Τι σκεφτεστε (μερος τριτο) - Page 53
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 53 of 169 FirstFirst ... 343515253545563103153 ... LastLast
Results 781 to 795 of 2530
  1. #781
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Για καλαματα δεν ξερω τιποτα

  2. #782
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    915
    Κατάλαβα.. Έχω έναν γνωστό από Νικήτη Χαλκιδικής. Εσύ πουλάς λάδι; έχεις δικό σου σαιτ στο ίντερνετ κτλ η μπαα

  3. #783
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    915
    Η Σιωπή των Αμνών

  4. #784
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Αστο καταλαβα τι γινεται 10 τονουσ το ελαιοτριβειο 10 τονουσ η γυναικα μου κ 5 τονουσ εγω ο πατερασ μου ζει ακομα ειναι στημενο απο το κωλοχωρι τ πατερα μου εμενα δε θελουν τουσ αλλλουσ τουσ θελουν καταλαβα τι εγινε

  5. #785
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Ειναι στημενο γτ ο πατερασ μου κι η μανα μου ζουν τι μαλακεσ ειναι μονο εγω ξερω

  6. #786
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Ειπαν σε ολουσ οτι εμπορασ ειναι ο χρηστησ που πουλαει ειναι τοσο μαλακεσ ενω εχει μεθοδολογια το θεμα

  7. #787
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Οπου κ να παω τα ιδια εχει 20 χρονια γι αυτο αλλαξα τοσεσ δουλειεσ διπλη δουλεια συν ενα καρο μαλακιεσ ακομα τωρα καταλαβα νομιζα οτι σταματησαν αλλα δεν αλλαξε τιποτα

  8. #788
    kopela93
    Guest
    Πήρα ένα πάουερ Μπανκ μού είπαν να το φορτίσω 12 ώρες αλλά το φορτισα 7 γιατί χρειαζομουν το φορτιστή για άλλη χρήση.
    Ξέρει κανείς αν έκανα Μ*****α;;;
    Θα είναι κομπλέ δηλ τώρα ή θα βγάλει πρόβλημα επειδή το άφησα λιγότερο;
    Όποιος ξέρει ας απαντήσει

  9. #789
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Με βαλανε να δουλεψω αυτη τη δουλεια γτ ειμαι στη φυλακη υποτιθεται εγω δεν ελεγχω τιποτα ολα τα βαζουν αυτοι θα βελτιωθουν οι θεραπειεσ κ να πεθανω βρειτε αλλον

  10. #790
    Αν δεν σε σέβονται δεν θα σε αγαπήσουν, μου είπε πριν μερικά χρόνια κάποιος φίλος. Ακόμα κι' αυτός όταν τον πήρα τηλέφωνο μετά από καιρό με είχε διαγράψει από το κινητό.
    Βγάζω όλη την αντίδραση για κάτι που μου έκαναν μέσα μου, κι όταν είναι κανονικά να ξεσπούσα στα άτομα που με βλάψαν, αυτό που κάνω είναι ένα παράνονο, μια έμμεση νύξη σ' αυτό που με ενόχλησε με τάση να τα μπαλώσω ώστε να μην διαταρχθούν οι σχέσεις.
    Με πιάνει ένας εκνευρισμός μέσα μου σε βαθμό πανικού, τον οποίο ουσιαστικά επιτρέπω αντί να τον σταματήσω. Την ώρα που ο εκνευρισμός αυτός βρίσκεται σε εξέλιξη έχω συναίσθηση του και θα μπορούσα να τον σταματήσω. Ο έντονος αυτός εκνευρισμός δεν είναι τίποτα άλλο παρά παρά αντίδραση σε προσβολές που μου έκαναν που ακόμα κι ασήμαντες η σκέψη μου τις έχει αφήσει να αναχθούν σε κάτι το πολύ σημαντικό. Έτσι, νιώθω την ανάγκη να ξεσπάσω. Το ξέσπασμα μου δεν είναι κάτι που πράγματι βλάπει αλλά είναι μια αντίδραση τύπου παράπονο, νύξη, μομφή προς τον άλλο ή αντίδραση σε κάτι άσχετο με αυτό για να βγει η αρνητική ενέργεια της προσβολής από μέσα μου. Και πάλι εκείνη την ώρα που συμβαίνει το ξέσπασμα έχω τη συναίσθηση αλλά η ανάγκη για ξέσπασμα υπερτερεί αντί του να την σταματήσω διότι με το ξέσπασμα κάπου ξαλαφρώνει η συνείδηση. Όμως, επειδή το ξέσασμα είναι ήπιο η συνείδηση ελάχιστα ηρεμά και το ίδιας έντασης ξέσπασμα θα ξαναεπαναληφθεί.
    Μάθετε τα παιιδά σας να είναι διεκδικητικοί, ετοιμόλογοι, να έχουν αυτοί τον έλεγχο, να αντιδρούν άμεσα. Έτσι, τουλάχιστον θα τα φοβούντια. Κι αυτό σεβασμός είναι.
    Για να τα γράφω αυτά, σημαίνει δεν μου δόθηκε ή απέτυχε να καλλιερήσω μέσα μου το σωστό χειρισμό των πραγμάτων ώστ ενα μην χρειαζόταν να γράψω αυτά.
    γιάννης

  11. #791
    kopela93
    Guest
    Να μη φτάνεις στο ξέσπασμα. Αυτή είναι η δική μου γνώμη. Να το προλαβαίνεις να το αλλάζεις και να μην επιτρέπεις τέτοια κατάληξη.

  12. #792
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Να μη φτάνεις στο ξέσπασμα. Αυτή είναι η δική μου γνώμη. Να το προλαβαίνεις να το αλλάζεις και να μην επιτρέπεις τέτοια κατάληξη.
    Συμφωνώ ότι πρέπει να τα προλαβαίνω. Όμως, οι συμπεριφορές μέσα μου δυστχυώς έχουν αποκρυταλλοποιηθεί σαν αυτοματοποιημένες αντιδρασεις. Μπαγλαρώνω, παγώνω στην προσβολή ή εκεί που θα πρεπε να προλάβω ή συμπεριφέρομαι συγκαταβατικά και έπειτα που το ξαναφέρνω στη σκέψη μου ξεκινάει η υπερένταση που οδηγεί στο ξέσπασμα. Ένας ψυχολόγος μου χε πει να το δουλέψω στη σκέψη μου αυτό το αυτοποιημένο για να δω δηλαδή πως ξεκίνησε και πως εξελίχθηκε και να εντοπίσω μέσα στη σκέψη ποια είναι ακριβώς η νοητική διεργασία από τη στιγμή του ερεθίσματος έως το αυτοματοποιημένο. Το προσπαθώ...
    γιάννης

  13. #793
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Συμφωνώ ότι πρέπει να τα προλαβαίνω. Όμως, οι συμπεριφορές μέσα μου δυστχυώς έχουν αποκρυταλλοποιηθεί σαν αυτοματοποιημένες αντιδρασεις. Μπαγλαρώνω, παγώνω στην προσβολή ή εκεί που θα πρεπε να προλάβω ή συμπεριφέρομαι συγκαταβατικά και έπειτα που το ξαναφέρνω στη σκέψη μου ξεκινάει η υπερένταση που οδηγεί στο ξέσπασμα. Ένας ψυχολόγος μου χε πει να το δουλέψω στη σκέψη μου αυτό το αυτοποιημένο για να δω δηλαδή πως ξεκίνησε και πως εξελίχθηκε και να εντοπίσω μέσα στη σκέψη ποια είναι ακριβώς η νοητική διεργασία από τη στιγμή του ερεθίσματος έως το αυτοματοποιημένο. Το προσπαθώ...
    Προσπάθησε το. Και να λες αυτό που πρέπει να πεις ευγενικά πάντα αλλά να το λες. Όλοι αυτό δεν κάνουν; Δε χαρίζει κανείς άλλωστε. Ας είμαστε δίκαιοι λοιπόν. Λέγε αυτό που θες.

  14. #794
    kopela93
    Guest
    Απευθύνομαι στις γυναίκες. Όσον αφορά το εμβόλιο hpv κατά του καρκίνου τραχήλου της μήτρας και των κονδυλωμάτων εννεαδύναμο gardasil που λογικά όλες εδώ μέσα θα κάναμε στην εφηβεία μας, γνωρίζει κανείς ή έχει κάνει αναμνηστική δόση; Γιατί κρατάει 10 χρόνια απ'ότι διάβασα. Μετά τι κάνουμε;
    Γράφει πάντως ότι γίνονται περαιτέρω έρευνες γιαυτο. Εσάς σάς είπε τίποτα ο γιατρός σας, γυναικολόγος δερματολόγος κτλ ;;

  15. #795

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ?
    By andreas86 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 1
    Last Post: 03-05-2021, 09:17
  2. Υπήρξα το Τρίτο Πρόσωπο
    By aleksandros.pap in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 52
    Last Post: 13-05-2017, 18:12
  3. ΠΕΤΑΞΕ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΟΡΟΦΟ!!
    By anxious4ever in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 38
    Last Post: 06-08-2016, 02:05
  4. θα συγχωρούσαν την απιστία της συντρόφου τους, αρκεί το «τρίτο πρόσωπο» να ήταν γυνη
    By path in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 46
    Last Post: 31-01-2011, 00:23
  5. Ο ΔΙΑΣΕΞΟΥΑΛΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΦΥΛΟ
    By BrokeN_DoLL in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 19-01-2011, 14:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •