΛΕΨΤΕ ΜΙΑ 10ΕΤΙΑ ΑΠΟ ΤΩΡΑ Κ ΜΕΤΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ

  4. #349
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Μετα το μυαλο χαλαει κ δεν ξερουμε πωσ θα ειναι τα πραγματα αν δεν δουλεψετε

  5. #350
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,072
    Αγαπημένη ταινια θα έλεγα το Barry Lyndon του Κιούμπρικ.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  6. #351
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Αγαπημένη ταινια θα έλεγα το Barry Lyndon του Κιούμπρικ.
    Καλημέρα!

    Δεν την έχω δει... Η δικιά μου αγαπημένη είναι το Volver του Almodovar...


    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  7. #352
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,296
    εγώ προτιμώ το τραγούδι, αν και ο Αλμοδοβάρ έχει κορυφαία αισθητική.
    και η τελευταία του μου άρεσε πολύ.

    σκέφτομαι πως η διαφήμηση του χυμου έχει ένα δίκιο. όντως όταν εκφράζεις τα συναισθήματά σου και εκδηλώνεις την ενόχλησή σου με ευγενή τρόπο αντί να το παίζεις σκληρό καρύδι ή θύμα, μπορεί να φέρει μια αλλαγή στην κοινωνία των bullers

  8. #353
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by user View Post
    εγώ προτιμώ το τραγούδι, αν και ο Αλμοδοβάρ έχει κορυφαία αισθητική.
    και η τελευταία του μου άρεσε πολύ.

    σκέφτομαι πως η διαφήμηση του χυμου έχει ένα δίκιο. όντως όταν εκφράζεις τα συναισθήματά σου και εκδηλώνεις την ενόχλησή σου με ευγενή τρόπο αντί να το παίζεις σκληρό καρύδι ή θύμα, μπορεί να φέρει μια αλλαγή στην κοινωνία των bullers
    Την ταινία "Παράλληλες μητέρες" λες, ε; Κι εμένα μου άρεσε...

    Για ποια διαφήμιση λες;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #354
    kopela93
    Guest
    Νιώθω πολύ πιο ωραία για το σώμα μου απ'ό,τι ένιωθα χρόνια πριν αλλά και πολύ πρόσφατα.
    Όλα άλλαξαν. Δεν ξέρω πως. Είναι αυτό το κλικ που λένε. Πρώτα από όλα έχω διώξει από πάνω μου τύψεις που ένιωθα όταν έτρωγα ανθυγιεινό φαγητό. Έτρωγα και είχα παγιδευμένες μέσα μου ενοχές ότι δεν έπρεπε να τρως αυτό, τι κάνεις με τη ζωή σου, για ποιο λόγο καταστρέφεσαι κτλ κτλ όλα αυτά τα χρόνια ήξερα ότι κάνω λάθος που ενδιδω σε τροφές που μακροπρόθεσμα θα με αρρωστήσουν. Ξεκινάει με παχυσαρκία και από κει και πέρα ένα ένα τα προβλήματα ξεπροβάλλουν σα λουλούδια στον αγρό την άνοιξη. Αρχικά το στομάχι, 2019 Μάιο πήρα μια θεραπεία για παλινδρόμηση χάπια φυσικά έκανα διατροφή και μετά από 2 χρόνια κατάφερα να απαλλαγώ από το πρόβλημα εφόσον δεν έτρωγα απαγορευμένες τροφές, έκοψα να τρώω και αμέσως να ξαπλώνω ή να κοιμάμαι και βασικά το πιο βασικό από όλα έκοψα τα trigger foods τα αφαίρεσα τελείως από τη διατροφή μου γιατί ένα διάστημα υπέφερα. Μείωσα τις μερίδες και από τότε το πρόβλημα δεν εμφανίστηκε ξανά. Βρήκα και το φυσικό μου φάρμακο το κεφίρ που βοηθάει στις καούρες γιατί κι αυτό μαζί με την παλινδρόμηση πήγαινε πακέτο. Πλέον δεν αγοράζω ούτε κεφίρ. Είναι ξεκάθαρο το ποσο έχω απαλλαγεί από τα στομαχικά γιατί δε χρειάζομαι πλέον τίποτα.
    Έπειτα η υπέρταση πριν από 2 μήνες...εμφανίστηκε...τη ρύθμισα. Έκοψα το αλάτι και έπεσε. Πλέον ανεβαίνει μόνο στις μέρες του μήνα και μόλις φεύγει ο πόνος πέφτει και η πίεση
    Οπότε δύο προβλήματα weight related
    Τίποτε άλλο προς το παρόν.
    Όλα πάνε προς το καλύτερο. Δεν είναι μόνο αυτά τα καλά. Αυτά είναι φυσικά τέλεια, γιατί με το να προσέχω τι τρώω γλιτώνω χάπια, από την άλλη τα ψυχολογικά αποτελέσματα φάνηκαν κι αυτά και εντελώς τυχαία τώρα με τη διατροφή. Μάλλον δεν είναι τυχαία τελικά. Ίσως όχι.
    Πέταξα από πάνω μου τις τύψεις. Δεν τρώω αυτό που με σκοτώνει και αγάπησα τον εαυτό μου επειδή ακριβώς με φροντίζω ενώ πριν δεν το έκανα. Φαίνεται ένιωθα τόσο άσχημα που δε με φρόντιζα στη διατροφή και έτσι μισούσα να το βλέπω όλο αυτό και μου έφερε και αντιπαράθεση με τον εαυτό μου. Να ξέρεις δηλαδή τι σε αρρωσταίνει και να μην το σταματάς.. αυτό ήταν που με έκανε να με μισώ. Και να λυπάμαι γι'αυτό που είμαι.
    Τώρα είμαι στην απέναντι όχθη του ποταμού βλέπω τα πράγματα τελείως διαφορετικά.
    Δεν είναι δυνατόν να είσαι κομπλέ με αυτό που κάνεις στον εαυτό σου. Μέσα σου σίγουρα ξέρεις ότι είναι λάθος αλλά δεν το αλλάζεις επειδή νιώθεις αδύναμος. Μόλις τελικά το αλλάξεις θα δεις ότι η αγάπη ακόμα και αυτή είναι υπό συνθήκες. Με αγαπώ επειδή με φροντίζω. Με μισώ επειδή με αφήνω στο έλεος των συναισθημάτων μου για το φαγητό. Άρα; Η αγάπη είναι υπό συνθήκες. Δεν αγάπησα τον εαυτό μου όταν του έκανα κακό. Τον αγαπάω τώρα που τον φροντίζω. Επαναλαμβάνομαι πάλι ������
    Ας είναι και έτσι λοιπόν. Αυτό δεν ήθελα τόσο καιρό; Να με αγαπήσω. Ας είναι λοιπόν με αυτόν τον τρόπο. Ας είναι έτσι. Ας είναι λίγο ας είναι και πιο πολύ. Το ήθελα αυτό. Δεν ξέρω αν είναι λίγο ή πολύ. Ξέρω όμως ότι υπάρχει αυτή η αγάπη και ξέρω ότι θα την κάνω μεγαλύτερη. Δεν ξέρω πως αλλά μάλλον υποψιάζομαι θα ακολουθήσω το ίδιο τροπάριο φροντίδας. Ήρθε η ώρα μάλλον που θα απαλλαγώ από τους ψυχικούς μου πόνους. Ήρθα να με σώσω.

  10. #355
    kopela93
    Guest
    Επιτέλους πήρα βιταμίνη ντε από γιατρό συνταγογραφηθηκε κανονικά και πήρα τρία κουτιά το καθένα έχει μέσα τρία χάπια . Θα παίρνω ένα χάπι κάθε δέκα μέρες. Είναι μεγάλη η δόση. Ουσιαστικά θα πάρω αυτά τα τρία κουτιά και έπειτα θα πάω ξανά για εξετάσεις. Μου είπε ότι η πίεση μου θα βοηθηθεί πολύ με αυτά. Χάρηκα πάρα πολύ. Δεν το ήξερα καν ότι σχετίζεται η έλλειψη βιταμίνης ντε με την υπέρταση. Τι μαθαίνει κανείς. Μετά όταν γύρισα σπίτι έψαξα στο νετ και βρήκα μερικά άρθρα που το έλεγαν. Θα το παρακολουθώ.
    Τα άλλα συμπληρώματα που πήρα 2-3 ήταν μια βλακεια γτ είχε μέσα C,D kai Zn
    Στην κυριολεξία δε χρειαζόταν να τα πάρω. Η δόση ήταν μικρή και δεν είχε νόημα. Οπότε ναι. Τώρα ξεκινάω με συνταγή γιατρού. Ελπίζω όλα να πάνε καλά. Θα κρατάω ημερολόγιο να δω πως θα πάει γενικά και με τη διάθεση και τη συγκέντρωση που έχω μερικά θέματα. Λένε ότι συνδέονται αυτά με τη ντε.
    Άντε να δούμε. Φινγκερς κροσντ. Ελπίζω σε πολύ καλά αποτελέσματα.

  11. #356
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    5
    ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΕ ΕΡΕΥΝΑ
    Καλησπέρα σας,

    Στα πλαίσια πτυχιακής εργασίας διεξάγεται έρευνα με στόχο να διερευνήσει τον ρόλο του αντιλαμβανόμενου γονεϊκού τύπου ανατροφής στα στοιχεία προσωπικότητας και στην ικανοποίηση του ατόμου από την ζωή.
    Αναζητούμε άτομα ηλικίας 18-25 ετών, αυστηρά.
    Η έρευνα είναι ανώνυμη και δεν ξεπερνά τα 10-15 λεπτά.

    Η συμμετοχή σας είναι πολύτιμη!

    Παρακαλώ, μην ξεχνάτε να πατάτε υποβολή.
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
    *** Αναζητούμε αποκλειστικά άνδρες σε αυτή τη φάση της έρευνας***
    https://allocate.monster/YFHHXABY

  12. #357
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,296
    ούτε εγώ το ήξερα για τη βιταμίνη ντε.

    ναι, τις παράλληλες μητέρες, ήταν πολύ σύγχρονη κι αυτό μου άρεσε.

    εννοώ τη διαφήμηση της αμίτα μόσιον με την φράση "νέρντουλο" στο ερμάριο μιας μαθήτριας. είναι πολύ λάιτ και ανάλαφρη, δεν καταλαβαίνεις ότι θίγει το μπούλινγκ, εγώ άργησα να το καταλάβω.

  13. #358
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Μπραβο κοριτσια τα λετε τοσο ωραια μπραβο δεν κανω πλακα ξερετε πρεπει να μιλατε με ουσια ενα νοημα κατι οι πιο πολλοι μιλανε κ δε λενε τιποτα αλλο μιλαω αλλο λεω κατι μπραβο κ παλι

  14. #359
    Kopela98, καλιο αργα παρα ποτε. Καλύτερα που αγαπησες τον εαυτο σου τώρα και τον φροντίζεις με τα όσα ωραια λες. Όταν δεν αγαπάμε τον εαυτό μας, μαλλον όταν τον υποτιμάμε ή μας έχουν βλάψει και είμαστε σε κατάπτωση, μισάμε χωρίς να αντιλαμβανόμαστε τον εαυτό μας ή κλεινομαστε στις σκέψεις μας οι οποίες περιφέρονται ή έχουν χωνευθει στο συναισθημα της αιτιας που μας εχει ψυχικά κατασπαράξει. Ετσι, μένουμε ατιμελητοι, βαζουμε κιλά, δεν προσέχουμε τι λεμε, κλπ, διότι η αγάπη προς εμας εκδηλώνεται με θετικές για εμάς πράξεις, για πραγματα που εκ των υστερων δεν θα μετανιωσουμε.

  15. #360
    Δυστυχώς με μενα, βλέπω άτομα που περίπου ξεκινήαμε μαζι, κι αυτοι έχουν προχωρήσει βήματα τις ζωές τους, διότι τους είχαν απο μικρή ηλικία φυτέψει τη ψυχολογικη ισορροπία, τη μεθοδολογία σκέψης και πραξης, το χαρακτήρα αντιμετωπισης επιτυχώς της ζωής. Κι έτσι, οι ευκαιρίες απλα τους ερχονταν χωρίς να ονειροπολουν και χωρίς να γίνονται πτωμα στην κούραση. Τα αντίθετα αυτών ήταν σε μένα, που δεν είχα τέτοια εφοδια, λιγα πέτυχα διότι πελαγοδρομούσα και κουραζόμουν και στη συνέχεια απογοητευόμουν ή εξ αρχής λογω ελλειψης ψυχολογικής καθοδήγησης θεωρουσα τον εαυτό μου ανίκανο. Τώρα μέσα μου υποφέρω και βιωνω μια στασιμοτητα και νιωθω λες και επιζητω οξυγόνο και διέξοδο να βγω.

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ?
    By andreas86 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 1
    Last Post: 03-05-2021, 08:17
  2. Υπήρξα το Τρίτο Πρόσωπο
    By aleksandros.pap in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 52
    Last Post: 13-05-2017, 17:12
  3. ΠΕΤΑΞΕ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΟΡΟΦΟ!!
    By anxious4ever in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 38
    Last Post: 06-08-2016, 01:05
  4. θα συγχωρούσαν την απιστία της συντρόφου τους, αρκεί το «τρίτο πρόσωπο» να ήταν γυνη
    By path in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 46
    Last Post: 30-01-2011, 23:23
  5. Ο ΔΙΑΣΕΞΟΥΑΛΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΦΥΛΟ
    By BrokeN_DoLL in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 19-01-2011, 13:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •