Τι σκεφτεστε (μερος τριτο) - Page 48
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 48 of 181 FirstFirst ... 3846474849505898148 ... LastLast
Results 706 to 720 of 2701
  1. #706
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    237
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Αν ήταν εύκολο θα το έκανα.



    Ναι το ξέρω αυτό. Το θέμα είναι να μην το βιώνω να βρω έναν τρόπο να φύγει αυτό.
    Αν δεν μπορείς να αλλάξεις αυτό που νιώθεις, άλλαξε τη συμπεριφορά σου.
    Σκέψου το σαν μια ταινία, που έχεις προαποφασίσει το ρόλο σου.
    Όταν συμπεριφέρεσαι σαν "μη επιθυμητή" προκαλείς την αντίστοιχη αντίδραση του άλλου.
    Προσποιήσου πως είσαι επιθυμητή, και θα δεις πως και ο άλλος θα αλλάξει "ρόλο".
    Υπάρχει και το ενδεχόμενο κάποιος όντως να μη σε "επιθυμεί"..
    αλλά αν ισχύει αυτό, το πιθανότερο είναι να σταματήσει να σου μιλάει.

  2. #707
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν ξερω ποια ειναι "τα ιδια" σε σκεψεις και αντιδρασεις, αλλα γενικα μιλωντας, εγω τα παρακατω βλεπω:

    1. με το να μην ασχολεισαι με οσους δεν τους αρεσεις. με τα λιγα που ξερουμε για σενα, εγω εχω δει ΥΠΕΡΕΝΑΣΧΟΛΗΣΗ σου με ατομο που ξερεις εδω και πολυ πολυ καιρο οτι δεν σε γουσταρει. οσο κολλας σε ανδρες που ξερεις ηδη οτι δεν γουσταρουν, τοσο θα γκρεμιζεις την αυτοπεποιθηση σου και θα αποκτας πληγες. με την πρωτη ξυνιλα, ΦΥΓΕ. μην καθεσαι να το κοσκινιζεις. και χειροτερο προβλημα αποκτας, και τον χρονο σου χανεις.

    2. με αυτοβελτιωση. ο καθενας ξερει που υστερει και τι ελλειψεις εχει (απο ενα σημειο και περα). κανε ο,τι περναει απο το χερι σου (και την επιθυμια σου) να βελτιωσεις ο,τι βελτιωνεται, ειτε αφορα την εικονα σου, ειτε την διαθεση σου, τις γνωσεις σου, οτιδηποτε κι αν θεωρεις οτι πρεπει να βελτιωθει.

    3. βρες τομεις ασχετους με τους ανδρες για να αντλησεις αυτοπεποιθηση και ικανοποιηση για τον εαυτο σου (δουλεια, μορφωση, ασχολιες, ανθρωπινες σχεσεις).

    4. λιγο πιο πολυ στ @@ σου ο,τι σε χαλαει...

    αααυτααα
    1.Δεν μπορώ να το αποδεχτώ. Προσπαθώ να φτιάξω τη ζωή μου να βρω χρήσιμα πράγματα να κάνω. Γράφτηκα γυμναστήριο και πήγα σε μια συνέντευξη για δουλειά και θα πάω για δοκιμαστικό. Ίσως με πάρουν. Έτσι θα δουλεύω και θα γυμνάζομαι θα βελτιωθώ σε δύο τομείς με αυτά τα δύο πράγματα. Από κει και πέρα ποιος μού εγγυάται ότι δε θα ασχολούμαι πάλι; Σίγουρα δε θα ασχολούμαι τόσο πολύ, αλλά αν δεν το λύσω, πάλι θα με ενοχλεί θα βγαίνει πάλι στην επιφάνεια. Δεν ξέρω αν το κάνω από αντίδραση με το ζόρι δηλαδή να θέλω να με αποδεχτούν όπως είμαι. Σίγουρα δεν είμαι σωστή για όλους ούτε αρεστή. Αλλά πέρα από αυτό. Δεν είναι ότι δε θέλω να βελτιωθώ. Δε νομίζω όμως ότι δεν είμαι αποδεχτή από κανέναν. Σίγουρα κάποιοι θα με αποδέχονται. Αλλά εγώ δεν εστιάζω εκεί.
    Δεν είναι δηλαδή ότι δε θέλω να γίνω καλύτερη ούτε ότι δε θέλω να δω τα "λάθη" μου. Μπορώ να τα παραδεχτώ και να τα αναγνωρίσω και να τα αλλάξω. Εμφάνιση; Σπουδές; Λεφτά; Να τα κάνω όλα δεν έχω κανένα πρόβλημα. Μετά τι; Ο,τι και να κάνεις θα σε απορρίπτουν. Αυτό δεν μπορώ να αποδεχτώ. Μια γενική αλήθεια. νομίζω ότι ένα κομμάτι μέσα μου αντιδρά ακόμη στον τρόπο που λειτουργούν τα πράγματα στη ζωή. Νομίζω ότι απλά δε συμφωνώ με το ότι κάποιοι δε θα με αποδεχτούν ποτέ και δεν ξέρω γιατί να με νοιάζει τόσο πολύ. Δε θα έπρεπε να με στεναχωρεί τόσο. Ειλικρινά αν έπρεπε να διαλέξω θα προτιμούσα να μην είχα κανέναν άνθρωπο να με αποδεχτεί αρκεί να μην ένιωθα έτσι. Θέλω τόσο να διώξω αυτόν τον καημό από πάνω μου που προτιμάω οτιδήποτε άλλο να στερηθώ που άλλοι πχ μπορεί να έχουν και να είναι φυσιολογικό να έχουν. Προσπαθώ να διευκρινίσω με αυτόν τον παραλληλισμό πόσο σημαντικό είναι για μένα να μην νιώθω έτσι. Βαρέθηκα.

    2. Δε νιώθω ότι έκανα κάποιο φοβερό λάθος. Σίγουρα έχω κάνει λάθη και ξέρω πάνω κάτω ποια είναι αυτά. Πρόβλημα συμπεριφοράς πιστεύω ότι έχω. Δε νομίζω ότι φταίει κάτι άλλο πάνω μου.

    3. Αυτό θα κάνω όπως είπα και πάνω. Και θα βρω κι άλλα ενδιαφέροντα πράγματα να κάνω στη συνέχεια. Πολύ σύντομα. Δε θα το καθυστερήσω.

    4. Δεν μπορώ να το κάνω αυτό. Είναι σαν εθισμός.

  3. #708
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by Cmos View Post
    Αν δεν μπορείς να αλλάξεις αυτό που νιώθεις, άλλαξε τη συμπεριφορά σου.
    Σκέψου το σαν μια ταινία, που έχεις προαποφασίσει το ρόλο σου.
    Όταν συμπεριφέρεσαι σαν "μη επιθυμητή" προκαλείς την αντίστοιχη αντίδραση του άλλου.
    Προσποιήσου πως είσαι επιθυμητή, και θα δεις πως και ο άλλος θα αλλάξει "ρόλο".
    Υπάρχει και το ενδεχόμενο κάποιος όντως να μη σε "επιθυμεί"..
    αλλά αν ισχύει αυτό, το πιθανότερο είναι να σταματήσει να σου μιλάει.
    Αυτό δεν νομίζω ότι μπορώ να το κάνω αλλά ίσως το δοκιμάσω.
    Δε μού έχει τύχει ως τώρα να σταματάει κάποιος να μού μιλάει, αλλά δεν είναι εκεί το θέμα.

  4. #709
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    811
    kopela93 δε γινεται να μας αποδεχονται ολοι,οπως ουτε εμεις αποδεχομαστε ολους τους αλλους.Αυτο δεν ειναι υγειες.Αυτο μας κανει και ξεχωριστους.Ειδικα οταν μιλας για ειλικρηνη και καθολικη αποδοχη.Αν κολλησεις σε 1-2 συγκεκριμμενες περιπτωσεις και εισαι συνεχεια με ενα "γιατι" γινεται εμμονη.
    Θα ξεκολλησεις απο κει να εισαι σιγουρη,αφου εισαι δρατηρια και αποκτας καινουριες παραστασεις.Μπορει να παρει καιρο και να ειναι σαν αγκαθι μεσα σου αυτη η απογοητευση.Αν εχεις φιλους διπλα σου,που σε δεχονται το κανει πολυ πιο ευκολο.
    Τωρα το συναισθημα μπορει να ειναι πολυ βαρυ,αλλα πρεπει να σκεφτεις οτι στην ουσια δεν ταιριαζες με τα συγκεκριμμενα ατομα και να πα να γαμηθουν.
    Μην κανεις το λαθος και επιστρεψεις,στις ιδιες καταστασεις ,θα σε πληγωσουν πολυ περισσοτερο το λεω εκ πειρας.

  5. #710
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by sumac View Post
    kopela93 δε γινεται να μας αποδεχονται ολοι,οπως ουτε εμεις αποδεχομαστε ολους τους αλλους.Αυτο δεν ειναι υγειες.Αυτο μας κανει και ξεχωριστους.Ειδικα οταν μιλας για ειλικρηνη και καθολικη αποδοχη.Αν κολλησεις σε 1-2 συγκεκριμμενες περιπτωσεις και εισαι συνεχεια με ενα "γιατι" γινεται εμμονη.
    Θα ξεκολλησεις απο κει να εισαι σιγουρη,αφου εισαι δρατηρια και αποκτας καινουριες παραστασεις.Μπορει να παρει καιρο και να ειναι σαν αγκαθι μεσα σου αυτη η απογοητευση.Αν εχεις φιλους διπλα σου,που σε δεχονται το κανει πολυ πιο ευκολο.
    Τωρα το συναισθημα μπορει να ειναι πολυ βαρυ,αλλα πρεπει να σκεφτεις οτι στην ουσια δεν ταιριαζες με τα συγκεκριμμενα ατομα και να πα να γαμηθουν.
    Μην κανεις το λαθος και επιστρεψεις,στις ιδιες καταστασεις ,θα σε πληγωσουν πολυ περισσοτερο το λεω εκ πειρας.
    Θεωρητικά το ξέρω ότι δε μάς αποδέχονται όλοι. Πρακτικά δεν μπορώ ή δεν ξέρω ξέρω πως να το δεχτώ και δεν καταλαβαίνω γιατί μου είναι τόσο δύσκολο.
    Το ξέρω ότι δεν ταιριάζω με μερικά άτομα και να πα να γαμηθουν. Αλλά και πάλι. Ειδικά όταν με απορρίπτουν άτομα που δε μού ταιριάζουν αλλά για κάποιο λόγο εγώ βρήκα κάτι σε αυτά, εμένα αυτό με καταστρέφει. Θα μείνω σε αυτό που είπες ..ότι θα το ξεπεράσω αργά ή γρήγορα επειδή προσπαθώ να ασχοληθώ με άλλα πράγματα. Εσένα σου έχει τύχει κάτι παρόμοιο; Και αν ναι,το ξεπέρασες τελικά;

  6. #711
    Άμα σε πάρουν για αδύναμο, χωρίς διασυνδέσεις και πλάτες, άμα τους βγάζεις χαμηλή αυτοπεποίθηση και δεν ξέρεις και τον τρόπο να τους παραπλανάς έξυπνα, μπα να εισαι ο μεγάλος επιστήμονας, θα σε έχουν γις τις αγγαρείες. Θα αρρωστήσουν τα νεύρα σου, θα σε πιάσει μελαγχολία, θα έχεις απωθημένα, κι απλά θα ξεσπάς σπασμωδικά και χωρίς αποτέλεσμα λόγω του χαρακτήρα σου, κι έπειτα θα φοβάσαι να φύγεις να πας αλλού διότι ξέρεις ότι θα συναντήσεις ξανά την ίδια συμπεριφορά.
    γιάννης

  7. #712
    kopela93
    Guest
    Δε θέλω να παραπλανήσω κανέναν. Δεν το βλέπω σαν παιχνίδι ούτε τακτική. Δε θα παίξω το παιχνίδι της διεκδίκησης ακόμη κι αν χρειαστεί να πληρώσω το μεγαλύτερο τίμημα.

  8. #713
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Θεωρητικά το ξέρω ότι δε μάς αποδέχονται όλοι. Πρακτικά δεν μπορώ ή δεν ξέρω ξέρω πως να το δεχτώ και δεν καταλαβαίνω γιατί μου είναι τόσο δύσκολο.
    Το ξέρω ότι δεν ταιριάζω με μερικά άτομα και να πα να γαμηθουν. Αλλά και πάλι. Ειδικά όταν με απορρίπτουν άτομα που δε μού ταιριάζουν αλλά για κάποιο λόγο εγώ βρήκα κάτι σε αυτά, εμένα αυτό με καταστρέφει. Θα μείνω σε αυτό που είπες ..ότι θα το ξεπεράσω αργά ή γρήγορα επειδή προσπαθώ να ασχοληθώ με άλλα πράγματα. Εσένα σου έχει τύχει κάτι παρόμοιο; Και αν ναι,το ξεπέρασες τελικά;

    Εννοειται μου εχει τυχει και πολλες φορες.Και ειναι και για μενα πολυ δυσκολο κομματι.Αλλα μεγαλη σημασια παιζει και το περιβαλλον.Δηλαδη ειναι πολυ διαφορετικο να εχεις υποστηρικτικο περιβαλλον οταν πεσεις στα σκατα και διαφορετικο να μενεις μονος σου μεσα σ αυτα και οι δηθεν φιλοι να το παιζουν υποστηρικτικοι οποτε τους βολευει(απο τα τηλεφωνα) και απο πισω κουτομπολιο και δημοσιες σχεσεις μ'αυτους που σε πληγωσαν.
    Εγω ημουν πολυ ξεκαθαρος με τους ανθρωπους στο ποιος ειμαι απο παντα.Οι αλλοι δεν ηταν.Αρνουμαι πλεον να μπω στο χρηματιστηριο φιλιας ,που οταν πεφτεις σε πουλανε.Και νιωθω μεγαλο θυμο.Αν βρεθουν στο δρομο μου,θα φροντισω να το διαπιστωσουν!Γενικα δεν το εχω διαχειριστει και πολυ καλα!!!

    Στην περιπτωση σου ομως,αν υπαρχει αυτο το υποστηρικτικο περιβαλλον τα πραγματα θα ειναι πολυ πιο ευκολα και να εισαι σιγουρη οτι θα το ξεπαρασεις,οσο βαρυ και να το νιωθεις τωρα.Χτισε την αυτοπεποιθηση σου και να εισαι ξεκαθαρη και αληθινη με τους αλλους και πας για τα πολυ καλυτερα!

  9. #714
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by sumac View Post
    Εννοειται μου εχει τυχει και πολλες φορες.Και ειναι και για μενα πολυ δυσκολο κομματι.Αλλα μεγαλη σημασια παιζει και το περιβαλλον.Δηλαδη ειναι πολυ διαφορετικο να εχεις υποστηρικτικο περιβαλλον οταν πεσεις στα σκατα και διαφορετικο να μενεις μονος σου μεσα σ αυτα και οι δηθεν φιλοι να το παιζουν υποστηρικτικοι οποτε τους βολευει(απο τα τηλεφωνα) και απο πισω κουτομπολιο και δημοσιες σχεσεις μ'αυτους που σε πληγωσαν.
    Εγω ημουν πολυ ξεκαθαρος με τους ανθρωπους στο ποιος ειμαι απο παντα.Οι αλλοι δεν ηταν.Αρνουμαι πλεον να μπω στο χρηματιστηριο φιλιας ,που οταν πεφτεις σε πουλανε.Και νιωθω μεγαλο θυμο.Αν βρεθουν στο δρομο μου,θα φροντισω να το διαπιστωσουν!Γενικα δεν το εχω διαχειριστει και πολυ καλα!!!

    Στην περιπτωση σου ομως,αν υπαρχει αυτο το υποστηρικτικο περιβαλλον τα πραγματα θα ειναι πολυ πιο ευκολα και να εισαι σιγουρη οτι θα το ξεπαρασεις,οσο βαρυ και να το νιωθεις τωρα.Χτισε την αυτοπεποιθηση σου και να εισαι ξεκαθαρη και αληθινη με τους αλλους και πας για τα πολυ καλυτερα!
    Έχω υποστηρικτικά άτομα φίλους. Αλλά ο καθένας ερμηνεύει τα πράγματα αλλιώς. Αν πω σε ένα φίλο τον πόνο μου θα το ερμηνεύσει όπως θέλει. Δε θα μπει ακριβώς στα παπούτσια μου. Είναι δική μου ευθύνη τι θα κάνω. Θα πει ο καθένας τη γνώμη του. Το θέμα είναι είμαι έτοιμη να δω την αλήθεια; Και δεύτερον είμαι έτοιμη να αλλάξω;
    Όλα αυτά δεν μπορούν να τα κάνουν οι φίλοι.
    Προσωπικά εγώ έψαξα πολύ να βρω κομπλέ άτομα. Και αφιέρωσα πολύ χρόνο από τη ζωή μου για να διατηρήσω αυτές τις σχέσεις. Οπότε είναι στο χέρι σου αν θες κάτι αντίστοιχο. Αλλά αυτό δε σού λύνει τα προβλήματα. Είμαι ζωντανό παράδειγμα..

  10. #715
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Έχω υποστηρικτικά άτομα φίλους. Αλλά ο καθένας ερμηνεύει τα πράγματα αλλιώς. Αν πω σε ένα φίλο τον πόνο μου θα το ερμηνεύσει όπως θέλει. Δε θα μπει ακριβώς στα παπούτσια μου. Είναι δική μου ευθύνη τι θα κάνω. Θα πει ο καθένας τη γνώμη του. Το θέμα είναι είμαι έτοιμη να δω την αλήθεια; Και δεύτερον είμαι έτοιμη να αλλάξω;
    Όλα αυτά δεν μπορούν να τα κάνουν οι φίλοι.
    Προσωπικά εγώ έψαξα πολύ να βρω κομπλέ άτομα. Και αφιέρωσα πολύ χρόνο από τη ζωή μου για να διατηρήσω αυτές τις σχέσεις. Οπότε είναι στο χέρι σου αν θες κάτι αντίστοιχο. Αλλά αυτό δε σού λύνει τα προβλήματα. Είμαι ζωντανό παράδειγμα..
    Συμφωνω οι φιλοι θα σου πουν την αποψη τους,με βαση οσα ξερουν απο σενα και με γνωμονα το καλο σου.Δεν θα σου λυσουν το προβλημα,αλλα θα ειναι εκει για να σ ακουσουν,να μιλησετε,να βγειτε καμια βολτα,να χαλρωσετε,να γελασετε να ξεχαστειτε οσο γινεται απο τα προβληματα.Το οτι αυτοι οι ανθρωποι σε αποδεχονται,σε επιζητουν και επιδιωκουν να ειναι διπλα σου,σου δινει αυτοματως μια αυτοπεποιθηση(και ας μη το καταλαβαινεις) η οποια ειναι πολυ χρησιμη για τη λυση προβληματος σου.

    Οσο για μενα ειμαι αρκετο καιρο σε αυτο το λουκι,χωρις ουσιαστικη επικοινωνια και εχω βαλτωσει τελειως.Αυτα που μπορει να με κανουν να νιωσω καλυτερα, λιγο πολυ τα κανω ,αλλα ειναι κατανταει πολυ κουραστικο και ψυχοφθορο να εισαι μονο με την παρτη σου για τοσο μεγαλο διαστημα και δεδομενου του ασχημου παρελθοντος πιο πολυ νευριαζω και απελπιζομαι παρα ξεχνιεμαι

  11. #716
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by sumac View Post
    Συμφωνω οι φιλοι θα σου πουν την αποψη τους,με βαση οσα ξερουν απο σενα και με γνωμονα το καλο σου.Δεν θα σου λυσουν το προβλημα,αλλα θα ειναι εκει για να σ ακουσουν,να μιλησετε,να βγειτε καμια βολτα,να χαλρωσετε,να γελασετε να ξεχαστειτε οσο γινεται απο τα προβληματα.Το οτι αυτοι οι ανθρωποι σε αποδεχονται,σε επιζητουν και επιδιωκουν να ειναι διπλα σου,σου δινει αυτοματως μια αυτοπεποιθηση(και ας μη το καταλαβαινεις) η οποια ειναι πολυ χρησιμη για τη λυση προβληματος σου.

    Οσο για μενα ειμαι αρκετο καιρο σε αυτο το λουκι,χωρις ουσιαστικη επικοινωνια και εχω βαλτωσει τελειως.Αυτα που μπορει να με κανουν να νιωσω καλυτερα, λιγο πολυ τα κανω ,αλλα ειναι κατανταει πολυ κουραστικο και ψυχοφθορο να εισαι μονο με την παρτη σου για τοσο μεγαλο διαστημα και δεδομενου του ασχημου παρελθοντος πιο πολυ νευριαζω και απελπιζομαι παρα ξεχνιεμαι
    Έψαξες κάπου να βρεις άλλες παρέες για να βγεις από αυτό ηυαπλα δε θες και θα πορευτείς έτσι τελικά;

  12. #717
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Έψαξες κάπου να βρεις άλλες παρέες για να βγεις από αυτό ηυαπλα δε θες και θα πορευτείς έτσι τελικά;
    Δεν ειναι οτι δε θελω και σιγουρα το να πορευτω ετσι θα με κανει πολυ χειροτερα.Απο την αλλη,που να ψαξω?Εκανα καποιες κινησεις απελπισιας πανω στις φρικες μου,που δεν ειναι και το στυλ μου και δεν εκατσε.

  13. #718
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by sumac View Post
    Δεν ειναι οτι δε θελω και σιγουρα το να πορευτω ετσι θα με κανει πολυ χειροτερα.Απο την αλλη,που να ψαξω?Εκανα καποιες κινησεις απελπισιας πανω στις φρικες μου,που δεν ειναι και το στυλ μου και δεν εκατσε.
    Ε δεν είναι και πολύ εύκολο στις μέρες μας να βρεις άτομα για παρέα ή για το οτιδήποτε. Όλοι κλείνονται στο καβούκι τους και το τελευταίο που τούς νοιάζει είναι η συναναστροφή.

  14. #719
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Εμενα παντωσ οι φιλοι κ γκομενεσ μου φαγανε υποψηφιεσ οχι σχεση και λεφτα μαλλον απο το να εχεισ μια παρεα που δε σε υπολογιζει καλυτερα να μην εχεισ εγω ειμαι σολο εδω κι 7 χρονια παω σε μια καφετερια πινω καφε κι αυτο ειναι ολο δεν μπορω να στο εξηγησω αλλα ετσι ειναι καλυτερα γτ δεν μου κανει καλο αλλα δεν μου κανει κ κακο οποτε ειναι στο χερι μου να την παλεψω τωρα εσυ εισαι κοριτσι παιζουν καποια θεματα αυτοαποδοχησ θα σ δωσω μια συμβουλη για ενα παιδι μπορει να εισαι μη ελκυστικη για ενα αγορι επισησ αλλα για εναν αντρα που σε βλεπει ολοκληρη σωμα στυλ εμφανιση ψυχολογια κλπ να πει καλα λογια τωρα γαμοι κι αηδιεσ να ξερεισ παντρευεσαι ολο το σοι τ αλουνου κ τα παιδια κανουν μαλακιεσ αραδα γτ εμεισ οι μεγαλοι δεν αξιζουμε κ μενουν τα λεφτα που αξιζουν ολο αυτο ειναι ενα ποδηλατο που ειναι στο χερι σου πωσ θα το πασ το παν ειναι να ισσοροπησεισ μεσα σε ολα αυτα
    Αυτα απο το μετωπο

  15. #720
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by elis View Post
    θα σ δωσω μια συμβουλη για ενα παιδι μπορει να εισαι μη ελκυστικη για ενα αγορι επισησ αλλα για εναν αντρα που σε βλεπει ολοκληρη σωμα στυλ εμφανιση ψυχολογια κλπ να πει καλα λογια τωρα γαμοι κι αηδιεσ να ξερεισ παντρευεσαι ολο το σοι τ αλουνου κ τα παιδια κανουν μαλακιεσ αραδα γτ εμεισ οι μεγαλοι δεν αξιζουμε κ μενουν τα λεφτα που αξιζουν ολο αυτο ειναι ενα ποδηλατο που ειναι στο χερι σου πωσ θα το πασ το παν ειναι να ισσοροπησεισ μεσ
    Δεν το είχα σκεφτεί ποτέ έτσι.

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ?
    By andreas86 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 1
    Last Post: 03-05-2021, 08:17
  2. Υπήρξα το Τρίτο Πρόσωπο
    By aleksandros.pap in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 52
    Last Post: 13-05-2017, 17:12
  3. ΠΕΤΑΞΕ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΟΡΟΦΟ!!
    By anxious4ever in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 38
    Last Post: 06-08-2016, 01:05
  4. θα συγχωρούσαν την απιστία της συντρόφου τους, αρκεί το «τρίτο πρόσωπο» να ήταν γυνη
    By path in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 46
    Last Post: 30-01-2011, 23:23
  5. Ο ΔΙΑΣΕΞΟΥΑΛΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΦΥΛΟ
    By BrokeN_DoLL in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 19-01-2011, 13:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •