Τι σκεφτεστε (μερος τριτο) - Page 111
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 111 of 184 FirstFirst ... 1161101109110111112113121161 ... LastLast
Results 1,651 to 1,665 of 2759
  1. #1651
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Με απέρριψε για χίλιους δύο άλλους λόγους και όχι επειδή δεν του αρέσω, που ήταν και το πιο απλό να μου πει παρά το σεντόνι που έγραψε.
    Καλύτερα απόρριψη κι από νωρίς παρά αργότερα όταν πια θα χεις συνδεθεί μαζί του κι αυτός θα ψάχνει χίλιους δυο τρόπους για να την κάνει.
    γιάννης

  2. #1652
    Quote Originally Posted by user View Post
    ο χρήστης έχει τροποποιηθεί να σκέφτεται το τέλος.
    όμως το τέλος δεν έρχεται όποτε του καπνίσει.
    Δεν ξέρω αν αφορά σε μένα για το πιο πάνω που γραψα, δεν διαφωνώ μ αυτό που λες, το ζήτημα είναι πως έχει τσιμεντώσει μέσα μου μια καθημερινότητα κι ένας χαρακτήρας που δεν με αφήνουν να κάμω καμία υπέρβαση που να ρχεται σε αντίθεση μ' αυτά. Είναι σαν να λέμε περιχαράκωση στο χώρο ασφάλειας. Αν και πέρα από το χώρο ασφάλειας μπροεί να υφίσταται ευτυχία που θα μας κάνει να μετανιώνουμε που δεν την αρπάξαμε πιο νωρίς.
    γιάννης

  3. #1653
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2018
    Location
    Grecia
    Posts
    11
    Ζω με καταθλιψη, κρισεις πανικου και OCD πολλα χρονια τωρα. Πλεον χειροτερεψα και παιρνω φαρμακα αλλα οχι και μεγαλη διαφορα. Παρακαλω , επειδη η θεραπεια οπως φανταζομαι μπορει οι περισσοτεροι να γνωριζετε ειναι αρκετα δαπανηρη και δεν δουλευω πiα, σχεδον δεν βγαινω απο το σπιτι, αν υπαρχει καποιος που να γνωριζετε και να θελει εργασια απο το σπιτι (remotely) ας με ενημερωσει. Ειμαι ηλεκτρολογος μηχανικος αλλα και δασκαλος μουσικης. Ειμαι 39. Γενικα δουλευω αρκετα χρονια με τις όποιες δυσκολιες αλλα τωρα η κατασταση εχει ξεφυγει. Φοβαμαι να παω να εργαστω σε οποιοδηποτε περιβαλλον. Τι να εξηγησω, τι να πω , πως να συγκρατησω τις κρισεις μου? Αυτο που ζηταω ξερω ειναι σχεδον θαυμα αλλα δεν εχω αλλη επιλογη απο το να ψαχνω καθε τροπο. Δεν ειναι η φτωχεια που με τρομαζει αλλα αυτη η καταραμενη αρρωστια που δεν θεραπευεται αλλα θελει συνεχως διαχειρηση. Εχω ξοδεψει χιλιαδες ευρω τοσα χρονια σε ψυχοθεραπειες διαφορων ειδων, δεν μπορω να πω , υπηρχε μια ταση θετικη αλλα το προβλημα δεν εφυγε ποτε. Οι δομες στην πολη μου δεν ειναι δωρεαν και ειμαι υποχρεωμενος να πληρωσω την καθε κινηση βοηθειας. Το κρατος ειναι απων. Ειμαι σε πικρη μοιρα αλλα θελω οσο μπορω να το παλεψω. Να εργαστω. Αυτο θελω
    Αλλα δεν μπορω να βγω απο το σπιτι. Απλα δεν μπορω. Και σκεφτειτε παιρνω και τα χαπια τους.. Οποιος διαβασει αυτο το Post, δε χρειαζεται να με λυπηθει, δινω τον αγωνα μου, οπως ολοι μας.

  4. #1654
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,300
    γιατί να σε λυπηθούν; εδώ είναι φόρουμ ψυχολογίας. μήπως εμείς τα έχουμε λύσει τα προβλήματά μας;

  5. #1655
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,745
    Εγω στο κομφορτ ζοουν κατι κανω στη ρουτινα μου παραεξω πεντε πεντε εικοσιπεντε με παει

  6. #1656
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    902
    Quote Originally Posted by arythmakias View Post
    Ζω με καταθλιψη, κρισεις πανικου και OCD πολλα χρονια τωρα. Πλεον χειροτερεψα και παιρνω φαρμακα αλλα οχι και μεγαλη διαφορα. Παρακαλω , επειδη η θεραπεια οπως φανταζομαι μπορει οι περισσοτεροι να γνωριζετε ειναι αρκετα δαπανηρη και δεν δουλευω πiα, σχεδον δεν βγαινω απο το σπιτι, αν υπαρχει καποιος που να γνωριζετε και να θελει εργασια απο το σπιτι (remotely) ας με ενημερωσει. Ειμαι ηλεκτρολογος μηχανικος αλλα και δασκαλος μουσικης. Ειμαι 39. Γενικα δουλευω αρκετα χρονια με τις όποιες δυσκολιες αλλα τωρα η κατασταση εχει ξεφυγει. Φοβαμαι να παω να εργαστω σε οποιοδηποτε περιβαλλον. Τι να εξηγησω, τι να πω , πως να συγκρατησω τις κρισεις μου? Αυτο που ζηταω ξερω ειναι σχεδον θαυμα αλλα δεν εχω αλλη επιλογη απο το να ψαχνω καθε τροπο. Δεν ειναι η φτωχεια που με τρομαζει αλλα αυτη η καταραμενη αρρωστια που δεν θεραπευεται αλλα θελει συνεχως διαχειρηση. Εχω ξοδεψει χιλιαδες ευρω τοσα χρονια σε ψυχοθεραπειες διαφορων ειδων, δεν μπορω να πω , υπηρχε μια ταση θετικη αλλα το προβλημα δεν εφυγε ποτε. Οι δομες στην πολη μου δεν ειναι δωρεαν και ειμαι υποχρεωμενος να πληρωσω την καθε κινηση βοηθειας. Το κρατος ειναι απων. Ειμαι σε πικρη μοιρα αλλα θελω οσο μπορω να το παλεψω. Να εργαστω. Αυτο θελω
    Αλλα δεν μπορω να βγω απο το σπιτι. Απλα δεν μπορω. Και σκεφτειτε παιρνω και τα χαπια τους.. Οποιος διαβασει αυτο το Post, δε χρειαζεται να με λυπηθει, δινω τον αγωνα μου, οπως ολοι μας.
    Κουράγιο φίλε,
    Και εγώ δυστυχώς δεν μπορώ να εργαστώ οπότε σε καταλαβαίνω.
    Ελπίζω να βρεις τρόπο να τα ξεπεράσεις.

  7. #1657
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,745
    Τελικα 12 χρονια δουλευομαστε τι καταλαβατε εγω τιποτα παντωσ στην ηλικια που ειμαι το εργαλειο δεν δουλευει οποτε πρεπει να κρεμασω τα παπουτσια μου

  8. #1658
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,100
    Δεν πρόκειται να αλλάξει τίποτα αν δεν αλλάξουμε τίποτα.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  9. #1659
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,408
    Σκέφτομαι ότι ο καιρός άλλαξε πολύ απότομα, σαν να χειμώνιασε κατευθείαν... Άφησα στην άκρη τα παγάκια και το φραπέ και το γύρισα σε νες απ' την μια μέρα στην άλλη, κρυώνω... Επίσης βρέχει σχεδόν όλη την ημέρα κι η βροχή πάντα με μελαγχολεί επιπλέον...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  10. #1660
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,300
    είσαστε αγάλματα και το ταξίδι είναι αδύνατο; ή οι έννοιες είναι μεταφορικές;

  11. #1661
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,408
    Quote Originally Posted by user View Post
    είσαστε αγάλματα και το ταξίδι είναι αδύνατο; ή οι έννοιες είναι μεταφορικές;
    Είναι μεταφορικές... Εκείνος είναι καλά (εννοείται ότι αυτό θέλω, να είναι πάντα καλά ακόμα και μακριά μου) κι εγώ άρρωστη κι αυτό πάντα δεν θα με αφήνει να τον πλησιάσω όσο θα ήθελα κι όσο θα έπρεπε για να χτιστεί μια σχέση που να έχει μέλλον...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  12. #1662
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,300
    μπορώ να φανταστώ τί εννοείς τώρα, ευχαριστώ.
    οπότε "πρέπει" να μάθεις να ζεις με αυτό.
    να μένει κάτι πίσω, ή εσύ.

  13. #1663
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,408
    Quote Originally Posted by user View Post
    μπορώ να φανταστώ τί εννοείς τώρα, ευχαριστώ.
    οπότε "πρέπει" να μάθεις να ζεις με αυτό.
    να μένει κάτι πίσω, ή εσύ.
    Να 'σαι καλά...

    Το ξέρω ότι έτσι πρέπει και το προσπαθώ να μάθω να ζω μ' αυτό... Αλλά πονάει...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  14. #1664
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    902
    Δεν μου αρέσουν οι βροχές, ελπίζω να ξαναέρθει ο ήλιος.
    Γιατι μόνο με αμάξι μπορείς να πας κάπου.
    Έλα να ανεβαίνουμε σιγά σιγα

  15. #1665
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,100
    Για να ξεκουραστούμε,θα πρέπει πρώτα να κουραστούμε.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ?
    By andreas86 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 1
    Last Post: 03-05-2021, 08:17
  2. Υπήρξα το Τρίτο Πρόσωπο
    By aleksandros.pap in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 52
    Last Post: 13-05-2017, 17:12
  3. ΠΕΤΑΞΕ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΟΡΟΦΟ!!
    By anxious4ever in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 38
    Last Post: 06-08-2016, 01:05
  4. θα συγχωρούσαν την απιστία της συντρόφου τους, αρκεί το «τρίτο πρόσωπο» να ήταν γυνη
    By path in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 46
    Last Post: 30-01-2011, 23:23
  5. Ο ΔΙΑΣΕΞΟΥΑΛΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΦΥΛΟ
    By BrokeN_DoLL in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 19-01-2011, 13:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •