Τι σκεφτεστε (μερος τριτο) - Page 9
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 9 of 177 FirstFirst ... 78910111959109 ... LastLast
Results 121 to 135 of 2649
  1. #121
    Honorata
    Guest
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Συμφωνώ και εγώ, όταν βρίσκομαι με γνωστούς και συζητάμε διάφορα ξεχνάω αλλά προβλήματα!
    Το θέμα όμως είναι να βρίσκεις τρόπους να χτυπάς από την ριζα ότι σε ενοχλεί.

  2. #122
    Honorata
    Guest
    Όχι να κρύβεις κάτω από το χαλί το πρόβλημα

  3. #123
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ο μονος τροπος να υπερβεις ολα τα εμποδια ειναι να μην εχεις τιποτα οταν καποιος δεν εχει τιποτα μπορει να το ρισκαρει οσο θελει ενω οταν εχει καθετε στα αυγα του.

  4. #124
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ΑΠΑΙΤΩ ΑΠΟ ΟΣΟΥΣ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΟ ΝΑ ΚΛΕΙΣΟΥΝ ΤΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΒΑΡΑΝΕ ΜΕ ΡΕΥΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΕΠΙΤΗΔΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΒΑΣΑΝΙΖΟΥΝ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΣΗΚΩΝΩ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ ΠΟΝΑΩ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΒΡΕΙΤΕ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΤΟ ΔΙΚΤΥΟ ΠΑΡΑΝΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΒΑΣΑΝΙΖΟΥΝ ΒΡΕΙΤΕ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΠΙΑΣΤΕ ΤΟΥΣ

  5. #125
    Honorata
    Guest
    Δεν νομίζω ότι υπάρχει κάτι τέτοιο. Με ρεύμα ποιος μας βαράει;

  6. #126
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    ΑΠΑΙΤΩ ΑΠΟ ΟΣΟΥΣ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΟ ΝΑ ΚΛΕΙΣΟΥΝ ΤΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΒΑΡΑΝΕ ΜΕ ΡΕΥΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΕΠΙΤΗΔΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΒΑΣΑΝΙΖΟΥΝ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΣΗΚΩΝΩ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ ΠΟΝΑΩ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΒΡΕΙΤΕ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΤΟ ΔΙΚΤΥΟ ΠΑΡΑΝΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΒΑΣΑΝΙΖΟΥΝ ΒΡΕΙΤΕ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΠΙΑΣΤΕ ΤΟΥΣ
    Στον ψυχοθεραπευτή που πηγαίνεις τα έχεις αναφερει;
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  7. #127
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Σύγκριση και κέρδος αυτή η μάστιγα. Γεννιόμαστε και μεγαλώνουμε βιώνοντας την σύγκριση και το κέρδος. Να είσαι καλύτερος από τον άλλον και ό,τι κάνεις να σου αποδίδει. Να είμαι καλύτερος από τον άλλον, αλλά για να είμαι πρέπει να το θέλω, το θέλω; Αν το καλοσκεφτώ, από την πολύ μικρή ηλικία της ζωής, ένα παιδί μπορεί να θέλει να είναι το καλύτερο, αλλά να μην θέλει να δουλέψει για να το πετύχει. Για παράδειγμα ο Μιχαλάκης της κυρά Κατίνας είναι άψογος στην χημεία και από το γυμνάσιο αριστεύει σε αυτή. Ο Νικολάκης της κυρά Πόπης από την άλλη είναι το εντελώς αντίθετο και η κυρά Πόπη λέει στον Νικολάκη, Νικολάκη τον βλέπεις τον Μιχαλάκη που είναι άριστος στην χημεία; Εσύ γιατί δεν είσαι; (Η σύγκριση που λέγαμε). Το ίδιο συμβαίνει όσο μεγαλώνει ο άνθρωπος ακούει συγκριτική κριτική από το πολύ στενό του περιβάλλον το οποίο περιβάλλον όμως μετά από τόσα χρόνια, αδυνατεί να αντιληφθεί πως αυτή η σύγκριση δεν οδηγεί πουθενά!

    Κάπως έτσι του μεταλαμπαδεύουν και το κέρδος σε στυλ αν δεν έχεις να κερδίσεις κάτι, τότε μην το προσφέρεις λες και αν το προσφέρει και βοηθήσει κάποιον άλλον χωρίς ο ίδιος να χάσει κάτι σημαντικό, θα του διαλυθεί η ζωή! Αν δεν έχεις να κερδίσεις κάτι από αυτόν που θα βοηθήσεις, τότε μην τον βοηθάς, το χειρότερο όλων πως η πλειοψηφία έτσι σκέφτεται! Τι κρίμα που αντί σαν άνθρωποι να εξελισσόμαστε προς το καλύτερο, να βαδίζουμε προς το χειρότερο...

  8. #128
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,295
    όλοι κοιτάνε την πάρτη τους δηλαδή.
    ακόμη και κακό να κάνεις στον άλλο για το καλό σου το κάνεις.

    σκέφτομαι πως κάτι πάει λάθος.

  9. #129
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Όπως το κινητό θέλει το γερμανό του έτσι και οι γυναίκες θέλουν τον τοξικό τους

  10. #130
    hlias1988
    Guest
    Ανειπωτη τραγωδια στη πατρα.... εχω ζουρλθαθει με ολα αυτα που διαβαζω...σκοτωσε τα παιδια της..
    απο την αρχη της ιστοριας που την διαβαζω δεν ηθελα να το ειχε κανει αυτη.
    Ξερεις τι εχει να τραβηξει τωρα...στην φυλακη θα την αυτοκτονησουν...

    Και ερχομαι εδω εγω και λεω...γιατι ρε φιλε αφου εχει καποιο προβλημα δεν πας σε ενα γιατρο? θα λυθουν ολα...
    Εκτος εαν ειναι τοσο ψυχικα αρρωστη που ηδονιζετε με αυτο που εκανε..

    Τελειο εγκλημα δεν υπαρχει......

  11. #131
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,374
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    Ανειπωτη τραγωδια στη πατρα.... εχω ζουρλθαθει με ολα αυτα που διαβαζω...σκοτωσε τα παιδια της..
    απο την αρχη της ιστοριας που την διαβαζω δεν ηθελα να το ειχε κανει αυτη.
    Ξερεις τι εχει να τραβηξει τωρα...στην φυλακη θα την αυτοκτονησουν...

    Και ερχομαι εδω εγω και λεω...γιατι ρε φιλε αφου εχει καποιο προβλημα δεν πας σε ενα γιατρο? θα λυθουν ολα...
    Εκτος εαν ειναι τοσο ψυχικα αρρωστη που ηδονιζετε με αυτο που εκανε..

    Τελειο εγκλημα δεν υπαρχει......
    Όντως είναι τραγικό και δεν το χωράει το μυαλό μου πως μπορεί να το κάνει αυτό μια μάνα (κι ας μην έχω παιδιά)... Τώρα για το ψυχικό πρόβλημα, δεν ξέρω αν το καταλαβαίνει ότι έχει θέμα... Με τόσο θέατρο δεν είμαι σίγουρη...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  12. #132
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Όντως είναι τραγικό και δεν το χωράει το μυαλό μου πως μπορεί να το κάνει αυτό μια μάνα (κι ας μην έχω παιδιά)... Τώρα για το ψυχικό πρόβλημα, δεν ξέρω αν το καταλαβαίνει ότι έχει θέμα... Με τόσο θέατρο δεν είμαι σίγουρη...
    Ασε εχει αρρωστησει ολος κοσμος με αυτην την ιστορια......

  13. #133
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    Ανειπωτη τραγωδια στη πατρα.... εχω ζουρλθαθει με ολα αυτα που διαβαζω...σκοτωσε τα παιδια της..
    απο την αρχη της ιστοριας που την διαβαζω δεν ηθελα να το ειχε κανει αυτη.
    Ξερεις τι εχει να τραβηξει τωρα...στην φυλακη θα την αυτοκτονησουν...

    Και ερχομαι εδω εγω και λεω...γιατι ρε φιλε αφου εχει καποιο προβλημα δεν πας σε ενα γιατρο? θα λυθουν ολα...
    Εκτος εαν ειναι τοσο ψυχικα αρρωστη που ηδονιζετε με αυτο που εκανε..

    Τελειο εγκλημα δεν υπαρχει......
    Υπάρχει και το ενδεχόμενο να την κλείσουν σε ψυχιατρική κλινική, ίσως το επιδιώξει κι όλας, εάν σκεφτείς ότι υπήρχαν πληροφορίες ότι θα κάνει κακό στον εαυτό της, γι'αυτό και χθές όλο το βράδυ ήταν υπό παρακολούθηση δύο αστυνομικών!

  14. #134
    hlias1988
    Guest
    Μια και με εχει συγκλονησει το θεμα γραφω τι λενε στης ειδησεις για να καταλαβετε..

    «Η εγκληματική αυτή δράση θα παραμείνει χαραγμένη στη μνήμη μας, θα αποκτήσει διεθνή φήμη, θα γίνει case report, θα γραφτεί στα βιβλία, μιλάμε για ένα πρωτόγνωρο περιστατικό. Πολλά πρέπει να εξηγηθούν ακόμα, δεν είναι εύκολο. Αυτό το περιστατικό θα μπει σε όλα τα βιβλία της ιατροδικαστικής, μιλάμε για πρωτόγνωρο για τον τρόπο και την μεθοδολογία» είπε στον ΣΚΑΪ ο ιατροδικαστής Σωκράτης Τσαντίρης.

    «Το όνομά της θα μείνει στη μνήμη, θα συζητηθεί σε όλο τον κόσμο ως το πιο δυσάρεστο περιστατικό και πάνω σε αυτό θα διδαχθούν πολλοί. Είναι μια πολύ δύσκολη προσωπικότητα», είπε χαρακτηριστικά.

  15. #135
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,295
    τον τελευταίο καιρό ακούω true crime podcasts σχεδόν φανατικά.
    υπάρχουν πολλά παρόμοια "ανθρωποειδή" "μυαλά" εκεί έξω, και στα εξωτερικά εννοώ.
    δεν είμαι ειδικός και δεν προσεγγιζω το θέμα παρά μόνο ως "θεατής".
    σκέφτομαι πως λύση δεν θα βρεθει αν δεν αναγνωριστεί το γενικότερο πρόβλημα ως πρόβλημα. από τη ρίζα του.
    μέχρι τότε, υπομονή.

Page 9 of 177 FirstFirst ... 78910111959109 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ?
    By andreas86 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 1
    Last Post: 03-05-2021, 08:17
  2. Υπήρξα το Τρίτο Πρόσωπο
    By aleksandros.pap in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 52
    Last Post: 13-05-2017, 17:12
  3. ΠΕΤΑΞΕ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΟΡΟΦΟ!!
    By anxious4ever in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 38
    Last Post: 06-08-2016, 01:05
  4. θα συγχωρούσαν την απιστία της συντρόφου τους, αρκεί το «τρίτο πρόσωπο» να ήταν γυνη
    By path in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 46
    Last Post: 30-01-2011, 23:23
  5. Ο ΔΙΑΣΕΞΟΥΑΛΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΦΥΛΟ
    By BrokeN_DoLL in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 19-01-2011, 13:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •