Τι σκεφτεστε (μερος τριτο) - Page 66
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 66 of 169 FirstFirst ... 1656646566676876116166 ... LastLast
Results 976 to 990 of 2530
  1. #976
    Βλέπω στο δρομο γνωστούς και συμμαθητές. Σαν αυτοματοποιημένες κινήσεις του εγκεφαλου η συμπεριφορά του καθενός. Ακριβώς οπως τότε. Έτσι, κραταω τυπική σχέση με όλους αυτους και δεν τρεφω ψευδαίσθηση οτι ειναι φιλοι μου.
    Άλλο το να σε λυπούνται κι αμα λαχει να σε βοηθήσουν κι άλλο να σε έχουν για φιλο. Αν σε έχουν για φιλο φαίνεται απο το οτι θα σε συναναστρέφονται μαζί σου όπως συναναστρέφεται κάθε παρέα φιλων μεταξυ τους πχ για καφε, τηλέφωνα, καλαμπουρια, εξόδοι, προσκλήσεις.
    Κάποιων απ αυτούς η συμπεριφορά συνετεινε, ενισχυσε, αυτο που ειμαι σήμερα, το να δυσκολεύομαι να σχετιστω με κοσμο και δη με ατομα που θα επιθυμούσα.

  2. #977
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    915
    Ρε παιδιά μόνο εγώ ανατριχιάζω όταν ακούω τον εθνικό ύμνο της Ρωσίας; η παίζει και άλλος; Για να μην παρεξηγηθώ μιλάω για την μελωδία ε. Εννοείτε με όλο το πακέτο, την συντριπτική νίκη ενάντια στον ναζισμό.



    Στο βίντεο βλέπουμε την Μαρία Λιμάνσκαγια να ρύθμιζε την κυκλοφορία στην Πύλη του Βρανδεμβούργου. Όταν μπήκαν οι Σοβιετικοί στο βομβαρδισμένο Βερολίνο, παίρνοντας τα σώβρακα των Ναζί.

  3. #978
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    898
    Quote Originally Posted by user View Post
    "καμία χώρα στον κόσμο δεν κατάφερε να αντιμετωπίσει την βία, παρα μόνο με νόμους" λέει στην αρχή μια σειρά που παρακολουθώ.
    η βία έχει ως συνέπεια την σαπίλα, εφ όσον δεν υπάρχει διαπαιδαγώγηση.
    και δεν νομίζω να καταλάβουν ποτέ όλοι οι ανθρώποι πόσο κακό τους κάνει αυτό.

    σκέφτομαι πως αν κάτσουμε και σκεφτούμε πόσα έχουμε επιβιώσει, ποιός μας εγγυάται ότι δεν θα έρθουν χειρότερα;
    Συμφωνώ , η διαπαιδαγώγηση είναι το παν.

    Θα έρθουν κ χειρότερα η απλά εγώ είμαι απαισιοδοξος

  4. #979
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    898
    Σκέφτομαι πως μια μικρη απόφαση, μπορεί να αλλάξει την ζωή μας προς τον καλύτερο η χειρότερο τρόπο.

  5. #980
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    801
    αυτο με τη βια ειναι βουτυρο στο ψωμι της καθε απολυταρχικης εξουσιας.
    τα περισσοτερα ατομα που εχει τυχει να μιλησω απο πιο λαικα στρωματα και μεγαλυτερης ηλικιας(μαστορες,υδραυλικο ι,ηλεκτρολογοι κτλ),μιλανε για κρεμαλες,θανατους και παπαδοπουλους.
    μια χαρα τους παει η τβ εκει που θελει.
    για τους νεοτερους δικαιολογια δεν υπαρχει

  6. #981
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,650
    Τα λενε γτ ζουσαμε μια φαση με τον ανδρεα ευρωπαικη κ τωρα με τον τσιπρα φιλοτουρκικη κ δεν ανεχομαστε να μασ πει κανενασ πωσ θα ζησουμε πρεπει οσο περναει ο καιροσ να ζουμε καλυτερα οχι πολεμο που κανανε αυτοι καταλαβεσ ?

  7. #982
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,650
    Ξεκοληστε απο το κομμα δεν βοηθαει κανεναν σασ οι πολιτικοι ειναι χειροτεροι απο το διαολο ξεκολατε τα κοριτσια που εχετε φαει μπετοστοκο δεν συγχωρουν εκτοσ αν θελετε να ζησετε μονο 20 χρονια κ στα 40 γεια σασ αποφασιστε τι θελετε

  8. #983
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,279
    εδώ ακούμε τα τραγικά, πως αξίζει σε λαούς να αφανιστούν κι άλλα τέτοια.
    πάντα υπάρχουν και θα υπάρχουν τέτοιες απόψεις εγώ πιστεύω.
    αυτό που μπορούμε να κάνουμε είναι να υπερασπιστούμε εμείς το καλό, όσοι μπορούν δηλαδή.

  9. #984
    Vaggg
    Guest
    Περί ανέμων και υδάτων, τα αλαλα και τα μπαλαλα, ναχαμε να λέγαμε κλπ κλπ. Σκέψεις, σκέψεις, κάψιμο.

  10. #985
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,650
    Το *******το με εφαγε κακουργα κενωνια νομιζα οτι ειμασταν συμμαχοι αλλα με εφαγε το *******το

  11. #986
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,650
    Καταστραφηκε το μπορντελο μπορω κ ξεγελαω την τεχνολογια που εχετε

  12. #987
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,650
    Επειδη μπορω κ δουλευω δεν πηγα φυλακη αν με σκοτωσετε να μην καταλαβω αν γινεται κι ειναι ευκολο δεν κανω πλακα

  13. #988
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,650
    Το 10 μολισ βγηκα απο το στρατο ειχα καταστραφει κ μου ριξαν αλλα 10 χρονια στο κεφαλι ειμαι ο χειροτεροσ ολων των εποχων κ προτιμησε ο μητσοτακησ να κανει πολεμο κ νομιζε οτι θα πεθανω τοσο βλακασ ειναι ο πολεμοσ τελειωσε μετα ηρθαν τα παιδια απο τη φυλακη γενικα εγινε ενα συμπουρμπουλο εδω περα φοβερο κ τοσο που εζησα πολυ ηταν το προβλημα ειναι οτι εγω περναω καλα κι εσεισ ειστε αχρηστοι θεμα dna ειναι εγω ολα τα εχω μεσα μου κι εσεισ τιποτα εγω τι φταιω βρειτε τα με τουσ προγονουσ σασ

  14. #989
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,650
    Απο αυτο που καταλαβα οι νοικοκυραιοι δολοφονουν τα πρεζακια ελευθερα χαρησ το κομμα κι οι αριστεροι γαμανε ασυστολα παλι χαρησ το κομμα κοινωσ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΥΤΣΟ ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΤΩΠΟ

  15. #990
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Σκέφτομαι πόσο εύθραυστη είναι η γαλήνη στην ψυχή... Πόσο δύσκολο είναι να την βρεις και να την διατηρήσεις... Τόσο δύσκολο που κάποιοι την αναζητούν σ' έναν άλλο κόσμο σαν τον φίλο μου που διάλεξε να φύγει νωρίς απ' την ζωή... Ελπίζω να κατάφερε να την βρει εκεί που είναι τώρα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ?
    By andreas86 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 1
    Last Post: 03-05-2021, 09:17
  2. Υπήρξα το Τρίτο Πρόσωπο
    By aleksandros.pap in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 52
    Last Post: 13-05-2017, 18:12
  3. ΠΕΤΑΞΕ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΟΡΟΦΟ!!
    By anxious4ever in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 38
    Last Post: 06-08-2016, 02:05
  4. θα συγχωρούσαν την απιστία της συντρόφου τους, αρκεί το «τρίτο πρόσωπο» να ήταν γυνη
    By path in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 46
    Last Post: 31-01-2011, 00:23
  5. Ο ΔΙΑΣΕΞΟΥΑΛΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΦΥΛΟ
    By BrokeN_DoLL in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 19-01-2011, 14:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •