Τι σκεφτεστε (μερος τριτο) - Page 19
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 19 of 169 FirstFirst ... 917181920212969119 ... LastLast
Results 271 to 285 of 2530
  1. #271
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    εδώ στο πρωκτικό και κολπικό σεξ χρησιμοποιουν το ίδιο τι να πεις
    για ποιον λόγο το κάνουν δεν μπορώ να καταλάβω από αδιαφορία, οικονομία ή χάσιμο χρόνου
    Το λερωμένο προφυλακτικό από πρωκτικό στη γλώσσα της πιάτσας, το λένε "μερεντιασμένο" .
    Κι εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πως δένουν τα πανιά στα ιστιοφόρα και με τι κριτήριο τους δίνουν κατεύθυνση .
    Μάλλον επειδή δεν έχω κάνει ποτέ ιστιοπλοΐα και δεν ξέρω τίποτε για αυτή.

  2. #272
    kopela93
    Guest
    Όλα είναι θέμα επιβίωσης. Από εκεί ξεκινάνε όλα. Το να διαλέγεις παρτενέρ για παράδειγμα. Διαλέγεις όποιον νομίζεις εσύ ότι είναι καλύτερος και αφήνεις τον λιγότερο καλό. Ακόμη και ένα σκαλοπάτι πιο κάτω να είναι θα τον αφήσεις. Γιατί έτσι είναι η ζωή. Είναι σκληρή. Επειδή θα κερδίσει ο πιο δυνατός. Αυτός που υπερτερεί υπερέχει στα περισσότερα. Έχει τα προσόντα τα περισσότερα χαρίσματα ή έχει δουλέψει πάνω στην αυτοπεποίθηση και αυτοπειθαρχία του. Τον άλλον τον αφήνεις χωρίς δεύτερη σκέψη. Σα να μη συνέβη ποτέ. Δε σε νοιάζει καν για το τι θα απογινει. Εφόσον βρήκες κάτι καλύτερο. έτσι είναι η φύση δε χαρίζει πουθενά απλόχερα. Κάπως πρέπει να τα κερδίσεις τα προσόντα σου. Να κάνεις κάτι, να κοπιάσεις να ταλαιπωρηθείς να βάλεις το μυαλό σου εκεί και να πεις οκει θα το πάω μέχρι τέλους. Αλλιώς κανείς δε σε σέβεται κανείς δε σε υπολογίζει δε σου δίνει αξία. Γιατί δεν κόπιασες. Γιατί δεν ακολούθησες τα δικά τους ιδανικά γιατί δεν έχεις αυτό που έχουν οι άλλοι. Και έτσι δε σε επιλέγουν. Είναι θέμα ανταγωνισμού δηλαδή. Είναι ότι πρέπει να προσποιηθείς ότι είσαι για να σε επιλέξουν. Είναι θέατρο. Είναι μάχη με νύχια και με δόντια. Αλλά δε φαίνεται, γιατί φοράς μια προσποιητή μάσκα και το παίζεις καλός. Για να κερδίσεις φυσικά. Μέχρι να μη σου κάνει αυτό το δώρο και τότε βγάζεις τη μάσκα και φεύγεις. Πριν φύγεις, έχεις βγάλει τη μάσκα και έχει δει ο άλλος τι είσαι. Αλλά δε σε νοιάζει να το δει γιατί πλέον δεν έχεις κάτι να κερδίσεις. Πόσο τραγικό. Η τραγικότητα της ανθρώπινης ύπαρξης. Δε σε νοιάζει τίποτα παραπάνω το κέρδος. Αλλά φυσικά δεν έχεις την νοητική ικανότητα και αντίληψη να καταλάβεις πέρα από αυτό. Γιατί σε θολώνει αυτή η ανάγκη επιβίωσης που τόσο πολύ φοβάσαι. Στα τυφλά πας δεν το καταλαβαίνεις ακριβώς τι κάνεις. Έτσι πάει μέχρι να πεθάνεις. Γιατί κανείς δεν κάνει τον κόπο να ξυπνήσει. Επειδή το να ξυπνήσεις είναι δύσκολο. Πρώτα από όλα δε συμβαίνει σε όλους το awakening. Είτε θα είναι εντελώς τυχαίο και θα πρέπει να έχεις τρομερή τύχη...είτε θα πρέπει να δουλέψεις πάνω σε αυτό χρόνια και χρόνια και πάλι δε σου εγγυάται κανείς ότι θα ξυπνήσεις. Έτσι επιλέγεις να κοιμάσαι. Επίσης δε γνωρίζεις καν ότι υπάρχει η επιλογή να ξυπνήσεις. Νομίζεις πως μόνο αυτό που ζεις είναι και δεν υπάρχει κάτι άλλο. Έτσι πάντα θα πηγαίνεις στα τυφλά και πάντα θα επιλέγεις αυτό που σου κάνει κλικ για την επιβίωση σου. Φυσικά εννοώ την επιβίωση με τα πρότυπα που σου έχει πασάρει η κοινωνία και τα κατάπιες μια χαρά.

  3. #273
    kopela93
    Guest
    Αλλά εγώ δε θα προσποιηθώ και δε θα προσπαθήσω. Δε θέλω να παίξω το παιχνίδι της επιβίωσης. Γιατί δε συμφωνώ με τους κανόνες και τους όρους. Γιατί δεν είναι ακριβοδίκαιο. Γιατί έτσι γουστάρω. Γιατί έτσι κάνω την επανάσταση μου μπροστά σε αυτούς που διάλεξαν αυτούς τους κανόνες. Γιατί δεν κερδίζει ο καλόκαρδος. Κερδίζει ο πιο ευέλικτος. Ο πιο ευέλικτος όμως έχει χρησιμοποιήσει αθέμιτα μέσα. Τώρα μπαίνει το θέμα ηθικής μέσα. Πόσο μακριά μπορείς να πας για να πετύχεις το στόχο σου; Είσαι διατεθειμένος να πέσεις χαμηλά στις αξίες σου και στην ηθική σου; Πόσο κουβάρι μπορείς να γίνεις άραγε για να κερδίσεις το παιχνίδι; Αφού είναι η επιβίωση σου. Αφού φοβάσαι το μέλλον σου, το τρέμεις. Φοβάσαι το θάνατο. Άρα θα παίξεις το παιχνίδι. Θα προσποιηθείς. Όχι δεν είναι squid game. Απλά μού ήρθε μια σκέψη μήπως ταιριάζει. Μα και οι ταινίες από τη ζωή εμπνέονται. Γιατί να είναι όλοι τόσο σκληροί; Αφού το επίπεδο ζωής δεν ανεβαίνει. Οι περισσότεροι είναι της φιλοσοφίας 'ο,τι αρπάξει ο .ώλος μας' και τίποτα παραπάνω. Γι'αυτό ακριβώς. Επειδή φοβούνται το μετά επειδή ΔΕΝ το γνωρίζουν καν. Γι'αυτό γίνονται όλα αυτά. Και πολλά άλλα που κι αυτά συνδέονται.
    Δε θα παίξω και δε θα τρέξω. Είμαι σίγουρη πως πολλοί άλλοι είναι της ίδιας λογικής. Δεν είναι μόνο αντίδραση. Ούτε τεμπελιά. Είναι ότι έχω την επιλογή να παίξω ή όχι. Είναι ότι αν και φοβάμαι, επιλέγω να μην παίξω γιατί θέλω να πονέσω. Θέλω να δω τι έχει μετά. Τι με περιμένει; Αρρώστια; Μοναξιά; Θάνατος; Τι φοβάμαι ; Αυτό θα το αντιμετωπίσω γιατί στην τελική επιλέγω να αποφύγω τον πόνο αλλά πέφτω σε ένα μεγαλύτερο. Αποφεύγω τη φοβία γιατί τη φοβάμαι αλλά θα πέσω σε μια μεγαλύτερη φοβία ακόμη πιο τρομακτική. Αυτή τη φοβία του να μη δέχεσαι το συνηθισμένο. Δεν πας με τον κανόνα και τώρα τρομαξε με ο,τι ακολουθεί. Γιατί εσύ επέλεξες να πας εκεί. Εσύ έβαλες τον εαυτό σου στα δύσκολα. Άρα είσαι γενναίος. Το ξέρεις έτσι; Γιατί ξέρεις ότι θα είναι πιο τρομακτικά εκεί. Και πας. Ίσως από άγνοια αλλά πας. Άγνοια σημαίνει και άγνοια κινδύνου. Δεν ξέρω αν κάνεις καλά που δεν επιλέγεις τη σίγουρη λύση. Αυτή η αβεβαιότητα θα σε φάει και σε τρώει. Γιατί ήδη ζεις στις συνέπειες των επιλογών σου. Ήδη το βιώνεις το φόβο σου. Αλλά είναι ακόμα νωρίς.... Και επειδή δεν πέρασαν τα χρόνια δεν ξέρεις πόσο τρομακτικό θα είναι μετά. Μπορεί μετά να παρακαλάς να γυρνούσες πίσω και να έκανες την άλλη επιλογή, την εύκολη. Αλλά δε θες. Δεν ξέρω για ποιο λόγο δε θες. Είναι η άγνοια ή η αντίδραση; Μήπως και τα δύο. Δεν υπάρχει κάποιος δείκτης πέρα από το δείκτη των συναισθημάτων. Αλλά όταν δεν τα εμπιστεύεσαι ή για χρόνια τα καταπιέζεις σα να νομίζεις ότι μπορείς να τους μειώσεις την αξία, τότε έχεις τις συνέπειες. Δεν μπορείς να τα απαρνείσαι. Πώς κάνεις έτσι; Αυτά είναι μαζί σου. Είναι δείκτες. Αρνείσαι την ίδια σου τη φύση. Γιατί; Επειδή βλέπεις ότι με την κακή διαχείριση τους είναι ανεξέλεγκτα και αυτό σε φοβίζει. Επειδή τα θες κοιμισμένα. Και έτσι δεν τα αφήνεις να αναπνεύσουν. Όμως πεθαίνουν όλα έτσι. Αυτό θες; Δε λειτουργεί έτσι. Αυτό θες γιατί το άλλο σε φοβίζει. Άρα αναγκάζεσαι. Δε σε νοιάζει γιατί ξέρεις ότι έτσι θα αποφύγεις τον πόνο. Άρα κάνεις τα πάντα γιαυτο. Γιατί δε θες να γνωρίσεις τον πόνο ξανά. Πολλά από αυτά που κάνουμε δεν ξέρουμε γιατί τα κάνουμε. Ξέρει όμως το ένστικτο μας. Από παλιές εμπειρίες. Όλα είναι αποθηκευμένα μην ανησυχείτε. Τα ίδια και τα ίδια θα κάνουμε. Στα ίδια μέρη θα χτυπάμε το κεφάλι μας. Γιατί τελικά ο άνθρωπος δεν είναι και πολύ συναισθηματικά έξυπνος. Γιατί η ψυχολογία μπορεί να βοηθήσει σε αυτό. Επειδή δεν μπορείς μόνος σου. Επειδή όλα αυτά που βρίσκονται στο νευρικό σύστημα είναι αυτόματες αντιδράσεις. Δεν το θες. Το έζησες και έτσι πάει συνέχεια. Σα ρομπότ. Σα να είσαι δέσμιος των επιλογών σου. Μη νομίζεις ότι μπορείς να πας πολύ μακριά χωρίς βοήθεια. Δε θα πας. Ο κάθε επιτυχημένος έχει μια βοήθεια από πίσω πέρα από προσωπικό κόπο. Μη τα βασιζεις όλα στις δυνάμεις σου. Δεν μπορείς όλα. Όσο κι αν θες να νομίζεις ότι μπορείς γιατί αυτό σε κάνει να νιώθεις ασφαλής.
    Αν δεν έχεις ένα σκοπό, δύσκολα θα πας μακριά. Ούτε καν το μακριά. Δε θα πας και τέλεια. Από την άλλη, ο καθένας θέλει κάτι διαφορετικό. Μπορεί να είμαστε μια μάζα από ρομπότ με νευρικό αυτόνομο σύστημα που κάνει συνέχεια μαλακίες αλλά έχουμε glimpses. Έχουμε τη δυνατότητα να graspάρουμε έστω και 0,00001 της άλλης πραγματικότητας. Αυτό σημαίνει ότι υπάρχει και ότι μας κάνει αισθητή την παρουσία του. Αλλά είπαμε. Κανείς δεν κάνει τον κόπο να ψάξει στα σκοτεινά μονοπάτια της ύπαρξης. Είναι σκοτεινό είναι τρομακτικό χρονοβόρο και κανείς δεν ενοχλείται με τέτοια ούτε καν να προσπαθήσει. Γιατί είμαστε τελείως απορροφημένοι και μπιζιιι στις καθημερινότητες. Καλημέρα.

  4. #274
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Το λερωμένο προφυλακτικό από πρωκτικό στη γλώσσα της πιάτσας, το λένε "μερεντιασμένο" .
    Κι εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πως δένουν τα πανιά στα ιστιοφόρα και με τι κριτήριο τους δίνουν κατεύθυνση .
    Μάλλον επειδή δεν έχω κάνει ποτέ ιστιοπλοΐα και δεν ξέρω τίποτε για αυτή.
    το γνωριζω πως λεγεται!

    αν θελεις να πεις κατι πεστο στα ισια και οχι με επονοουμενα

  5. #275
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Εδώ ο ελον μασκ λέει ότι παίζει να πεθάνει και ο Γκέιτς ότι έχει κόρονα. Άρα μάλλον άσχημα τα πράγματα; Λολ
    Κι αυτοί θνητοί είναι όπως όλοι μας. Όλοι θα φύγουμε από αυτό τον κόσμο κάποια στιγμή. Το λέει και το «άσμα», "Alle Menschen müßen sterben", μια αναπάντεχα ανάλαφρη, σε σχέση με το θέμα που πραγματεύεται, τετραφωνική σύνθεση από τον «πατέρα της αρμονίας». Είναι ένα μουσικό θέμα που αιώνες τώρα συνεχίζει να εμπνέει (εδώ είναι το κείμενο), όπως σ' αυτή την τεράστιας πολυπλοκότητας Φαντασία (μια πολύ ενδιαφέρουσα ερμηνεία σε πλήρως μηχανική κονσόλα στην εκκλησία του Sint Bavo του Haarlem, με δύο νεαρούς βοηθούς, για τις τελικές εξετάσεις).

    Θυμήθηκα τώρα και το "Funérailles" (Κηδεία) του F. Liszt, σε μεταγραφή για όργανο που αποδίδει το έργο στις πραγματικές του διαστάσεις. Ειδικά όταν το όργανο είναι το ιστορικό Cavaillé-Coll στο αβαείο του Saint Ouen με τον κολοσσιαίο ήχο του. Ένα άλλο επίπεδο εκφραστικής δύναμης. Η μεταγραφή είναι από την J. Demessieux, ενώ ο ερμηνευτής (μαθητής της) ζει ακόμα πλησιάζοντας πλέον τα 101 έτη. Αντίθετα, η Demessieux, μαθήτρια η ίδια του M. Dupré, πέθανε νέα αφήνοντας μερικές πολύ ασυνήθιστες συνθέσεις, όπως την Etude n.1 (Pointes alternées). Έργο πολύ μεγάλης τεχνικής δυσκολίας που, παρά τις έξαλλες παραφωνίες, τελειώνει με ανατριχιαστική μι ελάσσονα.

  6. #276
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,040
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Μπορεί να είμαστε μια μάζα από ρομπότ με νευρικό αυτόνομο σύστημα που κάνει συνέχεια μαλακίες αλλά έχουμε glimpses. Έχουμε τη δυνατότητα να graspάρουμε έστω και 0,00001 της άλλης πραγματικότητας. Αυτό σημαίνει ότι υπάρχει και ότι μας κάνει αισθητή την παρουσία του. Αλλά είπαμε. Κανείς δεν κάνει τον κόπο να ψάξει στα σκοτεινά μονοπάτια της ύπαρξης. Είναι σκοτεινό είναι τρομακτικό χρονοβόρο και κανείς δεν ενοχλείται με τέτοια ούτε καν να προσπαθήσει. Γιατί είμαστε τελείως απορροφημένοι και μπιζιιι στις καθημερινότητες. Καλημέρα.

    ''I'm here to tell you that it is real!
    There IS a doorway into another dimension.
    Aladdin's lamp is real
    Fairyland is real!
    Magic is real!
    In the most real sense!
    In the same sense that what we call reality is real''
    -Terence McKenna-
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  7. #277
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    ''I'm here to tell you that it is real!
    There IS a doorway into another dimension.
    Aladdin's lamp is real
    Fairyland is real!
    Magic is real!
    In the most real sense!
    In the same sense that what we call reality is real''
    -Terence McKenna-
    Γέα. Λαβ ιτ! Χαχα

  8. #278
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,040
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Γέα. Λαβ ιτ! Χαχα
    Πήγαινε στο 8:47 και γενικα αμα η κατανόηση σου της Αγγλικης ειναι καλη,ακου ολόκληρο το βιντεο
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  9. #279
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Πήγαινε στο 8:47 και γενικα αμα η κατανόηση σου της Αγγλικης ειναι καλη,ακου ολόκληρο το βιντεο
    Yes. Θα το δω το βίντεο ευχαριστώ!

  10. #280
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Πήγαινα σε μια ψυχολόγο δωρεάν είπε θα με πάρει τηλέφωνο να κλείσουμε ραντεβού, πέρασε καιρός και δεν πήρε και της έστειλα μήνυμα και τότε μου απάντησε και μου είπε έχει μια μέρα κενή αλλά δεν μπόρεσα να πάω εκείνη την ημέρα και είπε θα κλείσουμε ραντεβού από εβδομάδα πέρασε η εβδομάδα εκείνη πέρασε και αυτή και τίποτα, μάλλον δεν θα ασχοληθώ άλλο!!

  11. #281
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    με την δερματικη επαφη και με το στοματικο..
    το προφυλακτικο, καλυπτει ενα μικρο μερος της περιοχης και συνηθως μπαινει τελευταια στιγμη..
    ακόμα και με φιλί στο μάγουλο?

  12. #282
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    ακόμα και με φιλί στο μάγουλο?
    Ακόμα και με το βλέμμα. Έλα με το τρολλάρισμα!

  13. #283
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Ακόμα και με το βλέμμα. Έλα με το τρολλάρισμα!
    εγω σοβαρα το λεω

  14. #284
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    ακόμα και με φιλί στο μάγουλο?
    πότε φίλησες τελευταία φορά κάποια ; στο μάγουλο έστω ;;; το έχεις κάνει ποτέ ;;;

  15. #285
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Στιχομυθία με τον εαυτό μου

    -Γιατί είσαι μόνος σου;
    -Επειδή είσαι ένας προβληματικός μαλάκας, αν δεν ήσουν δεν θα σε αφήνανε μόνος σου οι γυναίκες βρε μάλακα. Έχεις πρόβλημα και είσαι μόνος σου και αυτό σου αξίζει...

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ?
    By andreas86 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 1
    Last Post: 03-05-2021, 09:17
  2. Υπήρξα το Τρίτο Πρόσωπο
    By aleksandros.pap in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 52
    Last Post: 13-05-2017, 18:12
  3. ΠΕΤΑΞΕ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΟΡΟΦΟ!!
    By anxious4ever in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 38
    Last Post: 06-08-2016, 02:05
  4. θα συγχωρούσαν την απιστία της συντρόφου τους, αρκεί το «τρίτο πρόσωπο» να ήταν γυνη
    By path in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 46
    Last Post: 31-01-2011, 00:23
  5. Ο ΔΙΑΣΕΞΟΥΑΛΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΦΥΛΟ
    By BrokeN_DoLL in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 19-01-2011, 14:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •