Τι σκεφτεστε (μερος τριτο) - Page 29
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 29 of 177 FirstFirst ... 1927282930313979129 ... LastLast
Results 421 to 435 of 2645
  1. #421
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,679
    Οποιοσ δεν πιστευει να βρει τα κοριτσια απο τη γειτονια μου το βρηκανε εγω εγινα καλα οπωσ ημουν δεν ξερω αν το βλεπετε αν το βλεπετε υπευθυνεσ ειναι αυτεσ εγω εγινα οπωσ ημουν

  2. #422
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,679
    Ειναι 5-6 ατομα που κανουν εμενα εκτοσ απο το μυαλο πηραν και την εμφανιση εγω τρεχω ολη μερα κυριολεκτικα με ειπαν ειναι δουλεια και δουλευω αγροτησ τι κανουν αυτοι δεν ξερω γι αυτο με βασανισαν ετσι γτ υπαρχουν αυτοι που κανουν εμενα ειπα κι εγω γιατι απο το χωριο σιγουρα κατι παιχτηκε

  3. #423
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,679
    Παμε αλανα μασ γαματε παμε σχολειο μασ μαματε παμε δουλεια διπλη δουλεια επινα κι ολασ παμε στρατο μασ μαματε βγαινουμε απο το στρατο συνεχιζετε διπλη τριπλη δουλεια ακομα δε σασ εστειλα στο διαολο ολουσ ειστε αχρηστοι γι αυτα που πιστευετε αυτο λενε οι ευρωπαιοι γτ δεν τ αλλαζετε

  4. #424
    Ακόμα και τα τα ζώα δεν περίμανα να έχουν τόση κακία μεταξύ τους. Χθες, η μια από τις δυο γάτες που έχουμε στην αυλή, οι οποίες δεν είναι αδέρφια ή μάνα, έδιωξε με επιθετικό τρόπο με ύφος μίσους τρέχοντας την ξωπίσω ώστε να απομακρυνθεί σε απόσταση από το σπίτι, την άλλη γάτα. Η σχέση τους ήταν ένας εξ αρχής αγώνας μη αρμονικών σχέσεων για επιβολή της μιας πάνω στην άλλη. Ακόμα και ζώα ίδιου είδους δεν ανέχονται, δεν θέλουν στον ίδιο ζωτικό χώρο άλλο ίδιο ζώο άμα δεν το πάνε ή άμα εξ αρχής οι σχέσεις τους δεν είναι αρμονικές έστω κι αν συνδέονται και οι δυο στενά με τον ίδιο αφεντη. Αν όσο είναι μαζί τα βρούν καλώς, αλλιώς θα ναι αγώνας επιβίωσης και νίκης του ενός πάνω στον άλλο τη στιγμή που ο ίδιος ζωτικός χώρος μια χαρά χωρούσε και τις δυο και περισσότερους. Κι η γάτα αυτή που έδειξε τόση κακία μετά έρχεται για χάδια και αγάπες, ίσως και μέσα της αγάπη προς τον αφέντη και έχθρα προς το άλλο ζώο να ναι δυο τελείως ξέχωρα πράγματα, να μην είναι δηλαδή μια συμφεροντολογική σχέση. Τα ίδια δηλαδή που ισχύουν και για τους ανθρώπους. Γι αυτό βγήκε η κουβέντα εκεί έξω είναι μια ζούγκλα, το δυνατό ζώο τρώει το αδύναμο. Αν τα καταφέρεις και τους κάνεις να μονιάσουν ως ο κοινός σύνδεσμος καλώς. Αν ο ένας δεν πάει τον άλλο κανένας δεν μπορεί να τους μονιάσει.
    γιάννης

  5. #425
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Σκεφτομαι να παω καποιο ταξιδι αλλα μαλλον δεν θα γνωρισω κανεναν. Θα προτιμουσα να παω σε μια συναντηση, μια εκδηλωση ή να συναντησω ισως καποιον- καποιους που μπορει να εχουμε μονο δικτυακη επαφη. Απλα να περιφερομαι, χωρις ουσιαστικη επικοινωνια μαλλον θα βαρεθω. Το αφηνω προς το παρον, ισως προκυψει κατι.
    Κι εγώ θέλω να πάω ταξίδι αλλά δεν με απασχολεί καθόλου αν θα γνωρίσω κανέναν. Πήγα σε μια εκδήλωση και δεν πέρασα άσχημα που ήμουν μόνος. Θέλω να πάω ταξίδι αλλά αυτό που με αποτρέπει είναι ότι δεν έχω κανέναν να ρθει μαζί μου και πάλι δύσκολα θα επέλεγα κάποιον, ίσως μια καλή γνώριμη μου παρέα να μαι κι εγώ μαζί τους, αλλιώς το να πάω μόνος για μερικές μέρες κάπου φοβάμαι το ψυχοπλάκωμα της μοναξιάς.
    γιάννης

  6. #426
    Banned
    Join Date
    Jun 2022
    Posts
    84
    σκέφτομαι πως μακάρι μια μέρα να ξεπεράσω τα ψυχικά μου προβλήματα!

    Κατάθλιψη/Άγχος/Διπολική Διαταραχή/Αγοραφοβία!

  7. #427
    Έχω υποστεί αμέτρητες φορές στη ζωή μου μπούλιγκ, και σήμερα δέχτηκα κατηγορία ότι έκανα μπούλιγκ.
    Από τα μπούλιγκ που έχω δεχτεί ως εκ θαύματος ζω, σκέφτομαι λογικά, μπορώ να επιλύω σχετικά δύσκολα προβλήματα και να συναναστρέφομαι με γνωστούς κι αγνώστους.
    Μόνο μια φορά στη ζωή μου θυμάμαι τώρα που τρίτος έκανε παρατήρηση σε άτομα που μου έκαναν μπούλιγκ.
    Ακόμα κι όταν δέχομαι μπούλιγκ ο τρόπος αντίδρασης μου με την πάροδο του χρόνου διαφορφώθηκε σε ένα μοτιβο ήπιου πανικού, αμηχανίας της στιγμής στο πως να αντιδράσω, μια ήπια έως μέτρια εκείνη τη στιγμή αντίδραση ή προσποίηση ότι συμφωνώ, μετά από λίγη ώρα που θα φύγει η ανησυχία δημιουργία και παραμονή στη σκέψη μου απωθημένου το οποίο κάποια στιγμή θα βγάλω κι αν δεν το βγάλω το απωθημε΄νο θα μείνει μέχρι με τον καιρό να ξεχαστεί το θέμα.
    γιάννης

  8. #428
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Έχω υποστεί αμέτρητες φορές στη ζωή μου μπούλιγκ, και σήμερα δέχτηκα κατηγορία ότι έκανα μπούλιγκ.
    Από τα μπούλιγκ που έχω δεχτεί ως εκ θαύματος ζω, σκέφτομαι λογικά, μπορώ να επιλύω σχετικά δύσκολα προβλήματα και να συναναστρέφομαι με γνωστούς κι αγνώστους.
    Μόνο μια φορά στη ζωή μου θυμάμαι τώρα που τρίτος έκανε παρατήρηση σε άτομα που μου έκαναν μπούλιγκ.
    Ακόμα κι όταν δέχομαι μπούλιγκ ο τρόπος αντίδρασης μου με την πάροδο του χρόνου διαφορφώθηκε σε ένα μοτιβο ήπιου πανικού, αμηχανίας της στιγμής στο πως να αντιδράσω, μια ήπια έως μέτρια εκείνη τη στιγμή αντίδραση ή προσποίηση ότι συμφωνώ, μετά από λίγη ώρα που θα φύγει η ανησυχία δημιουργία και παραμονή στη σκέψη μου απωθημένου το οποίο κάποια στιγμή θα βγάλω κι αν δεν το βγάλω το απωθημε΄νο θα μείνει μέχρι με τον καιρό να ξεχαστεί το θέμα.
    Σε πια ηλικία δέχτηκες μπουλιγκ;

  9. #429
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,679
    Ελπιζω να γινατε ολεσ καλα και να μασ πειτε ποιοσ σασ αγαπαει ο μαλακασ που τα τρωει ολα στη μαπα οι αλλοι που του επιτιθονται για εσασ πρωσοπικα να δηλωσω οτι αν δεν αγαπουσα τισ γυναικεσ θα ειχα πεθανει απο τα 6 που με πηγαν για δουλεια

  10. #430
    Banned
    Join Date
    Jun 2022
    Posts
    84
    σκέφτομαι πως θέλω να βρω ανθρώπους που περνάνε κατάθλιψη ώστε να συζητήσουμε για το πρόβλημα μας και να βοηθήσει ο ένας τον άλλον μέσω αλληλουποστήριξης!

  11. #431
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,295
    σκέφτομαι πως μερικές φορές αυτό που χρειάζεται είναι υποστήριξη, όπως είπες, χωρίς αυτή να προέρχεται αποκλειστικά από ομοπαθούντες.
    το να ξέρεις πώς να φερθείς σε κάποιον με κατάθλιψη είναι μεγάλη υπόθεση.

    σκέφτομαι πως όποιος έχει σπότιφαϊ ή αππλ πόντκαστ, να μπει στον κόπο να βρει το Loukini Project.

  12. #432
    kopela93
    Guest
    Σκέφτομαι ότι οι περισσότεροι θέλουν να τούς δίνεις σημασία και όχι τόσο να σού δίνουν αυτοί σημασία. Τέλειο;

  13. #433
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Δεν μπορώ άλλο την μοναξιά!!

  14. #434
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Σκεφτομαι οτι δεν εχω κοιμηθεί και το βράδυ που θα εχω κοσμο θα σέρνομαι.. Καταραμένη διπολικη ασε με να κλεισω λίγο ματι
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  15. #435
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Σκέφτομαι ότι οι περισσότεροι θέλουν να τούς δίνεις σημασία και όχι τόσο να σού δίνουν αυτοί σημασία. Τέλειο;
    Καλησπέρα κοπέλα πως είσαι?

    ε ο καθένας κοιτάει την πάρτη του

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ?
    By andreas86 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 1
    Last Post: 03-05-2021, 08:17
  2. Υπήρξα το Τρίτο Πρόσωπο
    By aleksandros.pap in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 52
    Last Post: 13-05-2017, 17:12
  3. ΠΕΤΑΞΕ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΟΡΟΦΟ!!
    By anxious4ever in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 38
    Last Post: 06-08-2016, 01:05
  4. θα συγχωρούσαν την απιστία της συντρόφου τους, αρκεί το «τρίτο πρόσωπο» να ήταν γυνη
    By path in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 46
    Last Post: 30-01-2011, 23:23
  5. Ο ΔΙΑΣΕΞΟΥΑΛΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΦΥΛΟ
    By BrokeN_DoLL in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 19-01-2011, 13:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •