Τι σκεφτεστε (μερος τριτο) - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 177 FirstFirst ... 234561454104 ... LastLast
Results 46 to 60 of 2654
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    καλημερα και σε σενα , oubna , μην χολοσκας , ολοι με προβληματα ειναι, απλα δεν το δειχνουν ........

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Βγηκε θεραπεια δεν ειναι πλακα

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    103
    Σήμερα είδα την καλύτερη σειρά που έχω δει ποτέ, εκτός βέβαια και ήμουν έτσι ψυχολογικά και ήρθε κι έδεσε. Δε ξέρω.

    Πάντως ένιωσα πως όλα αυτά που γράφω εδώ κατά καιρούς, τα δείχνει η σειρά με πολύ καλύτερο και πιο έντονο τρόπο.

    Ουσιαστικά μας δείχνει την πραγματική εικόνα της καθημερινότητας την πραγματική εικόνα της ζωής.

    Η ταινία, μια σειρά δέκα επεισοδίων μόλις, λέγεται Maid και υπάρχει στο Netflix.

    https://www.netflix.com/gr-en/title/81166770?source=35

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,295
    βασίζεται σε πραγματική ιστορία και στο γιουτούμπ υπάρχει υλικό από την πραγματική ηρωίδα που έγραψε το βιβλίο που έγινε σειρά.
    πολύ καλή επιλογή. δεν την έχω δει ακόμη.

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Καρναβαλακια να σασ πει ο πουτιν τι γινεται οταν γινεσαι πατερασ τι γινεται οταν γινεσαι παππουσ και τι γινεται οταν δουλευει μια γυναικα εμενα σκοτωστε με δε θα εχετε δεη ο αρχικαρναβαλοσ ηθελε εμπορουσ κι εγκληματιεσ απο τα λιντλ να γαμανε γυναικεσ ενω ολοι ξερουμε οτι οι γυναικεσ τουσ θελουν γκευδεσ ολουσ καρναβαλια πηγατε κ μπλεξατε καρναβαλια

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    103
    Quote Originally Posted by user View Post
    βασίζεται σε πραγματική ιστορία και στο γιουτούμπ υπάρχει υλικό από την πραγματική ηρωίδα που έγραψε το βιβλίο που έγινε σειρά.
    πολύ καλή επιλογή. δεν την έχω δει ακόμη.
    Α δε το γνώριζα. Έτσι εξηγείται. Σ' ευχαριστώ user.
    Και έλεγα πως ο σεναριογράφος και αυτοί που σκέφτηκαν την ταινία, πως τα κατάφεραν τόσο καλά. Πρέπει να είναι πολύ μπροστά.
    Αλλά αφού είναι αληθινή ιστορία αυτό τα λέει όλα.

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,295
    παρακαλώ.
    βλέπω πολλές σειρές γι αυτό την ήξερα μάλλον.
    μια αληθινή survivor. =>https://www.youtube.com/watch?v=x9pz623uZ04&t=19s

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,374
    Σε λίγες μέρες είναι τα γενέθλια του φίλου μου που αυτοκτόνησε... Θα γινόταν 44 χρονών
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #54
    Εδώ και αρκετες μέρες δεν με έχει παρει κανεις τηλέφωνο.

    Κάνω sxrolling τη λιστα με τις επαφες στο κινητο μου. Δεν μου βγαίνει να πάρω τηλέφωνο κανεναν διότι δεν προκειται για φιλιες αλλά για γνωστούς έως καλούς γνωστούς όπου η επικοινωνία θα ειναι είναι μια ψυχοφθόρα συζήτηση τύπου συνεντευξης του ενος προς τον άλλο κι οτι όλα τρέχουν καλά. Το αυθορμητο και το παρεΐστικο είναι πλήρως ξένα προς αυτές τις επαφες.

    Απορω πώς ο εγκεφαλος μου βρήκε τις ευχάριστες διεξοδους ώστε η έλλειψη παρέας να μην με αγγίζει αλλά εντούτοις να βρίσκω μέσα απο τις σκέψεις μου αρκετή χαρά.

    Ζούμε σε μια σκατοκοινωνια οπου αμα σε βρίσκουν με το δικο τους τροπο σκέψης λιγάκι βαρετό σου γυρνάνε την πλάτη κι όποτε τους προσεγγίζεις σε βλεπουν σαν ενα ανιαρο.

  10. #55
    Elenia781
    Guest
    φιλε ιωαννη, στην Ιαπωνία νοικιάζουν φιλους, γυναικα με παιδί ....οτιδήποτε για μία μερα,μια βδομάδα . Γιατί απλούστατα δεν εχουν χρόνο για να δημιουργήσουν σχεσεις . Ακόμα και σκυλο να τον κάνουν βόλτα ...γιατι υπαρχει φόρος ιδιοκτησίας κατοικιδιου. Πως σου φαινεται αυτό?

  11. #56
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ζητω δημοσια συγνωμη απο την αστυνομια για το οτι πιστευα για αυτη παραδεχομαι οτι οι αποψεις μου δεν ηταν σωστες και οτι ειμουν υπορβολικος γιατι ειχα τοσο θυμο που αδηκισα πολυ κοσμο αλλα εχω καθε προθυμια να γινω καλυτερος ανθρωπος κατι που προσπαθω να το καταφερω.

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,374
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    ζητω δημοσια συγνωμη απο την αστυνομια για το οτι πιστευα για αυτη παραδεχομαι οτι οι αποψεις μου δεν ηταν σωστες και οτι ειμουν υπορβολικος γιατι ειχα τοσο θυμο που αδηκισα πολυ κοσμο αλλα εχω καθε προθυμια να γινω καλυτερος ανθρωπος κατι που προσπαθω να το καταφερω.
    Από εμάς πάντως είσαι συγχωρεμένος (με την καλή έννοια)...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  13. #58
    Αλέξανδρε,
    Δεν αδικησες κανένα λεβέντη μου. Ειμαι βέβαιος γι αυτό. Μην αδικεις τον εαυτό σου. Μια χαρά άνθρωπος είσαι!

  14. #59
    Πήρα ενα Πτυχιο μετα απο πολλή κόπο, και έπειτα δυο Μάστερ, και κανενας δεν μου ευχήθηκε! Κανένας! Αυτή είναι η πραγματικοτητα μου!

  15. #60
    Elenia781,
    Να πας να ζήσεις στην Ιαπωνία αφού για να το συστήνεις σου αρέσει.
    Η απάντηση σου ειναι ειτε κοροϊδία - χλευασμός στον πόνο του άλλου είτε βλακεία ως γνώρισμα του χαρακτήρα σου το εκδηλωσες αυθόρμητα.

Page 4 of 177 FirstFirst ... 234561454104 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ?
    By andreas86 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 1
    Last Post: 03-05-2021, 08:17
  2. Υπήρξα το Τρίτο Πρόσωπο
    By aleksandros.pap in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 52
    Last Post: 13-05-2017, 17:12
  3. ΠΕΤΑΞΕ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΟΡΟΦΟ!!
    By anxious4ever in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 38
    Last Post: 06-08-2016, 01:05
  4. θα συγχωρούσαν την απιστία της συντρόφου τους, αρκεί το «τρίτο πρόσωπο» να ήταν γυνη
    By path in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 46
    Last Post: 30-01-2011, 23:23
  5. Ο ΔΙΑΣΕΞΟΥΑΛΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΦΥΛΟ
    By BrokeN_DoLL in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 19-01-2011, 13:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •