Τι σκεφτεστε (μερος τριτο) - Page 161
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 161 of 181 FirstFirst ... 61111151159160161162163171 ... LastLast
Results 2,401 to 2,415 of 2703
  1. #2401
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    901
    Ήρθε η ώρα της κρίσης.

  2. #2402
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    Norgesic depon δίνουν στους πλούσιους κ δεν παίρνουν φάρμακα να ξέρετε

  3. #2403
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    Αν δε σασ ενδιαφέρει ποιος θα πεθάνει πείτε μου να σας πω την αλήθεια

  4. #2404
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    Για σας είναι αλήθεια μόνο που το δεχθηκατε κάτι σημαίνει στην ψυχολογία να ξέρετε σύρετε να μάθετε τι σημαίνει

  5. #2405
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    Ζείτε σε άλλο κόσμο

  6. #2406
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    Ξέρω τη θεραπεία για ΤΙΣ εξαρτήσεις θα πάτε για θεραπεία η θα έχουμε άλλα

  7. #2407
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    Όπως βλέπετε η θεραπεία του κορωνοιου βρέθηκε για τον εγκέφαλο το σώμα το σαπισμα αντιμετωπιζεται με αναισθητικό κ χάπι για το ουρικο κάντε υπομονή το πετύχαμε σε 6 μήνες θα πετάνε όλοι γι αυτό με διάλεξαν γτ έχω λύσει το πρόβλημα κατά μεγάλο ποσοστό μονοσ μου κι επίσης γι αυτό πεθαίνει ο κόσμος γτ το βρήκανε δεν κρύβω τίποτα επίτηδες γτ από μένα κρεμεστε κ ήθελα να πεθάνω ένιωσα σαν πρωθυπουργός κατάλαβα ΠΩΣ νιώθουν κάντε υπομονή 6 μήνες κ μη γίνεστε επιθετικοί σε 6 μήνες θα έχει λυθεί το θέμα το έλυσα εγώ σήμερα υπομονή κ κάντε τα εμβόλια

  8. #2408
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    103
    Σκέφτομαι τις κοινωνικές αλλαγές που έχουν γίνει κατά καιρούς.

    Πράγματα που σήμερα τα θεωρούμε αυτονόητα, κάποτε ένα πολύ μεγάλο τμήμα του πληθυσμού, του παγκόσμιου πληθυσμού, τα θεωρούσε επικίνδυνες καινοτομίες στις οποίες είχε χρέος να αντισταθεί.

    Τώρα για παράδειγμα μιλάνε για το γάμο των ζευγαριών του ίδιου φύλου. Απίστευτες και ατελείωτες συζητήσεις.

    Για μένα προκλητικός και παράλογος όλος αυτός ο ντόρος.

    Μα δεν είναι αυτονόητο πως το δικαίωμα στο γάμο αφορά όλους τους ανθρώπους;

    Άσε που πίστευα πως από τότε που ψηφίστηκε ο πολιτικός γάμος στην Ελλάδα, εδώ και δεκαετίες δηλαδή, αφορούσε και τους ανθρώπους του ίδιου φύλου.

    Επίσης στα δέκα εκατομμύρια των Ελλήνων, πόσοι είναι οι ομοφυλόφιλοι που θα παντρευτούν το ίδιο με αυτούς φύλο; Ένα πολύ μικρό ποσοστό.

    Όσον αφορά δε, την υιοθεσία το ποσοστό γίνεται ακόμα μικρότερο. Είναι εξαιρετικά δύσκολο να υιοθετήσει κάποιος παιδιά στην Ελλάδα. Ξέρω ζευγάρια, ανδρόγυνα, που είναι πολύ δύσκολο να μπορέσουν να καλύψουν τις προϋποθέσεις για υιοθεσία.

    Επομένως γιατί γίνεται όλος αυτός ο χαμός σε μια κοινωνία με τόσα καθημερινά θέματα και σοβαρά προβλήματα;

    Δυστυχώς διάφορες παρωχημένες πεποιθήσεις δημιουργούν αντίσταση στις κοινωνικές αλλαγές.

    Τροφή για σκέψη λοιπόν όχι μόνο για τη στάση της κοινωνίας αλλά και εν γένει για την ανθρώπινη οντότητα.

  9. #2409
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,297
    κι εμένα μου κάνει εντύπωση ότι ασχολούνται τόσο πολύ με κάτι που αφορά το δικαίωμα κάποιου άλλου ενώ αυτοί που θα αποφασίσουν έχουν δικαίωμα και τους ενοχλει μην το έχουν και οι άλλοι παλαβά πράματα δηλαδή. ενώ άλλα νομοσχέδια νύχτα τα ψηφίζουν κι ούτε που τα μαθαίνουμε. και δεν με νοιάζουν οι ομοφοβικοί, γιατί να τους τρώω στη μάπα όλη μέρα; και τους παπάδες; από πού κι ως πού να τους ρωτήσουμε κι αυτούς όπως τον κάθε διάσημο, ξερωγω. είναι ατομικό ή κοινωνικό δικαίωμα ο γάμος; σίγουρα όχι ειδικής κατηγορίας για να περνά από αξιολόγηση. δεν ξέρω. συμφωνώ με τα ανωτέρω του Μπανε.

  10. #2410
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    Λοιπόν επειδή βλέπετε θερμοκρασία μείον 20 τόσο λέει η τεχνολογία αλλά μασ έκαναν εμβόλιο να αντέχουμε εμένα μου είπαν στους-60 πεθαίνει ο άνθρωπος αν δουλεύω μέχρι-80 πρέπει να το πηγα επίσης τρέχω όλη μέρα για να έχουμε ήλιο εγώ κι ένας άλλος θέλετε να φύγετε φύγετε οι προοδοι που έχουμε κάνει σαν κρατοσ είναι ότι βρήκαμε θεραπεία για κορονωιο κ νομίζω βρήκαν ΠΩΣ ανασταινονται οι άνθρωποι θέλετε να ζήσετε εδώ όμορφα κ ωραία μόνο που θα έχει κρύο η να πάτε έξω κ να ζήσετε ευρωπαϊκά ότι θέλετε κάντε εμένα με υποχρεωσαν να μείνω εδώ κ θα μείνω αν είναι αλήθεια όλα αυτά θα σασ τα πουν οι πολιτικοί να φύγετε

  11. #2411
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    Καταλάβατε ότι από το ίντερνετ με τα λόγια δεν γίνεται τίποτα πρέπει να βγείτε κ να ζησετε

  12. #2412
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    Οι γκευ θα παντρευτούν οι αριστεροί με τους δεξιούς δεν παντρεύονται

  13. #2413
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    Το πήγα όσο πήγαινε να ξέρετε

  14. #2414
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    Μόνο ο ύπνος έμεινε αλλά μέχρι εδώ καλά είναι

  15. #2415
    Quote Originally Posted by Bane View Post
    Σκέφτομαι τις κοινωνικές αλλαγές που έχουν γίνει κατά καιρούς.

    Πράγματα που σήμερα τα θεωρούμε αυτονόητα, κάποτε ένα πολύ μεγάλο τμήμα του πληθυσμού, του παγκόσμιου πληθυσμού, τα θεωρούσε επικίνδυνες καινοτομίες στις οποίες είχε χρέος να αντισταθεί.

    Τώρα για παράδειγμα μιλάνε για το γάμο των ζευγαριών του ίδιου φύλου. Απίστευτες και ατελείωτες συζητήσεις.

    Για μένα προκλητικός και παράλογος όλος αυτός ο ντόρος.

    Μα δεν είναι αυτονόητο πως το δικαίωμα στο γάμο αφορά όλους τους ανθρώπους;

    Άσε που πίστευα πως από τότε που ψηφίστηκε ο πολιτικός γάμος στην Ελλάδα, εδώ και δεκαετίες δηλαδή, αφορούσε και τους ανθρώπους του ίδιου φύλου.

    Επίσης στα δέκα εκατομμύρια των Ελλήνων, πόσοι είναι οι ομοφυλόφιλοι που θα παντρευτούν το ίδιο με αυτούς φύλο; Ένα πολύ μικρό ποσοστό.

    Όσον αφορά δε, την υιοθεσία το ποσοστό γίνεται ακόμα μικρότερο. Είναι εξαιρετικά δύσκολο να υιοθετήσει κάποιος παιδιά στην Ελλάδα. Ξέρω ζευγάρια, ανδρόγυνα, που είναι πολύ δύσκολο να μπορέσουν να καλύψουν τις προϋποθέσεις για υιοθεσία.

    Επομένως γιατί γίνεται όλος αυτός ο χαμός σε μια κοινωνία με τόσα καθημερινά θέματα και σοβαρά προβλήματα;

    Δυστυχώς διάφορες παρωχημένες πεποιθήσεις δημιουργούν αντίσταση στις κοινωνικές αλλαγές.

    Τροφή για σκέψη λοιπόν όχι μόνο για τη στάση της κοινωνίας αλλά και εν γένει για την ανθρώπινη οντότητα.

    Ο πυρήνας της ψυχής του ανθρώπου στις διαπροσωπικές σχέσεις δεν άλλαξε. Ο κόσμος να χαλάει και να ξαναχτίζεται πλήρως αλλιώτικος από πριν, το εγώ με οτιδήποτε αυτό περιλαμβάνει με τα επακόλουθα διαπροσωπικά αποτελέσματά του, παραμένει το ίδιο, προσαρμοσμένο στα νέα δεδομένα. Πχ στο θέμα που έβαλες, ο ομοφυλόφιλος που ντρέπεται, που φοβάται να τον δαχτειλοδείχνουν, θα κρατήσει το πάθος του κρυφό ενώ αυτός που ναι τολμηρός και δεν τον αγγίζουν οι κυριαρχούσες αντιλήψεις της κοινωνίας θα το εκδηλώνει με τους πλέον ορατούς τρόπους (νόμιμα νοείται) σε όλες τις ευχέρειες που πλέον του παρέχονται. Ο δολοπλόκος εκεί που σε κατέκλεβε μπρος στα μάτια σου εκμεταλλευόμενος την καλή σου προαίρεση και την αγαθότητα σου ακόμα κι αν σου μεναν αποδείξεις αφού η κοινωνία και η δικαιοσύνη ήταν με το μέρος του, τώρα έχει μετεξελιχθεί κατακλεβοντας σε και πάλι, με εξελιγμένα τεχνάσματα, όπως με τα παραθυράκια του νόμου και αποδεικνύοντας πως ότι και όσα σου το πούλησε ήταν σε γνώση σου και το δέχτηκες, κι έτσι ακόμα και τώρα που η δικαιοσύνη λειτουργεί καλύτερα είσαι και πάλι με τα χέρια δεμένα.
    γιάννης

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ?
    By andreas86 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 1
    Last Post: 03-05-2021, 08:17
  2. Υπήρξα το Τρίτο Πρόσωπο
    By aleksandros.pap in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 52
    Last Post: 13-05-2017, 17:12
  3. ΠΕΤΑΞΕ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΟΡΟΦΟ!!
    By anxious4ever in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 38
    Last Post: 06-08-2016, 01:05
  4. θα συγχωρούσαν την απιστία της συντρόφου τους, αρκεί το «τρίτο πρόσωπο» να ήταν γυνη
    By path in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 46
    Last Post: 30-01-2011, 23:23
  5. Ο ΔΙΑΣΕΞΟΥΑΛΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΦΥΛΟ
    By BrokeN_DoLL in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 19-01-2011, 13:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •