Τι σκεφτεστε (μερος τριτο) - Page 64
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 64 of 169 FirstFirst ... 1454626364656674114164 ... LastLast
Results 946 to 960 of 2530
  1. #946
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    898
    Όταν έχει γήπεδο θέλει προσοχή όταν βγαίνεις άμα είσαι κοντά γιατί μπορεί ν βρεθείς σε εμπλοκή.

  2. #947
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Player View Post
    Όταν έχει γήπεδο θέλει προσοχή όταν βγαίνεις άμα είσαι κοντά γιατί μπορεί ν βρεθείς σε εμπλοκή.
    Το ξέρω γι' αυτό φοβάμαι... Αυτό συνέβη πριν κάποια χρόνια που είπα πριν ότι η αστυνομία έριξε δακρυγόνα ακριβώς κάτω από το σπίτι μου την ώρα που γύριζα σπίτι... Μετά είναι και το πρόσφατο έγκλημα, η δολοφονία του Άλκη Καμπανού που είναι ότι χειρότερο κι έγινε στην περιοχή μου... Δεν μπορείς να νιώθεις ασφαλής πια, έχουμε γίνει ζούγκλα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  3. #948
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,279
    τα είδα στην τηλεόραση. με στεναχωρεί ακόμη περισσότερο που έχουν δικηγόρο τον Κούγια. φοβάμαι πως δεν θα τους βγει σε καλό.

  4. #949
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by user View Post
    τα είδα στην τηλεόραση. με στεναχωρεί ακόμη περισσότερο που έχουν δικηγόρο τον Κούγια. φοβάμαι πως δεν θα τους βγει σε καλό.
    Καλημέρα...

    Γιατί το λες αυτό;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  5. #950
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Τωρα ειδα οτι υπαρχει θυληκοσ ελισ στο διαδικτυο αυτη βγηκε μετα απο μενα εγω ειμαι ανδρασ κ γραφω απο το 09 αυτη πρεπει να γενηθηκε το 00 εγω το 80

  6. #951
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,279
    γιατί ο κούγιας έχω την εντύπωση πως αναλαμβάνει υποθέσεις για προσωπική διαφήμιση. δημιουργεί φασαρία για άσχετα πράγματα, είναι επιθετικός και εριστικός προς τους δικαστές..

  7. #952
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by user View Post
    γιατί ο κούγιας έχω την εντύπωση πως αναλαμβάνει υποθέσεις για προσωπική διαφήμιση. δημιουργεί φασαρία για άσχετα πράγματα, είναι επιθετικός και εριστικός προς τους δικαστές..
    Κατάλαβα... Δεν τα ήξερα αυτά περί επιθετικότητας...
    Τι να πω, εύχομαι να δικαιωθούν οι γονείς κι η ψυχή του παιδιού...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  8. #953
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Μα να μην αισθάνομαι χαρά για τίποτα στην καθημερινότητα μου. Υπάρχει κανείς που έχει βρει το νόημα στην δική του ζωή;; Εγώ δεν ξέρω κάνω τα ίδια και τα ίδια καθημερινά, ίδια ρουτίνα και αισθάνομαι κενός και πάλι.

  9. #954
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    547
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Υπάρχει κανείς που έχει βρει το νόημα στην δική του ζωή;; Εγώ δεν ξέρω κάνω τα ίδια και τα ίδια καθημερινά, ίδια ρουτίνα και αισθάνομαι κενός και πάλι.
    Η ρουτινα ειναι αναποφευκτη διοτι οι ανθρωποι εχουν την ταση να επαναλμβανουν τα ιδια και τα ιδια. Ετσι εθιζονται στις ιδιες κινησεις και δραστηριοτητες... Αυτο δεν ειναι παραξενο. Ειναι η φύσις του ανθρωπου.
    Οσο για το νοημα της ζωης, αυτο δεν το βρισκεις, το δημιουργεις εσυ, βασει των ενδιαφεροντων που εχεις. Καποιο χομπι ισως...

  10. #955
    Quote Originally Posted by Thessalonian View Post
    Η ρουτινα ειναι αναποφευκτη διοτι οι ανθρωποι εχουν την ταση να επαναλμβανουν τα ιδια και τα ιδια. Ετσι εθιζονται στις ιδιες κινησεις και δραστηριοτητες... Αυτο δεν ειναι παραξενο. Ειναι η φύσις του ανθρωπου.
    Οσο για το νοημα της ζωης, αυτο δεν το βρισκεις, το δημιουργεις εσυ, βασει των ενδιαφεροντων που εχεις. Καποιο χομπι ισως...
    Έτσι είναι. Αν ξεκίνησες λάθος θα πηγαίνεις μια ζωή λάθος ακόμα κι αν συναντάς τους σωστούς δρόμους. Οι εθισμοί ξεκινάνε από παιδικής ηλικίας πριν καν αναπτύξεις τη συνείδηση σου, απλά στη συνέχεια, υπό τη συνείδηση σου όπως λάθος αναπτύχθηκε, συνεχίζεις με κινήσεις και δραστηριότητες σε κάτι συναφές, σαν η φυσική συνέχεια που προσαρμόζεται στην εκάστοτε ηλικία σου. Αν σε έμαθαν να υπακούς και να μην μιλάς και να αμύνεσαι αντί να επιτίθεσαι και να μην είσαι αρχηγός, αυτό θα συνεχίζεται μια ζωή. Αν τα παιδικά σου χρόνια τα πέρασες με μοναχικά παιχνίδια και χωρίς παρέες, τέτοια θα είναι και η συνέχεια σου στη ζωή. Θα πρέπει να παλέψεις σε βαθμό που αντιστρέφεις γη και ουρανό για να αλλάξεις.
    γιάννης

  11. #956
    Μετατρέπομαι σε ένα χαϊβάνι ευχάριστο, καλό παιδί, που είτε άμεσα είτε έμμεσα, κυρίως το δεύτερο, δεν το σέβονται. Κοπιάζω περισσότερο από τον οποιονδήποτε με αποτελέσματα φτωχά. Έχω σχεδόν χάσει την αίσθηση του στόχου κι απλά αρκούμαι στο κάπως καλύτερο. Μέσα μου υπάρχει ήπια έως μέτρια μελαγχολία. Ξέρω τον τρόπο αλλά δεν μπορώ να τον εφαρμόσω. Έχω πάθει κορεσμό σε βαθμό να μην μπορώ να ξανακάνω τα ίδια, κι έτσι απλά προσπαθώ να πιέζω τον εαυτό μου να κάνει κάτι για να μην κάθομαι και να μην κάνω τίποτα βυθισμένος στις σκέψεις.
    γιάννης

  12. #957
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Για ολουσ υπαρχει το αντιστοιχο κοριτσι

  13. #958
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Για ολουσ υπαρχει το αντιστοιχο κοριτσι
    Που είναι!! Μερικοί δεν το βρίσκουμε ποτέ ή δεν θέλουμε να το βρούμε με τον τρόπο μας, εγώ έχω τέσσερις γνωστούς και η τέσσερις είναι γεροντοπαλικαρα που λέει ο λόγος χωρίς γυναίκα δηλαδή!

  14. #959
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Κι εγω τετοιοσ ειμαι εγω εκανα μαλακιεσ μεχρι τα 25 μετα τισ εκοψα

  15. #960
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Θα σασ εξηγησω 2 τρια πραγματα για την αγορα εργασιασ για να μη νομιζετε τιποτα αλλο εγω ειχα μια δουλεια βιομηχανικοσ πληροφορικοσ κ μια τισ ελιεσ ολεσ οι δουλειεσ κλεβει ο ενασ απο τον αλλο κ φτανουν σε ενα σημειο αξεπεραστο κ τα παρατανε σε ολεσ τισ δουλειεσ μολισ κατι κανει ο ενασ αμεσωσ τον κλεβουν οι αλλοι κ παρουσιαζονται κι αυτοι καλυτεροι γτ κλεβουν κι απο αλλουσ δεν υπαρχει ανθρωποσ που να λεει αληθεια οσο κ να κλεβετε φτανετε στο σημειο το αξεπεραστο που ειναι ολη η δουλεια ετσι κρατιεστε απασχολημενοι μια ζωη ντεμεκ οτι δουλευετε κ στην ουσια την πραγματικα ανταγωνιστικη δουλεια με τουσ ξενουσ δεν την κανει κανεισ γι αυτο δεν εχει αξια τιποτα απο οσα κανετε γτ ειναι ολα κλεμμενα επισησ αδειαζετε γτ δεν καπνιζετε κ δεν πινετε σε δυο τρια χρονια εχετε αδειασει και δεν μπορειτε να κανετε τιποτα ετσι κι αδειασετε συναισθηματικα αυτο ειναι το προβλημα τησ ελλαδασ φταιει η τηλεοραση η ανθρωποφαγια ειστε κανιβαλοι κι οι δημοσιογραφοι που σασ λενε ντεμεκ την αληθεια κ να θυμαστε οσο ψηλα κ να φτασετε οτι καλο κι αν κανετε καποιοσ αλλοσ το κανει για λιγα ευρω κλεμμενο αυτα μου πηρε 38 χρονια δουλειασ για να τα καταλαβω αυτα ζειτε ολοι
    Αυτα απο το μετωπο

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ?
    By andreas86 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 1
    Last Post: 03-05-2021, 09:17
  2. Υπήρξα το Τρίτο Πρόσωπο
    By aleksandros.pap in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 52
    Last Post: 13-05-2017, 18:12
  3. ΠΕΤΑΞΕ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΟΡΟΦΟ!!
    By anxious4ever in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 38
    Last Post: 06-08-2016, 02:05
  4. θα συγχωρούσαν την απιστία της συντρόφου τους, αρκεί το «τρίτο πρόσωπο» να ήταν γυνη
    By path in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 46
    Last Post: 31-01-2011, 00:23
  5. Ο ΔΙΑΣΕΞΟΥΑΛΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΦΥΛΟ
    By BrokeN_DoLL in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 19-01-2011, 14:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •