Τι σκεφτεστε (μερος τριτο) - Page 125
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 125 of 181 FirstFirst ... 2575115123124125126127135175 ... LastLast
Results 1,861 to 1,875 of 2701
  1. #1861
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Μπορειτε να βγαλετε φαρμακο κι εμβολιο απο μενα

  2. #1862
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Θα σασ το πω οσο καλυτερα μπορω εξαρταται τι θα κανεισ πριν κατα τη διαρκεια που θα παρεισ διαγνωση για να ερθεισ να γινεισ καλα αν δεν κανεισ τα σωστα βηματα στο πριν κ στο αφου παρεισ διαγνωση δεν γινεσαι ποτε καλα τα σωστα βηματα στο πριν ειναι σχολειο κ δουλεια να ξυπνασ καθε μερα να κοιμασαι κανονικα αφου παρεισ διαγνωση θελει περπατημα κ βαρη για να δεσετε να μην πεθαινει η καρδια κ μετα δουλεια αν δουλεψετε κ μαθαινετε κ το φιλοσοφησετε ειναι θεμα χρονου

  3. #1863
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Για οσουσ δεν πηγαν σχολειο ειναι κενο που καλυπτεται μεχρι ενα σημειο με την μαυρη αγορα πουλανε πτυχιο οχι χαρτια στον εγκεφαλο με 1000 ευρα

  4. #1864
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Το σχολειο το μονο που σου δινει ειναι ενα προγραμμα οπωσ η δουλεια πολλοι τα εμαθαν εκτοσ σχολειου κ καλα εκαναν

  5. #1865
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Η δουλεια ειναι τελεια μονο μην αντιδρατε ειναι 2 δουλειεσ εδω κ 20 χρονια φερθειτε μου σαν ανθρωπο να περασω να φυγω οπωσ κανω εγω με εσασ ολοι θελουν την φυσικη μου κατασταση τα λεφτα δεν ειναι κινητρο εχω 15.000 το χρονο φτανουν γινεται πολεμοσ κι ο πολεμοσ εχει τη δικια του λογικη

  6. #1866
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,073
    Σκέφτομαι πόσο σημαντική είναι η αλλαγή περιβάλλοντος στην αντιμετώπιση διαταραχών όπως η κατάθλιψη και οι κρισεις πανικού...Σε βγάζει από την λούπα στην οποία έχεις βαλτώσει και σου δίνει διαφορετική οπτική και περσπέκτιβ για την πραγματικότητα.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  7. #1867
    Panos_019
    Guest
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Σκέφτομαι πόσο σημαντική είναι η αλλαγή περιβάλλοντος στην αντιμετώπιση διαταραχών όπως η κατάθλιψη και οι κρισεις πανικού...Σε βγάζει από την λούπα στην οποία έχεις βαλτώσει και σου δίνει διαφορετική οπτική και περσπέκτιβ για την πραγματικότητα.
    Τι γίνεται όταν δεν μπορείς να αλλάξεις αυτό που σου συμβαινει;να πας κάπου αλλού ας πούμε μπας και γυρίσει η βίδα και τα δεις αλλιώς.Δυστυχως μενεις σε μια κατάσταση αδράνειας και μοιρολογεις

  8. #1868
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,073
    Quote Originally Posted by Panos_019 View Post
    Τι γίνεται όταν δεν μπορείς να αλλάξεις αυτό που σου συμβαινει;να πας κάπου αλλού ας πούμε μπας και γυρίσει η βίδα και τα δεις αλλιώς.Δυστυχως μενεις σε μια κατάσταση αδράνειας και μοιρολογεις
    Δεν υπάρχει δεν μπορώ,υπάρχει δεν θέλω...Ξέρω άτομα τα οποία φεύγουν μόνα τους εξωτερικό,χωρίς κονέ,χωρίς συγγενείς,ξέμπαρκοι τελείως...Τα άλλα είναι δικαιολογίες επειδή έχουμε βολευτεί.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  9. #1869
    Panos_019
    Guest
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Δεν υπάρχει δεν μπορώ,υπάρχει δεν θέλω...Ξέρω άτομα τα οποία φεύγουν μόνα τους εξωτερικό,χωρίς κονέ,χωρίς συγγενείς,ξέμπαρκοι τελείως...Τα άλλα είναι δικαιολογίες επειδή έχουμε βολευτεί.
    Έχεις δίκιο.Εγω δεν μπορώ να βλέπω άλλους να προχωρούν και εγώ να κάθομαι έτσι άπραγος γιατί έτσι έμαθα και δεν μπορώ εύκολα να το αλλάξω και βαριέμαι να μπω σε αυτή την διαδικασία.Εσυ πως το αντιμετωπίζει αυτο;αν θες μου λες απλά ρωτάω επειδή εμένα με τρώει κάθε μέρα αυτό με σκοτώνει για την ακριβεια

  10. #1870
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    ΕΧΩ 3 ΚΟΡΕΣ ΕΤΣΙ Κ ΣΑΣ ΠΟΥΝ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΣΕ ΤΙ ΚΟΣΜΟ ΖΟΥΝ ΟΙ ΜΙΣΟΙ ΘΑ ΦΥΓΟΥΝ ΜΗΝ ΜΕ ΠΙΕΖΕΤΕ

  11. #1871
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Δεν υπάρχει δεν μπορώ,υπάρχει δεν θέλω...Ξέρω άτομα τα οποία φεύγουν μόνα τους εξωτερικό,χωρίς κονέ,χωρίς συγγενείς,ξέμπαρκοι τελείως...Τα άλλα είναι δικαιολογίες επειδή έχουμε βολευτεί.
    δλδ πως;; με κομποδεμα; και ποσο μεγαλο κομποδεμα πρεπει να εχεις για να φυγεις εξωτερικο χωρις δουλεια, χωρις συνεννοηση, χωρις κονε; που θα μενεις; στα παρκα;

  12. #1872
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Δεν υπάρχει δεν μπορώ,υπάρχει δεν θέλω...Ξέρω άτομα τα οποία φεύγουν μόνα τους εξωτερικό,χωρίς κονέ,χωρίς συγγενείς,ξέμπαρκοι τελείως...Τα άλλα είναι δικαιολογίες επειδή έχουμε βολευτεί.
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δλδ πως;; με κομποδεμα; και ποσο μεγαλο κομποδεμα πρεπει να εχεις για να φυγεις εξωτερικο χωρις δουλεια, χωρις συνεννοηση, χωρις κονε; που θα μενεις; στα παρκα;
    Όντως για εξήγησε μας Γιόκοτσοκο πώς διάλα θα πας στο εξωτερικό χωρίς υποστηρικτικό περιβάλλον; Νομίζεις είναι όπως στα έργα που βλέπεις τους ΠΛΟΥΣΙΟΥΣ χίπηδες; Γιατί δεν μπορείς κατ' αρχήν να αγοράσεις το εισητήριο χωρίς λεφτά. ΈΝα το κρατουμένο. Έπειτα πού σκτά θα μένεις σε σκηνή; Οκ! Νερό; Πώς θα αγοράζεις; Φαγητό; Ρούχα; Μετακινήσεις;
    Άντε και πήρες το αεροπλάνο και κατέβηκες Βέλγιο, μετά τι κάνεις; ΧΩΡΙΣ ΚΟΝΕ; Μένεις σε skidrow;;; Αυτό είναι ζωή;
    Όλα τα σκηνόπαιδα, χίπηδες, εξερευνητές των χωρών κλπ. είναι πλουσιόπαιδα που έχουν τεράστιο μπάτζεκτ από πίσω ώστε να τροφοδοτούν αυτή την ανέμελη ζωή. Καλά, δεν είναι αυτονόητο;;;

    Πώς στέλνεις τον καθημερινό άνθρωπο να ξεσκάσει ενώ είναι αυτονόητο ότι δεν μπορεί. Θα το ήθελε. Αλλά δεν μπορεί. Αυτά τα ξεσκάσματα είναι για τα πλουσιόπαιδα. Οι υπόλοιποι πρέπει να εργάζονται για να επιβιώσουν.

  13. #1873
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    486
    Σκοπεύω να φύγω από την πόλη για επαρχία όσο πιο σύντομα μπορώ.

  14. #1874
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,073
    Ρεμ και Χαρλευ,ειλικρινά δεν έχετε κάποιον γνωστό σας που να την έκανε για εξωτερικό και δεν ξέρετε πως γίνεται?
    Εγω έχω δυο φίλους πρώην συμμαθητες...Τα κανόνισαν όλα μέσω ιντερνετ...Η μια πήγε στο Καταρ και δουλεύει αεροσυνοδός στην Qatar airways και ο άλλος πήγε Ελβετία και δουλεύει σε φαρμακευτική...Μεσω ιντερνετ βρήκαν δουλειά και σπίτι.
    Μόνοι τους,χωρίς να έχουν κανέναν!
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  15. #1875
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    486
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Ρεμ και Χαρλευ,ειλικρινά δεν έχετε κάποιον γνωστό σας που να την έκανε για εξωτερικό και δεν ξέρετε πως γίνεται?
    Εγω έχω δυο φίλους πρώην συμμαθητες...Τα κανόνισαν όλα μέσω ιντερνετ...Η μια πήγε στο Καταρ και δουλεύει αεροσυνοδός στην Qatar airways και ο άλλος πήγε Ελβετία και δουλεύει σε φαρμακευτική...Μεσω ιντερνετ βρήκαν δουλειά και σπίτι.
    Μόνοι τους,χωρίς να έχουν κανέναν!
    Το ίδιο. Γνωρίζω κι εγώ ανθρώπους που έφυγαν. Πρώτα εξασφάλισαν δουλειά και σπίτι που νοίκιασαν
    μέσω διαδικτύου, μετά πήγαν στο μέρος που ήθελαν. Υπάρχει η περίπτωση και να είναι ήδη συγγενείς
    στο εξωτερικό, οπότε βοηθάνε στη στέγαση και σίτιση τον πρώτο καιρό. Το ίδιο γίνεται και με την εσωτερική
    μετανάστευση, ο ένας βοηθάει τον άλλον όταν δε βγαίνει.

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ?
    By andreas86 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 1
    Last Post: 03-05-2021, 08:17
  2. Υπήρξα το Τρίτο Πρόσωπο
    By aleksandros.pap in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 52
    Last Post: 13-05-2017, 17:12
  3. ΠΕΤΑΞΕ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΟΡΟΦΟ!!
    By anxious4ever in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 38
    Last Post: 06-08-2016, 01:05
  4. θα συγχωρούσαν την απιστία της συντρόφου τους, αρκεί το «τρίτο πρόσωπο» να ήταν γυνη
    By path in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 46
    Last Post: 30-01-2011, 23:23
  5. Ο ΔΙΑΣΕΞΟΥΑΛΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΦΥΛΟ
    By BrokeN_DoLL in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 19-01-2011, 13:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •