Τι σκεφτεστε (μερος τριτο) - Page 69
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 69 of 180 FirstFirst ... 1959676869707179119169 ... LastLast
Results 1,021 to 1,035 of 2698
  1. #1021
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Το σεξουαλικο εγκλημα ειναι για να σε θελει γι αυτο οι παντρεμενοι με την τεχνολογια τουσ θελουν ολεσ κ τα παιδια τουσ

  2. #1022
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,296
    εγώ όπως τα βλέπω τα πράγματα, κάποιοι από εμάς απλά χρειαζόμαστε κούρδισμα. δεν είμαστε ημιτελείς, ούτε προβληματικοί. απλά αυτός ο κόσμος φτιάχτηκε για τους εξωστρεφείς και κανονικούς. δεν είναι δικό μας πρόβλημα αυτό. η κοινωνία πρέπει να αλλάξει. και ίσως μια μέρα να το κάνει. μέχρι τότε θα ψάχνουμε να βρούμε τη θέση μας στον κόσμο και πάντα δεν θα είμαστε αρκετοί. δεν είναι κάτι που ζεις, είναι κάτι που υπομένεις. εγώ αυτό το τίποτα ζωή δεν το λέω. και μην μου πουν ότι είμαι αχάριστη επειδή άλλοι είναι χειρότερα. όταν αναγνωρίζουμε μια δυσλειτουργική και απειλητική για την ψυχική μας υγεία κατάσταση, καλό είναι να μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας. ακόμη και η διαπίστωση ότι είμαστε σε αδιέξοδο είναι πιο αξιοπρεπής απο το να πεις δόξα τω θεώ.
    (σε άλλο θρεντ έπρεπε να το ποστάρω, μάλλον ταιριάζει στο "τί σκέφτεστε")

  3. #1023
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Απο το 96 προσπαθουν να με σκοτωσουν ολοι η γειτονια εδω ειναι δολοφονοι μου την καρφωσανε στο στρατο κ με δειραν γτ δουλευα ενω δε δουλευε κανεισ σπουδασα με κοροιδευαν οι καθηγητεσ μια ζωη πιπεσ θα παιρνετε αυτη ειναι η τιμωρια σασ καλεσ πιπεσ με ταισαν κι εμενα

  4. #1024
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Τσιμπουκια με δοσεισ

  5. #1025
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,072
    Quote Originally Posted by user View Post
    εγώ όπως τα βλέπω τα πράγματα, κάποιοι από εμάς απλά χρειαζόμαστε κούρδισμα. δεν είμαστε ημιτελείς, ούτε προβληματικοί. απλά αυτός ο κόσμος φτιάχτηκε για τους εξωστρεφείς και κανονικούς. δεν είναι δικό μας πρόβλημα αυτό. η κοινωνία πρέπει να αλλάξει. και ίσως μια μέρα να το κάνει. μέχρι τότε θα ψάχνουμε να βρούμε τη θέση μας στον κόσμο και πάντα δεν θα είμαστε αρκετοί. δεν είναι κάτι που ζεις, είναι κάτι που υπομένεις. εγώ αυτό το τίποτα ζωή δεν το λέω. και μην μου πουν ότι είμαι αχάριστη επειδή άλλοι είναι χειρότερα. όταν αναγνωρίζουμε μια δυσλειτουργική και απειλητική για την ψυχική μας υγεία κατάσταση, καλό είναι να μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας. ακόμη και η διαπίστωση ότι είμαστε σε αδιέξοδο είναι πιο αξιοπρεπής απο το να πεις δόξα τω θεώ.
    (σε άλλο θρεντ έπρεπε να το ποστάρω, μάλλον ταιριάζει στο "τί σκέφτεστε")
    Συμφωνώ σε όλα εκτός από το ότι η κοινωνία είναι προβληματική και πρέπει να αλλάξει...Η κοινωνία είναι αυτή που είναι...Από όλα τα λουλούδια έχει ο μπαξές...Δεν αξιώνω ότι θα έπρεπε να είναι όπως εμείς, γιατί δεν θα ήταν λειτουργική και βιώσιμη...Υπάρχουν άτομα σαν και εμάς εκεί έξω,αλλά δεν ξέρω αν είναι αυτοί τα ενδεδειγμένα άτομα για συσχετισμό...Και τι να το κάνεις να υπάρχουν ενδεδειγμένα ατομα, από την στιγμή που εμείς είμαστε ακοινώνητοι και δεν αποζητούμε ανθρώπινη επαφή?
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  6. #1026
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    103
    Ο άνθρωπος όπως έχω γράψει κι άλλες φορές εδώ, είναι ένα προβληματικό όν.
    Μια οντότητα που δομικό της υλικό είναι το ψέμα.
    Δηλαδή για να μπορέσουμε να ζήσουμε λέμε ψέματα στον εαυτό μας και στους άλλους.
    Δε γίνεται να ζήσουμε αντικρίζοντας την αλήθεια.

    Μόνο να σκεφτούμε αυτή τη στιγμή πόσα δράματα εξελίσσονται σε όλο τον πλανήτη θα πάθουμε εγκεφαλικό. Δηλαδή είναι κάτι που δε μπορούμε να το αντέξουμε και θα κλονιστεί σοβαρά η υγεία μας. Γι'αυτό το διώχνουμε απ' το μυαλό μας ή ρίχνουμε τις ευθύνες αλλού.

    Άλλο παράδειγμα είναι οι θεσμοί. Παγκοσμίως μιλάμε τώρα.

    Ενώ ξέρουμε πως είτε μιλάμε για πολιτικούς θεσμούς είτε για δικαιοσύνη είτε για θρησκευτικούς ή εκπαιδευτικούς ή οικογενειακούς θεσμούς, στην πραγματικότητα μιλάμε για ανθρώπους που τους απαρτίζουν.

    Και παρότι ξέρουμε πως η θέση ή το αξίωμα δεν μπορεί να αλλάξει την ανθρώπινη φύση μας , όμως για να μπορέσουμε να λειτουργήσουμε ως κοινωνία δημιουργούμε ψεύτικα προφίλ, ψεύτικες εικόνες, ψεύτικη πραγματικότητα.

    Επομένως η γνώμη μου είναι πως δε τίθεται θέμα εσωστρέφειας ή εξωστρέφειας αλλά προβληματικής οντότητας.

    Για μένα δεν αξίζει η ζωή. Είμαστε όλοι μας μέσα στο ψέμα. Απλά αφού γεννήθηκα το παλεύω να ζήσω μιας και τα χρόνια του ανθρώπου (ευτυχώς), είναι μετρημένα. Μέχρι να καταλάβουμε ποιοι είμαστε τι είμαστε που είμαστε έχουμε πεθάνει έτσι κι αλλιώς.

  7. #1027
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    Quote Originally Posted by Bane View Post
    Ο άνθρωπος όπως έχω γράψει κι άλλες φορές εδώ, είναι ένα προβληματικό όν.
    Μια οντότητα που δομικό της υλικό είναι το ψέμα.
    Δηλαδή για να μπορέσουμε να ζήσουμε λέμε ψέματα στον εαυτό μας και στους άλλους.
    Δε γίνεται να ζήσουμε αντικρίζοντας την αλήθεια.

    .
    δηλαδη; τι παει να πει προβληματικο ον; τα μεσα που χρησιμοποιει για να ζησει ειναι περα απο την ηθικη του καθενος μας και αν κανουν την δουλεια τους πανε ολα καλα.

    μια χαρα ζει ο ανθρωπος και μαλιστα συνηθως ειναι στην κορυφη της τροφικης αλυσιδας

  8. #1028
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    547
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Τσιμπουκια με δοσεισ
    Ο Θεοδόσης;

  9. #1029
    Πηγαίνετε να γιορτάσετε κούλουμα, να πετάξετε χαρταετούς φορτωμένοι με τα ψυχολογικά που σας φόρτωσαν οι γονείς σας, συν αυτά τα οποία σας πρόσθεσε η καλη μας κοινωνία απ οπου περάσατε στη ζωή σας.

    Να τσακώνεστε με λάθος άτομα, να βριζετε ατομα που δεν πρέπει αντι αυτα που προκάλεσαν μια ταλαιπωρια η οποία σας ενόχλησε. Επειδή δεν σας επιτρέπει ο φόβος τον οποιο σας φοετωσαν απο παιδικης ηλικίας. Κι επειτα να μετανιωνετε ή ξα φοβαστε για την ευθύνη.

    Όποτε συμβει κάτι άσχημο εκεί που κυκλοφορείται να ξυπνάνε ολα σας τα ψυχολογικά και να νομίζετε ότι αυτά ειναι η αιτία.

    Πόσοι απο μας το βιώνουμε αυτό καθημερινά!

    Κο απόψε μην ξεχασετε να πατε στον εσπερινό της συγχώρεσης με το πέρας του οποίου να ζητήσετε συγνώμη απο ολους αυτους που βλαψατε οι οποίοι αν δεν σας συγχωρέσουν θα πανε κόλαση. Αυτά να σας λένε κι οι παπάδες που δεν επαθαν ποτε στη ζωη τους για να ξέρουν τι εστι πάθημα, ζημιά.

  10. #1030
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,296
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Συμφωνώ σε όλα εκτός από το ότι η κοινωνία είναι προβληματική και πρέπει να αλλάξει...Η κοινωνία είναι αυτή που είναι...Από όλα τα λουλούδια έχει ο μπαξές...Δεν αξιώνω ότι θα έπρεπε να είναι όπως εμείς, γιατί δεν θα ήταν λειτουργική και βιώσιμη...Υπάρχουν άτομα σαν και εμάς εκεί έξω,αλλά δεν ξέρω αν είναι αυτοί τα ενδεδειγμένα άτομα για συσχετισμό...Και τι να το κάνεις να υπάρχουν ενδεδειγμένα ατομα, από την στιγμή που εμείς είμαστε ακοινώνητοι και δεν αποζητούμε ανθρώπινη επαφή?
    από όλα έχει ο μπαξές και πάντα θα έχει, θα εξαφανιστούν και θα επανέλθουν, όλα κάνουν κύκλο και είναι φυσικό μια μέρα να καταστραφεί ο κόσμος.
    αυτό που μπορεί να αλλάξει είναι να σταματήσουμε να θεωρούμε κάποια λουλούδια ανωτερα από άλλα, όχι από τα δέντρα, ούτε από τα σκουλήκια στο χώμα τους. δεν ξέρω, με τις παρομοιάσεις δεν τα πάω καλά. απαπά και ούτε γω θέλω να μην υπάρχει διαφορετικότητα. την διαφορετικοτητα μόνο οι φασιστες την μισούν. δεν είναι οι άλλοι το πρόβλημα, συμφωνώ, το σύνολό τους είναι. η αγελοποίηση ας πούμε.

  11. #1031
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,296
    Quote Originally Posted by Bane View Post
    Ο άνθρωπος όπως έχω γράψει κι άλλες φορές εδώ, είναι ένα προβληματικό όν.
    Μια οντότητα που δομικό της υλικό είναι το ψέμα.
    Δηλαδή για να μπορέσουμε να ζήσουμε λέμε ψέματα στον εαυτό μας και στους άλλους.
    Δε γίνεται να ζήσουμε αντικρίζοντας την αλήθεια.

    Μόνο να σκεφτούμε αυτή τη στιγμή πόσα δράματα εξελίσσονται σε όλο τον πλανήτη θα πάθουμε εγκεφαλικό. Δηλαδή είναι κάτι που δε μπορούμε να το αντέξουμε και θα κλονιστεί σοβαρά η υγεία μας. Γι'αυτό το διώχνουμε απ' το μυαλό μας ή ρίχνουμε τις ευθύνες αλλού.

    Για μένα δεν αξίζει η ζωή. Είμαστε όλοι μας μέσα στο ψέμα. Απλά αφού γεννήθηκα το παλεύω να ζήσω μιας και τα χρόνια του ανθρώπου (ευτυχώς), είναι μετρημένα. Μέχρι να καταλάβουμε ποιοι είμαστε τι είμαστε που είμαστε έχουμε πεθάνει έτσι κι αλλιώς.
    σαφώς και δεν αντέχεται αυτή η πραγματικότητα και συμφωνώ σε αυτό.
    πάντα θα συμβαίνουν κακά πράγματα, πάντα θα συμβαίνουν καλά πράγματα.
    θεωρείς ότι έχουμε ευθύνη στα πάντα;
    εγώ την εξωστρεφή όντως σε ψεύτικα προφίλ την "υποκρίνομαι".

  12. #1032
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Ειναι ολεσ τσιμπουκλουδεσ αλλα μονο οι παντρεμενεσ πληρωνονται κανονικα για τισ πιπεσ σασ εφαγε η ****** φουκαραδεσ μου

  13. #1033
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Για τα μπατσακια τουσ αλητεσ κ δολοφονουσ δηλαδη τσομπανοσ απο 3.5 ετων στρατο στρατονομοσ ενδοξοσ θανατοσ με περιμενει

  14. #1034
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Οποιοσ ξερει τουσ σωστουσ ανθρωπουσ σκοτωνει κ δεν παει φυλακη κι εγω ειπα πολλα ολοσ ο στρατοσ ειναι με ψυχοφαρμακα γτ καταλαβαν τι ειναι

  15. #1035
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Το θεμα εινάι οτι μπορουσατε να πεθανω σαν ανθρωποσ δε θελατε θελατε σοου παρτε τα παπαρια του παππου τωρα αν σασ σκοτωσουν ολουσ οπωσ πεθανω εγω το θελω φιλακια για τον πουτσο ανθρωποι

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ?
    By andreas86 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 1
    Last Post: 03-05-2021, 08:17
  2. Υπήρξα το Τρίτο Πρόσωπο
    By aleksandros.pap in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 52
    Last Post: 13-05-2017, 17:12
  3. ΠΕΤΑΞΕ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΟΡΟΦΟ!!
    By anxious4ever in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 38
    Last Post: 06-08-2016, 01:05
  4. θα συγχωρούσαν την απιστία της συντρόφου τους, αρκεί το «τρίτο πρόσωπο» να ήταν γυνη
    By path in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 46
    Last Post: 30-01-2011, 23:23
  5. Ο ΔΙΑΣΕΞΟΥΑΛΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΦΥΛΟ
    By BrokeN_DoLL in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 19-01-2011, 13:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •