Τι σκεφτεστε (μερος τριτο) - Page 191
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 191 of 191 FirstFirst ... 91141181189190191
Results 2,851 to 2,857 of 2857
  1. #2851
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    637
    Γιώργο, δεν είναι πάντα θέμα "ξεγελάσματος" αλλά ιδιωτικότητας. Όταν δεν χρησιμοποιείται με κακό σκοπό, και δε χρησιμοποιούνται διπλά και τριπλά προφίλ, εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα με αυτό. Αλλά να φτιάχνεις νέες προσωπικότητες, με τελείως διαφορετικές ζωές, εργασίες, σχέσεις, κτλ, το θεωρώ προβληματικό. Η Ρέμεντι το είπε ωμά αλλά καθαρά.
    Και με εκνευρίζουν οι σαλιάρηδες που νομίζουν ότι το να μπαίνουν σε ένα φόρουμ, τους δίνει το δικαίωμα απλά και μόνο γιατί ένα μέλος είναι γυναίκα να της την πέφτουν και αυτό μάλιστα να το ονομάζουν αθώο φλερτάκι, ενώ είναι σαλιάρικη μαλακία και ξεπέρασμα ορίων.

  2. #2852
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    2,035
    Quote Originally Posted by WildHoney View Post
    Γιώργο, δεν είναι πάντα θέμα "ξεγελάσματος" αλλά ιδιωτικότητας. Όταν δεν χρησιμοποιείται με κακό σκοπό, και δε χρησιμοποιούνται διπλά και τριπλά προφίλ, εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα με αυτό. Αλλά να φτιάχνεις νέες προσωπικότητες, με τελείως διαφορετικές ζωές, εργασίες, σχέσεις, κτλ, το θεωρώ προβληματικό. Η Ρέμεντι το είπε ωμά αλλά καθαρά.
    Και με εκνευρίζουν οι σαλιάρηδες που νομίζουν ότι το να μπαίνουν σε ένα φόρουμ, τους δίνει το δικαίωμα απλά και μόνο γιατί ένα μέλος είναι γυναίκα να της την πέφτουν και αυτό μάλιστα να το ονομάζουν αθώο φλερτάκι, ενώ είναι σαλιάρικη μαλακία και ξεπέρασμα ορίων.
    Δεν είμαι εδώ να κρίνω κανέναν. Απλά θεωρώ σωστό όταν κάποιος θέλει να μπαίνει, να επανέρχεται με το ίδιο προφίλ. Καλά κάνει και θέλει, δεν θα δώσει αναφορά σε κανέναν. Ποιος ο λόγος όμως να παρουσιάζεις άλλη ζωή, να το παίζεις ότι είσαι κάποιος άλλος; Αυτό μόνο. Ας κάνει ο καθένας ότι καταλαβαίνει.

  3. #2853
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,544
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Πάντως το δίκιο θα ήταν ως προς τα υπόλοιπα μέλη του φόρουμ όταν κάποιος επιστρέφει ξανά και ξανά, να λέει ποιος είναι και όχι να παρουσιάζεται ως κάποιο άλλο άτομο.. Αν θέλει να μπαίνει στο φόρουμ, καλά κάνει, ποιος ο λόγος όμως να αλλάζει συνέχεια ταυτότητα και να πιστεύει πως μπορεί να ξεγελάσει τους άλλους;
    Καλημέρα...

    Συμφωνώ απόλυτα σ' αυτό που λες...
    Αν και δεν έχω καταλάβει τι παίζει στην συγκεκριμένη περίπτωση...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  4. #2854
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    637
    Παίζει ότι το μέλος στο οποίο αναφέρεται η Ρέμεντι, τον προηγούμενο μήνα ήταν ψυχολόγος, τώρα είναι υπεύθυνη σε εργοτάξιο. χα χα

  5. #2855
    Senior Member
    Join Date
    May 2024
    Posts
    147
    Quote Originally Posted by ΑΧΒΑΧ View Post
    Δεν δουλεύουν όλοι σε κλιματισμό. Ακόμα και να μπαίνεις για λίγο και να δουλεύεις έξω μετά είναι χειρότερα. Δύσκολο είναι και να περπατήσεις στο δρόμο ή να μπεις στο αυτοκίνητο που βρίσκεται στον ήλιο.
    Ειναι χειροτερο οταν εισαι εξω και επιστρεφεις σε κλιματισμο ,ποσες φορες την πατησα με ψυξη .
    Αστο ειναι δυσκολες οι μερες για εμας !

  6. #2856
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,544
    Quote Originally Posted by WildHoney View Post
    Παίζει ότι το μέλος στο οποίο αναφέρεται η Ρέμεντι, τον προηγούμενο μήνα ήταν ψυχολόγος, τώρα είναι υπεύθυνη σε εργοτάξιο. χα χα
    Καλημέρα...

    Μπέρδεμα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  7. #2857
    Senior Member
    Join Date
    May 2024
    Posts
    147
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Καλημέρα...

    Μπέρδεμα...
    Για εμενα λεει μην ασχολεισαι ουτε και εγω πλεον ,αλλωστε στο θεμα σου ειπαμε πως δεν θελουμε ατομα να μας ταραζουν, εχουμε τα δικα μας .

    Εσυ απ οτι ειδα εχεις το ατομο που σε ταραζει στο θεμα θρησκειας και δεν σε σέβεται εχω και εγω παρομοιο ,μην ξεχναμε σε ψυχιατρικο φορουμ ειμαστε γι αυτο μακρυα ειδικα τις μερες που ειμαστε ταραγμενες νομιζω καλο ειναι να μην δινουμε καθολου σημασια και ειχες δικιο σε αυτο που που ειχε ςπει στο θεμα σου .Εχουν κιαι αυτοι τις μερες τους που πρεπει να ξεσπασουν τα προσωπικα τους χρονια τωρα μεσα σε ενα φορουμ .
    Εσυ του το ζητας με τοσο ευγενεια και δεν το σεβεται οποτε καταλαβαινω πως καποια μελη ειναι ετσι και αποφασισα ουτε καν να ασχολουμε με,τις συγκεκριμενες προσωπικοτητες , μου ειπαν και αλλα μελη οτι το κανει επανειλημμένα και χρονια τωρα ειδα και πολλα μηνυματα και συζητησεις πολυ παλιες .


    Ελπιζω σημερα εσυ με την ζεστη να εισαι καλα ,εγω οχι και τοσο η αληθεια ειναι και δνε ξερω πως θα βγει το καλοκαιρι παλι .
    Αυτη η ταχυκαρδια με εχει σκισει στην κυριολεξια δεν ξερω ποσο νερο να πινω ..ουφφφ

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ?
    By andreas86 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 1
    Last Post: 03-05-2021, 08:17
  2. Υπήρξα το Τρίτο Πρόσωπο
    By aleksandros.pap in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 52
    Last Post: 13-05-2017, 17:12
  3. ΠΕΤΑΞΕ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΟΡΟΦΟ!!
    By anxious4ever in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 38
    Last Post: 06-08-2016, 01:05
  4. θα συγχωρούσαν την απιστία της συντρόφου τους, αρκεί το «τρίτο πρόσωπο» να ήταν γυνη
    By path in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 46
    Last Post: 30-01-2011, 23:23
  5. Ο ΔΙΑΣΕΞΟΥΑΛΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΦΥΛΟ
    By BrokeN_DoLL in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 19-01-2011, 13:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •