Τι σκεφτεστε (μερος τριτο) - Page 22
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 22 of 169 FirstFirst ... 1220212223243272122 ... LastLast
Results 316 to 330 of 2530
  1. #316
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καθε σ.μ. ασθενεια εχει δικο της χρονο επωασης. μερικες, κανουν και μηνες, οχι μερες.. για οποια ενδιαφερεσαι γκουγκλαρε. θα τα βρεις.

    για στυτικη δυσλειτουργια ειναι παμπολλα τα λινκ, σε ολες τις γλωσσες. επισης , γκουγκλαρε..
    είπα μήπως είχες κάποιο κατατοπιστικο άρθρο

  2. #317
    kopela93
    Guest
    Σε όλους το κάνει. Ας του στείλουμε τη θετική μας ενέργεια να γίνει καλά

  3. #318
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Δεν είναι εύκολο , ούτε απλό . Όπως και οι γνωριμίες με γυναίκες και το να προχωρήσουν σε σεξ .
    Δεν είναι εύκολο . Θέλει ενέργειες.
    Πιστεύω σε χώρες που είναι αιώνες πίσω, όπως η ελλάδα, συμβαίνουν πιο συχνά αυτά. Στο δυτικό κόσμο , το σεξ είναι εύκολη υπόθεση και προσιτό στη συντριπτική πλειοψηφία.
    Δεν πάει κανείς να δουλέψει σε μπαρ, να μπει σε ομάδα, να ξεκινήσει αθλήματα κτλ κτλ κτλ για να ... βρεί γκόμενες. Είναι φυσιολογικό και εύκολο για όλους.
    Η ελλάδα όπως σε τόσα άλλα , είναι πίσω και σε αυτό .
    Είναι απλά θεμα χαρακτήρων, κατά δεύτερον λόγον εξωτερικής σου εμφάνισης και έπειτα εγγύτητας ηλικίας. Αν δεν τα έχεις αυτά τότε θα χασομεράς σε κοινωνικές εκδηλώσεις, σε χόμπι που δεν σε ενδιαφέρουν ιδιαίτερα, σε μπαρ, σε καφέ με πιθανότητες να επιτύχεις εκεί κάτι μόνο με κάποιες που απεγνωσμένα λόγω εμφάνισης, ψυχολογικών προβλημάτων, χωρισμένες με παιδιά, ηλικίας, ψάχνουν για κάποιον. Με τις υπόλοιπες απλά θα λες ότι πήγες και μίλησες σε κάποια... Καμιά δεν προχωράει μετά από μια γνωριμία σε σεξ εκτός κι αν έχεις χαρακτηρολογικά προσόντα καζανόβα. Εύκολο συνεπώς να κάνεις σεξ ακόμα και με ωραια είναι μόνο επί πληρωμή σε οίκο ανοχής ή από αυτές που εκδίδονται μέσω ιντερνετ.
    γιάννης

  4. #319
    Εδώ και μερικές μέρες η εσωτερική υπερένταση λόγω εκνευρισμού λόγω σκέψεων οι οποίες σκέψεις έχουν πραγματικό υπόβαθρο στις συνθήκες χώρων όπου καθημερινά κινούμε έχουν πιάσει κόκκινο σε βαθμό που να μην κοιμάμε εύκολα τα βράδια, να νιώθω βάρος και ελαφρό πονοκέφαλο και βάρος στο στήθος.

    Νιώθω ότι παραγνωρίζομαι ή με υποτιμούν ή με αδίκησαν κάποιοι αν και όλα αυτά έχουν υπόβαθρο στην πραγματικότητα. Όμως ο νους μου τα αναμοχλεύει, απασχολείται συνεχώς με αυτά, τα αναλύει συνεχώς αν και δεν φτιάχνει σενάρια και δη καταστροφικότητας, μάλλον σενάρια πόνου και απογοήτευσης, με αποτέλεσμα να δημιουργείται μέσα μου ένα έντονο συναίσθημα πόνου αδικίας. Απ την άλλη με καίει η αμφιβολία αν όντως σ' αυτά τα οποία επιζητώ θα τα κατάφερνα, αν μήπως υπερεκτιμώ - υπερβάλλω ως προς τις πραγματικες μου δυνατότητες ή καλύτερα να μείνω στην ησυχία μου, στη στασιμότητα μου ή να αναζητήσω χώρους με μεγαλύετρη ησυχία.
    Το να σε υποτιμήσει, αδικήσει, μην σου δώσει σημασία κάποιος είναι και θέμα τι αποτελέσματα, τί εντυπώσεις του άφησες. Κι όπως ξανάγραψα πιο πάνω πάντα στις αρχές κάποιας γνωριμίας αφήνω μια πολύ καλή εντυπωση η οποία εντύπωση όσο περνάει ο καιρός νιώθω αλλά και διαπιστώνω ότι παίρνει την κατιούσα και σταθεροποιείται κάπου προς τα κάτω.
    Ίσως δεν γνώρισα καλά τον εαυτό μου από παιδικής ηλικίας, ίσως δεν μου δόθηκαν τα εφόδια για να ξανοιχθώ και να γίνει πιο σβέλτος ο νους μου κι έτσι τώρα υποφέρω ψυχολογικά.

    Ο νους μου έχει φτιάξει ένα μοτίβο σκέψης - δράσης όπου, ως αποτέλεσμα αυτής της υπερέντασης ξεσπώ ιδίως μιλώντας σε κάποιον ή διαμαρτυρόμενος ή ρίχνωντας κουβέντες ή προσβολές σε άτομο που θεωρώ υπεύθυνο γι' αυτό που κρίνω ως αδικία ή υποτίμηση κι άμα το κάνω αυτό ελαττώνεται η υπένταση μέχρι να επανέλθει και να ξανακάνω το ίδιο. Κι όταν ξεσπώ μ αυτό τον τρόπο κάπου λειτουργάει η ψυχραιμη πλευρά, η αυτοσυνειδησία, με στοιχεία όμως απογοήτευσης. Εκεί είναι που βγάζω συμπεράσματα υπεβολής γι αυτά που πιστεύω πως αξίζω ή για ελλείμματα από παιδικής ηλικίας τα οποία διαμόρφωσαν το χαρακτήρα και τον τρόπο λειτουργίας μου στη ζωή.
    γιάννης

  5. #320
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,650
    Ιωαννη παιχταρα μου υπαρχει τεχνολογια που ξερεισ ακριβωσ τι γνωμη εχεί για σενα ο αλλοσ μην παιδευεσαι ψαξε βρεσ την τεχνολογια

  6. #321
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    898
    Θέλω να γίνω καλααααααααααααααααα, ένας φυσιολογικός άνθρωπος που να μην έχει πια άγχος και κρίσεις πανικού.
    Γιατιιιι να με έχει πιάσει τόσο άγχος παρόλο την αγωγή;

  7. #322
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,650
    Η αγωγη δεν κανει τιποτα πρεπει να δυναμωσεισ παρε συμπληρωματα δεν κανω πλακα τιποτα δεν ειναι πλακα απο αυτα που λεω

  8. #323
    garfield
    Guest
    Κι εμενα μου έρχονται φλασιες από πράγματα που έγιναν πριν από είκοσι και τριάντα χρόνια και με πλήγωσαν και δεν ξερω πως να το αντιμετωπίσω. Ούτε ο γιατρός μου μου πρότεινε κάποια λύση.

  9. #324
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    898
    Τι συμπληρώματα;

  10. #325
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,650
    Μαγνησιο βιταμινη ντε και c με ψευδαργυρο zn παρε αυτα μετα θα σ αρεσει θα τα βρεισ μονοσ σου

  11. #326
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,650
    Βλεπω ησυχασατε ολοι γιατι τοσο καλοψυχοι κι ευγενικοι που ειστε δεν μπορουσαμε να σασ συμμαζεψουμε

  12. #327
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    898
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Μαγνησιο βιταμινη ντε και c με ψευδαργυρο zn παρε αυτα μετα θα σ αρεσει θα τα βρεισ μονοσ σου
    Σε ευχαριστώ για την απαντηση

  13. #328
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    παιδια, η βιταμινη d, λαμβανεται ΜΟΝΟ μετα απο εξετασεις, αν υπαρχει ελλειψη και στο πει γιατρος , γιατι ειναι ΤΟΞΙΚΗ αν παρεις περισσοτερη απ οση χρειαζεται ο οργανισμος.
    δεν αποβαλλεται η πλεοναζουσα οπως η c .
    ουτε τα συμπληρωματα ειναι καραμελες. οι λιποδιαλυτές βιταμινες, ειναι επικινδυνες αν ξεπερασεις το οριο!

  14. #329
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,650
    Οι γιατροι λενε οτι ειναι αχρηστα αλλα δεν ειναι κατι κανουν αμα γυμναζεσαι κ λιγο

  15. #330
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,040
    Όλοι βλεπουν μπάλα...Δεν μου κανει αίσθηση καμμία...22 χαζοί κυνηγάν ενα πετσί...Σαν να μην με αφορουν πλεον τα πραγματα αυτου του κόσμου.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ?
    By andreas86 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 1
    Last Post: 03-05-2021, 09:17
  2. Υπήρξα το Τρίτο Πρόσωπο
    By aleksandros.pap in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 52
    Last Post: 13-05-2017, 18:12
  3. ΠΕΤΑΞΕ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΟΡΟΦΟ!!
    By anxious4ever in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 38
    Last Post: 06-08-2016, 02:05
  4. θα συγχωρούσαν την απιστία της συντρόφου τους, αρκεί το «τρίτο πρόσωπο» να ήταν γυνη
    By path in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 46
    Last Post: 31-01-2011, 00:23
  5. Ο ΔΙΑΣΕΞΟΥΑΛΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΦΥΛΟ
    By BrokeN_DoLL in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 19-01-2011, 14:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •