Τι σκεφτεστε (μερος τριτο) - Page 127
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 127 of 180 FirstFirst ... 2777117125126127128129137177 ... LastLast
Results 1,891 to 1,905 of 2700
  1. #1891
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,297
    δηλαδή κάποιος που δεν κάνει κάτι είναι γιατί δεν θέλει;
    έχει σημασία το πώς αισθάνεται ο άλλος. αν κάτι προκαλεί πόνο σε κάποιον, σε ποιά κατηγορία ανήκει; του δεν μπορώ θα πω εγώ.

  2. #1892
    biscochicco
    Guest
    σημερα δεν ηηγα σχολη γιατι δεν μου εφαρμοζαν τα ρουχα μου λογο κιλων που εβαλα.. σκεφτομαι οτι πρεπει να χασω γιατι δε θα χω ρουχα και ουτε εχω λεφτα να [αρω καινουρια

  3. #1893
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,073
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Εγώ πάντως δεν θέλω καν να σκέφτομαι την πιθανότητα να εργαστώ ξανά κι ο λόγος δεν είναι η τεμπελιά αλλά το ότι το άγχος κι η πίεση με τρελαίνουν και στην καλύτερη των περιπτώσεων αυτοτραυματίζομαι (όχι πια, αναφέρομαι στο παρελθόν... Αν δεν νιώθω υπερβολικό άγχος δεν το κάνω αλλά στη δουλειά ακριβώς αυτό ένιωθα)... Τώρα αν αυτό για κάποιους με κάνει τεμπέλα ας είναι...
    Αν δεν ασχολούμαστε με κάτι δημιουργικό που να νοηματοδοτεί την καθημερινότητά μας και να μας ανταμείβει,δεν θα ξεπεράσουμε ποτέ την υποφορά.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  4. #1894
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,073
    Νομίζετε αυτοί που πάνε στις δουλειές τους δεν ζορίζονται και δεν πιέζονται?
    Εμείς προτιμάμε να αποφεύγουμε αυτην την πίεση και ας μένουμε αφραγκοι και με ψυχολογικά.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  5. #1895
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Αν δεν ασχολούμαστε με κάτι δημιουργικό που να νοηματοδοτεί την καθημερινότητά μας και να μας ανταμείβει,δεν θα ξεπεράσουμε ποτέ την υποφορά.
    Εγώ δεν αντέχω άλλο, δεν θα γεμίσω ξανά χαρακιές κι αίματα... Από εκεί και πέρα, ο καθένας πιστεύει ότι θέλει...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  6. #1896
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,073
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Εγώ δεν αντέχω άλλο, δεν θα γεμίσω ξανά χαρακιές κι αίματα... Από εκεί και πέρα, ο καθένας πιστεύει ότι θέλει...
    Καλά με την τωρινή αγωγή ούτε εγώ με βλέπω να ξαναδουλεύω...Με το ζόρι παω στο σουπερ μαρκετ και βγάζω την καθημερινότητα.
    Ελπίζω ότι αν βρω την σωστή αγωγή και κουμαντάρω το άγχος και την κατάθλιψη θα είμαι σε θέση να δουλέψω και να κυνηγήσω τα όνειρά μου..Ονειρα που έχουν μπει στον πάγο εδώ και χρόνια.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  7. #1897
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Εχουν πάει στην Γερμανία χιλιάδες Ελληνες ανειδίκευτοι και αμόρφωτοι,που δεν ήξεραν γρη Αγγλικά και Γερμανικά και τα κατάφεραν,και παίρνουν 2.500 ευρώ μισθό...
    Εγώ δεν θα πήγαινα στην Γερμανία ουτε με 3.000 ευρώ μισθό,γιατί δεν θέλω να φύγω από την Ελλάδα.
    Το λέω αυτό για να δείξω ότι είναι εφικτό για τον καθένα να κάνει ένα νέο ξεκίνημα στο εξωτερικό άμα το θέλει πραγματικά.
    κανεις λαθος...
    αν δεν πηγαινες στην γερμανια, για 2 και 3000 ευρω, ειναι γιατι ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΦΑΣ.
    και ειναι αυταποδεικτο, γιατι αλλιως θα ειχες πεθανει απο την πεινα.
    αυτοι που πηγαν γερμανια και αμερικη και αυστραλια χωρις να ξερουν γρι αγγλικα και χωρις δεκαρα, ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΝΑ ΦΑΝΕ.
    αυτη ειναι η διαφορα σε γενικες γραμμες...

  8. #1898
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Πρώτον είμαι άντρας και δεύτερον δεν μιλάω για βολεμένους...Παράτησαν την δουλειά τους εδω στην Ελλάδα και την έκαναν για το εξωτερικό...
    Το ''δεν μπορώ'' είναι διακιολογία αργόσχολων τεμπέληδων σαν εμάς.
    Εγω δεν το κάνω γιατί δεν θέλω να φύγω από την Ελλάδα..Αν και για L.A δεν θα έλεγα όχι
    Sorry Μan :P
    Για τεμπέληδες να μιλάς για άλλους. Εμείς εδώ πέρα ξεσκιζόμαστε. Και στο εξωτερικό ξεσκίζονται αλλά αμοίβονται καλύτερα. Δεν έχω κουράγιο να συνεχίσω τη συζήτηση και να σου πω πόσο δύσκολο είναι να ξεφύγεις συγνώμη. Μια άλλη φορά...
    Last edited by HarleyQuinn; 13-10-2023 at 14:09.

  9. #1899
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Καλά με την τωρινή αγωγή ούτε εγώ με βλέπω να ξαναδουλεύω...Με το ζόρι παω στο σουπερ μαρκετ και βγάζω την καθημερινότητα.
    Ελπίζω ότι αν βρω την σωστή αγωγή και κουμαντάρω το άγχος και την κατάθλιψη θα είμαι σε θέση να δουλέψω και να κυνηγήσω τα όνειρά μου..Ονειρα που έχουν μπει στον πάγο εδώ και χρόνια.
    Στο εύχομαι ειλικρινά!

    Ίσως σ' ενθαρρύνει λίγο αυτό το τραγούδι, πρόσεξε τους στίχους...


    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  10. #1900
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Καλά με την τωρινή αγωγή ούτε εγώ με βλέπω να ξαναδουλεύω...Με το ζόρι παω στο σουπερ μαρκετ και βγάζω την καθημερινότητα.
    Ελπίζω ότι αν βρω την σωστή αγωγή και κουμαντάρω το άγχος και την κατάθλιψη θα είμαι σε θέση να δουλέψω και να κυνηγήσω τα όνειρά μου..Ονειρα που έχουν μπει στον πάγο εδώ και χρόνια.
    Ε τώρα τι μας λες; ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ με βάση τα λεγόμενα σου να δουλέψεις και όχι ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ με την αγωγή Φάσκεις αγάπη μου η θεωρία σου δεν στέκει και πέφτεις σε αντιφάσεις μόνος σου χωρίς να το καταλαβαίνεις.
    Άντε! Πήγαινε στο εξωτερικό! Για...! Είσαι τεμπέλης τελικά ή δεν μπορείς;;; Βλέπεις; Γιόκοτσοκο.

  11. #1901
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Κύκνε χαίρομαι που πέρασαν 10 χρόνια από τότε που σε θυμάμαι και δεν αυτοτραυματίζεσαι πια! Μπράβο κορίτσι μου αλήθεια

  12. #1902
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    486
    Πόσο περισσότερο καταλαβαίνω τις διαφορετικές φασματικές μου συμπεριφορές,
    λεκτικές ή μη. Κι ότι η μητέρα μου νοσηλεύεται.

  13. #1903
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Quote Originally Posted by WildHoney View Post
    Πόσο περισσότερο καταλαβαίνω τις διαφορετικές φασματικές μου συμπεριφορές,
    λεκτικές ή μη. Κι ότι η μητέρα μου νοσηλεύεται.
    Είναι σοβαρά; Σόρυ, αν θέλεις απαντάς.

  14. #1904
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    486
    Αρκετά σοβαρά. Δεν πειράζει ρε συ, όμως πάει σερί αρκετά χρόνια τώρα και
    τραβιέμαι με διάφορες καταστάσεις. Αν βγει και είναι με τα σωστά της, πάει καλά. Αν όχι, πάλι πρέπει να μπούμε
    σε άλλα μονοπάτια. Συν, έχει covid. Ήταν το κλήμα στραβό, το έφαγε κι ο γάιδαρος. :P

  15. #1905
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Quote Originally Posted by WildHoney View Post
    Αρκετά σοβαρά. Δεν πειράζει ρε συ, όμως πάει σερί αρκετά χρόνια τώρα και
    τραβιέμαι με διάφορες καταστάσεις. Αν βγει και είναι με τα σωστά της, πάει καλά. Αν όχι, πάλι πρέπει να μπούμε
    σε άλλα μονοπάτια. Συν, έχει covid. Ήταν το κλήμα στραβό, το έφαγε κι ο γάιδαρος. :P
    Πω ρε φίλε .... Άσχημα τα πράγματα αγάπη μου κάνε κουράγιο... Και το μόνο σκατό που μπορώ να κάνω είναι να σου ευχηθώ να πάνε όλα καλά με καλά αποτελέσματα... Καλή δύναμη αγάπη μου!

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ?
    By andreas86 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 1
    Last Post: 03-05-2021, 08:17
  2. Υπήρξα το Τρίτο Πρόσωπο
    By aleksandros.pap in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 52
    Last Post: 13-05-2017, 17:12
  3. ΠΕΤΑΞΕ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΟΡΟΦΟ!!
    By anxious4ever in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 38
    Last Post: 06-08-2016, 01:05
  4. θα συγχωρούσαν την απιστία της συντρόφου τους, αρκεί το «τρίτο πρόσωπο» να ήταν γυνη
    By path in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 46
    Last Post: 30-01-2011, 23:23
  5. Ο ΔΙΑΣΕΞΟΥΑΛΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΦΥΛΟ
    By BrokeN_DoLL in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 19-01-2011, 13:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •