Τι σκεφτεστε (μερος τριτο) - Page 25
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 25 of 176 FirstFirst ... 1523242526273575125 ... LastLast
Results 361 to 375 of 2634
  1. #361
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Kopela98, καλιο αργα παρα ποτε. Καλύτερα που αγαπησες τον εαυτο σου τώρα και τον φροντίζεις με τα όσα ωραια λες. Όταν δεν αγαπάμε τον εαυτό μας, μαλλον όταν τον υποτιμάμε ή μας έχουν βλάψει και είμαστε σε κατάπτωση, μισάμε χωρίς να αντιλαμβανόμαστε τον εαυτό μας ή κλεινομαστε στις σκέψεις μας οι οποίες περιφέρονται ή έχουν χωνευθει στο συναισθημα της αιτιας που μας εχει ψυχικά κατασπαράξει. Ετσι, μένουμε ατιμελητοι, βαζουμε κιλά, δεν προσέχουμε τι λεμε, κλπ, διότι η αγάπη προς εμας εκδηλώνεται με θετικές για εμάς πράξεις, για πραγματα που εκ των υστερων δεν θα μετανιωσουμε.
    98 χαχαχα
    Κάλλιο αργά παρά ποτέ.
    Όπως ακριβώς το λες
    Κάποια στιγμή θα ερχόταν η ώρα
    Έχω δρόμο ακόμα φυσικά
    Αλλά χαίρομαι που ξεκίνησε
    Όταν ξεκινάει κάτι ξέρεις ότι θα έχει και συνέχεια ...
    Να προσπαθήσεις να αγαπήσεις τον εαυτό σου
    Είναι μεγάλη η γαλήνη που σου προσφέρει.
    Χθες είδα ένα πρόσωπο από τα παλιά στο δρόμο...όσα συναισθήματα και να σου ξυπνάει, εφόσον είσαι καλά με τον εαυτό σου όλα πηγαίνουν καλά εν τέλει.

  2. #362
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,367
    Quote Originally Posted by user View Post
    ούτε εγώ το ήξερα για τη βιταμίνη ντε.

    ναι, τις παράλληλες μητέρες, ήταν πολύ σύγχρονη κι αυτό μου άρεσε.

    εννοώ τη διαφήμηση της αμίτα μόσιον με την φράση "νέρντουλο" στο ερμάριο μιας μαθήτριας. είναι πολύ λάιτ και ανάλαφρη, δεν καταλαβαίνεις ότι θίγει το μπούλινγκ, εγώ άργησα να το καταλάβω.
    Δεν την έχω δει αυτή τη διαφήμιση...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  3. #363
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,295
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Δεν την έχω δει αυτή τη διαφήμιση...

    την έχουν ανεβάσει και στο γιουτουμπ.

  4. #364
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,571
    Σκέφτομαι κάθε όνειρο μου που έγινε πραγματικότητα από εκεί που δεν το πίστευα.

  5. #365
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Mε τον μαλακα που μπλεξαμε κοίτα να δεις που θα καταλήξουμε σε πολεμο και θα μας πανε μαμιοντας οι Τουρκοι.... Εχουμε καμια ιστορικο στο φόρουμ να μας πει ιστορικά πόσες φορές σε μάχη 1-1 τους κερδίσαμε; Μάλλον καμια...

  6. #366
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,367
    Quote Originally Posted by user View Post

    την έχουν ανεβάσει και στο γιουτουμπ.
    Έχεις δίκιο... Ούτε εγώ θα το έπιανα νομίζω αν δεν το ήξερα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  7. #367
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,367
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Mε τον μαλακα που μπλεξαμε κοίτα να δεις που θα καταλήξουμε σε πολεμο και θα μας πανε μαμιοντας οι Τουρκοι.... Εχουμε καμια ιστορικο στο φόρουμ να μας πει ιστορικά πόσες φορές σε μάχη 1-1 τους κερδίσαμε; Μάλλον καμια...
    Τι έγινε και το λες αυτό; Δεν είδα ειδήσεις χθες...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  8. #368
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Τι έγινε και το λες αυτό; Δεν είδα ειδήσεις χθες...
    Μήνυμα στους υπουργούς του να σταματήσουν κάθε επαφή με την ελληνική πλευρά έστειλε ο Τούρκος Πρόεδρος συνεχίζοντας την στρατηγική της κλιμάκωσης στις σχέσεις των δυο πλευρών.
    Ο Τούρκος Πρόεδρος Ταγίπ Ερντογάν δήλωσε την Τετάρτη ότι είπε στους συναδέλφους του να μην διεξάγουν πλέον διμερείς συνομιλίες με την Ελλάδα, εξέλιξη που συνιστά μια ακόμα ανατροπή μετά την επανέναρξη των συνομιλιών των δυο πλευρών πέρυσι, σημειώνει το Reuters.

    Ο Ερντογάν είπε την περασμένη εβδομάδα ότι ο Έλληνας πρωθυπουργός Κυριάκος Μητσοτάκης «δεν υπάρχει πια» για αυτόν, κατηγορώντας τον Έλληνα ηγέτη ότι προσπάθησε να εμποδίσει τις πωλήσεις μαχητικών αεροσκαφών F-16 στην Τουρκία κατά τη διάρκεια επίσκεψης στις Ηνωμένες Πολιτείες, σημειώνει το πρακτορείο.

    Η Τουρκία και η Ελλάδα, και οι δύο σύμμαχοι του ΝΑΤΟ, έχουν εδώ και καιρό διαφωνία για μια σειρά ζητημάτων όπως τα θαλάσσια σύνορα, η έκταση της υφαλοκρηπίδας τους, ο εναέριος χώρος και η Κύπρος.

    Παράλληλα, ο Τούρκος πρόεδρος συνέχισε την ρητορική μισους και αναφερόμενος στην Αγία Σοφία τόνισε ότι η χώρα του αποκατέστησε την αρχική της ταυτότητα και ότι «έκλεισε μια πληγή».

    Συγκεκριμένα, ο Ταγίπ Ερντογάν είπε, αναφερόμενος στην Αγία Σοφία:

    «Η ιστορία μαρτυρεί τον μεγάλο μας αγώνα για την εδραίωση της ειρήνης, της εμπιστοσύνης, της ανοχής και της ευημερίας σε όποιο μέρος κι αν κατακτήσαμε. Σήμερα, με την έμπνευση που λάβαμε από τους προγόνους μας, αγωνιζόμαστε να κάνουμε την πατρίδα μας και κάθε τόπο όπου κυματίζουμε τη σημαία μας σπίτι ειρήνης.

    Γι' αυτό βλέπουμε την 29η Μαΐου 1453 ως έναν από τους σημαντικότερους πυλώνες της γέφυρας που φτιάξαμε από το παρελθόν μέχρι σήμερα. Δόξα τω Θεώ, κλείσαμε την πληγή που άνοιξε στην καρδιά της κατάκτησης, αποκαθιστώντας την Αγία Σοφία στην αρχική της ταυτότητα 84 χρόνια αργότερα. Η Αγία Σοφία πήρε και πάλι τη θέση της στον πολιτισμό μας ως ως λάβαρο που υψώνεται στην καρδιά της Κωνσταντινούπολης».

    Υπενθυμίζεται ότι τη Δευτέρα, μετά από ανάρτηση του Έλληνα υπουργού Εξωτερικών Νίκου Δένδια με αφορμή την ημέρα της Άλωσης της Πόλης, το τουρκικό υπουργείο Άμυνας σε διαδοχικές αναρτήσεις του επιτέθηκε στην Αθήνα, κατηγορώντας τη μάλιστα για επεκτατισμό.

  9. #369
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,678
    Ξαναλεω ο στρατηγοσ ειδε οτι ειχα σχιζο κ με πηγε απο απλο στρατιωτη με εκανε ουκα κ στη σχολη εχω διδακτορικο μηχανικοσ και ξερω αγγλικα σαν native speaker ειμαι bilingual μπορω να σκεφτω κ αγγλικα κελληνικα κ επαρχιωτικα κ αθηναικα ολα αυτα ειναι εργο του στρατηγου πανω μου γτ το ειχα ρυθμισει πολυ καλα μονοσ μου με γυμναστικη τωρα ειχα προβλημα τωρα δεν εχω αυτο σημαινει οτι ολοι θα γινετε καλα επισησ θα μαθετε ολοι οτι ξερω με πηγαν απο απλο πολιτη μεχρι πρωθυπουργο κι απο απλο στρατιωτη μεχρι ουκα αντι για χαπια τρεχω αμα με ξαμολυσουν θα βολευω σαν κηπο τοσο καλα 500 δεντρα κ θα λετε οτι καθομαι αυτη η δουλεια ειναι ολοσ ο τροποσ ζωησ μου δηλαδη η ζωη μου ολοκληρη ειναι δουλεια κι η δουλεια μου ειναι η ποιοτητα ζωησ ενοσ σχιζοφρενη μπορω να οδηγησω μεχρι φορτηγο κ να κοψω χορτα μεχρι 1000 δεντρα τα χωραφια οι ελιεσ ειναι το πιο δυσκολο κανω βιομηχανικη παραγωγη ελαιολαδου ειναι ολο δουλεια του στρατηγου

  10. #370
    Βλέπω άτομα μετά από χρόνια και οι σχέσεις ή η επικοινωνία μου απλά εκτιλύσσεται όπως όταν τους ήξερα. Πριν λίγο καιρό είδα κάποιους παλιούς συμμαθητές παρέα σε ένα καφέ. Κανείς τους δεν μου είπε έλα να καθήσεις μαζί μας να μην είσαι μόνος σου ή έλα να πούμε τα νέα μας. Τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης που παρέχει το smartphone επιλύει το πρόβλημα μοναξιάς, έλλειψης παρέας, δικαιολόγησης στα μάτια των άλλων, του να κάθεσαι μόνος κάπου. Απλά μπαίνεις στη θέση του τρίτου που κοιτάζει εσένα όταν κοιτάς με τη σειρά σου κάποιον άλλο μόνο του σε ένα καφέ να ασχολείται κι αυτός με το smartphone, στα ίδια μέσα δικτύωσης όπως εσύ ή απλά να ασχολείται κι αυτός απορροφημένος με το smartphone. Το να κάθεσαι άδεια σπίτι είναι μεν ξεκούραση, φτάνει να μην απορροφηθείς από το smartphone αλλά να διαβάσεις κανα καλό βιβλίο όπως λογοτεχνία που θα σου αλλάξει παραστάσεις σκέψης και θα ξεκουράσει ευχάριστα το νου, κυρίως όμως να μην έρχονται απαισιόδοξες μελαγχολικές σκέψεις οι οποίες πια αφορούν όχι αυτά που έπαθες αλλά την κατάσταση ζωής στην οποία βρίσκεσαι, με δυο παραμέτρους να την απασχολούν, μοναξιά και επαγγελματική ζωή. Είναι ωραίο πράγμα να παίρνεις κάποιον τηλέφωνο μετά από καιρό, όμως θα διερωτηθεί αμέσως πως τον σκέφτηκες και η συνέχεια της συζήτησης θα εξελιχθεί όπως ένα αμφίδρομο ίντερβιου. Θα θελα να κάνω φέτος ένα ταξίδι στο εξωτερικό ή εκδρομή διαρκείας στη φύση, όμως μέσα μου ανακαλύπτω πως αυτό που θα με ξεκούραζε πραγματικά ιδίως πηγαίνοντας σ αυτούς τους τόπους αλλά και έστω παραμένοντας στα ίδια μέρη δεν είναι τίποτα άλλο από την ευχάριστη επικοινωνία αλλά και από το να κάνω ή να αποκτήσω πράγματα που τα θεωρώ μικρές ή μεγάλες επιτυχίες στη ζωή. Νοείται ότι παρέα με ψυχοφθόρα άτομα ή επικοινωνίες τύπου ίντερβιου είναι πολύ δύσκολο να μετεξελιχθούν σε παρεϊστικη ευχάριστη επικοινωνία.
    γιάννης

  11. #371
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,571
    Όνειρο μου είναι να ταξίδεψω στη Τζαμάικα! Μα είναι τόσο ακριβά ρε γμτ.

  12. #372
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,367
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Μήνυμα στους υπουργούς του να σταματήσουν κάθε επαφή με την ελληνική πλευρά έστειλε ο Τούρκος Πρόεδρος συνεχίζοντας την στρατηγική της κλιμάκωσης στις σχέσεις των δυο πλευρών.
    Ο Τούρκος Πρόεδρος Ταγίπ Ερντογάν δήλωσε την Τετάρτη ότι είπε στους συναδέλφους του να μην διεξάγουν πλέον διμερείς συνομιλίες με την Ελλάδα, εξέλιξη που συνιστά μια ακόμα ανατροπή μετά την επανέναρξη των συνομιλιών των δυο πλευρών πέρυσι, σημειώνει το Reuters.

    Ο Ερντογάν είπε την περασμένη εβδομάδα ότι ο Έλληνας πρωθυπουργός Κυριάκος Μητσοτάκης «δεν υπάρχει πια» για αυτόν, κατηγορώντας τον Έλληνα ηγέτη ότι προσπάθησε να εμποδίσει τις πωλήσεις μαχητικών αεροσκαφών F-16 στην Τουρκία κατά τη διάρκεια επίσκεψης στις Ηνωμένες Πολιτείες, σημειώνει το πρακτορείο.

    Η Τουρκία και η Ελλάδα, και οι δύο σύμμαχοι του ΝΑΤΟ, έχουν εδώ και καιρό διαφωνία για μια σειρά ζητημάτων όπως τα θαλάσσια σύνορα, η έκταση της υφαλοκρηπίδας τους, ο εναέριος χώρος και η Κύπρος.

    Παράλληλα, ο Τούρκος πρόεδρος συνέχισε την ρητορική μισους και αναφερόμενος στην Αγία Σοφία τόνισε ότι η χώρα του αποκατέστησε την αρχική της ταυτότητα και ότι «έκλεισε μια πληγή».

    Συγκεκριμένα, ο Ταγίπ Ερντογάν είπε, αναφερόμενος στην Αγία Σοφία:

    «Η ιστορία μαρτυρεί τον μεγάλο μας αγώνα για την εδραίωση της ειρήνης, της εμπιστοσύνης, της ανοχής και της ευημερίας σε όποιο μέρος κι αν κατακτήσαμε. Σήμερα, με την έμπνευση που λάβαμε από τους προγόνους μας, αγωνιζόμαστε να κάνουμε την πατρίδα μας και κάθε τόπο όπου κυματίζουμε τη σημαία μας σπίτι ειρήνης.

    Γι' αυτό βλέπουμε την 29η Μαΐου 1453 ως έναν από τους σημαντικότερους πυλώνες της γέφυρας που φτιάξαμε από το παρελθόν μέχρι σήμερα. Δόξα τω Θεώ, κλείσαμε την πληγή που άνοιξε στην καρδιά της κατάκτησης, αποκαθιστώντας την Αγία Σοφία στην αρχική της ταυτότητα 84 χρόνια αργότερα. Η Αγία Σοφία πήρε και πάλι τη θέση της στον πολιτισμό μας ως ως λάβαρο που υψώνεται στην καρδιά της Κωνσταντινούπολης».

    Υπενθυμίζεται ότι τη Δευτέρα, μετά από ανάρτηση του Έλληνα υπουργού Εξωτερικών Νίκου Δένδια με αφορμή την ημέρα της Άλωσης της Πόλης, το τουρκικό υπουργείο Άμυνας σε διαδοχικές αναρτήσεις του επιτέθηκε στην Αθήνα, κατηγορώντας τη μάλιστα για επεκτατισμό.
    Τι να πω, ο Θεός να βάλει το χέρι του!
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  13. #373
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,295
    ακριβά είναι να πας μέχρι εκεί. η διαμονή νομίζω δεν μπορεί να είναι ακριβή.

  14. #374
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    898
    Σκέφτομαι ότι πρέπει να αρχίσω συνεδρίες με ψυχολόγο και ίσως με βοηθήσουν με το αγχος και τις κρίσεις πανικού .

  15. #375
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    898
    Και κάτι ακόμα πως θα καταλάβω αν ο ψυχολόγος είναι καλός στην δουλειά του; Πόσες συνεδρίες χρειάζεται για να δω αποτελέσματα;
    Αυτά τα ολίγα σκέφτομαι βραδιάτικα.

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ?
    By andreas86 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 1
    Last Post: 03-05-2021, 08:17
  2. Υπήρξα το Τρίτο Πρόσωπο
    By aleksandros.pap in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 52
    Last Post: 13-05-2017, 17:12
  3. ΠΕΤΑΞΕ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΟΡΟΦΟ!!
    By anxious4ever in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 38
    Last Post: 06-08-2016, 01:05
  4. θα συγχωρούσαν την απιστία της συντρόφου τους, αρκεί το «τρίτο πρόσωπο» να ήταν γυνη
    By path in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 46
    Last Post: 30-01-2011, 23:23
  5. Ο ΔΙΑΣΕΞΟΥΑΛΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΦΥΛΟ
    By BrokeN_DoLL in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 19-01-2011, 13:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •