Τι σκεφτεστε (μερος τριτο) - Page 91
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 91 of 181 FirstFirst ... 41818990919293101141 ... LastLast
Results 1,351 to 1,365 of 2703
  1. #1351
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Σκέφτομαι ότι χωρίς λεφτά δεν μπορείς να είσαι χαρούμενος.

  2. #1352
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,297
    κάποιος πρέπει να έχει λεφτά, γενικώς, τίποτα δεν είναι τσάμπα, ρεύμα, όλα.

  3. #1353
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    811
    θα πω το κλισε "τα λεφτα δε φερνουν την ευτυχια" και το εννοω.
    Σιγουρα πρεπει να εχεις καποια λεφτα για να ικανοποιεις τις βασικες σου αναγκες,εξαρταται ομως και απο τις αναγκες του καθενος.
    Αν οι αναγκες σου ειναι π.χ. να οδηγεις ακριβα αμαξια,να βγαινεις μπουζουκια και να πηγαινεις διακοπες στα πενταστερα,τοτε σιγουρα η ζωη σου θα περιστρεφεται μονιμως γυρω απο το χρημα.
    Αν εισαι γενικοτερα δυστυχισμενος και δεκα χιλιαρικα το μηνα να βγαζεις,δε θα σε ικανοποιουν.
    Τα χρηματα μπορει να κανουν τη ζωη πιο ευκολη,ταυτοχρονα ομως πιο και πιο ρηχη και ευτελη αν μπεις σ αυτη τη λουπα

  4. #1354
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    811
    Εγω σκεφτομαιοτι χωρις λοβοτομη δεν υπαρχει ευτυχια

  5. #1355
    Quote Originally Posted by KleinosBrekias View Post
    Σε ποια συγκρουση αναφερεσαι συγκεκριμενα ?
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    οι δικοι σου ειναι ανημποροι; γιατι τους αναφερεις;
    Ο ανήμπορος εγώ είμαι, διότι έχω μέσα μου τη σύγκρουση, η οποία λέει αν πας εκεί ακόμα και σε οργανωμένο, πάλι μόνος θα είσαι, θα σε παίρνει μελαγχολία και θα σκέφτεσαι να στραφείς πίσω.
    γιάννης

  6. #1356
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,640
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Ο ανήμπορος εγώ είμαι, διότι έχω μέσα μου τη σύγκρουση, η οποία λέει αν πας εκεί ακόμα και σε οργανωμένο, πάλι μόνος θα είσαι, θα σε παίρνει μελαγχολία και θα σκέφτεσαι να στραφείς πίσω.
    ε ας σκεφτεσαι.
    δεν πειραζει να σκεφτεσαι. και τωρα σκεφτεσαι.
    τωρα ειναι βεβαιο οτι εισαι μονος και δυστυχης. υποθετεις οτι θα εισαι και εκει.
    πηγαινε καισ την χειροτερη περιπτωση θα εισαι οπως και τωρα. χειροτερα δεν γινεται.
    δεν εχεις κατι να χασεις.
    ας εισαι μονος.
    θα εισαι μονος σε ενα αλλο μερος. δεν ειναι μεγαλο ρισκο..

  7. #1357
    Quote Originally Posted by KleinosBrekias View Post
    Σε ποια συγκρουση αναφερεσαι συγκεκριμενα ?
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    οι δικοι σου ειναι ανημποροι; γιατι τους αναφερεις;
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ε ας σκεφτεσαι.
    δεν πειραζει να σκεφτεσαι. και τωρα σκεφτεσαι.
    τωρα ειναι βεβαιο οτι εισαι μονος και δυστυχης. υποθετεις οτι θα εισαι και εκει.
    πηγαινε καισ την χειροτερη περιπτωση θα εισαι οπως και τωρα. χειροτερα δεν γινεται.
    δεν εχεις κατι να χασεις.
    ας εισαι μονος.
    θα εισαι μονος σε ενα αλλο μερος. δεν ειναι μεγαλο ρισκο..
    Δεν έχεις άδικο. Απλά ξέχασα να προσθέτω γι αυτούς που μου μαυρίζουν το συκώτι που δεν θα θελα να τους πάρω με τη σκέψη μου μαζί μου, συν το ότι άμα είναι γκρουπ δεν ξέρω με τι κόσμο θα βρεθώ όπως λέμε λαχείο. Δυο φορές που πήγα με γκρουπ με άγνωστους και κάποια υποτίθεται παρέα το γκρουπ ήταν καλός κόσμος και από πλευράς συναναστροφής δεν ένιωσα ιδαίτερη μοναξιά κι έτσι να πεθυμήσω έως πανικού τους δικούς μου χώρους κι ανθρώπους.

    Για το μπούλιγκ, το μαύρισμα του συκωτιού μου και το που προσπαθώ να μην ξεσπάσω κυρίως από φόβο αβέβαιων εναλλακτικών τα αναλύουμε άλλη στιγμή, κι αυτά αποτέλεσμα των όσων κουβαλάω μέσα μου.
    γιάννης

  8. #1358
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,640
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Δεν έχεις άδικο. Απλά ξέχασα να προσθέτω γι αυτούς που μου μαυρίζουν το συκώτι που δεν θα θελα να τους πάρω με τη σκέψη μου μαζί μου, συν το ότι άμα είναι γκρουπ δεν ξέρω με τι κόσμο θα βρεθώ όπως λέμε λαχείο. Δυο φορές που πήγα με γκρουπ με άγνωστους και κάποια υποτίθεται παρέα το γκρουπ ήταν καλός κόσμος και από πλευράς συναναστροφής δεν ένιωσα ιδαίτερη μοναξιά κι έτσι να πεθυμήσω έως πανικού τους δικούς μου χώρους κι ανθρώπους.

    Για το μπούλιγκ, το μαύρισμα του συκωτιού μου και το που προσπαθώ να μην ξεσπάσω κυρίως από φόβο αβέβαιων εναλλακτικών τα αναλύουμε άλλη στιγμή, κι αυτά αποτέλεσμα των όσων κουβαλάω μέσα μου.
    Εκει, που θα εχεις νεες παραστασεις να ασχοληθεις κι αλλες δραστηριοτητες απ οτι της καθημερινοτητας, θα ειναι πιο πιθανον να μην σκεφτεσαι αυτους που σε ενοχλουν.

  9. #1359
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,297
    δεν φέρνουν την ευτυχία, διευκολύνουν όμως τον δρόμο της;

  10. #1360
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,076
    Αν δεν καταφέρεις να είσαι ευτυχισμένος με 500 ευρώ τον μήνα,δεν θα είσαι ευτυχισμένος ούτε με 5000 ευρώ τον μήνα.
    Υπάρχουν άνθρωποι που τα έχουν όλα και δεν ξέρουν να ζησουν,και άλλοι που ζουν με τα λίγα και είναι γεμάτοι ζωή.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  11. #1361
    Όντως σε υποτιμούν, αντιδράς με το δικό σου τρόπο, σου κάνουν παρατήρηση για την αντίδραση σου και ταυτόχρονα σε πλουμίζουν με λόγια μεγάλης αναγνώρισης και αξίας. Ένα ο φόβος υπό μορφή παγώματος και δεύτερον ο φόβος για έλλειψη εναλλακτικής ως καταστροφικότητα. Τρίτον αφαιρουμαι, ζω στον κόσμο μου και κάνω πράγματα εκτός αυτών που ακούω που θα πρεπε τα οποία δεν είναι παράλογα. Και πάλι ο φόβος δεν με αφήνει να ζητήσω περισσότερα διότι υπάρχει ο φόβος αποτυχίας.
    γιάννης

  12. #1362
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,297
    χμ αυτό ναι, συμφωνώ, χωρίς λεφτά δεν μπορείς να είσαι καλά, τώρα αν είσαι ευτυχισμένος δεν έχει να κάνει με το αν έχεις λεφτα. αυτό ήθελα να πω. με πεντακόσια ευρω πώς ζεις σήμερα; η ευτυχία όμως είναι άλλο πράμα.

  13. #1363
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Δεν θέλω να πάω διακοπές γιατί φοβάμαι μήπως τα κάνω πάνω μου

  14. #1364
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Περιμένω την αστυνομία στο σπίτι μου γιατί έκλεψα 3 φορές και τις 3 με έπιασαν χα χα
    Και γελάω :Ρ
    Έχω καταντήσει εγκληματίας που θα φτάσω πια!
    ΔΕν μπορώ να κάνω το καλό και το ωραίο, όλο μαλακίες κάνω.

  15. #1365
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    Οουλ εισαι ο πρωτοσ που με εχει αφησει μαλακα θεραπευτηκεσ οντωσ πεσ τουσ ολουσ να σε διαβαζουν εγω θεραπευτηκα αλλα δουλευω κι ετσι περναω ακομα δυσκολα παντωσ αυτα που γραφεισ ειναι το μετα οντωσ μπραβο σου

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ?
    By andreas86 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 1
    Last Post: 03-05-2021, 08:17
  2. Υπήρξα το Τρίτο Πρόσωπο
    By aleksandros.pap in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 52
    Last Post: 13-05-2017, 17:12
  3. ΠΕΤΑΞΕ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΟΡΟΦΟ!!
    By anxious4ever in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 38
    Last Post: 06-08-2016, 01:05
  4. θα συγχωρούσαν την απιστία της συντρόφου τους, αρκεί το «τρίτο πρόσωπο» να ήταν γυνη
    By path in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 46
    Last Post: 30-01-2011, 23:23
  5. Ο ΔΙΑΣΕΞΟΥΑΛΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΦΥΛΟ
    By BrokeN_DoLL in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 19-01-2011, 13:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •