Τι σκεφτεστε (μερος τριτο) - Page 188
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 188 of 195 FirstFirst ... 88138178186187188189190 ... LastLast
Results 2,806 to 2,820 of 2917
  1. #2806
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,674
    Πάντως μου αρέσει που εξισώνει τους ανθρώπους που δεν έχουν ιδιαίτερη μόρφωση με τους και καλά μορφωμένους. Κι αυτό ίσως το εξηγεί παρακάτω.

  2. #2807
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,674
    Quote Originally Posted by user View Post
    χα χα χα
    λυπάμαι λίγο τον κατακουζινό που δεν εκδόθηκαν τα έργα του στο σίριαλ. πιο χρήσιμα θα ήταν; τόση ταλαιπωρία στους εκδοτικούς και τόσα χρήματα μόνο και μόνο για να μας "φτύσει'; σαδισμό το λένε αυτό.
    Κι εμείς που τον διαβάζουμε είμαστε οι μαζοχιστές που γουστάρουμε να μας φτύνει στα μούτρα :Ρ χα χα

  3. #2808
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,819
    Εσείς νομίζετε ότι επειδή το λέει κάποιος ότι οι γυναίκες το πιστεύουν χαχαχα πάρτε το αλλιώς γτ θα βρείτε

  4. #2809
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,339
    σοβαρό σχόλιο: δεν πιστεύω πως οι σαδιστές πάνε σετάκι με μαζοχιστές. μπορεί κάποιος να είναι σαδιστής κι εσύ να μην είσαι μαζοχιστής. μπορεί να γίνεις βέβαια, αν καθιερωθεί σαν πάτερν. εσύ τί πιστεύεις;
    τέλος σοβαρού σχολίου.

  5. #2810
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,819
    Εγώ πιστεύω ότι ήμουν κανονικά κακομαθημενος κ πήγα στρατό κ με κάνανε να μ αρέσουν οι δυσκολίες δεν μ αρέσουνε να μου μιλάνε καλά ευγενικά κλπ αν κ τώρα ηρέμησα όταν είχα βγει από το στρατό ήμουν εντελώς χάλια

  6. #2811
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,819
    Αυτό που λες user είναι υποτακτικοσ άλλο αυτό άλλο τι είμαι εγώ εγώ ασ πούμε ξέρω όταν η κατάσταση δύσκολη εμπιστεύομαι γυναίκα γτ για μένα μια γυναίκα δεν κάνει ποτέ λάθος αν δεν θέλει εγώ ξέρω τι κάνουν εσεισ τα μάθατε τώρα οι άντρες είμαστε όλοι παραπληγικοι να ξέρετε

  7. #2812
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,674
    Quote Originally Posted by user View Post
    σοβαρό σχόλιο: δεν πιστεύω πως οι σαδιστές πάνε σετάκι με μαζοχιστές. μπορεί κάποιος να είναι σαδιστής κι εσύ να μην είσαι μαζοχιστής. μπορεί να γίνεις βέβαια, αν καθιερωθεί σαν πάτερν. εσύ τί πιστεύεις;
    τέλος σοβαρού σχολίου.
    Κοίτα στο BDSM πηγαίνουν σετάκι για να ζήσουν την ερωτική τους ζωή.
    Στην κοινωνική ζωή πιστεύω ένας σαδιστής δεν χρειάζεται να βρει μαζοχιστές. Μπορεί να βρει όποιο θύμα θέλει και να εξασκήσει τον σαδισμό του έως και να φτάσει στα άκρα.
    Ο μαζοχιστής όμως δεν μπορεί να μαζοχιστεί μόνος του... Πώς θα το κάνει δηλαδή; Πρέπει να βρει ένα άτομο που θα του φέρεται άσχημα για να εξασκείται ο μαζοχισμός του, άρα έναν σαδιστή ήπιων τόνων ας το πούμε. Καταλήγω δηλαδή πως σαδιστής μπορεί να υπάρξει μόνος του, μαζοχιστής όχι. Ο μαζοχιστής χρειάζεται τον σαδιστή του.
    Εσύ τι λες; Πώς το σκέφτεσαι;

  8. #2813
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,674
    Κάθονται και κλαίνε για τον Ιρανό πρωθυπουργό λες. Έχασαν τον νταβατζή τους βλέπεις.
    Σαν να πεθάνει ο Μητσοτάκης και πηγαίνουμε εμείς στην πλατεία Συντάγματος με μαύρα και να κλαίμε.

  9. #2814
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    663
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Κοίτα στο BDSM πηγαίνουν σετάκι για να ζήσουν την ερωτική τους ζωή.
    Στην κοινωνική ζωή πιστεύω ένας σαδιστής δεν χρειάζεται να βρει μαζοχιστές. Μπορεί να βρει όποιο θύμα θέλει και να εξασκήσει τον σαδισμό του έως και να φτάσει στα άκρα.
    Ο μαζοχιστής όμως δεν μπορεί να μαζοχιστεί μόνος του... Πώς θα το κάνει δηλαδή; Πρέπει να βρει ένα άτομο που θα του φέρεται άσχημα για να εξασκείται ο μαζοχισμός του, άρα έναν σαδιστή ήπιων τόνων ας το πούμε. Καταλήγω δηλαδή πως σαδιστής μπορεί να υπάρξει μόνος του, μαζοχιστής όχι. Ο μαζοχιστής χρειάζεται τον σαδιστή του.
    Εσύ τι λες; Πώς το σκέφτεσαι;
    Οι Κυρίαρχοι κάνουν σχέση με υποτακτικούς ή σκλάβους (δεν είναι το ίδιο). Ο σαδιστής αγαπά να δίνει πόνο. Ο μαζοχιστής να δέχεται. Αυτό τους κάνει να τρέφονται στο ίδιο το ερωτικό παιχνίδι. Ο μαζοχιστής φυσικά και μπορεί να μαζοχιστεί μόνος του. (διάβασε για τον Άλμπερτ Φις, που έχωνε βελόνες στα γεννητικά του όργανα πχ). Η κυριαρχία με τον σαδισμό δεν είναι απαραίτητο να συμπίπτουν στο ίδιο υποκείμενο, κάποιος πχ μπορεί να επιθυμεί μόνο τον έλεγχο και όχι τον πόνο. Η διαφορά σε όλα αυτά από τα όρια, είναι αν εμείς οι ίδιοι κατορθώνουμε να ελέγχουμε τους εαυτούς μας. Αν όχι, τότε δεν είμαστε για ανάλογα παιχνιδάκια. Φυσικά, αυτό που διακρίνει τους σαδιστές εγκληματίες από τους ερωτικούς σαδιστές σε ένα παιχνίδι είναι η συναίνεση. Ο εγκληματίας δε θα ζητήσει συναίνεση, ενώ στον χώρο του BDSM η συναίνεση και η βαθιά εμπιστοσύνη είναι θεμέλιοι λίθοι για τις σχέσεις (ξεπέτες δεν μπορούν να εγγυηθούν τέτοια σχέση, θέλει χρόνο).

  10. #2815
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,819
    Έμαθα από γυναίκες το όνειρο μου πραγματοποιήθηκε

  11. #2816
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,819
    Δοκιμάστε φρεντο εσπρέσο σκέτο κ καπάκι στραγγιστό γιαούρτι με μέλι από παραγωγό δοκιμάστε να δούμε αν είναι θεραπεία

  12. #2817
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,819
    Που δούλεψα
    Αγροτησ Χαλκιδική
    Τηλεφωνητής ΟΤΕ
    Στοχοφοροσ έργο 3
    Ηλεκτρολόγος σε έργο
    Ηλεκτρονικός σε ζυγαριές
    Στρατό
    Πτυχίο τεχνικής σχολής
    Αγροτησ πάλι επαγγελματίας

  13. #2818
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,339
    όπως τα είπε το αγριο μέλι.

    εγώ σκέφτομαι πως πολλοί ανθρώποι χαιρονται να κάνουν κακό στους άλλους όταν οι άλλοι είναι ευάλωτοι ή δεν υπάρχει κίνδυνος να τιμωρηθούν. το να ευχαριστιέσαι να κάνεις κακό σημαίνει ότι είσαι σαδιστής ή ο σαδισμός σε εσένα είναι ένα κομμάτι που πρέπει να δουλευτεί.
    αν καποιος είναι μαζοχιστής, θα κολλησεί σε σχέσεις και συνήθειες που του προκαλούν πόνο ή τιμωρία. οπότε ναι χρειάζεται ένας σαδιστής εδώ γιατί αλλιώς αν κάποιος φέρεται τιμωρητικά ή χωρίς σύνεση σε κάποιον, χωρίς μέτρο πχ να σου μιλάει άσχημα ή να μη σε υπολογίζει κάποιος, συνέχεια σαν συμπεριφορά, εγώ θα βαριόμουν να το κανω σε κάποιον άλλο. και αν ο άλλος το φχαριστιόταν εγώ, αν δεν είμαι σαδιστής, θα με βλάψει.

    κοινώς, συμφωνούμε νομίζω. βρίσκω και τις δύο τάσεις, στην προσωπικότητα ενός ατόμου, επιβλαβείς το ίδιο, ίσως για τον μαζοχιστή λίγο περισσότερο.

  14. #2819
    Σκεφτομαι οτι δεν εχω γαλα για τον καφε. Πρεπει να παρω τον κωλο μου να παω σουπερ μαρκετ. Αυριο το πρωι θα πρπει να πιω καφε και χωρις γαλα δεν πινεται.

  15. #2820
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,674
    Quote Originally Posted by user View Post
    όπως τα είπε το αγριο μέλι.

    εγώ σκέφτομαι πως πολλοί ανθρώποι χαιρονται να κάνουν κακό στους άλλους όταν οι άλλοι είναι ευάλωτοι ή δεν υπάρχει κίνδυνος να τιμωρηθούν. το να ευχαριστιέσαι να κάνεις κακό σημαίνει ότι είσαι σαδιστής ή ο σαδισμός σε εσένα είναι ένα κομμάτι που πρέπει να δουλευτεί.
    αν καποιος είναι μαζοχιστής, θα κολλησεί σε σχέσεις και συνήθειες που του προκαλούν πόνο ή τιμωρία. οπότε ναι χρειάζεται ένας σαδιστής εδώ γιατί αλλιώς αν κάποιος φέρεται τιμωρητικά ή χωρίς σύνεση σε κάποιον, χωρίς μέτρο πχ να σου μιλάει άσχημα ή να μη σε υπολογίζει κάποιος, συνέχεια σαν συμπεριφορά, εγώ θα βαριόμουν να το κανω σε κάποιον άλλο. και αν ο άλλος το φχαριστιόταν εγώ, αν δεν είμαι σαδιστής, θα με βλάψει.

    κοινώς, συμφωνούμε νομίζω. βρίσκω και τις δύο τάσεις, στην προσωπικότητα ενός ατόμου, επιβλαβείς το ίδιο, ίσως για τον μαζοχιστή λίγο περισσότερο.
    Ναι.. Κι εγώ συμφωνώ με την WildHoney και με εσένα. Απλά μια σκέψη μου θα ήθελα να προσθέσω. Πως ο μαζοχιστής είναι πιο δυνατός ψυχικά από τον σαδιστή. Γιατί το να δώσεις πόνο σε ένα θύμα όντας αναίσθητος είναι κάτι εύκολο όσο κι αν σου φέρνει ευχαρίστηση. Ενώ ο μαζοχιστής δέχεται εξευτελισμούς πχ, σωματικό πόνο -μαστίγιο πχ-, λεκτικό εξευτελισμό, κακοποίηση και όλα αυτά έχει την δύναμη να τα μετατρέπει σε απόλαυση αντί για πόνο ή ψυχολογικά προβλήματα πχ!

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ?
    By andreas86 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 1
    Last Post: 03-05-2021, 08:17
  2. Υπήρξα το Τρίτο Πρόσωπο
    By aleksandros.pap in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 52
    Last Post: 13-05-2017, 17:12
  3. ΠΕΤΑΞΕ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΟΡΟΦΟ!!
    By anxious4ever in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 38
    Last Post: 06-08-2016, 01:05
  4. θα συγχωρούσαν την απιστία της συντρόφου τους, αρκεί το «τρίτο πρόσωπο» να ήταν γυνη
    By path in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 46
    Last Post: 30-01-2011, 23:23
  5. Ο ΔΙΑΣΕΞΟΥΑΛΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΦΥΛΟ
    By BrokeN_DoLL in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 19-01-2011, 13:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •