Τι σκεφτεστε (μερος τριτο) - Page 189
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 189 of 207 FirstFirst ... 89139179187188189190191199 ... LastLast
Results 2,821 to 2,835 of 3103
  1. #2821
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    722
    Harley, ανέφερες και την ψυχολογική πλευρά του μαζοχισμού. Συμφωνώ μαζί σου, ότι ένας άνθρωπος μπορεί άθελα ή ηθελημένα να αναζητά τιμωρητικές, κακοποιητικές, εξευτελιστικές συμπεριφορές σε σχέσεις, για να ικανοποιήσει αυτό τον ψυχολογικό μαζοχισμό. Θα ήθελα ωστόσο να αναφέρω, ότι ένας ερωτικός μαζοχιστής δεν είναι το ίδιο με έναν ψυχολογικά μαζοχιστή. Είναι ανεξάρτητα, όπως και ο ερωτικός σαδισμός με τον εγκληματικό σαδισμό. Είμαι Κυρίαρχη btw. Που σημαίνει στις σχέσεις μου επιζητώ τον ρόλο της κυριαρχίας (Dominance). Και δε θα έκανα ποτέ σχέση με ψυχολογικό μαζοχιστή, γιατί τα όρια θα ήταν θολά, και καθόλου υγιή! Τα υγιή όρια είναι απαραίτητα σε σχέσεις 24/7, γιατί είναι η αληθινή σου ζωή, όχι ένα ρομάντζο και η φαντασίωση κάποιου.

  2. #2822
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,343
    δεν θα ήταν σαν να τον εκμεταλεύεσαι, ασυνείδητα, κάπως; μπράβο σου για τα όρια που θέτεις. αν ο άλλος μπορεί να δεχτεί τα πάντα χωρίς όρια δεν ξέρω πόσο σχέση λέγεται μετά αυτό.

    είναι εύκολο γιατί είναι και χωρίς κόπο πολλές φορές, αν κατάλαβα καλά αυτό εννοείς; πχ κάνω κακό σε κάποιον και καθάρισα ενώ ο άλλος το κουβαλάει σαν πόνο ή κάτι τέτοιο; συμφωνώ. και προσθέτω αν μου επιτρέπεται, πως ο μαζοχιστής χαρακτήρας θέλει πιο πολύ δουλειά ψυχοθεραπευτικά από τον σαδιστή χαρακτήρα. γνώμη μου,όχι ειδικού.

  3. #2823
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,842
    Εμένα το όνειρο μου ήταν να πιάσω μια γυναίκα κ να ΤΗΣ τα πω όλα αυτή η γυναίκα είναι η ρενια της τα πα δε θα πάω άκλαφτος το ίδιο σασ προτείνω κι εσάς γτ οι γυναίκες αξίζουν εγώ έτσι πιστεύω καμία σχέση με πονηρές καταστάσεις ήθελα να τα πω τα είπα ότι θέλετε κάντε

  4. #2824
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,842
    Για τα λεφτά που λέτε ότι έχω πάρτε τα όλα δώστε τα στο κρατοσ να σασ βγάλει σύνταξη ανοίξτε μαγαζιά να δουλέψετε ότι θέτε κάντε τα παιδιά που φροντίζω είναι έτοιμα να φάνε τα σίδερα πεταλωνουν μύγα εν κινήσει εγώ πεταλωνω τον ψιλο ανάποδα τουσ έμαθα ότι ήξερα από δουλειά αφήστε τα να κάνουν ότι θέλουν
    Αυτά από το μέτωπο

  5. #2825
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,742
    Quote Originally Posted by user View Post
    δεν θα ήταν σαν να τον εκμεταλεύεσαι, ασυνείδητα, κάπως; μπράβο σου για τα όρια που θέτεις. αν ο άλλος μπορεί να δεχτεί τα πάντα χωρίς όρια δεν ξέρω πόσο σχέση λέγεται μετά αυτό.

    είναι εύκολο γιατί είναι και χωρίς κόπο πολλές φορές, αν κατάλαβα καλά αυτό εννοείς; πχ κάνω κακό σε κάποιον και καθάρισα ενώ ο άλλος το κουβαλάει σαν πόνο ή κάτι τέτοιο; συμφωνώ. και προσθέτω αν μου επιτρέπεται, πως ο μαζοχιστής χαρακτήρας θέλει πιο πολύ δουλειά ψυχοθεραπευτικά από τον σαδιστή χαρακτήρα. γνώμη μου,όχι ειδικού.
    Όχι είναι και οι δύο εξίσου το ίδιο δυνατοί χαρακτήρες γιατί ο ένας έχει την αναισθησία να δίνει πόνο, και ο άλλος έχει την αναισθησία να τον δέχεται.

    *Εφόσον μιλάμε πάντα για ερωτικούς σαδομαζοχιστές όπως τα διαχώρισε η WildHoney.
    Ωστόσο ίσως να ισχύει και για τους κοινωνικούς εάν ο ένας βρει το ταίρι του και όχι να πέσει κάποιος θύμα ή να γίνει θύτης κάποιου άλλου.

  6. #2826
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    722
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Όχι είναι και οι δύο εξίσου το ίδιο δυνατοί χαρακτήρες γιατί ο ένας έχει την αναισθησία να δίνει πόνο, και ο άλλος έχει την αναισθησία να τον δέχεται.

    *Εφόσον μιλάμε πάντα για ερωτικούς σαδομαζοχιστές όπως τα διαχώρισε η WildHoney.
    Ωστόσο ίσως να ισχύει και για τους κοινωνικούς εάν ο ένας βρει το ταίρι του και όχι να πέσει κάποιος θύμα ή να γίνει θύτης κάποιου άλλου.
    Ο λόγος που δεν θα έκανα σχέση με ψυχοκοινωνικό μαζοχιστή, είναι γιατί διαρκώς θα προσπαθούσε να κάνει topping from the bottom, δηλαδή να ελέγξει με τη δική του επιθυμία τη δική μου. Ένας προσπάθησε να το κάνει και τον ξαπόστειλα. Η Κυριαρχία με φτιάχνει ερωτικά, όχι να γίνεται ο κυριαρχούμενος αυτός που θα ελέγχει τι θα κάνω. Και αυτό, θα το έκανε σίγουρα ένας μαζοχιστής που θα αναζητούσε ευκαιρία να είναι νότι μπόι για να τον τιμωρήσω, κτλ. Δηλαδή για να κάνει την κάβλα του θα γινόμουνα εγώ το παιχνίδι του, θυσιάζοντας λίγο λίγο τη θέση της κυρίαρχης στη σχέση. Δε νομίζω, χα χα

    Τώρα, από θέμα δύναμης, δεν το έχω σκεφτεί όπως το ανέλυσες, ενδιαφέρουσα οπτική Χάρλει.

  7. #2827
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,742
    Quote Originally Posted by WildHoney View Post
    Harley, ανέφερες και την ψυχολογική πλευρά του μαζοχισμού. Συμφωνώ μαζί σου, ότι ένας άνθρωπος μπορεί άθελα ή ηθελημένα να αναζητά τιμωρητικές, κακοποιητικές, εξευτελιστικές συμπεριφορές σε σχέσεις, για να ικανοποιήσει αυτό τον ψυχολογικό μαζοχισμό. Θα ήθελα ωστόσο να αναφέρω, ότι ένας ερωτικός μαζοχιστής δεν είναι το ίδιο με έναν ψυχολογικά μαζοχιστή. Είναι ανεξάρτητα, όπως και ο ερωτικός σαδισμός με τον εγκληματικό σαδισμό. Είμαι Κυρίαρχη btw. Που σημαίνει στις σχέσεις μου επιζητώ τον ρόλο της κυριαρχίας (Dominance). Και δε θα έκανα ποτέ σχέση με ψυχολογικό μαζοχιστή, γιατί τα όρια θα ήταν θολά, και καθόλου υγιή! Τα υγιή όρια είναι απαραίτητα σε σχέσεις 24/7, γιατί είναι η αληθινή σου ζωή, όχι ένα ρομάντζο και η φαντασίωση κάποιου.
    Αγαπημένη μου Dominatrix, πολύ όμορφα τα διαχωρίζεις και όντως συμφωνώ μαζί σου.
    Last edited by HarleyQuinn; 25-05-2024 at 01:19.

  8. #2828
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,842
    Με έκαναν πλάκα ότι έχω λεφτά κ δουλειά χαχαχα γέλασα κι εγώ μπράβο σασ χαχαχα ωραίο αστείο μπορείτε να μην με θέλετε όσο θέλετε αρκεί να μη με φάτε χαχαχα

  9. #2829
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,343
    μπορείς να είσαι ερωτικός μαζοχιστής ή σαδιστής χωρίς να είσαι κοινωνικός μαζοχιστής ή σαδιστής. έτσι θα ήταν ο κόσμος μας καλύτερος. όταν υπάρχουν όρια.

  10. #2830
    Ποσο με κοροιδευουν ή με υποτιμουν οι αλλοι γιατι φαινεται η ανεπαρκεια κ ω αυτοπεποιθηση που δεν εχω ακομα στη δουλεια μου....κ αυτο με τη σειρα του με απογοητευει επιπλεον

  11. #2831
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,343
    το ακόμα έχει σημασία. ξεχνάνε οι ανθρώποι ότι από κάπου ξεκίνησαν.

  12. #2832
    Quote Originally Posted by user View Post
    το ακόμα έχει σημασία. ξεχνάνε οι ανθρώποι ότι από κάπου ξεκίνησαν.
    Αχ πες τα. Απλα κι εγω δεν ειμαι τοσο νεα σιγα σιγα

  13. #2833
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,742
    Μαθήματα Καρβέλα λόγω βαρεμάρας :Ρ

    Η λέξη "δούλος" δεν πρέπει να τρομάζει, ούτε να θίγει κανέναν. Και ο πλούσιος δούλος είναι. Η λέξη "φτωχός" αντιθέτως είναι εκείνη που πρέπει να τρομάζει και να θίγει τον άνθρωπο. Η δουλότητα είναι άλλωστε ένα φυσικό φαινόμενο. Τίποτα δεν είναι ελεύθερο στο σύμπαν. Τα πάντα δουλεύουν για κάτι άλλο και για κάποιον απώτερο σκοπό. Τα πάντα δεσμεύονται από κάτι όπως ακριβώς και κάτι άλλο δεσμεύεται από αυτά. Η φτώχια αντιθέτως, δεν πρόκειται για ένα φυσικό φαινόμενο αλλά για μια ανθρώπινη επινόηση η οποία καταστρατηγεί τον νόμο της φύσης. Τα όντα της φύσης δεν είναι άλλα πλούσια και άλλα φτωχά.

    *Όλοι δούλοι είμαστε, είτε το θέλουμε, είτε όχι. Δούλοι σε κάποιον ή σε κάτι. Δούλοι του χρήματος ως επί το πλείστον αναγκαστικά. Όμως είναι διαφορετικό να είναι κάποιος ένας πλούσιος δούλος του χρήματος, και διαφορετικό να είναι ένας φτωχός δούλος του ανθρώπου που είναι ο πλούσιος δούλος χρήματος.

  14. #2834
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    1,157
    HarleyQuinn τώρα που ανέφερες τον Καρβελα έφαγα φλασιά.. Αυτά τα έχεις ακούσει;


  15. #2835
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,343
    η φτώχεια είναι δύσκολο πράγμα. η πραγματική φτώχεια όχι δεν είμαι αυτάρκης τα θέλω όλα δε μου φτάνουν όσα έχω φτώχεια. να ζεις χωρίς ζεστό νερό και φρέσκο φαγητό και φάρμακα και ψυχολογική υποστήριξη και κοινωνική δραστηριότητα και καθαριότητα.

    για το δούλος δεν ξέρω. δηλαδή δεν είναι κακό να είσαι δούλος; είναι κακό να έχεις αυτοέλεγχο; κοίτα μαθήματα ο Καρβέλας!

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ?
    By andreas86 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 1
    Last Post: 03-05-2021, 08:17
  2. Υπήρξα το Τρίτο Πρόσωπο
    By aleksandros.pap in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 52
    Last Post: 13-05-2017, 17:12
  3. ΠΕΤΑΞΕ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΟΡΟΦΟ!!
    By anxious4ever in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 38
    Last Post: 06-08-2016, 01:05
  4. θα συγχωρούσαν την απιστία της συντρόφου τους, αρκεί το «τρίτο πρόσωπο» να ήταν γυνη
    By path in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 46
    Last Post: 30-01-2011, 23:23
  5. Ο ΔΙΑΣΕΞΟΥΑΛΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΦΥΛΟ
    By BrokeN_DoLL in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 19-01-2011, 13:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •