Τι σκεφτεστε (μερος τριτο) - Page 58
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 58 of 177 FirstFirst ... 848565758596068108158 ... LastLast
Results 856 to 870 of 2649
  1. #856
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    898
    Quote Originally Posted by user View Post
    όπου υπάρχει ζωή υπάρχει ελπίδα. εγώ για διάφορους λόγους, όχι μόνο προσωπικούς, παραμένω αδιάγνωστη.
    σκέφτομαι ότι δεν μπορώ να κάνω την ζωή μου καλύτερη πια.
    Το να το σκέφτεσαι αυτό είναι ότι χειρότερο.
    Και εγω έτσι ένιωθα μέχρι πριν λίγους μήνες, αλλά έγινα 1% καλύτερα και αυτό ήταν αρκετό για να αρχίσω μια προσπάθεια κ όπου με βγάλει.

  2. #857
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    898
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Καλά Χριστούγεννα Player!
    Καλά Χριστούγεννα κυκνε

  3. #858
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2022
    Location
    Αθήνα
    Posts
    242
    Quote Originally Posted by user View Post
    όπου υπάρχει ζωή υπάρχει ελπίδα. εγώ για διάφορους λόγους, όχι μόνο προσωπικούς, παραμένω αδιάγνωστη.
    σκέφτομαι ότι δεν μπορώ να κάνω την ζωή μου καλύτερη πια.
    Γιατι τετοια απαισιοδοξία user. Που ξερεις τι σου επιφυλάσσει το μελλον?

  4. #859
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,374
    Μου ήρθε μια ανάμνηση στη σκέψη μου χωρίς να το θέλω... Ο τελευταίος αποχαιρετισμός στον θείο μου που έφυγε αρκετά νωρίς απ' την ζωή και συγκεκριμένα η στιγμή που πετούσαμε λουλούδια μέσα στον τάφο πριν κατέβει το φέρετρο... Δεν ξέρω γιατί μου ήρθε στο μυαλό τώρα αλλά το γράφω επειδή με βοηθάει να ξαλαφρώνω...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  5. #860
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,295
    Quote Originally Posted by Player View Post
    Το να το σκέφτεσαι αυτό είναι ότι χειρότερο.
    Και εγω έτσι ένιωθα μέχρι πριν λίγους μήνες, αλλά έγινα 1% καλύτερα και αυτό ήταν αρκετό για να αρχίσω μια προσπάθεια κ όπου με βγάλει.
    ♥ γίνε το success story που ο παλιός σου εαυτός θα ζήλευε.

  6. #861
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,295
    Quote Originally Posted by Κατιαχ View Post
    Γιατι τετοια απαισιοδοξία user. Που ξερεις τι σου επιφυλάσσει το μελλον?
    ό,τι κι αν φέρει η ζωή, ξέρω πως θα είναι περιττό. μάλλον επειδή ήδη θα έπρεπε να είμαι καλά.

  7. #862
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    898
    Quote Originally Posted by user View Post
    ♥ γίνε το success story που ο παλιός σου εαυτός θα ζήλευε.
    Μακάρι να γίνομουν success story, αλλά το βλέπω χλωμό και θέλει πολύ δρόμο κ προσωπική δουλειά.
    Σε ευχαριστώ πάντως για την ευχή.
    Last edited by Player; 27-12-2022 at 00:47.

  8. #863
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Ειμαι ο μονοσ που δεν αξιζω βασικα δεν ξερω πωσ ειναι να αξιζεισ ειμαι στη φυλακη αν πεθανω με σκοτωσε ο μητσοτακησ εκανε μαλακιεσ εναντιον μου ξερω δε με πιστευετε αλλα ειναι τοσο μαλακεσ

  9. #864
    elis εισαι φυλακη τωρα οντως;

  10. #865
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    898
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Ειμαι ο μονοσ που δεν αξιζω βασικα δεν ξερω πωσ ειναι να αξιζεισ ειμαι στη φυλακη αν πεθανω με σκοτωσε ο μητσοτακησ εκανε μαλακιεσ εναντιον μου ξερω δε με πιστευετε αλλα ειναι τοσο μαλακεσ
    Όλοι αξίζουμε.
    Και εσύ αξίζεις Έλις.

  11. #866
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2022
    Location
    Αθήνα
    Posts
    242
    Προσπαθώ να σκεφτώ οτι αυτο που ζω είναι παροδικό και θα περάσει και αυτήν τη φορά!

  12. #867
    Κατεβαινω στο βάθος του νου μου, εκεί που κρύβονται οι πρωταρχικοί λόγοι και οι πρωταρχικές αιτίες καθώς τις έχει καταγράψει και ταξινομήσει με βάση τη σημαντικότητά τους γι' αυτήν η σκέψη μου.
    Δεν μπορώ να ζητήσω από μια κοπέλα που φαίνεται να δείχνει ενδιαφέρον να βρεθούμε. Οι λόγοι, έχει παγιωθεί στη σκέψη μου ο υφιστάμενος τρόπος βίου σε σημαντικό βαθμό ο οποίος δεν κρίνεται και άσχημος. Δεύτερον, είναι μια καλή περίπτωση αλλά όχι αυτή που θα με ενθουσίαζε. Αυτό που με ελκύει προς αυτήν, στη σκέψη μου, είναι μια σεξουαλική έλξη και η σχεδόν βεβαιότητα ότι ο τρόπος ζωής της αρμόζει στο δικό μου. Τρίτον είναι η απογοήτευση, η απαισιοδοξία ως περιρρέουσα ατμόσφαιρ απου κατακλύζει τη σκέψη μου για τη ζωή μου η οποία περιφέρεται γύρω από τον άξονα στην επαγγελματική σου ζωή δεν έφτασες εκεί που θα θελες να ήσουν. Τ΄ταρτον είναι ίσως ένας αλλιώτικος τρόπος ζωής που δεν ξέρω, δεν αντιλαμβάνομια, αν μου ταιριάζει. Χθες που κάποιος φίλος μου λεγε για μια κοπέλα να με έφερνε σε επικοινωνία, και πάλι αυτός ο τρόπος σκέψης με κυρίευσε και το ναι που του είπα ήταν ένα αβέβαιο και χλιαρό. Δεν ξέρω ειλικρινά πως θα επενεργούαν αυτοί οι παράγοντες αν εμφανιζόταν μπροστά μου και επεδείκνυε ενδιαφέρον αυτή που θα κατέτασσα ως το ιδανικό ή κάτι κοντά σ' αυτό. Ολα τα προηγούμενα με αβέβαιο το τελευταίο, μου προκαλούν στη σκέψη φασεις πανικού με υπόβαθρο αυτά που ανέφερα.

    Χθες, διαβασα Καζαντζάκη αλλά και λίγο Παπαδιαμάντη. Κανείς θα πει τα δυο αντίθετα άκρα. Τον Καζαντζάκη τον κρίνω εξαιρετικό, μα και τον Παπαδιμάντη. Όμως, τον Καζαντζάκη τον διαβάζω από παλιά ως αντίδραση σ' αυτά που με νομίζουν ή θέλουν να πιστεύω και ως σύμφωνο σ' αυτά που μέσα μου, στ αβάθη του αντιδραστικού μου εαυτού θα ταν τρόπος ξεσπάσματος, αντίδρασης, στις παρούσες κοινωνικές και πολιτικές συνθήκες και τρόπους ζωής. Ο Παπαδιαμάντης μου φαίνεται ελκύει τη σκέψη μου ως φυγή και βίωση ευχάσριστης γαλήνης και ηρεμίας, ως χώρος που θα ενέτασσα τον εαυτό μου ως αναπόληση. Όμως νετοπίζω ότι και των δυο ο χαρακτήρας και ως επέκταση του τα γραφόμενα τους και το ύφος του λόγου τους είναι αντανάκλαση, συνέχεια, των βιωμάτων τους, της ανατροφής από τους γονείς τους.

    Δεν τολμώ να αλλάξω δουλειά διότι στο βάθος του νου, παρότι δεν είμαι και πλήρως ευχαριστημένος στην παρούσα εργασία έως φάσεις εκνευρισμού, εντούτοις δεν έχω κάνει κανένα ουσιαστικό βήμα για να εντοπίσω κάτι το χειροπιαστό που η σκέψη μου θα κατέτασσε τουλάχιστον ίδιο καλό ή καλύτερο με την παρούσα εργασία.

    Τις τελευταίες μέρες συνάντησα τρία άτομα υποτίθεται γνωστούς. Και οι τρεις με ήθελαν απλά για να εκτονωθούν για να πουν τα δικά τους. Κάποτε το κάνω κι εγώ αυτό άμα βρω τα κατάλληλα για μένα άτομα, διότι ίσως όπως κι αυτοί το ίδιο και εγώ το έχω ανάγκη, ίσως και μεγαλύτερη τους αφού τα κρατάω από καιρό μέσα μου και ελάχιστα τα λέω για να εκτονοθώ. Καταλαβαίνω πως κι εδώ ισχύει, κατ' αναλογία, ότι το μεγάλο ψάρι τρώει το μικρό.
    γιάννης

  13. #868
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,295
    όλα περνάνε απλώς αλλες φορές εύκολα και άλλες δύσκολα.

  14. #869
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΤΑ 20ΧΡΟΝΑ ΑΞΙΖΕΤΕ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΑΣ ΤΟ ΕΞΗΓΗΣΩ ΤΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΙ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΣΑΣ ΔΕΙ Η ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΣΑΣ ΔΩ Η ΦΕΡΤΕ ΤΟ ΘΕΟ ΤΑ ΙΔΙΑ ΘΑ ΤΟΥ ΠΩ ΑΞΙΖΕΤΕ ΑΛΛΑ ΜΑΣ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΞΙΖΟΥΜΕ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΧΟΥΝ ΤΡΕΛΑΘΕΙ ΟΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ ΖΗΣΤΕ ΤΗ ΖΩΗ ΣΑΣ ΟΠΩΣ ΘΕΛΕΤΕ Κ ΜΗΝ ΑΚΟΥΤΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΣΤΑ 40 ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΑΦΟΥ ΜΑΘΕΤΕ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΞΕΚΟΛΗΣΤΕ ΣΟΒΑΡΕΥΤΕΙΤΕ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΤΕ ΧΟΡΕΨΤΕ ΕΡΩΤΕΥΤΕΙΤΑΙ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΟΥΝ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΑΝΤΡΕΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΥΘΕΝΑ ΞΕΚΟΛΗΣΤΕ Κ ΖΗΣΤΕ

  15. #870
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Δυστυχωσ ο μητσοτακησ δεν πιστευει οτι ειμαι αντρασ εξατιασ του πωσ γενηθηκα ,γενηθηκα αρρωστοσ οπωσ τα σημερινα παιδια κι εφτασα 40 τοτε τουσ παραβατικουσ τουσ βαζανε να δουλεψουν καλωσ η κακωσ εφτασα τα 40 μου βαλανε κ μια δεκαετια ακομα 50 αν εφτανα τα 60 θα ηταν καλα αλλα δε θελετε

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ?
    By andreas86 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 1
    Last Post: 03-05-2021, 08:17
  2. Υπήρξα το Τρίτο Πρόσωπο
    By aleksandros.pap in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 52
    Last Post: 13-05-2017, 17:12
  3. ΠΕΤΑΞΕ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΟΡΟΦΟ!!
    By anxious4ever in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 38
    Last Post: 06-08-2016, 01:05
  4. θα συγχωρούσαν την απιστία της συντρόφου τους, αρκεί το «τρίτο πρόσωπο» να ήταν γυνη
    By path in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 46
    Last Post: 30-01-2011, 23:23
  5. Ο ΔΙΑΣΕΞΟΥΑΛΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΦΥΛΟ
    By BrokeN_DoLL in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 19-01-2011, 13:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •