Τι σκεφτεστε (μερος τριτο) - Page 63
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 63 of 169 FirstFirst ... 1353616263646573113163 ... LastLast
Results 931 to 945 of 2530
  1. #931
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    898
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Τα θεματα που αντιμετωπιζω εγω ειναι καθε φορα που βγαινει ο μητσοτακησ γινεται πολεμοσ και δευτερον με τισ δουλειεσ οι φοιτητεσ δεν κανουν κι οι αλλοι δεν ξερουν μονο εγω μπορω να δουλεψω γρηγορα κ σωστα οπωσ θελουν οχι γτ ειμαι αμερικανοσ γτ δουλευα κ πηγαινα σχολειο κι αυτο για να φτασω τα 50 απο τυχη σωθηκα πολλεσ φορεσ αν τα παρετε απο μενα καλωσ αλλα θα σασ κατηγορησουν οτι δεν ειστε εσεισ αρα κλεβετε οπωσ κανανε με αλλουσ με λιγα λογια δε σασ συμφερει να πεθανω ακομα γτ μπαζει η ιστορια απο παντου κ δευτερον αν πατε στον ψυχιατρο ξεχαστε ζωη μετα θα ιδρυματοποιηθητε κ μετα θα μιλατε συγκεκριμενα πραγματα η μονη λυση ειναι να αρχισετε δουλεια αφου εχετε παπαρια να σασ δει ο μητσοτακαροσ χωρισ δουλεια κ με παπσρια ξεχαστε το θα δουλεψετε ολοι οι ασθενειεσ αν μαθετε τι ειναι θα πεθανετε στα γελια κ μην ξεχνατε προβλημα εχει το 70 τοισ εκατο του πληθυσμου κ ο μητσοτακησ κ ο τσιπρασ κι αν θελετε φτιαξτε την ελλαδα μοντελο αλλα εσεισ δε θετε
    Στα περισσότερα έχεις δίκιο Έλις, πιστεύω ότι άμα κατάφερνα να έχω μια ασχολία/δουλειά θα με βοηθούσε .
    Αλλά βλέπεις το άγχος μου.

  2. #932
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,279
    Quote Originally Posted by Player View Post
    Ισχύει το ποντκαστ ως ένα σημείο για εμένα, το περπάτημα μου καθαρίζει το μυαλό.

    Καθημερινά δεν έχεις κέφι; Η μέρες μέρες;
    κάθε μέρα αλλά όχι όλη μέρα. δηλαδή τώρα που το σκέφτομαι, σπάνια έχω κέφι. μόνο εκλάμψεις κεφιού θα έλεγα.
    κι εμένα το περπάτημα μόνο καλό μου έκανε. έρευνες έχουν αποδείξει ότι 2,5 ώρες περπάτημα την εβδομάδα είναι φάρμακο/αντίδοτο για την ελαφριά και μέτρια κατάθλιψη. όχι αντί φαρμακευτικής αγωγής. βοηθητικός παράγοντας.

  3. #933
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Ξαναλεω θα παρετε ολεσ ενα μυοχαλαρωτικο νορτζεσικ η ριλιφ κι ενα παυσιπονο ντεπον η αλγκοφρεν ειναι η θεραπεια για να πανε τα παπαρια στη θεση τουσ ξεχαστε οτι ειπαμε ειναι η θεραπεια το βρηκαμε ρωτηστε γιατρο παρτε αν θελετε κ τα αλλα που ανφερω για ομορφια πρωτεινεσ βιταμινεσ κλπ αυτη ειναι η θεραπεια μολισ τελειωσετε με το γιατρο ειναι δοκιμασμενο

  4. #934
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Θυμήθηκα μια ατάκα από ταινία "τα μάτια δεν λένε ποτέ ψέματα"... Συμφωνείτε μ' αυτό; Ότι δηλαδή όλα τα συναισθήματα φαίνονται στα μάτια;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  5. #935
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    898
    Quote Originally Posted by user View Post
    κάθε μέρα αλλά όχι όλη μέρα. δηλαδή τώρα που το σκέφτομαι, σπάνια έχω κέφι. μόνο εκλάμψεις κεφιού θα έλεγα.
    κι εμένα το περπάτημα μόνο καλό μου έκανε. έρευνες έχουν αποδείξει ότι 2,5 ώρες περπάτημα την εβδομάδα είναι φάρμακο/αντίδοτο για την ελαφριά και μέτρια κατάθλιψη. όχι αντί φαρμακευτικής αγωγής. βοηθητικός παράγοντας.
    Και εγώ μια από τα ίδια.
    Ψάχνω και προσπαθώ το κέφι να γίνει μόνιμο όπως παλιά.
    Πότε έχεις κέφι; Έχεις τσεκαρει;
    Τι σκέφτεσαι να κάνεις γι αυτό; Πας ακόμη για περπάτημα;

  6. #936
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,279
    Quote Originally Posted by Player View Post
    Και εγώ μια από τα ίδια.
    Ψάχνω και προσπαθώ το κέφι να γίνει μόνιμο όπως παλιά.
    Πότε έχεις κέφι; Έχεις τσεκαρει;
    Τι σκέφτεσαι να κάνεις γι αυτό; Πας ακόμη για περπάτημα;
    έχω κέφι καμιά φορά αν έχω φάει καλά ή ακριβώς μόλις ξυπνάω, δευτερόλεπτα, ή το βράδυ μετά την δύση, που δεν κυκλοφορεί κανείς, αλλά έχω πολλή πίεση από την ημέρα που πέρασε που φεύγει το κέφι και όποια διάθεση γρήγορα. επίσης έχω κέφι όταν κάνω δουλίτσες, είμαι σε κίνηση δηλαδή, αλλά θέλει πολλή προσπάθεια στην παρούσα φάση. σκέφτομαι να μην κάνω τίποτα αν δεν μπορέσω -λολ- αλλά αν μπορέσω θα επιστρέψω στο περπάτημά μου κι εγώ, στις βιταμίνες μου και στην ψυχοθεραπεία.

  7. #937
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Για μενα εγινε πολεμοσ ειχα εντολη να ξεχρεωσω τη χωρα ειμαι αμερικανοσ στρατιωτησ αμοιβωμαι με 12 ευρω τη μερα απο οτι ακουσα βγαλαμε 140 δισ για τον ελληνικο λαο με τουρμπισανε κ τα εβγαλα οτι εμαθα απο τον πολεμο σασ το ειπα λογικα ξεχρεωσατε απο εκει κ περα οτι λεφτα μου δωσει ο στρατηγοσ καλοδεχουμενα αυτα απο το μετωπο

  8. #938
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    898
    Quote Originally Posted by user View Post
    έχω κέφι καμιά φορά αν έχω φάει καλά ή ακριβώς μόλις ξυπνάω, δευτερόλεπτα, ή το βράδυ μετά την δύση, που δεν κυκλοφορεί κανείς, αλλά έχω πολλή πίεση από την ημέρα που πέρασε που φεύγει το κέφι και όποια διάθεση γρήγορα. επίσης έχω κέφι όταν κάνω δουλίτσες, είμαι σε κίνηση δηλαδή, αλλά θέλει πολλή προσπάθεια στην παρούσα φάση. σκέφτομαι να μην κάνω τίποτα αν δεν μπορέσω -λολ- αλλά αν μπορέσω θα επιστρέψω στο περπάτημά μου κι εγώ, στις βιταμίνες μου και στην ψυχοθεραπεία.
    Mακαρι να επιστρέψεις στο περπάτημα και στην ψυχοθεραπεία στο εύχομαι.
    Όσο για τις βιταμίνες δεν ξέρω κατά πόσο βοηθάνε; Το έχω ακούσει από αρκετό κόσμο , αλλά κάνουν δουλειά;

  9. #939
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,279
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Θυμήθηκα μια ατάκα από ταινία "τα μάτια δεν λένε ποτέ ψέματα"... Συμφωνείτε μ' αυτό; Ότι δηλαδή όλα τα συναισθήματα φαίνονται στα μάτια;
    και ναι, και όχι. ίσως επειδή τα μάτια είναι πολύ ευαίσθητο όργανο, να προδίδει πολύ εύκολα τα συναισθήματα ενός ανθρώπου. αλλά από την άλλη, πιστεύω πως πολλοί ανθρώποι, μεταξύ τους κι εγώ, δεν ξέρουμε να τα διαβάσουμε, βγάζουμε δικά μας συμπεράσματα, υποκειμενικά.

  10. #940
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,279
    Quote Originally Posted by Player View Post
    Mακαρι να επιστρέψεις στο περπάτημα και στην ψυχοθεραπεία στο εύχομαι.
    Όσο για τις βιταμίνες δεν ξέρω κατά πόσο βοηθάνε; Το έχω ακούσει από αρκετό κόσμο , αλλά κάνουν δουλειά;
    σε ευχαριστώ. !
    προσωπικά το ανέφερα επειδή έχω σιδηροπενία, και το σίδηρο σκέτο είναι ακριβό, δεν το παίρνω πια σε καθημερινή βάση.!
    κάνουν δουλειά αν δεν παίρνεις βιταμίνες από το φαγητό σου, επειδή είσαι αλλεργικός πχ ή σε πειράζει ένα φαγητό στο στομάχι. νομίζω, φαντάζομαι.

  11. #941
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by user View Post
    και ναι, και όχι. ίσως επειδή τα μάτια είναι πολύ ευαίσθητο όργανο, να προδίδει πολύ εύκολα τα συναισθήματα ενός ανθρώπου. αλλά από την άλλη, πιστεύω πως πολλοί ανθρώποι, μεταξύ τους κι εγώ, δεν ξέρουμε να τα διαβάσουμε, βγάζουμε δικά μας συμπεράσματα, υποκειμενικά.
    Καλημέρα...

    Για το αν μπορούμε να τα διαβάσουμε σωστά δεν ξέρω αλλά μερικές φορές θα ήταν καλό τα μάτια να μην καθρέφτιζαν τα συναισθήματα μας γιατί μπορεί να θέλεις να κρύψεις κάποιο συναίσθημα αλλά μας προδίδουν...

    Σκέφτομαι και κάτι άλλο, άσχετο... Μένω κοντά σε γήπεδο και χθες είχε αγώνα κι έγιναν επεισόδια... Καλά άκουσα εγώ τις σειρήνες της αστυνομίας... Με φοβίζουν αυτά τα έκτροπα, δεν μπορείς να κυκλοφορήσεις με ασφάλεια όποτε έχει γήπεδο...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  12. #942
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,279
    πόσο κοντά μένεις; τώρα κοντά στα γήπεδα έχει μετρό, πόση ώρα κρατά η φασαρία; εγώ δεν θα την πάλευα, θα έλειπα από το σπίτι δύο ώρες μετά τον αγώνα. χα χα.

  13. #943
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by user View Post
    πόσο κοντά μένεις; τώρα κοντά στα γήπεδα έχει μετρό, πόση ώρα κρατά η φασαρία; εγώ δεν θα την πάλευα, θα έλειπα από το σπίτι δύο ώρες μετά τον αγώνα. χα χα.
    Πολύ κοντά, σε πέντε - δέκα λεπτά είσαι εκεί... Όταν λες φασαρία εννοείς τους αλαλαγμούς των φιλάθλων ή τις συγκρούσεις με την αστυνομία; Δεν ξέρω αν κατάλαβα καλά... Εγώ προσπαθώ να μην βγαίνω έξω όταν έχει αγώνα γιατί πριν χρόνια έτυχε να βρεθώ μπροστά σε φασαρία με βόμβες μολότοφ, η αστυνομία απάντησε με δακρυγόνα και τα χρειάστηκα... Πραγματικά νόμιζα πως θα πεθάνω απ' τη δύσπνοια...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  14. #944
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,279
    συνήθως πια τέτοια γίνονται μετά από ματς α' εθνικής. καλύτερα μενε μακρυά και απομακρύνσου. δε νομίζω να αλλάξει η συνθήκη σύντομα..
    εγώ δεν μπορώ την φασαρία την πολύωρη, όποια φασαρία είναι αυτή. νομίζω όλοι μας το ίδιο.

  15. #945
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by user View Post
    συνήθως πια τέτοια γίνονται μετά από ματς α' εθνικής. καλύτερα μενε μακρυά και απομακρύνσου. δε νομίζω να αλλάξει η συνθήκη σύντομα..
    εγώ δεν μπορώ την φασαρία την πολύωρη, όποια φασαρία είναι αυτή. νομίζω όλοι μας το ίδιο.
    Αυτό προσπαθώ να κάνω, αν δεν είναι ανάγκη δεν βγαίνω...

    Ναι κι εμένα με ενοχλεί η φασαρία εκτός κι αν πρόκειται για συναυλία
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ?
    By andreas86 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 1
    Last Post: 03-05-2021, 09:17
  2. Υπήρξα το Τρίτο Πρόσωπο
    By aleksandros.pap in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 52
    Last Post: 13-05-2017, 18:12
  3. ΠΕΤΑΞΕ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΟΡΟΦΟ!!
    By anxious4ever in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 38
    Last Post: 06-08-2016, 02:05
  4. θα συγχωρούσαν την απιστία της συντρόφου τους, αρκεί το «τρίτο πρόσωπο» να ήταν γυνη
    By path in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 46
    Last Post: 31-01-2011, 00:23
  5. Ο ΔΙΑΣΕΞΟΥΑΛΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΦΥΛΟ
    By BrokeN_DoLL in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 19-01-2011, 14:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •